Σελίδα 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 3 4 5
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 41 έως 45 από 45

Θέμα: ΒΛΑΒΗ ΤHΣ ΔΕΗ

  1. #41
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Μαρία
    Εγγραφή
    Apr 2009
    Περιοχή
    Ζωγράφου
    Μηνύματα
    18

    Προεπιλογή ΒΛΑΒΗ ΤΗΣ ΔΕΗ

    Η αναθεώρηση γίνεται σύμφωνα με τους "γενικούς όρους και συμφωνίες" της ΔΕΗ.

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #42
    Μέλος
    Όνομα
    Νίκος
    Εγγραφή
    May 2006
    Περιοχή
    Πτολεμαΐδα
    Μηνύματα
    2.902

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από JIM_6146B
    Για ξαναδιαβάστε το πρόβλημα
    ....ναι σωστά...

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #43
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Μαρία
    Εγγραφή
    Apr 2009
    Περιοχή
    Ζωγράφου
    Μηνύματα
    18

    Προεπιλογή ΒΛΑΒΗ ΤΗΣ ΔΕΗ

    Πήγα λοιπόν στον Διευθυντή και με χαμηλούς τόνους συζητήσαμε το θέμα.
    Χωρίς αποτέλεσμα....
    Μου είπε ότι η ΔΕΗ δεν θεωρεί ότι έχω υποστεί κάποια ζημιά με την βλάβη αυτή,μάλλον ότι κέρδισα κιόλας-
    Αναγνώρισε ότι δεν επισκευάστηκε η βλάβη εγκαίρως αλλά δεν γίνεται κάτι για αυτό,πέρα από το να μπορεί να μου προσφέρει μεγάλα περιθώρια στον διακανισμό,ο οποίος όμως θα είναι έντοκος (7,5% επιτόκιο).
    Τον ρώτησα γιατί υπάρχει και η διαφορά στην αναθεώρηση λογαριασμών όταν αφορά τον μετρητή και όταν αφορά κάτι εκτός μετρητή,μου είπε διότι όταν υπάρχει βλάβη στον μετρητή,δεν μπορούν να προσδιορίσουν την συνολική κατανάλωση επακριβώς,και για αυτό πάνε 8 μήνες πίσω (ενώ στην δική μου περίπτωση,πάνε 5 χρόνια πίσω και βγάζουν διαφορές).
    Δεν μπορώ να πω ότι με κάλυψε.Η συνέχεια του θέματος και το αποτέλεσμα μάλλον θα πάρει καιρό να βγει άλλα θα το προσπαθήσω.Περίμενω εγγράφως κάτι πράγματα και μετά θα δω τι θα κάνω.Ευχαριστώ για την βοήθεια σας γιατί έμαθα λεπτομέριες που δύσκολα θα μάθαινα απο αλλού.Και βέβαια να πρόσεχετε τις μετρήσεις σας γιατί απο ότι φαίνεται, τα 4 χρόνια δεν είναι πολλά για να έρθουν και να σου ζητήσουν ντούκου διαφορές για βλάβες στον εξοπλισμό τους.

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #44
    Μέλος Το avatar του χρήστη lastid
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    841

    Προεπιλογή

    ... όμως στην προκειμένη περίπτωση υπήρχε πρόβλημα στον μετρητή, εξ ου και η χοντρική εκτίμηση, σωστά?
    Η φράση "δεν μπορούν να προσδιορίσουν την συνολική κατανάλωση επακριβώς" είναι το λεπτό σημείο και υπάρχει αντίθεση: Η λέξη "συνολική" είναι υπέρ της ΔΕΗ. Η λέξη "επακριβώς" είναι υπέρ σου. Δεν νομίζω ότι μπορούν να συνυπάρχουν, αλλά και δεν ξέρω ποιο από τα δύο είναι σημαντικότερο.

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #45
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Μαρία
    Εγγραφή
    Apr 2009
    Περιοχή
    Ζωγράφου
    Μηνύματα
    18

    Προεπιλογή ΒΛΑΒΗ ΤΗΣ ΔΕΗ

    Η βλάβη μου είπαν δεν έχει σχέση με τον μετρητή αλλα με το ΤΑΣ.

    Στην δική μου περίπτωση,ξέρουμε την συνολική κατανάλωση (αυτό δεν μπορώ να το ελέγξω πλέον έτσι και αλλιώς) αλλά δεν ξέρουμε την κατανομή της σε ημερήσιο και νυχτερινό.Πιστεύω ότι η αναγωγή που έχουν κάνει είναι υπέρ μου.Το γεγονός ότι μου ζητούν όλα τα χρήματα μαζί (ή να γίνει έντοκος διακανονισμός) δεν είναι υπέρ μου.Ιδιαίτερα για μια βλάβη 4 ετών.Και μια βλάβη για την οποία δεν ευθύνομαι.Και δεν ελέγχω όπως ο τεχνικός που πάει κάθε τετράμηνο και γνωρίζει τι γίνεται.

    Αλλα σου λένε, αμά μας πάει στα δικαστήρια. βλέπουμε.
    Η σε κανένα κανάλι.

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 3 4 5

Παρόμοια Θέματα

  1. Βλαβη ΔΕΗ
    By tasos987 in forum Ηλεκτρολογικά
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-01-14, 21:28
  2. αλαγη εικονιδιου
    By Panοs in forum Software Η/Υ
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-12-12, 16:02
  3. βλαβη
    By tserven in forum Hardware Η/Υ
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-06-12, 17:33

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας