Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 24 από 24

Θέμα: 6l6 509 8-813

  1. #21
    Μέλος Το avatar του χρήστη kostas30
    Όνομα
    kostas
    Εγγραφή
    May 2004
    Περιοχή
    2000 radio
    Μηνύματα
    887

    Προεπιλογή

    φιλε μου χρηστο ποτε δεν θα ηθελα να φτιαξω μηχανημα με πανω 2-4 λυχνιες το πολυ. αν θες μεγαλη
    ισχυ φτιαχνεις μια μεγαλη λυχνια και ξεμπερδευεις π,χ 4cx5000 η 4cx15000 εχω και απο αυτες καμποσες και παντα να υπαρχουν λυχνιες αμοιβες γιατι ποτε δεν ξερεις τι γινεται
    αλλα μην ξεχναμε και τον κανονα-νομο που λεει οτι δεν ακουγονται τα μεγαλα μηχανημα αλλα οι καλες κεραιες. :P :P \/

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #22
    Μέλος Το avatar του χρήστη sv9cvk
    Όνομα
    Χρηστος
    Εγγραφή
    Oct 2004
    Περιοχή
    Ρεθυμνο Κρητη
    Μηνύματα
    321

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostas30
    φιλε μου χρηστο ποτε δεν θα ηθελα να φτιαξω μηχανημα με πανω 2-4 λυχνιες το πολυ. αν θες μεγαλη
    ισχυ φτιαχνεις μια μεγαλη λυχνια και ξεμπερδευεις π,χ 4cx5000 η 4cx15000 εχω και απο αυτες καμποσες και παντα να υπαρχουν λυχνιες αμοιβες γιατι ποτε δεν ξερεις τι γινεται
    αλλα μην ξεχναμε και τον κανονα-νομο που λεει οτι δεν ακουγονται τα μεγαλα μηχανημα αλλα οι καλες κεραιες. :P :P \/
    Κωστα με βρισκεις απολυτα συμφωνο και εγω θα το σκεφτομουν πολυ για να φτιαξω ενα μηχανημα με πανω απο 2 λυχνιες για πολους λογους .
    Τωρα οσο για την 3CX5000 η 15000 που εχεις μου πατησες τον καλο
    Τωρα εχω μια 3CX3000A7 με την βαση της και ψηνομαι για να την φτιαξω για linear (μην ειναι παραπονουμενη και αυτη :P :P )
    Οσο για την κεραια αλλα και το κυκλωμα προσαρμογης μαζι με το συστημα γειωσης (της κεραιας)ειναι το Α και το Ω για μια σωστη εκπομπη απαλλαγμενη απο
    αρμονικες κλπ αν αυτα ειναι σωστα τοτε η αναγκη για μεγαλο μηχανημα ειναι μικροτερη .


    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #23
    Νέο Μέλος
    Εγγραφή
    May 2007
    Μηνύματα
    2

    Προεπιλογή

    ΓΙΑΣΑΣ ΦΙΛΙ ΜΟΥ ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΕΧΕΤΕ ΑΚΟΥΣΗ, PALLADIUM.AM

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #24
    Μέλος Το avatar του χρήστη electronic
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Sep 2004
    Περιοχή
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Μηνύματα
    327

    Προεπιλογή προς Palladium

    Γιώργο καλημέρα...

    Το forum αυτό έχει να κάνει με κατασκευές, έρευνα και γενικά ανταλάσουμε γνώσεις και απόψης πάντα μέσα στα περιθώρια της νομιμότητας. Είμαστε όλοι ερασιτέχνες των ηλεκτρονικών και όχι απαραίτητα ερασιτέχνες-πειρατές όπως ο κύριος Αμερικάνος που ξεκίνησε αυτό το Θέμα. Δυστιχώς παραφέρθηκε στα γραπτά του μυνήματα και έγινε διαγραφή από το forum. Μπορείς να αναφέρεις τις κατασκευές που έχεις κάνει και να αναβάσεις και κάποιες φωτογραφίες έτσι για να δούμε τα μηχανήματα σου. Μήν ξεκινάς με το να πάρεις control για το αν σε ακούνε σε κάποια μέρη στην Ελλάδα. Εξάλου μπορείς να στείλεις προσωπικό μύνημα σε κάποιους και να σου απαντήσουν.

    Τα χερετίσματα μου στις Σέρρες.

    Αφού πέρνεις τα control την ώρα που μιλάς και μάλιστα από όλη την Ελλάδα γιατί ζητάς και γραπτή ενημέρωση.???????

    Πάντα Φιλικά Γιώργος.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Οικονομικός μετανάστης στην Γερμανία.

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3

Παρόμοια Θέματα

  1. 6l6 2X33W TUBE AMPLIFIER
    By p.gabr in forum Παρουσίαση Ολοκληρωμένων Κατασκευών
    Απαντήσεις: 88
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-11-21, 22:17
  2. ecc83+6l6 help
    By sampat59 in forum Κυκλώματα Εικόνας-'Ηχου & Φωτισμού
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-04-17, 22:28
  3. 6l6 καμενη ή οχι ;;;;
    By spiros1212 in forum Ερωτήσεις Αρχάριων
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-04-13, 01:14
  4. Σχεδιο ενισχυτη με 6L6
    By andrewsweet4 in forum Κυκλώματα Εικόνας-'Ηχου & Φωτισμού
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-04-10, 12:24

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας