Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 1 2
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 16 από 16

Θέμα: Αδεια ραδιοερασιτέχνη

  1. #11
    Uploader Το avatar του χρήστη Τρελός Επιστήμονας
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Jul 2007
    Περιοχή
    Κλεινόν Άστυ
    Μηνύματα
    1.949

    Προεπιλογή

    Η πρώτη παραπομπή είναι της Ένωσης Ελλήνων Ραδιοερασιτεχνών και η δεύτερη του Συλλόγου Ραδιοερασιτεχνών. Η ενδιάμεση μάλλον είναι κάποιος τοπικός σύλλογος, δεν γνωρίζω ακριβώς. Μπορείς να τους πάρεις τηλέφωνο ή να περάσεις από τα γραφεία τους. Πάντως νομίζω ότι υπάρχει και κάποιος άλλος σύλλογος κάπου στη Σπύρου Πάτση.

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #12
    Νέο Μέλος
    Εγγραφή
    Mar 2008
    Μηνύματα
    18

    Προεπιλογή

    Πληροφορίες μπορείς να πάρεις και απο εδώ


    http://www.yme.gr/?getwhat=1&oid=769&id=&tid=777
    Σύμφωνα με την YA 68000/763/2002 Αρθρο 5 παρ 17 εφόσον έχεις πτυχίο ηλεκτρονικού ΑΕΙ ή ΤΕΙ απαλάσεσαι των γραπτών εξετάσεων.

    Οπότε εφόσον αποκτήσεις το πτυχίο σου απλά κάνεις μόνο αίτηση και εξετάζεσαι στα προφορικά και στα μορς.

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #13
    Μέλος Το avatar του χρήστη aeonios
    Όνομα
    Nik
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    2.651

    Προεπιλογή

    Yπάρχει και ο Σύλλογος Ελλήνων Ραδιοερασιτεχνών πράγματι εκεί που είπες φίλε Τρελέ επιστήμονα! http://www.hag.gr

    Και οι τρείς είναι πανελλήνιοι σύλλογοι αλλά μόνο η ΕΕΡ είναι το επίσημο όργανο των Ελλήνων ραδιοερασιτεχνών στο εξωτερικό. Μαθήματα επίσης γίνονται και στους τρεις συλλόγους από ότι ξέρω για αρχάριους και όπως είπατε είναι δωρεάν για τα μέλη. Τώρα από εκεί και πέρα όλα είναι θέμα γούστου!! Εγώ θα πήγαινα σε όλους να δω πως γίνεται το μάθημα και θα καθόμουν σε όποιον μου άρεσε το κλίμα...

    Επίσης να συμφωνήσω με τον φίλο μου τον Αντώνη πως την άδεια κατηγορίας 2 στην Αθήνα τουλάχιστον με βάση τις παλιές εξετάσεις την παίρνουν σχεδόν όλοι.

    [οff topic]Eνα ακόμα ενδιαφέρον άρθρο στη διαμάχη μεταξύ Morse-Βειλ

    http://query.nytimes.com/mem/archive...CF&oref=slogin[/οff topic]

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #14
    Μέλος
    Εγγραφή
    Feb 2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    417

    Προεπιλογή

    aeonios δεν περναν ολοι... Αξιζει κανενας να δει τα αποτελεσματα καθε εξεταστικης που ειναι διαθεσιμα στην ιστοσελιδα της ενωσης, για να παρατηρησει ποσοι κοβονται!!! ακομα και για την SW !!! Φιλος μου δινει 5 χρονια εξετασεις κωδικα !!! και επιμενει ακομα !
    Παντως σιγουρα ενας φοιτητης, αν οχι του πρωτου εξαμηνου τοτε αντε το το πολυ δευτερου, σε Ηλεκτρονικα, περναει με την μια για SW με δυο ωρες διαβασμα το μεγιστο (και αυτες πολλες ειναι ακομα και για εναν βλαξ φοιτητη) !!!

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #15
    Μέλος Το avatar του χρήστη aeonios
    Όνομα
    Nik
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    2.651

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RFXpert
    aeonios δεν περναν ολοι... Αξιζει κανενας να δει τα αποτελεσματα καθε εξεταστικης που ειναι διαθεσιμα στην ιστοσελιδα της ενωσης, για να παρατηρησει ποσοι κοβονται!!! ακομα και για την SW !!! Φιλος μου δινει 5 χρονια εξετασεις κωδικα !!! και επιμενει ακομα !
    Παντως σιγουρα ενας φοιτητης, αν οχι του πρωτου εξαμηνου τοτε αντε το το πολυ δευτερου, σε Ηλεκτρονικα, περναει με την μια για SW με δυο ωρες διαβασμα το μεγιστο (και αυτες πολλες ειναι ακομα και για εναν βλαξ φοιτητη) !!!
    Φίλε κοίταξα τα αποτελέσματα και βρίσκω πως έχεις 100% δίκιο......... Στο μυαλό μου ειχα αυτό που γράφεις στην δεύτερη παράγραφο με τον μέσο φοιτητή.! Πιστεύω πως με μια σχετική προετοιμασία ένας μέσος άνθρωπος θα πάρει την κατηγορία 2.Οσο για τα μορς αμα δεν σε πάει................

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #16
    Μέλος Το avatar του χρήστη antonis_p
    Όνομα
    Αντώνης
    Εγγραφή
    Nov 2005
    Περιοχή
    KM18VB
    Μηνύματα
    3.742

    Προεπιλογή

    Και οι τρείς είναι πανελλήνιοι σύλλογοι
    έτσι τουλάχιστον θα ήθελαν!!!! Κάποιοι δεν είναι γνωστοί ούτε στα όρια της πόλης!!!!
    Απλά έτσι αναφέρουν στην επωνυμία τους!

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 1 2

Παρόμοια Θέματα

  1. Άδεια ραδιοερασιτέχνη
    By finos in forum Ραδιοερασιτεχνισμός
    Απαντήσεις: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-04-16, 14:23
  2. Αδεια
    By PALIARMOTHS in forum Ερωτήσεις Αρχάριων
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-02-13, 07:35
  3. άδεια ραδιοερασιτέχνη
    By darthtony in forum Ραδιοερασιτεχνισμός
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-06-11, 18:46
  4. Ραδιοερασιτέχνες?
    By dimitris_p20 in forum Ραδιοερασιτεχνισμός
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-04-11, 17:46
  5. Αδεια CB
    By GREG in forum Γενικά
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-02-07, 04:02

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας