Σελίδα 3 από 10 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 5 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 95

Θέμα: Ηλεκτρικος Φραχτης

  1. #21
    Μέλος
    Όνομα
    θωμάς bytheway.gr
    Εγγραφή
    Dec 2006
    Περιοχή
    μεταξυ βάρη και κορωπί
    Μηνύματα
    208

    Προεπιλογή

    χαχαχα αυτο με το σφυρι κορυφαιο.το ειχα σκευτει και εγω για φραχτη αλλα αν τιναξει κανεναν και εχει καρδια την βαψαμε.ασε καλυτερα.

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #22
    safetec
    Guest

    Προεπιλογή

    ΤΣΙΓΆΡΑ - ΑΝΑΨΥΚΤΙΚΆ - ΣΟΚΟΛΑΤΕΣ ΑΠΟ ΛΑ ΈΧΩ

    κάνω προπόνηση μην δίνετε σημασία θα μου χρειαστεί να έχω δυνατή φωνή για να με ακούτε όταν φωνάζω απο εξω απο την φυλακη για οτι χειμάζεστε !!!!!!

    μαγκες αν το ακουμπεισει καποιος αυτο το πραμα και εχει το παραμικρο προβλημα με την καρδια του η κανένα παιδάκι αυτό ηταν εμινε στον τοπο δεν θα προλαβει να περάσει το 2 δευτερόλεπτο

    φίλε βάλε ένα συναγερμού βάλτο και σε ενα κέντρο λήψεις σημάτων 140 ευρώ το χρονο εινε και σε ασφαλιζουν για 7500 εχεις 24 ωρες το 24 αστηνομια πυροσβεστική εκαβ στα ποδιά σου

    και μετα και στο ανηξουν στα @@ ο κλευτης αρπάζει μικρά πράματα 2-3 λεπτά το πολύ όσο πιο ήσυχα γίνετε

    αν δει συστημα ασφαλειας δεν μπει καν στον κοπο παει στο διπλα που δεν εχει και αν δει και τα συματα του κεντρο εκει παει στο απενατη πεζοδρόμιο πιο μακριά ακόμα



    άλλα και να μπει μεσα σε 2-3 λεπτά τη θα σου πάρει ιδικά αν εχει ενα σύστημα ασφάλειας απο πάνω του να βαράει ..και ιδικά αν ξέρεις πως αναπασα στηγμη θα σκάσει μπατσικο ?? .μιλαμε για 240 db ξεσηκώνει 3 τετράγωνα θα πρεπει να εινε η πολυ τρελος η να εχει απιστευτο θρασσος

    και να προλάβει να πάρει κάτι με 7500 θα σου μείνουν πολλά ρέστα !!!!!

    σαλόνι δεν θα σου πάρει εινε βάρη.... όποτε χαλάρωσε

    και παρατατα αυτά

    και αν θες να πιάσεις μάντρα βάλε απο έξω μπιμς να μην προλάβει να πλησιάσει καν στο σπίτι μια που θα πηδήξει το κάγκελο και μια που θα βαρέσει και μια που θα έρθει αστυνομία ....σε κληδαργια δεν θα προλάβει να πάει


    ΚΑΙ ΜΗΝ ΜΟΥ ΛΕΣ ΠΩΣ ΕΙΝΕ ΓΙΑ ΖΩΑ !!!

    ΤΙ ΖΩΑ ΔΙΠΟΔΑ ??

    σε μονοκατοικία μεγάλωσα στο γκάζι πριν γίνει το γκάζι αυτο που εινε τώρα ....ξέρεις πόσοι μουσουλμάνοι ήταν εκεί .... άσε τα έχω κάνει αυτά χρονιά πίσω ... από τύχη ει με έξω αφου δεν σκότωσα κανένα να τον πληρώνω για άνθρωπο πάλι καλλα .... βλακιες τωρα ....


    (ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΆΤΙ ΜΑΜΑΤΟ )

    ΜΗΝ ΑΚΟΎΤΕ ΟΙ ΆΛΛΟΙ

    ΣΤΗΝ ΛΟΥΤΣΑ ΣΤΟ ΕΞΩΧΙΚΟ ΜΟΥ ΤΟ ΠΑΛΙΟ το χα με νικη ασχετο άλλα στα @@ μου άρεσε και το πα

    δεν λέω αν το χω τώρα στο καινουργιο υπάρχουν ρουφιάνοι

    περιμετρικό συναγερμού με μπιμς που να μην δίνει άμεσα να έχει 2-3 λεπτά καθυστέρηση για να μπει ο εισβολεας μέσα

    μετα απο 2 -3 λεπτα βαραγαν οι συρμάτινες ταυτόχρονα ανηγε το αυτόματο πότισμα

    καταβρεχόντουσαν τα πάντα ... αυτός έτρεχε να γλιτώσει να πηδήξει να φύγει αλλα ..........

    αλλα και ταυτοχρονα εδινα ρευμα σε ενα ηλεκτροφορο συρματοστκηνο το οποιο ομως ειχε ταση 220 κανονικοτατα με μετασχηματιστη 1/1 μην μου πεταει το ρελλε μέσα δεν κάνουμε μισες δουλειες

    όταν αυτος ακουμπαγε το καγκελο με το συρματοσκινο (γιατι ειχα παγιδεψει και το καγκελο ) γινοταν αυτος σαν διακοπτης και αναβε μια λαμπα για να μην μου ριξει ασφαλεια

    για μερικα λεπτά που βαραίνει το σύστημα ανηγε νερά και καταβρεχόντουσαν ολλα τα κάγκελα και αυτός και έδινε ρεύμα στο κάγκελο

    για αυτο σας λεω η caddx οίνε πολύ κάλοι συναγερμοί δεν ακούτε ..

    άλλα εξωτερικά με χρονοκαθιστεριση

    πρέπει να μπει οίνε βασικό !!!!! οτι και να πάθει αν οίνε μέσα στο χωρώ σου δεν τρέχει και τίποτα ........

    μην συνδέσεις φώτα ... οίνε μλκ γιατί με τα φώτα θα Φενεάτης το συρματόσκοινο το βραδύ...χωργια οτι με τα φώτα δεν θα ερχοντε οι κλευτες τσαμπα η κατασκευη

    οσο πιο πησα τοσο πιο καλλα ...........

    καλο βολι

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #23
    safetec
    Guest

    Προεπιλογή

    ΔΟΚΗΜΑΣΤΕ ΡΕ ΣΥΣΤΗΜΑ ΕΝΑΥΣΗΣ HQI

    ΠΑΡΤΕ ΚΑΝΕΝΑ 400 ΕΚΕΙ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΤΑΣΗ

    ΑΛΛΑ ΕΙΝΕ ΜΑΜΑΤΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΕΙΝΕ ΕΚΕΝΟΣΕΟΣ Η ΗQI ΑΝΕΒΑΖΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΥΠΕΡΤΑΣΗ ΚΑΡΓΑ (ΙΔΙΚΑ ΣΤΗΝ ΕΝΕΥΣΗ ΜΙΛΑΜΕ ΤΕΛΕΙΑ )

    δεν με ξερετε δεν σας ξερω

    το διαβάζετε δεν το σχολιάζετε και το διαγράφω αύριο άλλο μαζι με το πάνω γιατί έχουμε και μαγαζί μην μας το κλείσουν μιλαμε καλυτερα για αυτο αλιος με πμ η καπως

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #24
    Μέλος
    Όνομα
    θωμάς bytheway.gr
    Εγγραφή
    Dec 2006
    Περιοχή
    μεταξυ βάρη και κορωπί
    Μηνύματα
    208

    Προεπιλογή

    χαχαχα καλο αυτο με το νερο δεν το ειχα σκευτει!!! τον κανεις και δωρεαν ντουζακι.

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #25
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Εγγραφή
    Feb 2013
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    1

    Thumbs up ποιο κεντρο ληψης ασφαλιζει 7500????????

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από safetec Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΤΣΙΓΆΡΑ - ΑΝΑΨΥΚΤΙΚΆ - ΣΟΚΟΛΑΤΕΣ ΑΠΟ ΛΑ ΈΧΩ

    κάνω προπόνηση μην δίνετε σημασία θα μου χρειαστεί να έχω δυνατή φωνή για να με ακούτε όταν φωνάζω απο εξω απο την φυλακη για οτι χειμάζεστε !!!!!!

    μαγκες αν το ακουμπεισει καποιος αυτο το πραμα και εχει το παραμικρο προβλημα με την καρδια του η κανένα παιδάκι αυτό ηταν εμινε στον τοπο δεν θα προλαβει να περάσει το 2 δευτερόλεπτο

    φίλε βάλε ένα συναγερμού βάλτο και σε ενα κέντρο λήψεις σημάτων 140 ευρώ το χρονο εινε και σε ασφαλιζουν για 7500 εχεις 24 ωρες το 24 αστηνομια πυροσβεστική εκαβ στα ποδιά σου

    και μετα και στο ανηξουν στα @@ ο κλευτης αρπάζει μικρά πράματα 2-3 λεπτά το πολύ όσο πιο ήσυχα γίνετε

    αν δει συστημα ασφαλειας δεν μπει καν στον κοπο παει στο διπλα που δεν εχει και αν δει και τα συματα του κεντρο εκει παει στο απενατη πεζοδρόμιο πιο μακριά ακόμα



    άλλα και να μπει μεσα σε 2-3 λεπτά τη θα σου πάρει ιδικά αν εχει ενα σύστημα ασφάλειας απο πάνω του να βαράει ..και ιδικά αν ξέρεις πως αναπασα στηγμη θα σκάσει μπατσικο ?? .μιλαμε για 240 db ξεσηκώνει 3 τετράγωνα θα πρεπει να εινε η πολυ τρελος η να εχει απιστευτο θρασσος

    και να προλάβει να πάρει κάτι με 7500 θα σου μείνουν πολλά ρέστα !!!!!

    σαλόνι δεν θα σου πάρει εινε βάρη.... όποτε χαλάρωσε

    και παρατατα αυτά

    και αν θες να πιάσεις μάντρα βάλε απο έξω μπιμς να μην προλάβει να πλησιάσει καν στο σπίτι μια που θα πηδήξει το κάγκελο και μια που θα βαρέσει και μια που θα έρθει αστυνομία ....σε κληδαργια δεν θα προλάβει να πάει


    ΚΑΙ ΜΗΝ ΜΟΥ ΛΕΣ ΠΩΣ ΕΙΝΕ ΓΙΑ ΖΩΑ !!!

    ΤΙ ΖΩΑ ΔΙΠΟΔΑ ??

    σε μονοκατοικία μεγάλωσα στο γκάζι πριν γίνει το γκάζι αυτο που εινε τώρα ....ξέρεις πόσοι μουσουλμάνοι ήταν εκεί .... άσε τα έχω κάνει αυτά χρονιά πίσω ... από τύχη ει με έξω αφου δεν σκότωσα κανένα να τον πληρώνω για άνθρωπο πάλι καλλα .... βλακιες τωρα ....


    (ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΆΤΙ ΜΑΜΑΤΟ )

    ΜΗΝ ΑΚΟΎΤΕ ΟΙ ΆΛΛΟΙ

    ΣΤΗΝ ΛΟΥΤΣΑ ΣΤΟ ΕΞΩΧΙΚΟ ΜΟΥ ΤΟ ΠΑΛΙΟ το χα με νικη ασχετο άλλα στα @@ μου άρεσε και το πα

    δεν λέω αν το χω τώρα στο καινουργιο υπάρχουν ρουφιάνοι

    περιμετρικό συναγερμού με μπιμς που να μην δίνει άμεσα να έχει 2-3 λεπτά καθυστέρηση για να μπει ο εισβολεας μέσα

    μετα απο 2 -3 λεπτα βαραγαν οι συρμάτινες ταυτόχρονα ανηγε το αυτόματο πότισμα

    καταβρεχόντουσαν τα πάντα ... αυτός έτρεχε να γλιτώσει να πηδήξει να φύγει αλλα ..........

    αλλα και ταυτοχρονα εδινα ρευμα σε ενα ηλεκτροφορο συρματοστκηνο το οποιο ομως ειχε ταση 220 κανονικοτατα με μετασχηματιστη 1/1 μην μου πεταει το ρελλε μέσα δεν κάνουμε μισες δουλειες

    όταν αυτος ακουμπαγε το καγκελο με το συρματοσκινο (γιατι ειχα παγιδεψει και το καγκελο ) γινοταν αυτος σαν διακοπτης και αναβε μια λαμπα για να μην μου ριξει ασφαλεια

    για μερικα λεπτά που βαραίνει το σύστημα ανηγε νερά και καταβρεχόντουσαν ολλα τα κάγκελα και αυτός και έδινε ρεύμα στο κάγκελο

    για αυτο σας λεω η caddx οίνε πολύ κάλοι συναγερμοί δεν ακούτε ..

    άλλα εξωτερικά με χρονοκαθιστεριση

    πρέπει να μπει οίνε βασικό !!!!! οτι και να πάθει αν οίνε μέσα στο χωρώ σου δεν τρέχει και τίποτα ........

    μην συνδέσεις φώτα ... οίνε μλκ γιατί με τα φώτα θα Φενεάτης το συρματόσκοινο το βραδύ...χωργια οτι με τα φώτα δεν θα ερχοντε οι κλευτες τσαμπα η κατασκευη

    οσο πιο πησα τοσο πιο καλλα ...........

    καλο βολι
    ποιο κεντρο ληψης ασφαλιζει 7500????????

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #26
    Μέλος
    Όνομα
    Χρήστος
    Εγγραφή
    Sep 2012
    Περιοχή
    Χολαργός
    Μηνύματα
    1.907

    Προεπιλογή

    Αυτό με το κοριτσάκι ήταν μήπως αυτοσχέδιο ? γιατί στην Αμερική βάζουν σύρματα με ηλεκτρισμό στις γωνίες των κτηρίων να μην κοτσιλάνε τα περιστέρια ...
    Ούτε τα περιστέρια δεν σκοτώνονται , απλώς πάνε και λερώνουν αλλού !

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #27
    Μέλος Το avatar του χρήστη electrifier
    Όνομα
    Ανδρέας
    Εγγραφή
    Aug 2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    550

    Προεπιλογή

    Υπάρχει άραγε νόμος που να περιγράφει τις τεχνικές προδιαγραφές ενός ηλεκτροφόρου φράχτη; Έψαξα λίγο αλλά δε βρήκα τίποτα. Θα πρέπει προφανώς να υπάρχουν κάποιες τεχνικές προδιαγραφές κι αυτό για να εξασφαλίζεται (1) η αποτελεσματικότητα ανάλογα το στόχο και (2) ασφάλεια. Τί παλμοί επιτρέπονται, δηλαδή μέγιστη τάση/ενέργεια παλμού και ρυθμός επανάληψης παλμών;

    Μου κάνει εντύπωση που ενώ έχει προβλεφτεί ακόμα κι επιδότηση για μελισσοκόμους, δε μπόρεσα να βρω σχετική νομοθεσία που να περιγράφει τον ηλεκτροφόρο φράχτη. Το λιγότερο, θα πρέπει να πρόκειται για συσκευή που έχει κάποια έγκριση, κάποιο σήμα CE, να τηρεί κάποιες προδιαγραφές για κάποιο σκοπό χρήσης... κάτι! Έτσι, στη τύχη, μπορεί ο καθένας να φτιάξει μια αυθαίρετη συσκευή και να τη κολλήσει σε ένα φράχτη;

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #28
    Μέλος
    Όνομα
    τακις
    Εγγραφή
    Dec 2011
    Περιοχή
    αθηνα
    Μηνύματα
    155

    Προεπιλογή

    καλημερα
    να πω και εγω την γνωμη μου.
    ενας φιλος εφτιαξε ενα τετοιο στο κτημα του για να μην φευγουν τα αλογα εξω απο το κτημα.
    το εκανε με ενα 555 και εβαλε πολλαπλασιαστη απο μηχανακι.
    οταν γειωνε το πλην στο εδαφος και εβαζε ενα συρμα με το συν στην περιμετρο του φραχτη δεν δουλευε.
    ενοειτε οτι το συρμα ηταν μονωμενο.
    τελικα εβαλε δυο συρματα το ενα το πλην και το αλλο το συν παραληλα στου 30ποντους μεταξυ τους
    ετσι δουλεψε πολυ καλα
    ρυθμισε και την συχνοτητα του 555 και δεν εχει πολυ καταναλωση οταν εινα σταντβαυ.
    τωρα θα περασει αλλα δυο συρματα ωστε να ειναι πιο μεγαλο το υψοσ του φραχτη.
    οταν σε χτυπαει η ταση την ακους αλλα δεν σε σκοτωνει.θα ειχε πεθανει πολυς κοσμοσ απο τα μπουζι του αυτοκινιτου
    αυτα

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #29
    Μέλος
    Όνομα
    τακις
    Εγγραφή
    Dec 2011
    Περιοχή
    αθηνα
    Μηνύματα
    155

    Προεπιλογή

    α και κατι αλλο
    αν μπορει καποιος ασ ανεβασει το σχεδιο του ελεκτορα να δουμε πως το κανει αυτος

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #30
    Μέλος Το avatar του χρήστη electrifier
    Όνομα
    Ανδρέας
    Εγγραφή
    Aug 2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    550

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από takis3653 Εμφάνιση μηνυμάτων
    α και κατι αλλο
    αν μπορει καποιος ασ ανεβασει το σχεδιο του ελεκτορα να δουμε πως το κανει αυτος
    Μάλλον με τον ίδιο τρόπο.

    Έχει ήδη ανεβεί το σχέδιο παλιότερα εδώ δες
    http://www.hlektronika.gr/forum/show...l=1#post309776

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 3 από 10 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 5 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ΦΡΑΧΤΗΣ ΥΨΗΛΗΣ ΤΑΣΗΣ
    By σοκ in forum Ηλεκτρονικά
    Απαντήσεις: 234
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-06-20, 03:38
  2. ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΧΩΡΟΥ/ΗΛΕΚΤΡΟΦΟΡΟΣ ΦΡΑΧΤΗΣ.
    By Alexandros_Kall in forum Ερωτήσεις Αρχάριων
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-09-13, 01:57
  3. ΗΛΕΚΤΡΙΚΟΣ ΦΡΑΧΤΗΣ
    By ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΟΙΝΙΑΔΕΣ in forum Κυκλώματα Τροφοδοτικών
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-05-13, 08:48
  4. Ηλεκτρικος κινητηρας
    By Aenaos in forum Ηλεκτρονικά
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-10-11, 21:52
  5. ηλεκτροφορο φραχτη
    By Hatrick in forum Ερωτήσεις Αρχάριων
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-06-11, 00:15

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας