Σελίδα 5 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 3 4 5 6 7 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 41 έως 50 από 77

Θέμα: κύκλωμα προενισχυτή με λάμπες υπό Μ.Σπέρτου

  1. #41
    Μέλος Το avatar του χρήστη Thanos10
    Όνομα
    θανος
    Εγγραφή
    Nov 2008
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    2.495

    Προεπιλογή

    Σε αυτο που λεει ο φιλος σακις εχει δικιο το μηχανημα πρεπει να ανταποκρινεται σωστα οσο για το τροφοδοτικο ξερω σιγουρα γιατι εχω δει τους ενισχυτες του δουλευε το TL783 αλλα φιλε μου ο ανθρωπος τους πουλουσε δεν μπορουσε να πει και ολα τα μυστικα των κατασκευων του οταν ξεκινησα να φιαχνω τον δικο μου τελικο και του ειπα για το TL783 μου ειπε οτι και αυτος το δουλευει ο Μιχαλης ηταν ενας ανθρωπος με πολλες γνωσεις περι λυχνιων,παντος ειναι στην κριση του καθενος το πως θα φιαξει την κατασκευη του το θεμα ειναι τι ειναι ποιο σωστο και για να το ξερεις αυτο πρεπει να εχεις γνωσεις και πειρα στο συγκεκριμενο θεμα.

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #42
    Μέλος Το avatar του χρήστη sakis
    Όνομα
    east electronics
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    ATHENS GREECE
    Μηνύματα
    3.012

    Προεπιλογή

    εγω πλαι λεω να πεσω απο πανω και να πω το απλουστερο ..... φυσικα οι σταθεροποιημενς τασεις παντου ειναι παντα οτι καλυτερο αλλα απο την αλλη σε τοσο απλη κατασκευη δεν νομιζω οτι χαθηκε και ο κοσμος ....συμφωνει και ο παλμογραφος μου μαλιστα χα χα χα χα

    0 Not allowed! Not allowed!
    SERVICE ΕΝΙΣΧΥΤΩΝ ΚΑΙ ΙΑΠΩΝΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΗΧΟΥ
    east_electronics@yahoo.gr
    www.eastelectronics.gr επισκευη ενισχυτη , επισκευη ενισχυτων , επισκευη ηχειου , επισκευη sansui , επισκευη techΝics

  3. #43
    Μέλος Το avatar του χρήστη costas81
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Nov 2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    119

    Προεπιλογή

    φίλε Θάνο...ίσως και να έχεις δίκιο...άλλωστε εγώ είμαι ο τελευταίος που δικαιούται να μιλήσει για αυτά τα θέματα...κι εγώ ήθελα να χρησιμοποιήσω το TL783...αλλά αφού μου είπε άσε να στο σχεδιάσω εγώ και δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα....θεώρησα ότι δεν θα μου έλεγε κάτι που δεν ίσχυε...άλλωστε ακόμα και τελικοί ενισχυτές με transistors στην τροφοδοσία δεν έχουν regulator....βάζουν μια συστοιχία από πυκνωτές με μεγάλες χωρητικότητες και όλα οκ...και όλοι ξέρουμε τι ρεύμα χρειάζονται ειδικά σε χαμηλές συχνότητες....πόσο μάλλον ένας ταπεινός προενισχυτής...θα μου πεις βέβαια ότι εδώ τίθεται θέμα κόστους κατασκευής και πόσο μεράκι έχεις ο καθένας....φυσικά και γνώσεις στο αντικείμενο....

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #44
    Μέλος Το avatar του χρήστη Thanos10
    Όνομα
    θανος
    Εγγραφή
    Nov 2008
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    2.495

    Προεπιλογή

    Κωστα φιλε μου δεν εισαι ο τελευταιος που μπορεις πεις την γνωμη σου εγω δεν το βλεπω ετσι, για κατι ποιο σοβαρο δουλευεις καποιες αλλες τεχνικες δεν ειπα οτι και με απλη τροφοδοσια δεν θα δουλεψει απλα με αυτα που προτεινω κανεις μια ποιο σοβαρη κατασκευη ο Μιχαλης το ειδε σαν μια ερασιτεχνικη κατασκευη οποτε αρκει αυτο που σου προτεινε εσυ δεν θα κανεις εμποριο τις κατασκευες σου για να λες στον πελατη οτι εχεις στον ενισχυτη σου συνχρονη τεχνολογια κ.τ.λ οσο για τους ενισχυτες με τρατζιστορ πολλα σχεδια τροφοδοτουν με σταθεροποιημενη ταση τις προενισχυτικες βαθμιδες μπορω να σου ανεβασω σχεδια για να δεις τι λεω λοιπον φιλε κωστα ο Μιχαλης εκανε την δουλεια αυτη επαγγελματικα δεν θα μπορουσε να μην φιαξει οτι καλυτερο εγω απο τον Μιχαλη ειχα παρει τους μετ/τες εξοδου τοροειδεις και στο θεμα αυτο αλλοι τους δεχονται αλλοι χωρις να τους εχουν ακουσει δεν τους δεχονται τι να πεις εγω εχω δουλεψει και τους δυο τυπους και κατεληξα στους τοροειδεις ειναι το κατι αλλο αυτους δουλευε και ο Μιχαλης ο αλλος εχει αλλη γνωμη που μπορει να ειναι και λαθος και ομως την υποστηριζει αυτα λοιπον φιλε κωστα.

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #45
    Μέλος Το avatar του χρήστη sakis
    Όνομα
    east electronics
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    ATHENS GREECE
    Μηνύματα
    3.012

    Προεπιλογή working !!!

    working !!!!!!

    ΟΛΑ ΚΑΛΑ !!!! δουλευει μια χαρα χωρις προβληματα ακουγεται πολυ καλα αλλα μην τρελαθουμε κιολας δεν ειναι κατι το εξωφρενικο ...

    πολυ γλυκα μπασσα καθαρα λαμπατα πριμα και ελεγχομενα μεσαια ...η αληθεια εινα πατντως οτι δεν το βρισκω και εξαιρετικα διαυγη ...

    enjoy
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες
    • Τύπος Αρχείου: jpg top.JPG (80,3 KB, 90 εμφανίσεις)
    • Τύπος Αρχείου: jpg front.JPG (90,0 KB, 91 εμφανίσεις)

    0 Not allowed! Not allowed!
    SERVICE ΕΝΙΣΧΥΤΩΝ ΚΑΙ ΙΑΠΩΝΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΗΧΟΥ
    east_electronics@yahoo.gr
    www.eastelectronics.gr επισκευη ενισχυτη , επισκευη ενισχυτων , επισκευη ηχειου , επισκευη sansui , επισκευη techΝics

  6. #46
    Μέλος Το avatar του χρήστη Thanos10
    Όνομα
    θανος
    Εγγραφή
    Nov 2008
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    2.495

    Προεπιλογή

    Γεια σου ρε σακη με τα ωραια σου αλλα πρεπει να ξερεις η λαμπα σκιζει στις υψηλες και μεσαιες τα μπασα ειναι καλα αλλα οχι σαν τους τρατζιστορικους λογω χαμηλου συντελεστη αποσβεσης θα ερθω ρε συ απο το μαγαζι να το ακουσω μολις συνελθω λιγο απο το κρυωμα.

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #47
    Μέλος Το avatar του χρήστη sakis
    Όνομα
    east electronics
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    ATHENS GREECE
    Μηνύματα
    3.012

    Προεπιλογή

    ολοι καλοδεχουμενοι ακομα και οι παναθηναικοι

    0 Not allowed! Not allowed!
    SERVICE ΕΝΙΣΧΥΤΩΝ ΚΑΙ ΙΑΠΩΝΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΗΧΟΥ
    east_electronics@yahoo.gr
    www.eastelectronics.gr επισκευη ενισχυτη , επισκευη ενισχυτων , επισκευη ηχειου , επισκευη sansui , επισκευη techΝics

  8. #48
    Μέλος Το avatar του χρήστη Thanos10
    Όνομα
    θανος
    Εγγραφή
    Nov 2008
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    2.495

    Προεπιλογή

    Σακη πες μου με τι τελικο το δουλεψες και ηχεια εγω δεν ειπα οτι ειμαι παναθηναικος.

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #49
    Μέλος Το avatar του χρήστη costas81
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Nov 2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    119

    Προεπιλογή

    μπράβο Σάκη....τέλειο το μηχανάκι...!!!...άντε και σε ένα καλό κουτί να ευχηθώ...όσο για τον ήχο...άσ'το να παίξει καμιά ωριτσα και θα διαπιστώσεις ότι ο ήχος θα γλυκάνει κί άλλο και θα ακούγεται με μεγαλύτρεη διαύγεια...δυστυχώς θέλει την ώρα του...μετά όμως δεν θα σου κάνει καρδιά να το κλείσεις...

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #50
    Μέλος Το avatar του χρήστη KOKAR
    Όνομα
    Κωστας
    Εγγραφή
    Dec 2005
    Περιοχή
    Αργυρουπολη
    Μηνύματα
    6.905

    Προεπιλογή

    Σάκη ποιο είναι το τελικό σχέδιο που έφτιαξες ?
    ποια είναι η αλλαγή που έκανες και διόρθωσε το "τετράγωνο" ?

    0 Not allowed! Not allowed!
    Όλα είναι δρόμος.....

Σελίδα 5 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 3 4 5 6 7 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Κατασκευή παθητικού προενισχυτή.
    By Pmccx in forum Ηλεκτρονικά
    Απαντήσεις: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-02-15, 15:46
  2. Πρόβλημα σε Κύκλωμα με λάμπες φθορίου!
    By ioannistsi in forum Ηλεκτρολογικά
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-04-14, 18:29
  3. Διάταξη Εισόδου σε Προενισχυτή Γραμμής
    By Ακρίτας in forum Κυκλώματα Εικόνας-'Ηχου & Φωτισμού
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-09-09, 11:40
  4. Βοήθεια σε τροφοδοτικό προενισχυτή
    By Giannis511 in forum Κυκλώματα Εικόνας-'Ηχου & Φωτισμού
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-11-05, 20:35

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας