Σελίδα 1 από 3 1 2 3 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 28

Θέμα: Περιεργο σβησιμο οθονης..

  1. #1
    Μέλος
    Όνομα
    Γιαννης
    Εγγραφή
    Jul 2007
    Περιοχή
    κρητη
    Μηνύματα
    100

    Προεπιλογή Περιεργο σβησιμο οθονης..

    Γεια σας.Εχω το εξης προβλημα:ενω εργαζομαι στον υπολογιστη ξαφνικα σβηνει η οθονη (χωρις να βγαλει καποιο μηνυμα) και μπαiνει σε αναμονη η οθονη ενω δεν σβηνει το pc.Και αναγκαζομαι να κανω επανεκκινηση απο το κουμπι στο κουτι.Αυτο συμβαινει σε ανυποπτη στιγμη,μπορει και πολλες φορες την μερα αλλα και καθολου.Κατα τα αλλα δεν υπαρχει καποια αλλη δυσλειτουργια..Η συνθεση του υπολογιστη ειναι:Intel E6850 3.00 ghz, μητρικη gigabyte p35c-ds3r, καρτα γραφικων gigabyte 8800gt 512mb, μνημη ram 2gb twinmos 800mhz, σκληρος δισκος seagate barracuda 320gb, τροφοδοτικο tagan force II 600watt και οθονη lg 20" L 206 WTQ.Λετουργικο windows vista.
    Εκανα και επαναφορα συστηματος αλλα τιποτα!Εννοειται οτι εχω κοιταξει ολα τα καλωδια για κακες συνδεσεις μεσα και εξω απο το pc και ολα ειναι οκ.Το κανει απο την πρωτη μερα που τον πηρα(πριν 1 μηνα).Αν μπορειτε να μου πειτε τι να κανω πριν το παω στο σερβις...γιατι και να το παω ,μπορει να μην καταλαβουν τιποτα γιατι οπως ειπα μπορει να μην το κανει καθολου οταν το κοιταξουν!

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #2
    Μέλος Το avatar του χρήστη dikos
    Όνομα
    Δήμος
    Εγγραφή
    Nov 2005
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ - ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    319

    Προεπιλογή

    Δοκίμασε μία άλλη οθόνη και άν συνεχίζεται το σβήσιμο τότε κάποιο απο τα εξαρτήματα του υπολογιστή έχει πρόβλημα, άν όχι τότε φταίει η οθόνη.
    Απο αυτά που περιγράφεις όμως προσωπική μου γνώμη είναι ότι δέν φταίει η οθόνη, αλλά αλλαξέ την να βεβαιωθείς.

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #3
    ΥπερΣυντονιστής Το avatar του χρήστη gsmaster
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    Aug 2003
    Περιοχή
    Γιάννενα
    Μηνύματα
    4.444

    Προεπιλογή

    Μήπως ζεσταίνεται υπερβολικά η κάρτα γρφικών?

    0 Not allowed! Not allowed!
    Πριν γράψετε ένα νέο θέμα στο φόρουμ, ψάξτε ->εδώ<-, κάτι θα βρείτε που δεν ξέρατε.

  4. #4
    Μέλος Το avatar του χρήστη Nemmesis
    Όνομα
    Παναγιωτης
    Εγγραφή
    Jun 2006
    Περιοχή
    Πτολεμαιδα
    Μηνύματα
    3.299

    Προεπιλογή

    να πω και εγω την αποψη μου... μηπως ειναι λογο vista? εγω τα δοκιμασα σε εναν καινουργιο και καλο μηχανημα και τα αντεξα μονο 2 μερες... μετα φορματ και xp pro... και απο οτι βλεπω θα τα εχω για τουλαχιστον ενα χρονο ακομη μεχρι να βγει κανα καλο sp για τα vista...

    0 Not allowed! Not allowed!
    φανατικος αντιαεικινηστης....
    δεν επιτρεπω την εξελιξη γιατι εχω πετρελαια...

  5. #5
    Μέλος
    Όνομα
    Γιαννης
    Εγγραφή
    Jul 2007
    Περιοχή
    κρητη
    Μηνύματα
    100

    Προεπιλογή

    Παιδια μπορει να το κανει και μολις ανοιξει ο υπολογιστης οποτε δεν νομιζω να ειναι λογω θερμοκρασιας.Ακομη και μετα απο πολυωρο παιχνιδι δεν κολλαει,ουτε σβηνει η οθονη!Δηλαδη μπορει να ειναι ελλατωματικα τα vista τα οποια πηρα γνησια??Κατι που παρατηρησα ειναι οτι το εκανε μολις ανοιγα το dvd-rw αλλα και παλι δεν ειμαι σιγουρος.Μπορει να ηταν εντελως τυχαιο.Πειτε κι αλλες ιδεες....

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #6
    Μέλος Το avatar του χρήστη sakis
    Όνομα
    east electronics
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    ATHENS GREECE
    Μηνύματα
    3.012

    Προεπιλογή ακομα μια φορα ....

    οι καρτες γραφικων εφοσον κουβαλανε ενα σχετικα μεγαλο βυσμα εχουν την ταση να κουνανε απο το σλοτ που ειναι τοποθετημενες επισης ειπαμε αλλη μια φορα οτι καμμια φορα οι επαφες πιανουν μακα ..... και ενα καθαρισματακι με την γομα για να γυαλισουν ειναι οτι πρεπει .....

    αλλη μια καλη περιπτωση ειναι να εχει προβλημα μαλλον η οθονη και οχι το μηχανημα .... η καλυτερη περιπτωση παντως ειναι να τσεκαρεις αν η οθονη καπου αλλου παιζει σωστα .....

    0 Not allowed! Not allowed!
    SERVICE ΕΝΙΣΧΥΤΩΝ ΚΑΙ ΙΑΠΩΝΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΗΧΟΥ
    east_electronics@yahoo.gr
    www.eastelectronics.gr επισκευη ενισχυτη , επισκευη ενισχυτων , επισκευη ηχειου , επισκευη sansui , επισκευη techΝics

  7. #7
    Μέλος
    Όνομα
    Γιαννης
    Εγγραφή
    Jul 2007
    Περιοχή
    κρητη
    Μηνύματα
    100

    Προεπιλογή Re: ακομα μια φορα ....

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sakis
    οι καρτες γραφικων εφοσον κουβαλανε ενα σχετικα μεγαλο βυσμα εχουν την ταση να κουνανε απο το σλοτ που ειναι τοποθετημενες επισης ειπαμε αλλη μια φορα οτι καμμια φορα οι επαφες πιανουν μακα ..... και ενα καθαρισματακι με την γομα για να γυαλισουν ειναι οτι πρεπει .....

    αλλη μια καλη περιπτωση ειναι να εχει προβλημα μαλλον η οθονη και οχι το μηχανημα .... η καλυτερη περιπτωση παντως ειναι να τσεκαρεις αν η οθονη καπου αλλου παιζει σωστα .....
    Ειναι καινουριο το pc.Δεν τιθεται θεμα σκονης και βρομιας στις επαφες.Τα εχω κοιταξει οτι αφορα επαφες και καλωδια..ολα οκ ειναι.

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #8
    Μέλος Το avatar του χρήστη manos_3
    Όνομα
    Μανώλης
    Εγγραφή
    Mar 2007
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    872

    Προεπιλογή

    Καθώς ο υπολογιστής είναι ολοκαίνουργιος δεν πιστεύω να υπάρχει πρόβλημα στο hardware τοσο νωρίς...Το πρόβλημα αυτό σου το παρουσιάζει όταν δουλεύει συγκεκριμένα σε κάποιο πρόγραμμα ή όποτε του καπνίσει;

    0 Not allowed! Not allowed!
    Πρόσεξε,εάν συνεχίσεις να ΕΙΣΑΙ,
    ότι, όλοι οι άνθρωποι είναι,τότε σίγουρα, θα ΚΑΝΕΙΣ,
    ότι, όλοι οι άνθρωποι,και τότε, Θα ΕΧΕΙΣ,
    ότι, και όλοι οι άνθρωποι.
    δηλαδή, Τίποτα!

  9. #9
    Μέλος
    Όνομα
    Γιαννης
    Εγγραφή
    Jul 2007
    Περιοχή
    κρητη
    Μηνύματα
    100

    Προεπιλογή

    Το κακο ειναι οτι το κανει οποτε του καπνισει.!Αν το κανε σε καποιο συγκεκριμενο προγραμμα το πραγμα θα ηταν πιο απλο.Παντως και χθες που το ξαναεκανε ανοιξα το κουτι και πειραξα ολες τις τροφοδοσιες,ολες τις συνδεσεις,αλλα τιποτα..μονο με επανεκκινηση φτιαχνει...

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #10
    Μέλος Το avatar του χρήστη manos_3
    Όνομα
    Μανώλης
    Εγγραφή
    Mar 2007
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    872

    Προεπιλογή

    Δοκίμασες Forμaτι;

    0 Not allowed! Not allowed!
    Πρόσεξε,εάν συνεχίσεις να ΕΙΣΑΙ,
    ότι, όλοι οι άνθρωποι είναι,τότε σίγουρα, θα ΚΑΝΕΙΣ,
    ότι, όλοι οι άνθρωποι,και τότε, Θα ΕΧΕΙΣ,
    ότι, και όλοι οι άνθρωποι.
    δηλαδή, Τίποτα!

Σελίδα 1 από 3 1 2 3 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Σβησιμο τηλεορασης απο ???
    By geomariolis in forum Ηλεκτρολογικά
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-04-18, 13:08
  2. Προοδευτικο σβησιμο LED
    By Phatt in forum Κυκλώματα για Auto & Moto
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-04-12, 09:34
  3. Καμερα με περιεργο βυσμα!!!!
    By Πανοςbmw in forum Ηλεκτρονικά
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-11-10, 01:08
  4. ΠΕΡΙΕΡΓΟ FM EXCITER
    By jeik in forum Γενικά
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-11-09, 00:37
  5. Περιεργο η οχι?
    By billos1989 in forum Κεραίες & Καλώδια
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-02-09, 00:41

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας