Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 40

Θέμα: Η Forthnet ελέγχει το δίκτυο της για "σερβιτόρους" και "πελάτες" card sharing.

  1. #11
    Μέλος Το avatar του χρήστη dovegroup
    Όνομα
    Ακης
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    ATHENS
    Μηνύματα
    945

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από leosedf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χμμμμμμ Τότε θα μάθουν όλοι και για proxies φαντάζεσαι να περνάει μέσα απο 10? :P

    Όποιος πηδάει πολλά παλούκια έχει καλό άλμα....

    Αυτό που είναι ενδιαφέρον είναι πώς θα το κάνει? Κοιτάει τις πόρτες? Δε θα μπορούσαν να χρησιμοποιήσουν πχ πόρτα 80 ωστε να φένεται http? Δεν είναι παράνομο να ψάχνει το μηχάνημα σου?
    Γειά σου leosef, το άλλο με τον ΤΟΤΟ το ξέρεις

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #12
    Μέλος Το avatar του χρήστη dovegroup
    Όνομα
    Ακης
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    ATHENS
    Μηνύματα
    945

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aeonios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά είναι τελείως ατυχές το θέμα όπως το χειρίζονται και προφανώς γίνεται για λόγους εντυπωσιασμού στους μη γνωρίζοντες τις τεχνικές λεπτομέρειες!!

    Και μπορέλι που θα αρχίσουν να κάνουν port scanning στα πισι των πελατών τους. Επίσης αν τολμούσαν κάτι τέτοιο ....θα γίνουν ρεζίλι αλλά και ξέρω και κάποιους που θα έκαναν τρελές πλάκες με Honeypots τα οποία θα δείχνουν κίνηση κλειδιών σε Lan και διευθύνσεις ατόμων υπεράνω πάσης υποψίας......

    Φίλε Κωνσταντίνε συμφωνώ 100% !
    aeonios δεν είναι πολλοί αυτοί...εγω ξέρω ελάχιστους στην Ελλάδα απο τότε που ξεκίνησε το Honey project ανα τον κόσμο.
    Υ.Γ. Port Scanning γίνετε σε συγκεκριμένες πόρτες πρός το παρόν...

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #13
    Μέλος Το avatar του χρήστη dovegroup
    Όνομα
    Ακης
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    ATHENS
    Μηνύματα
    945

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gRooV Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μόνο με vpn μπορεί να κρυφτεί το περιεχόμενο ενός πακέτου όπως λέει και ο φίλος PiCBuRn3r, και φυσικά εξαρτάται και από τo encryption. Δλδ και port scanning να κάνουν τι θα καταφέρουν.. μπορεί ο καθένας να χρησιμοποιεί ότι πόρτα του καπνίσει... τι θα κάνουν??... θα διαβάζουν τα header των πακέτων στο τέλος??
    Θάνο καλησπέρα δεν ξέρω αν θα διαβάσουν πόρτες των clients ή θα πάνε απο τους servers πρός τα πίσω με την επαγωγική...πιθανόν να έχουν κάτι που αγνοούμε.
    Σε τελική παράνομος γίνεσε όταν οι απέναντι σου παρανομούν και οταν έχεις και άδεια απο το κράτος κάνεις πολλά που θέλεις...

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη dovegroup : 01-04-09 στις 00:51

  4. #14
    Μέλος Το avatar του χρήστη aeonios
    Όνομα
    Nik
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    2.651

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dovegroup Εμφάνιση μηνυμάτων
    aeonios δεν είναι πολλοί αυτοί...εγω ξέρω ελάχιστους στην Ελλάδα απο τότε που ξεκίνησε το Honey project ανα τον κόσμο.
    Υ.Γ. Port Scanning γίνετε σε συγκεκριμένες πόρτες πρός το παρόν...
    Συμφωνούμε απολύτως για το ότι είναι λίγοι (και εφευρετικοί!).

    Και επίσης συμφωνώ με τα παιδιά για τα vpn που από ότι φαίνεται εκεί θα πηγαίνει η όποια λογική στησίματος ενσύρματων/ασύρματων υποδικτύων για άτομα που θα επιθυμούν την ησυχία τους από τις εξωτερικές παρεμβάσεις. Δεν θα το κάνουν μόνο όσοι διακινούν "παράνομο" υλικό. Θανάση δεν νομίζω να φτάσουν να ανοίγουν κάθε πακέτο για να βλέπουν τι ενθυλακώνεται μέσα...

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #15
    Μέλος Το avatar του χρήστη badsak
    Όνομα
    ΣΑΚΗΣ
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    Σέρρες
    Μηνύματα
    404

    Προεπιλογή

    Και ομως..........................
    να και το πρωτο θυμα.
    http://www.zougla.gr/news.php?id=32103
    Εκτος και αν ειναι πρωταπριλιατικο ψεμα.

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #16
    Μέλος Το avatar του χρήστη Τρελος Επιστημονας...
    Όνομα
    Ορεστης
    Εγγραφή
    Jan 2007
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    298

    Προεπιλογή

    και η συνεχεια....

    Επτά συλλήψεις για το «σπάσιμο» των καναλιών της Nova


    Επτά άτομα συνελήφθησαν σε Αθήνα, Θεσσαλονίκη, Σέρρες, Βόλο, Ηράκλειο και Ρόδο, ύστερα από μήνυση κατ΄αγνώστων την οποία υπέβαλε η Multichoice Hellas για υποκλοπή κωδικών της και παράνομη διακίνηση του τηλεοπτικού της υλικού, μέσω του Διαδικτύου.

    Τα άτομα που εντόπισε η Δίωξη Ηλεκτρονικού Εγκλήματος χρησιμοποιούσαν ειδικό εξοπλισμό για να υποκλέπτουν, να αποκρυπτογραφούν και να διανέμουν οργανωμένα σε άλλους χρήστες, που διέθεταν τις ίδιες συσκευές, το τηλεοπτικό συνδρομητικό σήμα των καναλιών της Nova.

    Σύμφωνα με την Αστυνομία, από την έρευνα προέκυψε ότι τα κλειδιά αποκωδικοποίησης του σήματος της NOVA μοιράζονταν 511 παράνομοι συνδρομητές.


    http://www.in.gr/news/article.asp?ln...3&lngDtrID=252

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #17
    Μέλος Το avatar του χρήστη aeonios
    Όνομα
    Nik
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    2.651

    Προεπιλογή

    1)
    Να σημειωθεί ότι η "NOVA" υπέστη για τα έτη 2008 - 2009 ζημίες της τάξεως των 30.520.000 ευρώ από το «ξεκλείδωμα» κωδικών
    Μπορεί κάποιος να μας εξηγήσει τι εννοεί ο ποιητής; Από που είχε ζημιές;Η μήπως θεωρούν πως όσοι είχαν πειρατικές λύσεις αυτό τους απέτρεψε από το να γίνουν πελάτες τους μαζί με τα έξοδα των δικηγόρων και άλλα σχετικά;;;

    2) Οι "511 παράνομοι συνδρομητές" τι έγιναν; Ισχυρίστηκαν πως δεν ήξεραν τίποτε και πως κάποιοι κακοί πειρατές τους μπλέξανε άραγε ή απλά δεν άσκησαν διώξεις (ακόμα); Θα έχει ενδιαφέρον πιστεύω να παρακολουθήσουμε τις εξελίξεις!

    3) Εμένα πάντως για καρφωτή μου φάνηκε η ιστορία Σε κάποιο άλλο φόρουμ διάβαζα πως κάποιος που είχε πειρατικό δέκτη πήρε τηλ στο τμήμα υποστήριξης της εταιρίας και ζήτησε "τεχνική υποστήριξη" Oπότε k έκαψε τον τύπο που του έδωσε το φτιαγμένο dre@mbox.

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #18
    Μέλος Το avatar του χρήστη Τρελος Επιστημονας...
    Όνομα
    Ορεστης
    Εγγραφή
    Jan 2007
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    298

    Προεπιλογή

    Κι εμενα για καρφωτη μου μυριζει... αλλα στο In.gr αναφερονται 7 συλληψεις 'σερβιτορων'...

    επισης, δεν ειμαι σιγουρος αν μπορουν να διωχθουν οι απλοι χρηστες..αφου δεν τους επιασαν επ'αυτοφωρο να βλεπουν πειρατικα καναλια, πως θα στοιχειοθετησουν κατηγορια εναντιων τους? ισως καποιος ειδικος-νομικος να μπορουσε να μας διαφωτισει...

    κριμα παντως...

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #19
    Μέλος Το avatar του χρήστη JIM_6146B
    Όνομα
    jim
    Εγγραφή
    Apr 2006
    Περιοχή
    ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ
    Μηνύματα
    631

    Προεπιλογή

    [/quote]
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aeonios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμένα πάντως για καρφωτή μου φάνηκε η ιστορία Σε κάποιο άλλο φόρουμ διάβαζα πως κάποιος που είχε πειρατικό δέκτη πήρε τηλ στο τμήμα υποστήριξης της εταιρίας και ζήτησε "τεχνική υποστήριξη" Oπότε k έκαψε τον τύπο που του έδωσε το φτιαγμένο dre@mbox.
    Ετσι είναι μόνο καρφωτές μπορούν να πιάσουν .

    Οταν το μυστικό το ξέρουν 2 άτομα δεν είναι μυστικό .

    Πριν το γεγονός αυτό μπορούσες μέσα σε 10 λεπτά μέσα στο internet να βρείς τα πάντα λέτε να μην το είχε κάνει έτσι η NOVA με δικούς της ανθρώπους ??

    Ετσι βρήκαν μερικούς που θα πληρώσουν την νύφη και μετά το ανακοίνωσαν στα μέσα μαζικής ενημέρωσης για να φοβηθούν και οι υπόλοιποι .

    Για να βρεθεί κάτι πρέπει να το ξέρει η αστυνομία . Αν το ξέρει το παρακολουθεί και τους πιάνει … έτσι απλά ….

    Οι ανθρωποι τις NOVA σίγουρα διαβάζουν και έίναι σε διάφορα φόρουμ ....... για στοιχεία συνέχεια ......

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #20
    ΥπερΣυντονιστής Το avatar του χρήστη leosedf
    Όνομα
    Κωνσταντίνος
    Εγγραφή
    Jan 2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    11.087

    Προεπιλογή

    Και αν το ξέρουν 511 τότε δέν είναι μυστικό... Εϊναι ανακάλυψη καινούριας υπηρεσίας.

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-05-20, 14:51
  2. Τώρα με βλέπεις... Τώρα όχι! Ο αόρατος "φύλακας" μας ή ο "μεγάλος αδελφός" ?
    By SRF in forum Παρουσίαση Ολοκληρωμένων Κατασκευών
    Απαντήσεις: 48
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-04-15, 16:27
  3. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-10-14, 17:35
  4. Απαντήσεις: 42
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-09-14, 17:32
  5. Χρήση της τεχνικής "wire wrapping" για κατασκευή πλακετών
    By manolena in forum PCB & Κουτιά Κατασκευών
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-02-14, 22:14

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας