Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 32

Θέμα: Αδεια ηλεκτροδοτησης μεζονετας sos

  1. #21
    Μέλος Το avatar του χρήστη Nemmesis
    Όνομα
    Παναγιωτης
    Εγγραφή
    Jun 2006
    Περιοχή
    Πτολεμαιδα
    Μηνύματα
    3.299

    Προεπιλογή

    σκοταδιστης, παπαγαλος, οτι θελει ο διπλωματουχος μας... μασαει η κατσικα ταραμα? αντε good bye απο μενα γιατι σε απασχολω κιολας απο τις δουλειες σου...
    ακουν και οι απο πανο και δεν λεει να το lock...

    tip #3) lock = ρημ. κλειδωνω, ουσ. κλειδαρια
    παραδειγμα: People without a clue about their job should be
    LOCKED (κληση αοριστου) in prison.

    0 Not allowed! Not allowed!
    φανατικος αντιαεικινηστης....
    δεν επιτρεπω την εξελιξη γιατι εχω πετρελαια...

  2. #22
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Γεώργιος
    Εγγραφή
    Jun 2009
    Περιοχή
    ΒΕΡΟΙΑ
    Μηνύματα
    11

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nemmesis Εμφάνιση μηνυμάτων
    σκοταδιστης, παπαγαλος, οτι θελει ο διπλωματουχος μας... μασαει η κατσικα ταραμα? αντε good bye απο μενα γιατι σε απασχολω κιολας απο τις δουλειες σου...
    ακουν και οι απο πανο και δεν λεει να το lock...

    tip #3) lock = ρημ. κλειδωνω, ουσ. κλειδαρια
    παραδειγμα: People without a clue about their job should be
    LOCKED (κληση αοριστου) in prison.
    ησουν λιγο σκραπας στα αγγλικα και στη ορθογραφια εεεε?
    ελα τωρα παραδεξου ΤΟ !!!
    χαχαχα με εκανες και γελασα.μπας σε καλο σου
    πΑνο λοκ λοκ.ρε μπας και ησουν λοκατζης?βουρ για παραλια εισαι ειπαμε.

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #23
    Μέλος Το avatar του χρήστη lordi
    Όνομα
    Đorđe
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Περιοχή
    Cache
    Μηνύματα
    388

    Προεπιλογή

    Σαν επερχόμενος διπλωματούχος και εγώ συμφωνώ με τον Nemmesis! Ένα δίκιο το χει! Αν δεν ξέρουμε κάτι δεν είναι ανάγκη να το κάνουμε μόνο και μόνο επειδή μπορούμε να βάλουμε την υπογραφή μας! Τουλάχιστον μπορούμε να βάλουμε κάποιον να το κάνει που ξέρει να τον πληρώσουμε και να υπογράψουμε (όπως συχνά γίνεται απ ότι έχω καταλάβει)! Βέβαια αν έχει θέληση ο gpapadop τότε καλά κάνει και ρωτάει! Και καλό θα είναι να του δίνει όποιος ξέρει τις απαραίτητες πληροφορίες για να κάνει την δουλειά του με ασφάλεια μην έχουμε κανένα ατύχημα! Σιγά σιγά θα αποκτίσει την γνώση που χρειάζεται (υποθέτω οτι είσαι νέος μηχανικός, αν όχι τότε υποθέτω οτι είναι απο τις πρώτες σου εγκαταστάσεις αν όχι η πρώτη, αν πάλι όχι τότε το δίκιο του Nemmesis αυξάνει τρομακτικά!)!! Βέβαια αυτήν την γνώση έπρεπε να την έχει αποκτίσει απο το πανεπηστίμιο αλλά δεν τον αδικώ σε αυτό, φοιτητής είμαι τώρα και βλέπω πως ότι έχω μάθει το οφείλω σε μεγάλο (αν όχι στον μεγαλύτερο) βαθμό στην δική μου περιέργια και ενασχόληση!

    Αυτά τα ολίγα!! Συνεχίστε τα tips!! :p :p :p :p

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #24
    Μέλος Το avatar του χρήστη sakis18
    Όνομα
    θανάσης
    Εγγραφή
    May 2009
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    153

    Προεπιλογή

    Καλησπέρα
    Είδα και εγώ λίγο τζέρτζελο και σάν χωραταντζής πού είμαι είπα να ρίξω σαν γνήσιος νεο Ελληνας καμμιά γνώμη .
    Γιώργο απο Βέροια ,δίκιο έχεις και εσύ ,δικιο έχει και ο Παναγιώτης .
    Τό θέμα είναι γιά μένα πριν αρχίσεις να υπογράφεις,γιατι λένε πρέπει να προσέχουμε την υπογραφή μας πού τήν βάζουμε.
    Κάνω λοιπόν ένα ερώτημα
    Δέν θά ήταν καλύτερα απο το νά πας στά αψηλά σαλόνια μέ τήν μία ,νά επιανες δουλειά σε ένα τεχνικό γραφείο σάν βοηθός στήν αρχή γιά νά μαθεις τα βασικά για κανα χρονο,και ας επαιρνες και 700 ευρώ τον μηνα η καί τίποτα γιά τον πρώτο χρόνο, και μετα μόλις μαθαινες απο εκει τα κολπα και σου ερχοταν σταδιακα η εμπειρια ,να γινοσουν ανεξάρτητος και αυτοκέφαλος.
    Τώρα έχεις αδεια να υπογραφεις μεν ,αλλα μπορει να κανεις ζημιά και σέ άλλους με το χτυπα -ξύλο να πάθει κανεις κανα ατύχημα και μετά παλι χτύπα ξυλο να εχεις περιπέτειες .
    Προσωπικα θα πήγαινα σέ ένα τεχνικό γραφείο και θα δούλευα καί τσάμπα γιά κανα χρόνο,αν δέν έβρισκα καπου επί πληρωμή δούλειά μέχρι να μαθω καλα το αντικείμενο.

    Γιά νά λέω μετά τρέμετε στήν Βέροια ,έρχετε φορτσάτος ο No 1 μηχανολόγος ηλεκτρολόγος υπογράφων,καί όχι νά πάρω καμμια φήμη τόν Γιώργο πήρες για το σχέδιο καί να σου υπογράψει πατριωτη ? ναί γιατί ? τί γιατί !! άστα ανοιγα τα φώτα στό σαλόνι και ανοιγε ο φούρνος ,ανοιγα το μάτι γιά το μπρικι του καφε και άνοιγε ο θερμοσίφωνας,άνοιγα τόν θερμοσίφωνα καί άνοιγε το φώς τού μπανιου .

    Φιλικα Χρήστο ,εγώ είμαι ο πλακαδώρος τής παρέας

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #25
    Μέλος Το avatar του χρήστη Nemmesis
    Όνομα
    Παναγιωτης
    Εγγραφή
    Jun 2006
    Περιοχή
    Πτολεμαιδα
    Μηνύματα
    3.299

    Προεπιλογή

    τελειωσε και το τριημερο γυρισα και εγω απο την παραλια (σιγα μην παω να ψυφισω δυστηχως ομως μονο σημερα ημουν) κοκκινησα και λιγο εφαγα και τα ψαρακια μου, μια χαρα... sakis18 μια χαρα τα λες μονο εκει στο τζαμπα ειμαι λιγο καπως αλλα ειναι πολυ μικρο το θεμα κατα τα αλλα special...

    0 Not allowed! Not allowed!
    φανατικος αντιαεικινηστης....
    δεν επιτρεπω την εξελιξη γιατι εχω πετρελαια...

  6. #26
    Μέλος Το avatar του χρήστη sakis18
    Όνομα
    θανάσης
    Εγγραφή
    May 2009
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    153

    Προεπιλογή

    Ελα Παναγιώτη ,το ξερω ακούγετε λίγο περίεργα η τσάμπα εργασία ,αλλα καμμιά φορά είναι αναγκαία για να μαθουμε πρακτική ,αν δεν μας προσλαμβάνει κανείς και όλοι θέλουν προυπηρεσία .

    ΥΓ : Nα κάνουμε και λιγο καλαμπούρι,αλλά μού έδωσες θέμα απο το πουθενά χωρίς παρεξήγηση,είπες ότι σήμερα έκανες τό πρώτο σου μπάνιο άντε καλή αρχή και να τα κατοστήσεις ,αλλά είμαι περίεργος πού έκανες μπάνιο στήν Πτολεμαίδα ?? εκεί δέν έχετε θάλασσα ,μπάς καί βούτηξες σέ κανα αρδευτικό κανάλι δίπλα στά νερόφιδα ?,καί έριξες και καμμιά μπετονιά μετά καί έπιασες καμμιά πέστροφα ?,καί έκανες ηλιοθεραπεία γιά σεζ-λόνγκ στο κάθισμα κανενός τρακτέρ καί κοκκίνησες από τόν ήλιο ?
    Παναγιώώώώτη όχι στά βαθειά παιδί μου ,και πρόσεχε τίς νεροφίδες χα χα !!.

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #27
    Μέλος Το avatar του χρήστη Nemmesis
    Όνομα
    Παναγιωτης
    Εγγραφή
    Jun 2006
    Περιοχή
    Πτολεμαιδα
    Μηνύματα
    3.299

    Προεπιλογή

    χαχα... οχι βρε.. πρωτο μου μπανιο? πριν κανα 2μηνες μπηκα (ασε μεγαλη μ@λ@κι@... για στοιχημα μπηκα αλλα ακολουθησαν και οι αλλοι μετα) σημερα πηγα στην παραλια κατερινης 1ωριτσα δρομος ειναι(πηγα σημερα γιατι ζηλεψα την κυριακη αυτους που εβλεπα στην ειδησεις να ειναι παραλια)... οσο για τα καναλια που λες ξερα ειναι ... εσεις στο χωριο σας οταν λετε πατε παραλια στα ποταμια και στους βαλτους βουτατε ? και επισης πολυ φαντασια ρε παιδακι μου... ΜΑ ΠΟΛΥ λεμε... για ψαρεμα εχουμε εδω την λιμνη του περδικα τωρα ειδικα που εγινε ο πανελληνιος αγωνας ψαρεματος και 'ριξαν ψαρια μεσα βεβαια εγω ουτε χειροκαλαμο δεν ξερω να ριχνω...

    υγ. παραλια ειναι αυτη η λεπτη γραμουλα που χωριζει το καφε απο το μπλε στον χάρτη.. απο την στιγμη που μπλε δεν υπαρχει στην πτολεμαιδα δεν θελει μυαλο οτι πηγα εκει που τελειωνει το καφε...

    0 Not allowed! Not allowed!
    φανατικος αντιαεικινηστης....
    δεν επιτρεπω την εξελιξη γιατι εχω πετρελαια...

  8. #28
    Μέλος Το avatar του χρήστη sv9cvk
    Όνομα
    Χρηστος
    Εγγραφή
    Oct 2004
    Περιοχή
    Ρεθυμνο Κρητη
    Μηνύματα
    321

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nemmesis Εμφάνιση μηνυμάτων

    υγ. παραλια ειναι αυτη η λεπτη γραμουλα που χωριζει το καφε απο το μπλε στον χάρτη.. απο την στιγμη που μπλε δεν υπαρχει στην πτολεμαιδα δεν θελει μυαλο οτι πηγα εκει που τελειωνει το καφε...



    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #29
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Γεώργιος
    Εγγραφή
    Jun 2009
    Περιοχή
    ΒΕΡΟΙΑ
    Μηνύματα
    11

    Προεπιλογή

    tip No1:NA ειμαι και εγώ.Παραλιές γ@μάτες Χαλκιδική.
    tip No2::Οxi χρήση της λοριδας ανάγκης.Tι Ελληναραδες ειναι μερικοί που την χρησιμοποιούν.Εκεί Έλεος.

    Λοίπον όσο αφορά το θέμα μας.Μηχανικός ναι μεν Νέος αλλά εργαζόμενος απο τα μεταπτυχιακα-φοιτητικά χρόνια.Σε άλλο αντικειμενο μηχανικού βέβαια.Θέλοντας να ασχοληθώ όμως με το χώρο των μελετών πρέπει να γίνει ένα ξεκίνημα απο κάπου και σαφως σ' ένα τεχνικο γραφειο είναι εγγυημένη λύση.Μέχρι να γίνει αυτό όμως εγώ θα στρέφομαι σε οποιαδήποτε πηγή πληροφορίας βλ.Forum .Φυσικά για αυτό μπαίνω στη διαδικασία να ρωτάω οτιδήποτε όσο άσχετο μπορέι να φαίνεται.ΚΑΙ ΣΑΦΩΣ η υπογραφή μου δεν μπάινει σε κάτι το οποίο δεν ειμαι 1000% σίγουρος και δεν το εχω διασταυρώση τουλάχτιστον 3 φορές.

    tip No3:Ευχαριστώ σ΄αυτους που βοηθάνε.Εκτιμητέο

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #30
    Μέλος Το avatar του χρήστη sakis18
    Όνομα
    θανάσης
    Εγγραφή
    May 2009
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    153

    Προεπιλογή

    Καλησπέρα στήν αξιότιμη ομίγυρη
    Να σαι καλα Παναγιώτη και γνωρίζεις απο καλό χιουμορ .
    Ασε εμείς στο χωριό μας που λέγεται Αθήνα κάνουμε μπάνιο σέ βάλτους αν ακούσεις καμμιά παραλία
    Αλιμος-Βουλιαγμένη-Βούλα είναι βαλτότοποι
    Ασπρος μπαινης μέσα στην θάλασσα ,Αράπης βγαίνης απο τίς πίσσες .

    Οσο γιά τόν χάρτη αααααα τώρα το ειπες καλα και το κατάλαβα,εγώ είχα τοπικο χάρτη μονο του νομού ,και δέν έβλεπα το απεραντο γαλάζιο πανω στο ιλουστρασιόν χαρτί,μετα το καφέ είχε κάτι μπλέ γραμμές και μετά πάλι καφέ και λέω ααα αρδευτικά κανάλια θά ειναι,μαλλον εκεί κανουν μπάνιο στήν Πτολεμαίδα .

    Ο καλύτερος τής παρέας ειναι ο Χρήστος ο Σιέρα Βίκτωρας απο το Ρέθυμνο ,εκεί ειναι δίπλα του το απέραντο γαλάζιο

    Είναι ωραίο να λύνονται ψιλοπαρεξηγήσεις μέσω ένος καλού χιούμορ.
    Γιώργο από Βέροια καλη σταδιοδρομία νά έχεις ,και να μήν ντρέπεσε όσο κουλή και αν ειναι μιά ερώτηση, νά τήν κάνεις,κανείς δέν γεννήθηκε που να τα ξέρει ολα
    Αλλά μην παρεξηγηθης αν πεταχτεί και κανείς και πεί :
    Kαί μένα το επάγγελμα μου ειναι ηλεκτρολόγος αλλά στόν ελευθερο χρονο μου βοηθάω και έναν μαραγκό νά περνάει σωλήνες ,καθώς επίσης καί έναν υδραυλικό νά τοποθετεί αλουμινο-κατασκευές

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη sakis18 : 09-06-09 στις 15:06

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Αδεια
    By PALIARMOTHS in forum Ερωτήσεις Αρχάριων
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-02-13, 08:35
  2. Αυτονομια Μεζονετας
    By CrisX in forum Ηλεκτρολογικά
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-11-10, 22:39
  3. Αδεια Ραδιοερασιτεχνη .....
    By JIM_6146B in forum Ραδιοερασιτεχνισμός
    Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-11-08, 15:03
  4. AΔΕΙΑ ΡΑΔΙΟΕΡΑΣΙΤΈΧΝΗ
    By VAGELIS_B52 in forum Ραδιοερασιτεχνισμός
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-10-07, 09:25
  5. Αδεια CB
    By GREG in forum Γενικά
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-02-07, 05:02

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας