Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 26 από 26

Θέμα: Προβλημα με mp3 player pioneer

  1. #21
    Μέλος Το avatar του χρήστη eebabs2000
    Όνομα
    Χαράλαμπος
    Εγγραφή
    Apr 2005
    Περιοχή
    Νέα Λάμψακος, Χαλκίδα
    Μηνύματα
    1.213

    Προεπιλογή

    Επειδή δεν κατάλαβα και πολλά, θέλω να σε ρωτήσω κάτι... Το έβγαλες το mp3 το σύνδεσες με τροφοδοτικό πάγκου και δεν κάνει τίποτα, ούτε λαμπάκι ανάβει, τίποτα?

    0 Not allowed! Not allowed!
    Επισκευές ηλεκτρονικών συσκευών - Κινηματογραφική παραγωγή

    https://www.fixygon.gr/
    https://www.facebook.com/fixygon.gr/

  2. #22
    Μέλος
    Εγγραφή
    Jan 2007
    Περιοχή
    πατρα
    Μηνύματα
    156

    Προεπιλογή

    λοιπον οχι αυτο δε το χω κανει ακομα ειμαι στο σταδιο να βρω τι γινετε με το κυκλωμα του αυτοκινητου προσ το παρον θα γινει και αυτο που λες μηπως μπορειτε να μου απαντησετε στην προηγουμενη ερωτηση????????

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #23
    Μέλος Το avatar του χρήστη Radiometer
    Όνομα
    Γιαννης
    Εγγραφή
    Feb 2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.038

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chris_x
    Εκει που κοιταζα τη συνδεσμολογια πισω απο τα καθισματα παρατηρησα οτι η γειωση του 2 ενισχυτη που ειναι του subwoofer ακουμπαγε στο + του 1 ενισχυτη
    Αυτό που λες παραπάνω, αν λες τις τροφοδοσίες των ενισχυτών τότε σίγουρα θα σου καιγόταν η ασφάλεια.

    εκτός αν εννοείς κάτι άλλο !

    0 Not allowed! Not allowed!
    A light-year is equal to exactly 9,460,730,472,580.8 km http://www.hlektronika.gr/forum/images/misc/logo.gif
    Μηνύματα γραμμένα με greeklish θα διαγράφονται χωρίς προειδοποίηση!

  4. #24
    Μέλος
    Εγγραφή
    Jan 2007
    Περιοχή
    πατρα
    Μηνύματα
    156

    Προεπιλογή

    ε ναι αυτο εννοω τι αλλο θα μπορουσα να εννοω ποια απ ολες τις ασφαλειες? των ενισχυτων, του mp3 ,του κυκλωματος του αυτοκινητου,δε ξερω πολλα πραγματα αλλα δε νομιζω οτι οι ερωτησεις που κανω ειναι τελειως κοτσανες,πιστευω οτι ευσταθουν εστω και λιγο,επισης δε νομιζω οτι θελουν καποια τοσο πολυ επιστημονικη εξηγηση ωστε να μην μπορει να με βοηθησει καποιος,γιατι ειμαι σιγουρος πως εδω περα μεσα πολλα ατομα γνωριζουν πολυ περισσοτερα απο οσα ξερει ενας τυχαιος ηλεκτρολογος που κανει αυτη τη δουλεια και δε ξερει τι ειναι ρευμα.Τωρα θα μου πειτε αν ειναι κατι πολυπλοκο το καταλαβαινω δε θα μπορεσω να το φτιαξω γιατι δεν εχω τα μεσα αλλα ψαχνοντας αν ειναι κατι απλο μπορει να το φτιαξω.Ακομα οτι κ αν ειναι θελω να ξερω γιατι ο μαστορας σου λεει τα δικα του και σε πιανει κοροιδο.ελπιζω να με καταλαβαινει καποιος, παντως ευχαριστω για τις προσπαθειες που κανετε να με κατανοησετε οποιος θελει μπορει να με βοηθησει να βγαλω μια ακρη.Παλι αν τελικα το mp3 ειναι αχρηστο θελω να ξερω τι γινετε με τα υπολοιπα ηλεκτρικα του αυτοκινητου για να προχωρησω στο επομενο βημα.καινουριο mp3 δηλαδη η να προσπαθησω να βαλω pc μιας και εχω ενα pentium 4 , 1500 που τον τρωει η σκονη κριμα δεν ειναι , τι λετε θα ειναι δυσκολο να το πατενταρω???

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #25
    Μέλος Το avatar του χρήστη ice25
    Όνομα
    Γιατί το θέλει?
    Εγγραφή
    Feb 2006
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    194

    Προεπιλογή

    καλησπέρα!εκτός από το +- στην τροφοδοσία υπάρχει και το +- στις εξόδους του ενισχυτή....(από εκεί παίρνουν σήμα τα ηχεία)

    αν φίλε μου ακουμπούσε το +- της τροφοδοσίας και δεν σου κάηκε ασφάλεια(αποκλείεται αν υπάρχει)

    αν πάλι δεν υπάρχει και δεν σου έπιασε ΦΩΤΙΑ το αμάξι είσαι πολύ τυχερός πάνε παίξε Τζόκερ και δώσε κάνα φράγκο και σε μας.

    για τις γειώσεις,αμάξι του 2002 είναι πιθανό να έχει προβλήματα γειώσεων όχι τόσο από σκουριά άλλα από χαλάρωμα επαφών βιδών πουρί από μικροσπινθιρισμους κτλ

    επίσης συνήθως βάζουμε εμείς την γείωση σε κατάλληλο σημείο με την απαραίτητη αφαίρεση χρώματος για σωστή επαφή(συνήθως κάτω από το πίσω κάθισμα),γιατί η γειώσεις του αυτοκίνητου δεν αντέχουν τα ρεύματα των ενισχυτών.

    τώρα τα λαμπάκια που σου ανάβουν έτσι χωρίς λόγο ή οι λάμπες που καιγοντε συχνα κτλ δειχνουν ηλεκτρολογικο-ηλεκτρονικο προβλημα του αυτοκινητου.ψαξτο...

    μηπος ειναι κανα golf??

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #26
    Μέλος
    Εγγραφή
    Jan 2007
    Περιοχή
    πατρα
    Μηνύματα
    156

    Προεπιλογή

    ibiza ειναι πανω κατω τα ιδια με golf εχεις εμπειριες απο golf γιατι το λες?πως μπορω να ελενξω τισ γειωσεις ?

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3

Παρόμοια Θέματα

  1. Προβλημα με κινεζικο mp3 player
    By kokolokor5 in forum Car Audio & Theater
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-09-17, 12:18
  2. Δημιουργία remote control για Pioneer usb player
    By Ulysses in forum Car Audio & Theater
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-03-17, 23:18
  3. Κατασκευή MP3 player
    By eebabs2000 in forum Γενικά
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-04-08, 13:07
  4. Network MP3 Player
    By glompos21 in forum Κυκλώματα Εικόνας-'Ηχου & Φωτισμού
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-08-06, 22:47

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας