Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 23

Θέμα: ΚΙΝΗΤΑ-ΑΝΙΧΝΕΥΣΗ ΚΟΡΙΩΝ ΚΛΠ

  1. #11
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    λίλα
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    5

    Προεπιλογή μα τι λενε

    μίλησα εγώ για πνεύματα? άλλοι λένε τέτοια πράγματα. Εγώ λέω ένα πραγματικό γεγονός, απλά το περιγράφω. σε άλλο θέμα υπάρχει συζήτηση για πρόγραμμα παρακολούθησης ή ακρόασης χώρου. αγνοείτε δηλαδή ότι γίνονται υποκλοπές με τέτοιου είδους προγράμματα.

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #12
    Uploader Το avatar του χρήστη Τρελός Επιστήμονας
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Jul 2007
    Περιοχή
    Κλεινόν Άστυ
    Μηνύματα
    1.949

    Προεπιλογή

    Δηλαδή υπάρχει περίπτωση κάποιος να παρακολουθεί το κινητό σου ή το σταθερό σου τηλέφωνο; Γιατί δεν απευθύνεσαι στην Αστυνομία;

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #13
    ΥπερΣυντονιστής Το avatar του χρήστη leosedf
    Όνομα
    Κωνσταντίνος
    Εγγραφή
    Jan 2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    11.087

    Προεπιλογή

    Ξαναπάρτα όλα απο την αρχή και εξήγησε τα με πιό απλό τρόπο γιατι απ ότι βλέπεις δεν έχει καταλάβει ΚΑΝΕΙΣ τίποτα.
    Ξεκίνα ένα ένα με απλό τρόπο για να καταλάβουμε τι θέλεις να μας ρωτήσεις.

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #14
    Μέλος Το avatar του χρήστη papalevies
    Όνομα
    nick
    Εγγραφή
    Oct 2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    77

    Προεπιλογή

    Εγώ παλιότερα είχα παρατηρήσει ένα παρόμοιο φαινόμενο. Άκουγα μουσική από το mp3 μου και το σταμάτησα (pause) για να κάνω κάτι αλλά δέν έβγαλα τα ακουστικά από τα αφτιά μου. Μου φάνηκε ότι άκουσα ομιλίες και πράγματι κατόπιν κατάλαβα ότι πρόκειται για ένα σταθμό FM. Τώρα πώς συντονίστηκε και τί έγινε ακριβώς δέν ξέρω από την στιγή που δέν το είχα σε λειτουργία ραδιοφώνου.

    Πολλές φορές όμως μας φαίνεται ότι ακούμε και βλέπουμε πράγματα εκεί που δέν υπάρχει τίποτα. Μιάς που τα έχεις μαγνητοφωνιμένα, δέν τα δείνεις σε κανένα φίλο σου για να τα ακούσει να σου πεί την γνώμη του; Ή ακόμα καλύτερα δέν ανεβάζεις κανένα απόσπασμα εδώ γιατί με έχει φάει η περιέργεια;

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #15
    Μέλος Το avatar του χρήστη jeik
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Nov 2006
    Περιοχή
    Πρώην Βασίλειο της Μακεδονίας
    Μηνύματα
    1.451

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lila Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι αυτό εννοώ. οταν επεξεργάζομαι αυτό που έχει καταγραφεί, έχει γίνει καταγραφή μικροφώνησης. Το έχω παρατηρήσει αυτό όταν το καταγραφικό βρίσκεται μαζί με το κινητό. Και όταν είναι μόνο του το καταγραφικό και γράφει και δίπλα το κινητό, ακόμα και κλειστό λέω, έχουν καταγραφεί λέξεις κανονικές ενώ εκεί που το βάζω να καταγράψει είναι απόλυτη ησυχία. Απορία έχω σας λέω, δεν ξέρω τι συμβαίνει. Και εσείς που ασχολείστε με ηλεκτρονικά, ρωτάω αν το έχετε ξανακούσει.

    Οσον αφορά τη τηλεόραση, αυτό συμβαίνει, Μόνο εκεί ακούω ζωντανά κάποιους ήχους να βγαίνουν που δεν είναι τα λόγια της τηλεόρασης. Λέξεις ενδιάμεσα από τα λόγια της τηλεόρασης. Οταν βάλω σιγή δεν ακούγεται τίποτα. Και επίσης δεν συμβαίνει όλες τις ώρες λειτουργίας τηλεόρασης. Συνήθως συμβαίνει μεσημέρι. Βραδινές ώρες δεν έχω ακούσει τέτοιου είδους παρεμβολές. Πειρατής μπορεί να είναι διότι αλλιώς δεν εξηγείται.
    αυτά.
    Μικροφωνηση δεν υπαρχει , υπαρχει μικροφωνισμος , ειναι το σφυριγμα οταν το μικροφωνο ειναι κοντα στο ηχειο και προκαλειται αναδραση (φαυλος κυκλος).

    Τι εννοεις επεξεργαζομαι ?

    Επισης σημειωνεις οτι ακουγονται βρισιες , αυτο παραπεμπει σε εξωπραγματικες καταστασεις , λογια του διαβολου ,αλλα δεν κολαει ,μαλλον ανθρωπου ειναι.
    Δεν υπαρχει περιπτωση να βριζει καποιος , ακομα και πειρατης στον αερα μεσημεριατικα.Μονο στο κινητο ή σε ασυρματο τηλεφωνο βριζουμε.
    Επισης λες οτι οι φωνες ειναι γνωστες και δεν τα πατε καλα .

    Ομως το σιγουρο ειναι οτι καπου διπλα σου , ειδικα αν μενεις σε οικοδομη , να συλαμβανει η τηλεοραση σου και το καταγραφικο σου ηχους απο καποιον διπλανο ενοικο που εκπεμπει με καποιο πομπο σε καποια μπαντα ή κινητο , οτιδηποτε τελος παντων , ακομη και με κλειστη την τηλεοραση !!!!

    Σημειωνω για να δωσω μια εξηγηση οτι καποτε που ειχα πομπο με λυχνια στα FM , και δεν ηξερα να τον συντονισω , ακουγομουνα σε καποια κασετοφωνα της γειτονιας (οταν πατουσες το PLAY) και φυσικα οταν ηχογραφουσαν απο μικροφωνο ή κασετα , η μουσικη μου καταγραφονταν στις κασσετες τους.

    Αυτη ειναι η εξηγηση που ψαχνεις .Καποιο κυκλωμα της τηλεορασης και του καταγραφικου σου λειτουργει ως δεκτης και συλαμβανει αυτην την εκπομπη .Καπου διπλα σου υπαρχει η απαντηση.

    0 Not allowed! Not allowed!
    KEΡAIA , Το ΑΛΦΑ και το ΩΜΕΓΑ μιας επιτυχιας .
    Α΄, και το ΥΨΟΣ.
    -------------------------------------------------
    TESLACOM - electronics
    ---------------------------------------------

  6. #16
    Μέλος Το avatar του χρήστη jeik
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Nov 2006
    Περιοχή
    Πρώην Βασίλειο της Μακεδονίας
    Μηνύματα
    1.451

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lila Εμφάνιση μηνυμάτων
    μίλησα εγώ για πνεύματα? άλλοι λένε τέτοια πράγματα. Εγώ λέω ένα πραγματικό γεγονός, απλά το περιγράφω. σε άλλο θέμα υπάρχει συζήτηση για πρόγραμμα παρακολούθησης ή ακρόασης χώρου. αγνοείτε δηλαδή ότι γίνονται υποκλοπές με τέτοιου είδους προγράμματα.
    Δεν σε υποκλεπτουν , εσυ άθελα σου υποκλεπτεις .

    0 Not allowed! Not allowed!
    KEΡAIA , Το ΑΛΦΑ και το ΩΜΕΓΑ μιας επιτυχιας .
    Α΄, και το ΥΨΟΣ.
    -------------------------------------------------
    TESLACOM - electronics
    ---------------------------------------------

  7. #17
    Μέλος Το avatar του χρήστη jeik
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Nov 2006
    Περιοχή
    Πρώην Βασίλειο της Μακεδονίας
    Μηνύματα
    1.451

    Προεπιλογή

    το κινητό όταν βρεθεί κοντά σε μηχανήματα μικροφωνίζει. ή κάποιες φορε΄ς σταματάει μόνο του.

    Κοντα σε τι ειδους μηχανηματα ? Τι σταματαει ?

    0 Not allowed! Not allowed!
    KEΡAIA , Το ΑΛΦΑ και το ΩΜΕΓΑ μιας επιτυχιας .
    Α΄, και το ΥΨΟΣ.
    -------------------------------------------------
    TESLACOM - electronics
    ---------------------------------------------

  8. #18
    Μέλος
    Όνομα
    Γιωργος
    Εγγραφή
    Oct 2004
    Περιοχή
    Καβαλα
    Μηνύματα
    846

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jeik Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σημειωνω για να δωσω μια εξηγηση οτι καποτε που ειχα πομπο με λυχνια στα FM , και δεν ηξερα να τον συντονισω , ακουγομουνα σε καποια κασετοφωνα της γειτονιας (οταν πατουσες το PLAY) και φυσικα οταν ηχογραφουσαν απο μικροφωνο ή κασετα , η μουσικη μου καταγραφονταν στις κασσετες τους.
    παιδια να πω και εγω με την σειρα μου οτι εχει τυχει να ακουσω μουσικη
    σε επωνημα ηχεια χωρις πηγη εισοδου !!!!
    Προφανως καπου συντονιζει το μικροφωνο σου!!!!
    Παντως περα απο την πλακα, επειδη θεωρω οτι κατι τετοιο θα λειτουργουσε λυτρωτικα για σενα ,κανε την δοκιμη που προτεινε ενας φιλος πριν με τις ερωτησεις!!!!!

    0 Not allowed! Not allowed!
    Η ενεργεια πρεπει να ειναι δωρεαν για ολους.

  9. #19
    Μέλος Το avatar του χρήστη passer07
    Όνομα
    παναγιώτης
    Εγγραφή
    May 2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    199

    Προεπιλογή

    Λογο παλιας τρελας με υπερφυσικα οπου ειχα λεω ενα πραγμα.... προσπαθουσα να καταλαβω αν οντος ισχυουν διαφορα ενα απο αυτα ηταν και αυτο,χρησιμοποιησα κασετοφονο (πηγη πληροφοριων ιντερνετ και εναν συναγωνιστη φίλο) πηρα μια απαντηση που οχι οτι με τρομαξε αλλα με εκανε να χεστω πανω μου!!!ηταν η τελευταια αποπηρα που εχω κανει(πριν 4 χρονια για την ακριβια )δεν φανταζεστε τι μπορεις να νιωσεις σε τετοιες καταστασεις ΝΑΙ ειναι εφικτο αλλα με πολλους παραγοντες ενδιαμεσα,και το μεγαλητερο αντιπαλο μας, το ανθροπινο μυαλο που δεν ξερουμε τι ακριβος κανει...και τη μας λεει.δες πρωτα τα περι ηλεκτρονικων μιπως και τρεχει κατι τετοιο και μετα αν δεις πως δεν φτεει κατι τετοιο.......welcome to the other side......
    (μπορεις να τους κανεις και ερωτησεις......) συγνωμη που ειμαι εκτος θεματος

    0 Not allowed! Not allowed!
    __________
    Ο υπολογιστής είναι ενα μηχάνημα το οποίο μπορεί να κάνει κάποια πράγματα εκπληκτικά γρήγορα....
    όπως το να σου σπάσει τα νευρά...

  10. #20
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη FM1
    Όνομα
    Ηλίας
    Εγγραφή
    Jun 2006
    Περιοχή
    Αρχαία ολυμπία
    Μηνύματα
    567

    Προεπιλογή

    Παιδιά κάποτε με ένα ζευγάρι walkie talkie παιδικά που είχα και συνομιλούσα με την αδερφή μου μέσα στο χωριό συνέβη το εξής,άκουσα έναν γείτονα μου στο βάθος να μιλάει μέσα από το walkie-talkie!

    Στην συνέχεια διαπίστωσα οτι ο διπλανός γείτονας μιλούσε στο ασύρματο dect τηλέφωνο του!...βρισκόμουν σε απόσταση 15 μέτρων από το σπίτι του.

    Από το ίδιο walkie talkie είχα παρατηρήσει οτι όταν πατούσα το PTT και το κρατούσα για λίγα λεπτά ακουγόταν ένας ραδιοφωνικός σταθμός!

    Να προσθέσω εδώ ότι όλα τα παραπάνω συνέβησαν από την στιγμή που άλλαξα την κοντή κεραία (μορφής ελατηρίου) με μία τηλεσκοπική κεραία 1m ραδιοφώνου..την είχα βάλει για να δώ αν θα έχω μεγαλύτερη εμβέλεια.

    Άλλη αντίστοιχη περίπτωση συνέβη στην ασύρματη μικροφωνική εγκατάσταση του σχολείου!

    Την στιγμή λοιπόν που ένας μαθητής άνοιξε το πρωί το μικρόφωνο για να πεί την προσευχή,άρχισε να ακούγεται από τα μεγάφωνα του σχολείου μουσική από έναν ραδιοσταθμό....η κεραία του δέκτη-ενισχυτή της μικροφωνικής ήταν έξω για να πιάνει το μικρόφωνο από τον προαύλιο χώρο.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Παρακαλώ συντάσσετε το κείμενό σας με ελληνικούς & πεζούς χαρακτήρες!


Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Συνδεση ανιχνευτη κινησης
    By george33 in forum Ηλεκτρολογικά
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-07-15, 12:28
  2. Οργανάκι ανιχνευτη
    By takis_kor in forum Διάφορα Κυκλώματα
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-09-13, 19:03
  3. πηνιο ανιχνευτη μεταλων
    By zarkinos in forum Ερωτήσεις Αρχάριων
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-06-13, 17:02
  4. Σειρήνα σε προβολεα με ανιχνευτη κινησης
    By messinios in forum Συστήματα Ασφαλείας
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-11-11, 11:06
  5. πατεντα σε ανιχνευτη κινησης
    By stinger in forum Συστήματα Ασφαλείας
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-10-11, 03:56

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας