Σελίδα 12 από 17 ΠρώτηΠρώτη ... 2 10 11 12 13 14 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 111 έως 120 από 164

Θέμα: ΜΟΤΕΡ ΜΕ ΜΑΓΝΗΤΕΣ

  1. #111
    Μέλος
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Μηνύματα
    1.212

    Προεπιλογή

    Δεν θα ήθελα να γίνω η αιτία να κλειδωθεί το αρχικό θέμα (περί αεικίνητου) για το οποίο δεν είμαι σίγουρος αν έχει εξαντληθεί ή θα μπορούσαν να γραφούν κάποια ακόμα χρήσιμα πράγματα.

    Για το λόγο αυτό έγραψα πως δεν θα επανέρθω, γιατί δεν έχει νομίζω νόημα να απαντώ σε καλοπροαίρετες ερωτήσεις από έγκριτους συναδέλφους, όπως:

    [... ας ρωτησω γιατι ολο οι ιδιοι και οι ιδιοι τα βαζουν με ηλιθιους?

    [/QUOTE]

    για τις οποίες η απάντηση ίσως βρίσκεται πάλι σε νόμους της φυσικής, όπως "τα ετερώνυμα έλκονται..."!!!

    Επανήρθα μόνο για να δηλώσω ότι δεν ήθελα να προσβάλω κανένα συνάδελφο, απλά η -οργισμένη το δέχομαι- αντίδρασή μου είχε να κάνει με το ύφος του σχολιασμού των όσων έγραψα και το αυτονόητο (νομίζω) δικαίωμα της ελευθερία του γράφειν στο παρόν φόρουμ στα πλαίσια της κοσμιότητας που επιβάλλουν όχι μόνο οι κανόνες του παρόντος φόρουμ αλλά και της επικοινωνίας γενικότερα. Πολύ περισσότερο όταν δεν προσπάθησα να πείσω κάποιον για την ορθότητα των γραφομένων μου αλλά διατύπωσα την προσωπική μου άποψη!!!

    Αυτονόητο είναι επίσης και το δικαίωμα του σχολιάζειν -πολύ περισσότερο όταν οι όποιες απόψεις εκτίθενται δημόσια- απλά σε κάθε περίπτωση νομίζω πως αυτό θα πρέπει να γίνεται σε ανάλογο ύφος και ήθος.

    Χαιρετώ
    Γιώργος

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #112
    ΥπερΣυντονιστής Το avatar του χρήστη moutoulos
    Όνομα
    Γρηγόρης
    Εγγραφή
    Jul 2004
    Περιοχή
    Πάτρα, Λαμία, Μεθώνη, BG
    Μηνύματα
    5.857

    Προεπιλογή

    Αν δεν έχετε κάτι να πείτε επί της ουσίας μην λέτε τίποτα ...
    Αν θέλετε να το συνεχίσετε μόνο ΠΜ.

    0 Not allowed! Not allowed!
    ****No GreekLish Please****
    Παρακαλώ γράφετε με ελληνικούς και μόνο χαρακτήρες
    ............................. www.hlektronika.gr

    __________
    (moutoulos)

  3. #113
    Μέλος
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Μηνύματα
    1.212

    Προεπιλογή

    Επισυνάπτω απόσπασμα από το βιβλίο θεμελιώδους πανεπιστημιακής φυσικής των Alonso & Finns, στην περίπτωση που βρείτε χρήσιμο οποιοδήποτε χωρίο σχετικά με το (αρχικό) θέμα μας.

    Καλή βδομάδα,
    Γιώργος
    Συνημμένα Αρχεία Συνημμένα Αρχεία

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #114
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    οδυσσεας
    Εγγραφή
    Dec 2009
    Περιοχή
    καβαλα
    Μηνύματα
    1

    Προεπιλογή μοτερ με μαγνητες

    καλησπερα ειμαι καινουργιος στο foroym μηπως ξερει κσνεις να μου πει που θα βρω τα βιβλια του gohn searl για την ελευθερη ενεργεια

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #115
    Μέλος Το avatar του χρήστη briko
    Όνομα
    briko
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Αλεξανδρουπολη
    Μηνύματα
    793

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από omiros Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα ειμαι καινουργιος στο foroym μηπως ξερει κσνεις να μου πει που θα βρω τα βιβλια του gohn searl για την ελευθερη ενεργεια
    εχει αναλυθει παρα πολυ καλα εδω
    http://hlektronika.gr/forum/showthre...E9%ED%E7%F4%EF
    σε παρακαλω ομως να το διαβασεις ολο

    0 Not allowed! Not allowed!
    Μην τα βάζεις με ηλίθιους. Σε κατεβάζουν στο επίπεδό τους και σε κερδίζουν εύκολα λόγω εμπειρίας.

  6. #116
    Banned Το avatar του χρήστη leeperik
    Όνομα
    ΠΕΡΙΚΛΗΣ
    Εγγραφή
    Dec 2008
    Περιοχή
    Αιγάλεω
    Μηνύματα
    234

    Προεπιλογή

    το να φτιαχτει αεικινητο ισως ειναι αδυνατο ισως και οχι,παντως καλο θα ειναι ολοι μας να ξεφευγουμε λιγο απο τα στανταρ που μας εχουν δωσει απο μικρα ακομη παιδια και να αφηνουμε το μυαλο μας ανοιχτο.δυστυχως προσπαθουνε να μας εγκλωβιζουν σε ενα <<κουτι>> με διαφορους τροπους ωστε να μην βλεπουμε παραπερα ,να μην σκευτομαστε, πως λειτουργουν τα πραγματα και γιατι ειναι ετσι και ποιεσ εναλλακτικες υπαρχουν μας θελουνε <<σκλαβους>>. ας κοιταξουμε λιγο γυρω μας, περα απο τα τσιμεντοκουτα που ζουμε...

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #117
    Μέλος Το avatar του χρήστη Nemmesis
    Όνομα
    Παναγιωτης
    Εγγραφή
    Jun 2006
    Περιοχή
    Πτολεμαιδα
    Μηνύματα
    3.299

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από leeperik Εμφάνιση μηνυμάτων
    το να φτιαχτει αεικινητο ισως ειναι αδυνατο ισως και οχι,παντως καλο θα ειναι ολοι μας να ξεφευγουμε λιγο απο τα στανταρ που μας εχουν δωσει απο μικρα ακομη παιδια και να αφηνουμε το μυαλο μας ανοιχτο.δυστυχως προσπαθουνε να μας εγκλωβιζουν σε ενα <<κουτι>> με διαφορους τροπους ωστε να μην βλεπουμε παραπερα ,να μην σκευτομαστε, πως λειτουργουν τα πραγματα και γιατι ειναι ετσι και ποιεσ εναλλακτικες υπαρχουν μας θελουνε <<σκλαβους>>. ας κοιταξουμε λιγο γυρω μας, περα απο τα τσιμεντοκουτα που ζουμε...
    χωρις να το λεω για εσενα προσωπικα απλα σαν αφορμη τα λογια σου λεω και εγω οτι πρεπει να παψουν τα ατομα που δεν εχουν ιδεα απο φυσικη να βλεπουν την φυσικη μεσα απο πολιτικοκοινομικες ματιες γιατι στο τελος δεν μπορουν να ξεχωρισουν αν κατι δεν μπορει να γινει λογο φυσικης ή λογο πολιτικης... δεν μπορει ο καθενας να βγαινει και να λεει οτι το αεικηνιτο υπαρχει αλλα τα συμφεροντα ειναι τετοια που δεν ευνοουν την αναπτηξη του... οι αριθμοι λενε παντα την αληθεια σωστα??? γιατι θελουν να κανουν 0 = 1?? δλδ απο το τπτ να εχουμε ενεργεια? γιατι οποιος κανει τα πειραματα του και αφου δεν τα καταφερει καταλιγει στο οτι δεν δουλεψε επειδη δεν ειχε τα εργαλεια να το κανει τελειο και δεν ψαχνει στους νομους τις φυσικης τι φταει? γιατι σβινουν την εννοια τριβες με λιγο λαδακι στα συστηματα του??? ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΣΧΕΤΟΙ ΚΑΙ ΜΙΛΑΝ ΓΙΑ ΝΑ ΠΟΥΝ ΚΑΤΙ!!! αυτο δεν το λεω για αυτους που ρωταν αν υπαρχει αεικινητο η τουλαχιστον εχουν καποιες αμφιβολιες... το λεω για οσους λενε οτι υπαρχει και ανεβαζουν και βιντεακια με παγκοσμιες πατεντες στο youtube!!!

    0 Not allowed! Not allowed!
    φανατικος αντιαεικινηστης....
    δεν επιτρεπω την εξελιξη γιατι εχω πετρελαια...

  8. #118
    Μέλος Το avatar του χρήστη NUKE
    Όνομα
    Χαρης
    Εγγραφή
    Jun 2004
    Περιοχή
    Αθηνα - Νεα Ιωνια
    Μηνύματα
    1.335

    Προεπιλογή

    Χαρα στο κουραγιο σου ρε Nemmesis....

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #119
    Μέλος Το avatar του χρήστη Nemmesis
    Όνομα
    Παναγιωτης
    Εγγραφή
    Jun 2006
    Περιοχή
    Πτολεμαιδα
    Μηνύματα
    3.299

    Προεπιλογή

    δες τι ωρα το εγραψα..απο καταλαβενεις οτι δεν την παλευα καστανο.. χαχα

    0 Not allowed! Not allowed!
    φανατικος αντιαεικινηστης....
    δεν επιτρεπω την εξελιξη γιατι εχω πετρελαια...

  10. #120
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Πάνος
    Εγγραφή
    Feb 2010
    Περιοχή
    Πάτρα
    Μηνύματα
    5

    Προεπιλογή Magnet motor

    Ενδιαφέρεται κανείς για το συγκεκριμένο θέμα?
    Είμαι στο πειραματικό στάδιο δημιουργίας ενός μαγνητικού μοτερ σε προτότυπο.
    Λίγο διαφορετικό ομως απο αυτά που κυκλοφορούν στο internet.
    Όταν με το καλό το ολοκληρώσω θα κατασκευάσω ένα κανονικό για το σπίτι το οποίο θα μου παρέχει ενέργεια για πάντα.( με την λογική συντήρησή του φυσικά) Σας ενδιαφέρουν πληροφορίες πάνω σ'αυτο?
    Έπειτα λέω να κατασκευάσω μία γεννήτρια παραγωγής υδρογόνου απο νερό, με απώτερο σκοπό να φτιάξω ένα αυτοκίνητο που θα κινείται μόνο με νερό και τίποτε άλλο με αυτονομία πολύ μεγάλη. Έχω αρκετές πληροφορίες να μοιραστώ μαζί σας και σ'αυτό το θέμα.

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 12 από 17 ΠρώτηΠρώτη ... 2 10 11 12 13 14 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ΜΑΓΝΗΤΕΣ
    By πραπασ in forum Ενέργεια: Εξοικονόμιση, Άλλες Μορφές Παραγωγής
    Απαντήσεις: 97
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-01-17, 22:00
  2. ΜΑΓΝΗΤΕΣ
    By μ9 flux in forum Ηλεκτρονικά
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-01-14, 12:09
  3. μαγνητες στο ψυγειο
    By fm344 in forum Ερωτήσεις Αρχάριων
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-10-13, 10:17
  4. ΚΥΚΛΩΜΑ ΓΙΑ ΜΑΓΝΗΤΕΣ ΗΛ. ΚΙΘΑΡΑΣ
    By tracential in forum Κυκλώματα Εικόνας-'Ηχου & Φωτισμού
    Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-12-12, 13:47
  5. Πηνιο και μαγνητες.
    By kostaz8 in forum Ερωτήσεις Αρχάριων
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-04-09, 17:46

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας