Σελίδα 53 από 53 ΠρώτηΠρώτη ... 3 43 51 52 53
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 521 έως 530 από 530

Θέμα: ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΑΕΙΚΙΝΗΤΟΥ

  1. #521
    ΥπερΣυντονιστής Το avatar του χρήστη leosedf
    Όνομα
    Κωνσταντίνος
    Εγγραφή
    Jan 2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    11.087

    Προεπιλογή

    Παιδιά βρήκα το πραγματικό αεικίνητο, εδώ και κανένα τέταρτο στο λάπτοπ έχω 0% μπαταρία και ακόμα γράφω αυτές τις γραμμές.......
    Πραγματικά ενέργεια απ' το 0..
    Όσοι θέλετε να σας πώ τι μηχάνημα είναι να πάρετε κι εσείς.
    Το δικό μου το πουλάω 500.000.000 ευρώ.

    2 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη leosedf : 04-08-10 στις 22:22

  2. #522
    Μέλος Το avatar του χρήστη Radiometer
    Όνομα
    Γιαννης
    Εγγραφή
    Feb 2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.038

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από leosedf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά βρήκα το πραγματικό αεικίνητο, εδώ και κανένα τέταρτο στο λάπτοπ έχω 0% μπαταρία και ακόμα γράφω αυτές τις γραμμές.......
    Πραγματικά ενέργεια απ' το 0..
    επιβεβαιωμένο και από έμενα για τα λεγόμενα του leosedf
    Κωνσταντίνε είσαι εδωωωωωω......

    0 Not allowed! Not allowed!
    A light-year is equal to exactly 9,460,730,472,580.8 km http://www.hlektronika.gr/forum/images/misc/logo.gif
    Μηνύματα γραμμένα με greeklish θα διαγράφονται χωρίς προειδοποίηση!

  3. #523
    Μέλος Το avatar του χρήστη klik
    Όνομα
    just a click away
    Εγγραφή
    Oct 2009
    Περιοχή
    Θεσσαλλλονίκη
    Μηνύματα
    2.561

    Προεπιλογή

    Μια που αρχίσαμε με τους πλανήτες... έχω μια ιδέα, αλλά προσοχή μην μαθευτεί...σσσστ

    Να βάλουμε 2 μεγάλους μαγνήτες νεοδημίου ως δορυφόρους γύρω από τη γη και μετά να τυλίξουμε τη γη με σύρμα (εμαγιέ κατά προτίμηση). Να κάνουμε τη γη γεννήτρια!!!! Χωρίς καρβουνάκια φυσικά, AC θα βγάζουμε!

    Φυσικά για μέγιστη απόδοση, οι μαγνήτες θα πρέπει να γυρίζουν αντίστροφα απο τη φορά της γής.

    Πάω να πατεντάρω την ιδέα....τρεχωωωωω

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #524
    Μέλος Το avatar του χρήστη Αποστόλης1
    Όνομα
    Αποστόλης
    Εγγραφή
    Dec 2009
    Περιοχή
    ¶γονη γραμμή. https:// Αιγαίο/Κάρπαθος
    Μηνύματα
    1.497

    Προεπιλογή

    Μήπως βγαίνει καμιά περίεργη συχνότητα και έχουμε πρόβλημα στην ανόρθωση? υπολόγισε πριν το πατεντάρεις

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #525
    Μέλος Το avatar του χρήστη FILMAN
    Όνομα
    Φίλιππος
    Εγγραφή
    Dec 2009
    Περιοχή
    Δάφνη, Αθήνα
    Μηνύματα
    11.991

    Προεπιλογή

    Μπα, θα το κάνει να βγάζει 50Hz κατευθείαν.

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #526
    Banned
    Όνομα
    Ιωάννης
    Εγγραφή
    Feb 2012
    Περιοχή
    ΙΟΣ ΚΥΚΛΑΔΕΣ
    Μηνύματα
    343

    Προεπιλογή

    Όλα χρειάζονται ενέργεια για να παράγουν έργο. Δεν υπάρχει αεικίνητο. Υπάρχει όμως άφθονη ενέργεια στο σύμπαν ....μπορώ να πω ότι τίποτα δεν υπάρχει χωρίς να περιλαμβάνει ενέργεια. Αν μπορούσαμε να ανακαλύψουμε μια πηγή ενέργειας που μας περιβάλει θα κινούσαμε τα πάντα για πάντα χωρίς λογαριασμούς!

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #527
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    ...
    Εγγραφή
    Oct 2018
    Περιοχή
    ,,,
    Μηνύματα
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από filipnew Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σε όλους.Θέλησα να μπώ στο θέμα σας επειδή κάποιοι χαρακτηρίζουν την υπόθεση αυτή αδύνατη. Θα σας πώ με λίγα λόγια πρίν χρόνια τι συνέβη ……
    (Θα τα εξιστορίσω λίγο συνοπτικά για να μην χρονοτριβώ)
    Καταρχήν απο 12 χρονών παιδί ασχολούμαι με το θέμα ,στον ελάχιστο ελεύθερο χρόνο που είχα και με ότι οικονομίες μάζευα.Διαβάζα σχετικά άρθρα ,πειραματιζόμενος , θεωρία πάντα εύκολη ,αλλά στην πράξη τα πράγματα άλλαζαν……
    Τελικά το 92 διαπίστωσα πώς ορισμένοι νόμοι μπορεί να μην παύουν να ισχύουν ,αλλά μετατρέπονται οπως φαίνεται και έτσι δεν παραβιάζονται οι βασικές αρχές τους.
    Κατάφερα τότε και κατασκεύασα μια απλή (σχετικά) συσκευή που δούλευε για κάποιο διάστημα χωρίς εξωτερική πηγή ενέργειας !!!
    -Το ζήτημα ήταν να δουλεύει συνεχώς και αυτό θα γινόταν μόνο αν προμηθευόμουν καλύτερα υλικά απο το εξωτερικό για λιγότερες τριβές , αλλά με τα πενιχρά μέσα που διέθετα ήταν αδύνατο και έπρεπε να βρώ χρηματοδότη. Τελικά μια αγγελία μου κίνησε την προσοχή στην οποία ζητούσε κάποιος συνεργασία για συσκευή ελεύθερης ενέργειας. Ο τύπος ήταν πρώην Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού, μου πρότεινε μερική χρηματοδότηση ,συνεργασία 60/40 στα κέρδη αν δούλευε όπως του έλεγα, αλλά έπρεπε να του δείξω τον τρόπο λειτουργίας της.Λόγω καχυποψίας μου και χωρίς καμμία νομική κατοχύρωση θελησα να το ξανασκεφτώ.Στήν δεύτερη συνάντηση μου πρότεινε πρίν μιλήσουμε να πάμε στο εργαστηριό του.Εκεί μου έδειξε ένα κινητήρα τον όποίο έβαλε σε λειτουργία τραβώντας ένα πύρο μόνο.Μετά το πρώτο μου σόκ που έπαθα, άρχισα να περιεργάζομαι εξωτερικά τον κινητήρα ο οποίος δεν είχε πουθενά καλώδια, όση ώρα είμαστε εκεί είχε σταθερές στροφές και μόνο όταν κατέβασε τον πύρο (μετά από 30 λεπτά) τότε αρχισε να σταματάει σταδιακά.Μου έδειξε κάποια σχέδια και κατάλαβα περίπου την λειτουργία του.Μετά γελώντας μου είπε πώς το είχε ήδη κατοχυρώσει !!!!!!, πώς έκανε 20 χρόνια για την κατασκευή και δαπάνησε πολλά χρήματα για την παραγγελία τών Μαγνητών από Αγγλία. Το πρόβλημα του ,μου είπε πώς ήταν ένα ΅ Οι στροφές. Έπρεπε να πιάνει πάνω από 15.000 rpm για να μην κόβει και έπιανε μόνο 9.000 rpm (δεύτερο σόκ) με αποτέλεσμα όποιο φορτίο έμπαινε στον άξονα,να μειώνεται η ταχύτητα και στο τέλος να σταματά .Αυτό που ζητούσε ήταν να βρεί κάποιον συνέταιρο με παρόμοια συσκευή για να φτιάξουν μια καλύτερη και να την βγάλουν στο εμπόριο.Επίσης είπε πώς υπάρχουν αρκετοί στην Ελλάδα που έχουν κατασκευάσει παρόμοιες συσκευές.Το θέμα τελικά ήταν πως ή δική μου συσκευή δεν ήταν με περιστροφική κίνηση αλλά με παλμική και λειτουργούσε γύρω στα 50hz/sec. (Που πάς ρε Καραμήτρο !!!!!) Φυσικά δεν ευόδωσε ή συνεργασία μας και εγώ δεν κατάφερα να εξελίξω την συσκευή πάνω από 50 hz/sec.Απο τότε όμως που είδα αυτόν τον αεικίνητο κινητήρα, γνωρίζω πιά πώς είναι δεν ουτοπία να φτιαχτεί συσκευή αυτόνομη και συνεχίζω να ασχολούμαι ,(τώρα με την κατασκευή 2 συσκευών) με άλλη αρχή και με διαφορετική όμως προσέγγιση…………. Γιατί τα είπα όλα αυτά ;;; Για να πώ σε αυτούς που αμφισβητούν ,ότι μην ακούμε μόνο ότι μας σερβίρουν,υπάρχουν πράγματα που ήτε δεν τα ξέρουμε ήτε τα αγνοούμε.Δεν λέω ότι θα πετύχει όποιος ασχοληθεί ούτε είναι εύκολο ,ίσα-ίσα θέλει πάρα πολύ χρόνο ,χρήμα και υπομονή. Πιστεύω όμως ότι η Ενέργεια όπου και σε ότι μορφή υπάρχει,είναι παντού και περιμένει τον τρόπο που θα την τιθασεύσουμε.
    την θυμαμαι αυτην την αγγελια, παιζει να εχω ακομα εκεινο το αποκομμα απο εφημεριδα, εγραφε το ονοματεπωνυμο του, και τηλεφωνο στον Πειραια...
    Τον ειχα παρει τηλεφωνο, και ειχαμε μιλησει, αλλα δεν τον ξαναπηρα ποτε για να βρεθουμε απο κοντα ....

    0 Not allowed! Not allowed!
    Εαν ειχα ενα δολλαριο για καθε "αυτο δεν γινεται" που εχω ακουσει, θα ημουν πλουσιος.
    There is not the slightest indication that [nuclear energy] will ever be obtainable. It would mean that the atom would have to be shattered at will. Albert Einstein

  8. #528
    Μέλος Το avatar του χρήστη FreeEnergy
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Feb 2016
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    850

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από wideband Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τον ειχα παρει τηλεφωνο, και ειχαμε μιλησει, αλλα δεν τον ξαναπηρα ποτε για να βρεθουμε απο κοντα ....
    Το τηλέφωνο είναι 210000000 και τον λένε $&*@)#(*$$$(^*&(&^*&%@#^%

    Tου είχα πάρει κι εγώ τηλέφωνο! Έχουμε ακόμη και τώρα επικοινωνία!

    2 Not allowed! Not allowed!
    Δεν έχει σημασία πόσο ωραία είναι η θεωρία σου ή πόσο έξυπνος είσαι. Αν δεν επαληθεύεται πειραματικά, είναι λάθος.
    ( Richard Feynman )

  9. 2 μέλη ευχαρίστησαν τον FreeEnergy για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    Dragonborn (11-11-18), micalis (11-11-18)

  10. #529
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    ...
    Εγγραφή
    Oct 2018
    Περιοχή
    ,,,
    Μηνύματα
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από FreeEnergy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το τηλέφωνο είναι210000000 και τον λένε $&*@)#(*$$$(^*&(&^*&%@#^%




    Υπαρχει καποιος συγκεκριμμενος λογος που ειρωνευτηκες το σχολιο μου ?

    Θα μπορουσες να μας τον γραψεις σε παρακαλω πολυ, για να τον διαβασουμε ολοι μας ?

    Ευχαριστω !


    0 Not allowed! Not allowed!
    Εαν ειχα ενα δολλαριο για καθε "αυτο δεν γινεται" που εχω ακουσει, θα ημουν πλουσιος.
    There is not the slightest indication that [nuclear energy] will ever be obtainable. It would mean that the atom would have to be shattered at will. Albert Einstein

  11. #530
    Μέλος Το avatar του χρήστη FreeEnergy
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Feb 2016
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    850

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από wideband Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπαρχει καποιος συγκεκριμμενος λογος που ειρωνευτηκες το σχολιο μου ?

    Θα μπορουσες να μας τον γραψεις σε παρακαλω πολυ, για να τον διαβασουμε ολοι μας ?

    Ευχαριστω !

    [/COLOR]
    Καταρχήν δεν ήταν ...ειρωνία, ήταν αστείο. Τουλάχιστον αυτό ήθελα εγώ. Να κάνω πλάκα.
    ειρωνία : ειρωνεία η [ironia] Ο25 : 1α. περιφρονητικός ή υποτιμητικός αστεϊσμός, εμπαιγμός, χλευασμός ή σαρκασμός σε βάρος άλλου1
    αστείο : αστείο το [astio] Ο39 : λόγος ή σύντομη διήγηση ή και ενέργεια που προκαλεί το γέλιο2

    Γιατί έκανα πλάκα με αυτό που έγραψες; Γιατί πολύ απλά δεν υπάρχει αυτός ο κύριος που αναφέρεις. Δεν υπάρχει ( δυστυχώς ) αεικίνητο! Αυτό:
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από filipnew Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικά το 92 διαπίστωσα πώς ορισμένοι νόμοι μπορεί να μην παύουν να ισχύουν ,αλλά μετατρέπονται οπως φαίνεται και έτσι δεν παραβιάζονται οι βασικές αρχές τους.
    είναι απίστευτη χαζομάρα από όπου κι αν το δεις. Αν ένας ...νόμος "μετατρέπεται" τότε πώς και γιατί δεν παραβιάζονται "οι βασικές του αρχές" αφού αυτές "οι βασικές αρχές" είναι στην καρδιά, στον πυρήνα του νόμου; Αυτό το γράφει / το λέει / το ισχυρίζεται ο κάθε ψευδοεπιστήμονας έτσι ώστε να μην χρειαστεί να ...αποδείξει την απιθανολογία που ξεστομίζει αμέσως μετά:
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από filipnew Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κατάφερα τότε και κατασκεύασα μια απλή (σχετικά) συσκευή που δούλευε για κάποιο διάστημα χωρίς εξωτερική πηγή ενέργειας !!!
    αφού δεν ..."παραβιάζονται οι βασικές αρχές" των ...νόμων, ασχέτως αν μια από αυτές της αρχές είναι η ...διατήρηση της ενέργειας! Τα υπόλοιπα για ...μαγνήτες και ...συχνότητες είναι ένα αγαπημένο θέμα των ψευδοεπιστημόνων γιατί ο μαγνητισμός στα μάτια των άσχετων φαντάζει σαν πανάκεια.
    Κι έρχεσε εσύ και γράφεις:
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από wideband Εμφάνιση μηνυμάτων
    την θυμαμαι αυτην την αγγελια, παιζει να εχω ακομα εκεινο το αποκομμα απο εφημεριδα, εγραφε το ονοματεπωνυμο του, και τηλεφωνο στον Πειραια...
    Τον ειχα παρει τηλεφωνο, και ειχαμε μιλησει, αλλα δεν τον ξαναπηρα ποτε για να βρεθουμε απο κοντα ....
    Μίλησες με τον άνθρωπο που ανακάλυψε το αεικίνητο, κοινώς έλυσε το ενεργειακό πρόβλημα του πλανήτη αλλά ..."δεν τον ξαναπήρες" ( τηλέφωνο);; Δηλαδή η σωτηρία του πλανήτη κρίθηκε από ένα τηλεφώνημα; Ναι συνεχίζω να κάνω πλάκα γιατί δεν βλέπω να αναφέρεται πουθενά πλέον αυτός ο υποτιθέμενος κύριος, άρα λογικά συμπεραίνω, περιμένει τηλεφώνημα από εσένα για να ...συνεχίσει;
    Αν θέλεις να σταματήσω την πλάκα και να συζητήσουμε σοβαρά γράψε σε παρακαλώ κάτι σοβαρό... Ή αν θέλεις να σου εξηγήσω γιατί δεν μπορεί να γίνει αυτό που έγραφε η ...αγγελία τότε πολύ ευχαρίστως θα το κάνω αν το ζητήσεις...

    1http://www.greek-language.gr/greekLa...CE%AF%CE%B1&dq
    2http://www.greek-language.gr/greekLa...E%B9%CE%BF&dq=

    2 Not allowed! Not allowed!
    Δεν έχει σημασία πόσο ωραία είναι η θεωρία σου ή πόσο έξυπνος είσαι. Αν δεν επαληθεύεται πειραματικά, είναι λάθος.
    ( Richard Feynman )

  12. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον FreeEnergy για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    Dragonborn (11-11-18)

Σελίδα 53 από 53 ΠρώτηΠρώτη ... 3 43 51 52 53

Παρόμοια Θέματα

  1. Κατασκευη τροφοδοτικου
    By thanospr in forum Κυκλώματα Τροφοδοτικών
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-01-15, 20:57
  2. ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΑΕΙΚΙΝΗΤΟΥ
    By alekos22 in forum Ενέργεια: Εξοικονόμιση, ¶λλες Μορφές Παραγωγής
    Απαντήσεις: 156
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-08-12, 19:52
  3. κατασκευη ηχείων
    By saynick in forum Κυκλώματα Εικόνας-'Ηχου & Φωτισμού
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-01-11, 18:33
  4. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-02-10, 16:23
  5. 2η κατασκευη
    By athalex in forum Μικροελεγκτές
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-10-06, 18:54

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας