Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sakis18 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ασε εμείς στο χωριό μας που λέγεται Αθήνα.
αυτο ποια... ολοι η αθηνα να ειναι ΜΕΣΑ αθηνα... δλδ τα χωρια που αδιαζουν σε αλλα χωρια πανε?

Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sakis18 Εμφάνιση μηνυμάτων
Kαί μένα το επάγγελμα μου ειναι ηλεκτρολόγος αλλά στόν ελευθερο χρονο μου βοηθάω και έναν μαραγκό νά περνάει σωλήνες ,καθώς επίσης καί έναν υδραυλικό νά τοποθετεί αλουμινο-κατασκευές
αχχχ.. αυτο ειναι ενα αλλο μεγαλο θεμα με αυτους πολυμαστορες που τα κανουν ολα και μαλιστα καλητερα απο ολους...
ακουστε φαση μια φορα και εναν καιρο ηταν ενας γυψοσανιδας που την ειδε και ψυκτικος και λεει στους καϊμενους τους σπιτονοικοκυριδες "αφηστε.. μην χρεωνεστε θα σας περασω το κλιματιστικο εγω" και φυσικα σαν καλος μαστορας περασε πρωτα τους σωληνες και μετα εκλεισε με γυψοσανιδα, οσο για αποχετευση αφησε Φ50.. εδω κατι ψιλιαστηκαν οι νοικοκυριδες και φωναξαν κανονικο ψυκτικο... ο τυπος επαθε σοκ... ειδε 2 χαλκοσωληνες μιας ιντσας να βγενουν απο τον τοιχο... ε μετα πολλα πηραν τηλ να ερθει εκει ο γυψοσανιδας να δει και να πει... οπως ηταν αναμενομε εβγαλε τρελο τον ψυκτικο ο οποιος εφυγε γελωντας... μετα απο κανα μηνα "ντρρρρρριν" το τηλεφωνο... οι σπιτονοικοκυριδες ηταν και λεγαν οτι το κλιματιστηκο δεν αποδιδει και τον παρακαλουσαν να το φτιαξει... παει ο φιλος μας και αναγκαστηκα αρχιζει να κατεβαζει γυψοσανιδες.. οταν δουλευε πλεον κανονικα το μηχανιμα πηγαν να τον πληρωσουν οι σπιτονοικοκυριδες και αυτος του λεει "οχι θελω το τηλ του μαστορα" μετα απο κανα 20λεπτο ηταν εκει ο γυψοσανιδας και αφου αποδιχτεικε ποσο καραγκιοζης ηταν αναγκαστηκε να πληρωσει αυτος τον ψυκτικο και να κλεισει και την γυψοσανιδες τσαμπα....

ηθικο διδαγμα? εκαστος στο ειδος του και ο παπαγαλος στους καφεδες