Καλησπερα σας και καλως σας βρηκα.
Εχω καποιες-αρκετες γνωσεις ηλεκτρονικων κυριως ομως θεωρητικες.
anyway ....
Βασικα θα ήθελα να μου πειτε αν εχετε την καλοσυνη

1) πως μπορω να φτιαξω ενα κύκλωμα ώστε να συνδεσω πανω σε αυτο μπουτον, διακοπτες on/off και toggle και αυτα να αναγνωριζονται απο την USB σαν κουμπια Joystick.Εχω βρει ηδη το προγραμμα ωστε μετα να αντιστοιχιζω τα κουμπια αυτα με εντολες ή macro εντολες.
Βασικα διαβασα σε ενα αλλο post την προταση ενος φιλου να ανοιξω ενα παλιο πληκτρολογιο αλλα θα ηθελα κατι καλυτερο περιπου σαν και αυτο
http://www.ultimarc.com/a-pac1.html
Το θεμα γιατι δεν το αγοραζω ειναι πρωτον γιατι κανει 58 ευρω μαζι με τα μεταφορικα δευτερον γιατι εχει θεσεις μονο για 24 switch + 2*4 θεσεις ποτενσιομετρων και τριτον γιατι πιστευω οτι το κυκλωμα ειναι παρα πολυ απλο -αν εχεις βεβαια το chip-.

2) θα ηθελα να μου πειτε πως μπορω εχοντας ενα μπουτον toggle -το πατας και επιστρεφει παλι πισω μονο του- να συνδεσω ενα led και το οποιο να αναβει ΜΟΝΟ στις μονες φορες που θα παταω τον διακοπτη.

3) Εαν γινεται να μου δωσετε το πιο απλο κυκλωμα για ενα led ωστε να κανει flash. Λεω το πιο απλο καθως με 160 μπουτον και switches και περιπου 60 led θα μου ειναι δυσκολο να φτιαξω 60 φορες ενα μεγαλο κυκλωμα.

Ελπιζω να μη σας κουρασα. Και απο σημερα που σας βρηκα θα ειμαι τακτικος στην παρεα σας.

Σας ευχαριστω πολυ για το χρονο σας
με τιμη,
Στελιος