Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 40

Θέμα: Οι περιπέτειες μου με γνώστη εταιρία τηλεπικοινωνιών

Threaded View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. #1
    Μέλος Το avatar του χρήστη ice25
    Όνομα
    Γιατί το θέλει?
    Εγγραφή
    Feb 2006
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    194

    Προεπιλογή Οι περιπέτειες μου με γνώστη εταιρία τηλεπικοινωνιών

    Σήμερα θα σας αφηγηθώ τις περιπέτειες μου, με παροχο σταθερής-κινητής τηλεφωνίας και συνδέσεων dsl




    Η πονεμένη ιστορία ξεκίνησε τον Οκτωβρίο του 2007.


    Κοιτώντας τους λογαριασμούς τηλεπικοινωνιών διαπίστωσα οτι το ποσό που δίνω στο σύνολο είναι υπερβολικό.


    Πλήρωνα Ο.τ.ε. Για τηλέφωνο,tellas για dsl και φυσικά το λογαριασμό του κινητού


    Φεύγοντας ένα απόγευμα από την δουλειά μου βλέπω ένα κατάστημα γνωστής φίρμας. Το οποίο στην βιτρίνα διαφήμιζε με μεγάλα γράμματα ένα πακέτο 3 σε ένα (σαν σαμπουάν ένα πράμα).


    Μπαίνω μέσα. Και ρωτάω τι και πως.
    Μου λένε οι υπάλληλοι στο κατάστημα 55Ε σταθερό+κινητό 100 λεπτά+dsl


    Μου φάνηκε ωραίο


    Ρωτάω τον υπάλληλο αν υπάρχει κάλυψη στην περιοχή μου για τις υπηρεσίες.
    Μου ζητάει τον αριθμό του σταθερού μου(οτε) του το δίνω.

    Και μετά από λίγο μου απαντάει σε “1 εβδομάδα θα έχετε και dsl στο σπίτι”.
    ωραία λέω.... Υπογράφουμε τα συμβόλαια μου δίνουν την συσκευή για το σταθερό(ασύρματο deck με ενα gsm)Μέτα από 2 μέρες με καλούν στο κατάστημα, μου δίνουν κάρτες sim όλα καλά και ωραία.


    Το σταθερό το χρειαζόμουν απλός για να καταργήσω τον οτε.
    Φυσικά το σταθερό της συγκεκριμένης εταιρίας θα το ενεργοποιούσα αφού μου έφερνε το dsl και έκλεινα την γραμμή του ο.τ.ε.


    Περνάει μια εβδομάδα,δυο, τρεις....dsl πουθενά. Φτάνουμε Χριστούγεννα. Εν το μεταξύ εγώ είχα πάρει ανάποδες και δεν πλήρωνα το πάγιο του σταθερού που μου δώσανε. Σε όλο αυτό το διάστημα ενοχλούσα συνέχεια την εταιρία για το dsl.


    Μετά τις γιορτές ,με πήραν τηλ από την εταιρία,χάρηκα όταν το είδα .Η χαρά μου ώμος δεν κράτησε. Μόλις το σήκωσα μου μίλησε μια κοπέλα από το λογιστήριο και με ρωτούσε πότε θα πληρώσω τους απλήρωτους λογαριασμούς.


    Εκεί βγήκα από τα ρούχα μου. Άκουσε ότι ήταν να ακούσει. Μετά από 2 μέρες επικοινωνεί μαζί μου κάποια κυρία από το τμήμα marketing. Η οποία αφού άκουσε την ιστορία, μου υποσχέθηκε να βρούμε κάποια λύση(στο μεταξύ είχα ζητήσει αποσύνδεση άλλα μου ζητούσαν χρήματα για την επιδότηση),Μετά από μερικές ώρες με ενημερώνει ότι έχει συνεννοηθεί και μπορώ να επιστρέψω στο κατάστημα των εξοπλισμό και να κάνουμε αποσύνδεση και να λήξει εκεί το θέμα.


    Πάω την επόμενη μέρα στο κατάστημα. Τα παλικάρια εκεί μου δηλώνουν ότι δεν έχουν ενημερωθεί και δεν μπορούν να με εξυπηρετήσουν.


    Ενημερώνω κατευθείαν την κυρία από το τμήμα Marketing και μου είπε πως θα το κοιτάξει και θα με ενημερώσει.(Με έστειλαν άλλες 2 φορές στο κατάστημα)Και 1 φόρα σε διαφορετικό. Δεν ξανά-ασχολήθηκα. Έφτασε το Πάσχα.(dsl πουθενά).Χτυπάει πάλι το τηλ αυτή τη φωρα δεν χάρηκα. Και καλά έκανα. Το σηκώνω και στην άλλη γραμμή είναι ένας κύριος από το νομικό τμήμα τις εταιρίας. Ο οποίος μου λέει ότι αν δεν πληρώσω τους λογαριασμούς του σταθερού θα προβεί στις απαραίτητες δικαστικές ενέργειες.


    Δεν έχασα την ψυχραιμία μου. Του εξηγώ την κατάσταση και του δηλώνω οτι το τηλεφώνημα του ξεχείλισε το ποτήρι. Και ότι θα ενημερωθεί την ίδια ημέρα η Εθνική Επιτροπή Τηλεπικοινωνιών. Και όλες οι ενώσεις καταναλωτών που θα βρω μπροστά μου. Και ότι θα ζητήσω αποζημίωση από την εταιρία για την ταλαιπωρία μου τόσους μήνες. Και γιατί συνεχίζω να πληρώνω πάγιο Ο.τ.ε. Και Tellas για dsl. Και παράλληλα μου ζητάει και τα πάγια η εταιρία του για μια υπηρεσία που δεν μου την παρέχει ολοκληρωμένη.
    Τελειώνει η συζήτηση μας σε αυτό το σημείο.


    3 Μέρες μετά με παίρνει τηλ μια κυρία από την εταιρία και μου δηλώνει ότι είναι προθημη να λύση το πρόβλημα μου προσφέρει ασύρματο ίντερνετ με το ίδιο πάγιο. ασφαλώς και της είπα ότι αυτό πια δεν είναι επιλογή καθότι μετά από τόση ταλαιπωρία με εξυπηρετεί άλλη εταιρία. (Ξέχασα να αναφέρω ότι τον Φεβρουαρίο συνδέθηκα με το ιδιόκτητο της tellas,να ναι καλά οι άνθρωποι) .Μου ξανά προτείνει να γυρίσω την συσκευή του σταθερού και να λήξει εκεί το ζιτιμα. Της δηλώνω ότι ούτε αυτό είναι πια επιλογή καθώς μες στα νεύρα μου τόσες φορές που το πήγα στο κατάστημα και δεν την δεχθήκανε,εγώ το πέταξα στα σκουπίδια. Και της τονίζω ότι φυσικά δεν πληρώνω ούτε μισό ευρό.


    Την επόμενη μέρα μου τηλεφωνεί και μου λέει ότι μπορώ να πάω σε ένα κατάστημα της επιλογής μου, να ζητήσω αποσύνδεση και φυσικά θα μου κόψουν και πιστοτηκο για τα παγία που δεν πλήρωσα τόσους μήνες.


    Πάω στο κατάστημα που της υπέδειξα και ος εκ θαύματος πάλι δεν είχε ενημερωθεί.(καμία 50 άτομα στο κατάστημα)Επί τόπου περνώ τηλ και προσπαθώ να την βρω. Δεν την βρήκα. Φυσικά εξιστόρησα την περιπέτεια μου στους υπαλλήλους και φυσικά άκουσε και όλος ο κόσμος. Όσοι ήταν για σύνδεση κάνανε μεταβολή. Οι υπάλληλοι στο κατάστημα μου κάνανε την αποσύνδεση με την υποσημείωση ότι έχω συνεννοηθεί με τα κεντρικά.


    Μου στέλνουν και στο σπίτι το πιστοτηκο και το μηδενικό λογαριασμό.
    Λέω αυτό ήταν τελείωσα.


    Έλα που δεν τελείωσα...μου ρχεται ακόμα ένας λογαριασμός με πάγιο. Δεν δίνω σημασία. Έχω κάνει αποσύνδεση. Ήρθανε άλλοι 2 λογαριασμοί και μετά ακολούθησαν τα τηλ από το λογιστήριο.


    Τους λέω παλικάρια έχω κάνει αποσύνδεση. δεν δίνω μια. και κανονίστε να μου στείλετε πιστοτηκο και γι'αυτα.


    Σήμερα ξανάρθετε το πιστοτηκο και ο μηδενικός λογαριασμός(στην εξυπηρέτηση πελατών μου λένε ότι έχει αποσυνδεθεί)


    Λέτε να τελείωσε το παραμύθι?

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ice25 : 30-09-08 στις 21:07

Παρόμοια Θέματα

  1. Απαντήσεις: 298
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-10-13, 01:33
  2. Κεραίο-περιπέτειες ............
    By Dr_Giwrgos in forum Γενικά
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-11-12, 00:11
  3. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-08-08, 23:13
  4. Εταιρία κατασκευής;
    By JohnG in forum Εξαρτήματα & Datasheets
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-08-07, 04:08
  5. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-01-06, 02:09

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας