Σελίδα 8 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 6 7 8 9 10 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 71 έως 80 από 91

Θέμα: Τι δουλειά Κάνω

  1. #71
    Μέλος Το avatar του χρήστη manolena
    Όνομα
    Μάνος
    Εγγραφή
    Dec 2006
    Περιοχή
    Ελευσίνα
    Μηνύματα
    2.709

    Προεπιλογή

    Ιπτάμενος μηχανικός του Πολεμικού Ναυτικού στα S-70B-6.
    Έχω υπηρεσία 23 χρόνια και τελείωσα τη ΣΜΥΝ το 1989. Η ειδικότητά μου είναι Μηχανικός, έχω υπηρετήσει σε πλοία του στόλου και είμαι στα ελικόπτερα απο το 1993. Έχω εκπαιδευτεί σε σχολεία στην Αμερική (Philadelphia, San Diego) για θέματα ελέγχου βλαβών και επισκευών πλοίων και το 1994 στην Sikorsky Corporation για τα ελικόπτερα. Είμαι εκπαιδευτής εδάφους συντήρησης μηχανικών και "διευθύνω" το τμήμα συντήρησης κινητήρων T700-GE-401C της Μοίρας μου. Με τα ηλεκτρονικά ασχολούμαι απο τα 10 μου χρόνια και ήταν το όνειρό μου να τα σπουδάσω, αλλά δεν μπόρεσα... Έτσι έγινα εραστής της τέχνης τους και προσπαθώ να φτιάχνω τις ιδέες μου απο το χαρτί και τον υπολογιστή σε ζωντανά κατασκευάσματα που μου δίνουν χαρά. Αυτά τα ολίγα και απο εμένα...

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον manolena για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    leosedf (02-07-11)

  3. #72
    Μέλος Το avatar του χρήστη kpap
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    232

    Προεπιλογή

    Μιας και ξαναξύπνησε το post ..

    Μηχανικός Η/Υ, ετών 43, εργάζομαι ως IT manager σε κολέγιο τα τελευταία 15 χρόνια και ασχολούμαι κυρίως με δίκτυα και Linux (και Windows όπου είμαι αναγκασμένος). Πριν, ήμουν τεχνικός σε διάφορες εταιρίες με ασχολία κυρίως δίκτυα, Novell (το θυμάται κανείς; ) και Unix.

    Hobby εδώ και 2 χρόνια τα CNC. Φαίνεται και στην υπογραφή εξάλλου
    Τελευταία έχει ξαναξυπνήσει μέσα μου το 1ο μου hobby του λυκείου, τα ηλεκτρονικά. Πέρα από το ότι μου χρειάζονται για τις κατασκευές που φτιάχνω.

    Έπαιζα λίγο ηλεκτρικό μπάσο, αλλά το έχω στην άκρη κανα 6μηνο τώρα γιατί ασχολούμαι με μια κατασκευή που δε λέει να τελειώσει!

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #73
    Μέλος
    Εγγραφή
    Apr 2006
    Περιοχή
    Κέρκυρα
    Μηνύματα
    5.956

    Προεπιλογή

    άνεργος.

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #74
    Μέλος Το avatar του χρήστη takisegio
    Όνομα
    Παναγιώτης
    Εγγραφή
    Aug 2010
    Περιοχή
    Αιγιο
    Μηνύματα
    416

    Προεπιλογή

    ετων 35 με 10 χρονια στο service κινητων τηλεφωνων σε εταιρεια κινητης τηλεφωνιας.τις ελευθερες ωρες τεχνικος Η/Υ που ειναι και το αντικειμενο που σπουδασα.

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #75
    Μέλος Το avatar του χρήστη agis68
    Όνομα
    Αγις
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    ΑθΗΝΑ Πατήσσια
    Μηνύματα
    2.579

    Προεπιλογή

    Αρχικα σπουδασα βιολογια αλλα παντα ειχα ενα κολλημα με οτιδηποτε μηχανικο/ηλεκτρονικο. Στα 15 ελυσα εμπρος στα εκπληκτα ματια του πατερα μου τα 2 καρπυρατερια της Lancia flavia. Εκτοτε δουλευε αψογα!!!....Επισης εκεινο τον καιρο με τράβηξε το πειρατικο ραδιοφωνο 1983-19987. Εστησα 4 πομπους με μεγαλύτερο εναν στα 25W λαμπάτο για ΑΜ. Με επιασαν ομως ενα καλοκαιρι μετα και μπηκε τέλος στην ιστορια. Την ξαναθυμηθηκα οταν αποφασισα οτι δεν θελω να ασχοληθω με μικροβια και ιους και ετσι στην Αμερική εκανα τα πρωτα επισημα βήματα. Τελειωσα μηχανικος η/υ συστηματων και αναλυτης...Δουλεψα σε πολλεςκαι καλες θεσεις/εταιρειες...ΙΒΜ, ΑLTEC, ΟΤΕ, ΟΝΕWAY, COMPUSA, RADIOSHACK, κλπ. Απο το 2007 αποφασισα να φτιαξω κατι δικό μου και εχω εργαστήριο για επισκευες σε οτιδηποτε ηλεκτρονικο. Τωρα θελω να ασχοληθω με ρομποτικά. Αν δεν με βρειτε στο εγαστήριο θα ειμαι στη βαρκα μου να ψαρευω!

    0 Not allowed! Not allowed!
    "Την Άνοιξη αν δεν τη βρεις τη φτιάχνεις!"
    Οδ.Ελύτης

  7. #76
    Μέλος Το avatar του χρήστη button
    Όνομα
    Γιαννης
    Εγγραφή
    Aug 2010
    Περιοχή
    Λαγκαδας Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    663

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chip Εμφάνιση μηνυμάτων
    άνεργος.
    Δυστυχώς .. και εγώ τελείωσα το ΕΠΑΛ και τώρα δουλειά ούτε λόγος να ψάξεις ξέρω το 96% τι θα πουν

    0 Not allowed! Not allowed!
    Nokia 3250 / 6280 / N97mini
    <Mastech MS8268>

  8. #77
    Μέλος Το avatar του χρήστη Lykos1986
    Όνομα
    Ιωάννης Κ.
    Εγγραφή
    Sep 2004
    Περιοχή
    ---
    Μηνύματα
    1.190

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manolena Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ιπτάμενος μηχανικός του Πολεμικού Ναυτικού στα S-70B-6.
    Έχω υπηρεσία 23 χρόνια και τελείωσα τη ΣΜΥΝ το 1989. Η ειδικότητά μου είναι Μηχανικός, έχω υπηρετήσει σε πλοία του στόλου και είμαι στα ελικόπτερα απο το 1993. Έχω εκπαιδευτεί σε σχολεία στην Αμερική (Philadelphia, San Diego) για θέματα ελέγχου βλαβών και επισκευών πλοίων και το 1994 στην Sikorsky Corporation για τα ελικόπτερα. Είμαι εκπαιδευτής εδάφους συντήρησης μηχανικών και "διευθύνω" το τμήμα συντήρησης κινητήρων T700-GE-401C της Μοίρας μου. Με τα ηλεκτρονικά ασχολούμαι απο τα 10 μου χρόνια και ήταν το όνειρό μου να τα σπουδάσω, αλλά δεν μπόρεσα... Έτσι έγινα εραστής της τέχνης τους και προσπαθώ να φτιάχνω τις ιδέες μου απο το χαρτί και τον υπολογιστή σε ζωντανά κατασκευάσματα που μου δίνουν χαρά. Αυτά τα ολίγα και απο εμένα...
    Πολυ καλή η δουλειά σου!!!

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον Lykos1986 για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    manolena (04-07-11)

  10. #78
    Μέλος
    Όνομα
    Μιχάλης
    Εγγραφή
    Jul 2010
    Περιοχή
    Άρτα
    Μηνύματα
    663

    Προεπιλογή

    Χαιρετω την παρεα.Του λογου μου το επαγγελμα ειναι ΑΓΡΟΤΗΣ (μονος ψαχνεται) και η πρωτη μου κατασκευη ηταν ενας ΑΜ με δυο τρανζιστορ απο ΜΙΚΡΟ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑ,το 78-79 νομιζω.

    0 Not allowed! Not allowed!

  11. #79
    Μέλος Το avatar του χρήστη aris285
    Όνομα
    Αρης
    Εγγραφή
    Jul 2010
    Περιοχή
    Ελευσινα
    Μηνύματα
    1.637

    Προεπιλογή

    Μιας και ξεθάφτηκε το θεμα.
    Ειμαι 27 ετων το επαγγελμα μου ειναι ψυκτικος βιομηχανικων εγκαταστασεων, δουλευω σε εταιρία με κατεψυγμενα αλιευματα
    (ΠΟΡΤΟ ΧΕΛΙ ΑΒΕΕ)
    Τα ηλεκτρονικα και η μουσικη ειναι το χομπι μου και λατρευω τοις κατασκευες.

    0 Not allowed! Not allowed!

  12. #80
    Banned Το avatar του χρήστη leeperik
    Όνομα
    ΠΕΡΙΚΛΗΣ
    Εγγραφή
    Dec 2008
    Περιοχή
    Αιγάλεω
    Μηνύματα
    234

    Προεπιλογή

    Καλησπερα και απο εμενα,αν και ειχα σπουδασει ηλεκτρονικος σε ΤΕΕ ακολουθησα το δρομο του προγραμματισμου(σε ιεκ αυτη την φορα),δουλευα καποια χρονια σε καταστημα κινητης τηλεφωνιας και επειτα σε service κινητών τηλεφώνων.Μετα εργάστηκα ως οδηγός,αποθηκαριος,σε εταιρεια κατασκευης μεταλλικων κατασκευων,ως πωλητης BtB για μια καβα, και μετα απο ολα αυτα ειπα να γινω μελος στο ΟΑΕΔ fun club και να βγαλω και εγω την...πολυποθητη καρτα μελους, με την οποια εχεις...προσβαση παντου!!!! Εχω αιτηθει και περιμενω την ΟΑΕΔ Visa και Mastercard!!! Καποιες φορές φορες αντικαθιστώ μια φιλη σε ενα ψιλικατζιδικο που εχει, και οτι αλλο βρεθει. Στο τσακ ειμαι να φυγω επαρχια αν και εκει τα πραγματα ειναι τα ιδια χαλια με εδω.

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 8 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 6 7 8 9 10 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Να πάρω την δουλειά ή οχι?
    By Λογικός in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 45
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-07-14, 01:30
  2. Ρολόι 72 Led με διακριτά εξαρτήματα (δουλειά για φυλακισμένους)
    By CLOCKMAN in forum Παρουσίαση Ολοκληρωμένων Κατασκευών
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-10-11, 20:59
  3. line out converter. κάνει δουλειά ή είναι...πατάτα?
    By haris_216 in forum Κυκλώματα Εικόνας-'Ηχου & Φωτισμού
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-10-10, 11:22
  4. Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-05-08, 17:22

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας