Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 25 από 25

Θέμα: ΤΕΙ ΚΑΙ ΜΑΘΗΜΑΤΑ

  1. #21
    Μέλος Το avatar του χρήστη kostas2005
    Εγγραφή
    Jun 2005
    Περιοχή
    athina
    Μηνύματα
    184

    Προεπιλογή

    έλα ρε johny16 είμαστε στο ίδιο ΤΕΙ και δεν γνωριζόμαστε..!! ντροπή ,ντροπή....!!!

    από ότι κατάλαβα είσαι πρώτο εξάμηνο αφού κάνεις τεχνολογία τυπωμένων κυκλωμάτων......και εγώ στο ίδιο εξάμηνο είμαι φίλε ..

    Ο καθηγητής που λες ξέρει πάρα πολλά από ηλεκτρονικά αλλά μερικές φορές απαιτεί να μπούμε στο μυαλό του..!!! κάναμε την πρώτη αποχάλκωση μιας πλακέτας που είχαμε σχεδιάσει χωρίς να μας δείξει πρώτα πως γίνετε αλλά μας είπε μόνο θεωρητικά κάποια πράγματα μπροστά στα μηχανήματα .....και εμείς μετά πρέπει να μυρίσουμε τα νύχια μας τώρα για το πως θα το κάνουμε στην πράξη???

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #22
    Μέλος
    Εγγραφή
    Apr 2005
    Μηνύματα
    306

    Προεπιλογή

    Τιποτα δεν ειναι αχρηστο και ασχετο. Οι αγωγιμες, ημιαγωγιμες ιδιοτητες των υλικων που εχουν τη βαση τους; Στη χημεια βεβαιως. Εγω χημεια δεν εκανα στο πολυτεχνειο, εκανα ομως ηλεκτροτεχνικα υλικα τα οποια ειναι χημεια κατα καποιο τροπο. Τα μαθηματικα του πολυτεχνειου ειναι ενα προβλημα αλλα δε νομιζω οτι υπαρχει κατι περιττο σε αυτα που κανουμε. Το κακο ειναι οτι εχουν τεραστιες απαιτησεις οι καθηγητες. Σκεφτειτε οτι αυτοι που περνανε πολυτεχνειο ειναι τα ατομα με τη μεγαλυτερη εφεση γενικως στα θετικα μαθηματα (μαθηματικα-φυσικη) και παλι οι περισσοτεροι φτυνουμε αιμα για να τα περασουμε.

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #23
    Μέλος Το avatar του χρήστη kostas2005
    Εγγραφή
    Jun 2005
    Περιοχή
    athina
    Μηνύματα
    184

    Προεπιλογή

    Μη νομίζεις φίλε μου ότι και τα ΑΤΕΙ τώρα πια είναι πιο εύκολα ,απλά έχουν περισσότερα πρακτικά (εργαστήρια).κάποια θεωρητικά είναι ίδια πιστεύω όπως και του πολυτεχνείου,αφού κάποια από τα βιβλία σας τα έχουμε και εμείς..!!

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #24
    Μέλος Το avatar του χρήστη johny16
    Όνομα
    Ιωάννης
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    Αθηνα-Χανια
    Μηνύματα
    352

    Προεπιλογή

    εχεις ενα δικιο για τον μπακατσακη.δεν μου λες σε ποια ομαδα εισαι? εγω ειμαι τεταρτη παρασκευη 5-7 μελαχρινο παιδι με γυαλια και ψιλοσγουρομαλικο μαλλι!:P

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #25
    Μέλος
    Εγγραφή
    Apr 2005
    Μηνύματα
    306

    Προεπιλογή

    @kostas2005

    Διαφωνω μαζι σου. Δεν ειναι το προγραμμα σπουδων ουτε τα βιβλια που δειχνουν τι μαθαινεις σε μια σχολη και ποσο δυσκολη ειναι. Και στο MIT ειναι πολυ πιθανο οτι θα κανουν καποια βιβλια των ελληνικων πολυτεχνειων (ειναι μεταφρασμενα στα ελληνικα) αλλα δε συγκρινεται το MIT με ελληνικο πολυτεχνειο. Μια ενδειξη της δυσκολιας μιας σχολης ειναι σε ενα μεγαλο βαθμο και η δυσκολια με την οποια μπαινει καποιος στη σχολη. Το υλικο των φοιτητων επιλεγεται αναλογα με τη δυσκολια της σχολης ή αναποδα η δυσκολια διαμορφωνεται αναλογα με το υλικο που εχει μπει στη σχολη. Δεν ειναι τυχαιο οτι πρεπει να εισαι μεγαλο μυαλο για να σε παρουν στα πιο γνωστα ξενα πανεπιστημια.

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3

Παρόμοια Θέματα

  1. Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-03-15, 00:17
  2. μαθηματα στο τει
    By johny16 in forum Ηλεκτρονικά
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-02-15, 21:39
  3. Ηλεκτρονικοί ΤΕΙ και ΕΕΤΕΜ
    By gsouf in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-11-14, 19:34
  4. ΤΕΙ Θεσσαλονίκης και σχέδιο Αθηνά
    By perithess in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-02-13, 11:38
  5. ΤΕΙ ΑΘΗΝΑΣ ΚΑΙ ΤΕΙ ΚΡΗΤΗΣ
    By johny16 in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-01-07, 20:48

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας