Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 34

Θέμα: Ηλεκτρονικα ισχυος

  1. #21
    Μέλος
    Όνομα
    Μπάμπης
    Εγγραφή
    Apr 2004
    Περιοχή
    Καστοριά
    Μηνύματα
    1.145

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ignatios67
    Η γνώμη από ένα παλιό
    Εάν ένας φοιτητής η σπουδαστής δεν μπορεί να φτιάξει μια πτυχιακή η διπλωματική της προκοπής τότε μην σώσει να πάρει πτυχίο και να πάει να κάνει καμιά άλλη δουλειά
    Εγώ έχω πάρει διπλωματική με ψηφιακά φίλτρα και κατασκευή κάρτας υπολογιστή με Ζ80 (όλα τα σχεδία και προγράμματα φτιαγμένα από μένα)και με βοήθησε παρά πολύ όχι τόσο η ιδία διπλωματική αλλά ο τρόπος σκέψης και μεθοδολογία για να φτιάξω αυτήν
    Τώρα έχω συνεργάτες οι οποίοι λεν ότι είναι ηλεκτρονικοί και περηφανεύονται ότι αγόρασαν την πτυχιακή τους στο internet και δεν ντρέπονται – φυσικά από γνώσεις δεν ξερόυν τι είναι το 7805 και τι είναι και τι κάνει το ομοαξονικό καλώδιο-και εάν ήταν στο χέρι μου θα τους είχα διώξει από την αρχή
    +1

    0 Not allowed! Not allowed!
    Όταν όλα αποτύχουν, διάβασε τις οδηγίες χρήσης.

  2. #22
    Μέλος Το avatar του χρήστη Nemmesis
    Όνομα
    Παναγιωτης
    Εγγραφή
    Jun 2006
    Περιοχή
    Πτολεμαιδα
    Μηνύματα
    3.299

    Προεπιλογή

    ετσι να μιλισουν και λιγο οι παλιοι...

    0 Not allowed! Not allowed!
    φανατικος αντιαεικινηστης....
    δεν επιτρεπω την εξελιξη γιατι εχω πετρελαια...

  3. #23
    Μέλος Το avatar του χρήστη eebabs2000
    Όνομα
    Χαράλαμπος
    Εγγραφή
    Apr 2005
    Περιοχή
    Νέα Λάμψακος, Χαλκίδα
    Μηνύματα
    1.213

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ignatios67
    Η γνώμη από ένα παλιό
    Εάν ένας φοιτητής η σπουδαστής δεν μπορεί να φτιάξει μια πτυχιακή η διπλωματική της προκοπής τότε μην σώσει να πάρει πτυχίο και να πάει να κάνει καμιά άλλη δουλειά
    Εγώ έχω πάρει διπλωματική με ψηφιακά φίλτρα και κατασκευή κάρτας υπολογιστή με Ζ80 (όλα τα σχεδία και προγράμματα φτιαγμένα από μένα)και με βοήθησε παρά πολύ όχι τόσο η ιδία διπλωματική αλλά ο τρόπος σκέψης και μεθοδολογία για να φτιάξω αυτήν
    Τώρα έχω συνεργάτες οι οποίοι λεν ότι είναι ηλεκτρονικοί και περηφανεύονται ότι αγόρασαν την πτυχιακή τους στο internet και δεν ντρέπονται – φυσικά από γνώσεις δεν ξερόυν τι είναι το 7805 και τι είναι και τι κάνει το ομοαξονικό καλώδιο-και εάν ήταν στο χέρι μου θα τους είχα διώξει από την αρχή
    +2 (όχι συνδυασμός) +1 +1 εννοω

    0 Not allowed! Not allowed!
    Επισκευές ηλεκτρονικών συσκευών - Κινηματογραφική παραγωγή

    https://www.fixygon.gr/
    https://www.facebook.com/fixygon.gr/

  4. #24
    Νέο Μέλος
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Περιοχή
    Ελληνικό
    Μηνύματα
    8

    Προεπιλογή

    παιδια μαζι σας,συμφωνω αλλα θελω να ρωτησω...γιατι ανοιξατε topic "Ερωτησεις Θεωριας" τοτε;τι ειδους ερωτησεις θα πρεπει να περιεχει το topic για να απαντηθουν;(φιλικα παντα.μη πεσετε να με φατε).

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #25
    Μέλος Το avatar του χρήστη johny16
    Όνομα
    Ιωάννης
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    Αθηνα-Χανια
    Μηνύματα
    352

    Προεπιλογή

    αν και καινουριος εγω στο επαγγελμα τα παιδια απο την μια εχουν δικιο αλλα απο την αλλη δεν ξερεις τι εχει αλλος και καταφυγει σ αυτη την λυση δεν διαφωνω οτι υπαρχουν και αλλοι που τα θελουν ολα ετοιμα και μου εχει τυχει περιπτωση ακριβως η ιδια και ειλικρινα μου γυρισε το ματι αναποδα.δλδ για να δωσουμε στο τει μας στο β εξαμηνο το μαθημα του προγραμματισμου και το μαθημα των ψηφιακων πρεπει να παραδωσουμε 50 ακσησεις λοιπον εγω και αλλα 4 ατομα πηγαιναμε στα μαθηματα παρακολουθουσαμε και γενικα ασχολουμασταν.
    ενας "εξυπνος" που ερχοταν σπανια στα μαθηματα και ο λογος που δεν ερχοταν? ειχε βγαλει ριζες στην βιβλιοθηκη κατεβαζοντας τραγουδια και μετα ελεγε πως οσες φορες εχει παει στα μαθηματα δεν καταλαβαινε τπτ ("γιατι ρε μακακα καθησες να ανοιξεις κανα βιβλιο") και εγω στην αρχη στον προγραμματισμο δεν καταλαβαινα τπτ καθομουν ομως και διαβαζα για να καταλαβω καποια βασικα πραματα κοπηκα ομως δυστηχως ! λοιπον εγω που λετε ειχα παει και ειχα παρει απο ενα παλικαρι απο τις 50 τις 26 στον προγραματισμο και τις 32 απο τις 50 στα ψηφιακα και οταν ζητησε αυτος τις 50 το παλικαρι δεν του εδωσε ουτε μια ασκηση και εκανε ολοκληρο τσακωμο φωναζε εβριζε.μετα τα χριστουγεννα που ξαναβρεθηκαμε εγω ειχα κανει και τις 50 δεδομενου οτι ειχα ξεσκιστει για να βρω τις υπολοιπες,ερχετε και μου λεει μπορεις να μου δωσεις καμια ασκηση λεω και γω δεν γ*****ται ας του δωσω του δινω εκει καμια 15αρα στον προγραμματισμο ηθελε και αλλες δεν πηρε ουτε μια παραπανω μετα στο ψηφιακα ερχετε και μου λεει μου δινεις καμια ασκηση και του δινω 32 ασκησεις και τι μου λεει ο μ*******ας οι ΑΛΛΕΣ 20 ΚΑΛΑ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΜΟΥ ΓΥΡΙΣΕ ΤΟ ΜΑΤΙ ΑΝΑΠΟΔΑ! και λεω δεν ξαναδινω τπτ σ αυτον το μακακα να κατσει να ξεσκιτει!!!! θελω να πω δλδ οτι υπαρχουν και χειροτερα απο εναν που παει σε ενα site να τα βρει ετοιμα που οπως ειπα εμεις εδω δεν ξερουμε εχει ο καθενας ενω αμα τον εχεις τον αλλον live ειναι αλλιως.παντως για να λενε μερικοι εδω οτι εχουν ασχετους στην δουλεια τους απορω πως και δεν τους εχουν απολυσει ακομα? και κατι τελευταιο πιστευετε οτι μετα το τει θα κανουμε στην καριερα μας οτι καναμε στο τει? η θα περναμε καλωδια?

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #26
    Μέλος Το avatar του χρήστη eebabs2000
    Όνομα
    Χαράλαμπος
    Εγγραφή
    Apr 2005
    Περιοχή
    Νέα Λάμψακος, Χαλκίδα
    Μηνύματα
    1.213

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johny16
    αν και καινουριος εγω στο επαγγελμα τα παιδια απο την μια εχουν δικιο αλλα απο την αλλη δεν ξερεις τι εχει αλλος και καταφυγει σ αυτη την λυση δεν διαφωνω οτι υπαρχουν και αλλοι που τα θελουν ολα ετοιμα και μου εχει τυχει περιπτωση ακριβως η ιδια και ειλικρινα μου γυρισε το ματι αναποδα.δλδ για να δωσουμε στο τει μας στο β εξαμηνο το μαθημα του προγραμματισμου και το μαθημα των ψηφιακων πρεπει να παραδωσουμε 50 ακσησεις λοιπον εγω και αλλα 4 ατομα πηγαιναμε στα μαθηματα παρακολουθουσαμε και γενικα ασχολουμασταν.
    ενας "εξυπνος" που ερχοταν σπανια στα μαθηματα και ο λογος που δεν ερχοταν? ειχε βγαλει ριζες στην βιβλιοθηκη κατεβαζοντας τραγουδια και μετα ελεγε πως οσες φορες εχει παει στα μαθηματα δεν καταλαβαινε τπτ ("γιατι ρε μακακα καθησες να ανοιξεις κανα βιβλιο") και εγω στην αρχη στον προγραμματισμο δεν καταλαβαινα τπτ καθομουν ομως και διαβαζα για να καταλαβω καποια βασικα πραματα κοπηκα ομως δυστηχως ! λοιπον εγω που λετε ειχα παει και ειχα παρει απο ενα παλικαρι απο τις 50 τις 26 στον προγραματισμο και τις 32 απο τις 50 στα ψηφιακα και οταν ζητησε αυτος τις 50 το παλικαρι δεν του εδωσε ουτε μια ασκηση και εκανε ολοκληρο τσακωμο φωναζε εβριζε.μετα τα χριστουγεννα που ξαναβρεθηκαμε εγω ειχα κανει και τις 50 δεδομενου οτι ειχα ξεσκιστει για να βρω τις υπολοιπες,ερχετε και μου λεει μπορεις να μου δωσεις καμια ασκηση λεω και γω δεν γ*****ται ας του δωσω του δινω εκει καμια 15αρα στον προγραμματισμο ηθελε και αλλες δεν πηρε ουτε μια παραπανω μετα στο ψηφιακα ερχετε και μου λεει μου δινεις καμια ασκηση και του δινω 32 ασκησεις και τι μου λεει ο μ*******ας οι ΑΛΛΕΣ 20 ΚΑΛΑ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΜΟΥ ΓΥΡΙΣΕ ΤΟ ΜΑΤΙ ΑΝΑΠΟΔΑ! και λεω δεν ξαναδινω τπτ σ αυτον το μακακα να κατσει να ξεσκιτει!!!! θελω να πω δλδ οτι υπαρχουν και χειροτερα απο εναν που παει σε ενα site να τα βρει ετοιμα που οπως ειπα εμεις εδω δεν ξερουμε εχει ο καθενας ενω αμα τον εχεις τον αλλον live ειναι αλλιως.παντως για να λενε μερικοι εδω οτι εχουν ασχετους στην δουλεια τους απορω πως και δεν τους εχουν απολυσει ακομα? και κατι τελευταιο πιστευετε οτι μετα το τει θα κανουμε στην καριερα μας οτι καναμε στο τει? η θα περναμε καλωδια?
    Φίλε johny16 ακριβώς επειδή μου έχουν τύχει τα ίδια και χειρότερα, το συμπέρασμα είναι ότι όσο δίνεις στον άλλο τόσο θα βαριέται να καθίσει να ασχοληθεί, αν μια - δυο τους πουν δεν έχουμε θα ψαχτεί και όλο και κάτι θα κάνει, και φυσικά είναι καλό για εκείνον που θα αναγκαστεί να ψάξει και να μάθει 5 πράγματα... Και ένα τελευταίο: Το πτυχίο δεν είναι πιστοποιητικό γέννησης, χρειάζεται δουλειά για να το αποκτήσεις, διαφορετικά δε θα λεγόταν πτυχίο. Έχω γνωρίσει ανθρώπους που πήραν πτυχίο και δεν ξέρουν τι είναι τρανζίστορ, έλεος!!! Τότε με συγχωρείτε αλλά τι διαφορά θα είχε αυτός με το πτυχίο από τη γιαγιά μου που επίσης δε ξέρει τι είναι τρανζίστορ, αυτά από μένα,
    φιλικά πάντα...

    0 Not allowed! Not allowed!
    Επισκευές ηλεκτρονικών συσκευών - Κινηματογραφική παραγωγή

    https://www.fixygon.gr/
    https://www.facebook.com/fixygon.gr/

  7. #27
    Μέλος Το avatar του χρήστη johny16
    Όνομα
    Ιωάννης
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    Αθηνα-Χανια
    Μηνύματα
    352

    Προεπιλογή

    φιλε eebabs2000 συμφωνω μαζι σου οτι οντως θελει κοπο αλλα υπαρχουν στην σχολη 3 ειδων ατομα αυτα που ηρθαν για παρκαρισμα αυτοι που ηρθαν ετσι απλα για να παρουν ενα χαρτι και να πουν οτι εχουν κατι και μετα θα γινουν σουβλατζιδες η οτιδηποτε αλλο εκτος απο ηλεκτρονικοι και υπαρχουν ατομα που εχουν ερθει επειδη ξερουν τι θελουν και γιατι θελουν να το κανουν αυτο το εππαγγελμα. δυστηχως η πρωτη κατηγορια ειναι η πλειοψηφια. και υπαρχουν και ατομα με κοινωνικες ευαισθησιες και μπαινουν στον πολιτικο αγωνα!

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #28
    Μέλος Το avatar του χρήστη eebabs2000
    Όνομα
    Χαράλαμπος
    Εγγραφή
    Apr 2005
    Περιοχή
    Νέα Λάμψακος, Χαλκίδα
    Μηνύματα
    1.213

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johny16
    φιλε eebabs2000 συμφωνω μαζι σου οτι οντως θελει κοπο αλλα υπαρχουν στην σχολη 3 ειδων ατομα αυτα που ηρθαν για παρκαρισμα αυτοι που ηρθαν ετσι απλα για να παρουν ενα χαρτι και να πουν οτι εχουν κατι και μετα θα γινουν σουβλατζιδες η οτιδηποτε αλλο εκτος απο ηλεκτρονικοι και υπαρχουν ατομα που εχουν ερθει επειδη ξερουν τι θελουν και γιατι θελουν να το κανουν αυτο το εππαγγελμα. δυστηχως η πρωτη κατηγορια ειναι η πλειοψηφια. και υπαρχουν και ατομα με κοινωνικες ευαισθησιες και μπαινουν στον πολιτικο αγωνα!
    Και γω συμφωνώ μαζί σου και μάλιστα τις έχω γνωρίσει πολύ καλά και τις 3 κατηγορίες...

    0 Not allowed! Not allowed!
    Επισκευές ηλεκτρονικών συσκευών - Κινηματογραφική παραγωγή

    https://www.fixygon.gr/
    https://www.facebook.com/fixygon.gr/

  9. #29
    Νέο Μέλος
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Περιοχή
    Ελληνικό
    Μηνύματα
    8

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από eebabs2000
    Έχω γνωρίσει ανθρώπους που πήραν πτυχίο και δεν ξέρουν τι είναι τρανζίστορ, έλεος!!!
    κ πιστευετε αυτοι δε θα το βρουν μπροστα τους σε καποια φαση;για μενα ειναι "μια του κλεφτη,δυο του κλεφτη,τρεις κ θα ανοιξει το βιβλιο του(ή θα παρατησει το "αθλημα").Ακομα κ ο "φιλος" σου johny16..ακομα κ αν περασει το μαθημα με τις εργασιες που του δωσες στο πιατο,χωρις να γνωριζει καν το αντικειμενο του μαθηματος,αν θελει να συνεχισει θα πρεπει να τις ανοιξει καποτε για να δει τι παιζει.προσωπικη μου γνωμη καμια βοηθεια δεν ειναι μη αξιοποιησιμη.ειτε ειναι μια ετοιμη λυση ειτε μια παραπομπη σε καποια σχετικη σελιδα ή βιβλιο.Ο μονος λογος να μη βοηθησεις ειναι αν νοιωθεις οτι σε εκμεταλευονται,που δε νομιζω οτι συνεβη στη περιπτωση (πολυ συχνη ομολογουμενως) του johny16

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #30
    Μέλος Το avatar του χρήστη johny16
    Όνομα
    Ιωάννης
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    Αθηνα-Χανια
    Μηνύματα
    352

    Προεπιλογή

    εμ ναι εκμεταλευση οχι εκτος αυτου δεν παω και την αχαριστια να του δινω 32 ασκησεις και να με ρωταει που ειναι οι αλλες 20? αντι να πει και ευχαριστω ειμαστε με τα καλα μας???

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ηλεκτρονικα ιισχυος(μετατροπεας)
    By kitsos_menidi in forum Αυτοματισμοί
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-02-13, 17:41
  2. ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ ΙΣΧΥΟΣ....
    By johny16 in forum Ηλεκτρονικά
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-06-10, 22:08
  3. ΕΡΓΑΣΙΑ ΣΤΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ ΙΣΧΥΟΣ
    By thodoras26 in forum Ηλεκτρονικά
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-01-10, 18:32
  4. Ηλεκτρονικα ισχυος help
    By CITRO in forum Ηλεκτρονικά
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-12-08, 20:31
  5. ΣΟΣ! ΜΑΓΑΖΙ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ!
    By pit21 in forum Εξαρτήματα & Datasheets
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-09-07, 17:42

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας