Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 7 από 7

Θέμα: ΤΙ ΕΔΕΙΞΕ Η ΕΡΕΥΝΑ ΣΤΟ ΧΩΡΟ ΜΟΥ ΑΠΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΙΔ.ΕΡΕΥΝΩΝ

  1. #1
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    τασα
    Εγγραφή
    Jul 2009
    Περιοχή
    αθήνα
    Μηνύματα
    5

    Προεπιλογή ΤΙ ΕΔΕΙΞΕ Η ΕΡΕΥΝΑ ΣΤΟ ΧΩΡΟ ΜΟΥ ΑΠΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΙΔ.ΕΡΕΥΝΩΝ

    ΟΙ ΜΕΤΡΗΣΕΙΣ ΕΓΙΝΑΝ ΜΕ ΨΗΦΙΑΚΟ SPECTRUM ANALYZER ΚΑΙ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ ΕΡΕΥΝΑΣ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΕΞΗΣ:
    1. ΕΝΤΟΠΙΣΤΗΚΕ ΨΗΦΙΑΚΗ ΚΑΤΕΥΘΥΝΟΜΕΝΗ ΕΚΠΟΜΠΗ ΣΤΗ ΣΥΧΝΟΤΗΤΑ 1.2 GHZ ΣΤΑ 135 DBM (ΗΧΟΣ ΚΑΙ ΕΙΚΟΝΑ) ΠΡΟΕΡΧΟΜΕΝΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΙΣΟΔΟ ΤΗΣ ΜΠΑΛΚΟΝΟΠΟΡΤΑΣ ΠΟΥ ΒΛΕΠΕΙ ΣΤΗΝ ΟΔΟ ……(το σβήνω για ευνοητους λόγους)

    ΑΠΟ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΜΠΑΛΚΟΝΙ ΤΗΣ ΟΔΟΥ………… Η ΕΚΠΟΜΠΗ ΤΟΥ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΥ ΣΗΜΑΤΟΣ ΗΤΑΝ ΜΗΔΕΝΙΚΗ.


    2. ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑΣ ΤΑΛΑΝΤΩΤΗΣ ΣΤΟΥΣ 385 MHZ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΗΛΕΧΕΙΡΙΖΟΜΕΝΟΣ ΜΙΚΡΟΠΟΜΠΟΣ ΧΩΡΟΥ.


    3. ΒΡΕΘΗΚΕ ΕΚΠΟΜΠΗ ΜΑΛΛΟΝ ΑΠΟ VIDEO CENTER ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΙΣΟΔΟ ΤΗΣ ΜΠΑΛΚΟΝΟΠΟΡΤΑΣ ΠΟΥ ΒΛΕΠΕΙ ΣΤΗΝ ΟΔΟ……….. ΜΕ ΣΥΧΝΟΤΗΤΑ 2410 MHZ ΕΚΠΕΜΠΟΝΤΑΣ NOVA CHANEL.

    (μήπως μπορείτε ως τεχνικοί εδώ μέσα να μου εξηγήσετε τι μπορεί να κάνουν τα συγκεκριμένα συστήματα που εντοπίστηκαν, και κυρίως το δεύτερο που λέει για ταλαντώσεις? δεν το κατάλαβα όπως μου το εξήγησαν. Μήπως μπρορείτε πιο απλά να μου δώσετε να καταλάβω?)
    ευχαριστώ.

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #2
    Μέλος Το avatar του χρήστη dovegroup
    Όνομα
    Ακης
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    ATHENS
    Μηνύματα
    945

    Προεπιλογή

    Τα 1 (ΠΡΟΕΡΧΟΜΕΝΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΙΣΟΔΟ ΤΗΣ ΜΠΑΛΚΟΝΟΠΟΡΤΑΣ ) και 2 (ΤΗΛΕΧΕΙΡΙΖΟΜΕΝΟΣ ΜΙΚΡΟΠΟΜΠΟΣ ΧΩΡΟΥ) είναι που πρέπει να προσέξεις, το 3ο αν είσαι τυχερός-η θα βγαίνεις και στη νόβα!!!

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #3
    Μέλος Το avatar του χρήστη Phatt
    Όνομα
    Παναγιώτης
    Εγγραφή
    Apr 2009
    Περιοχή
    Σέρρες
    Μηνύματα
    2.109

    Προεπιλογή

    Εγω εχω να πω κατι διαφορετικο, οχι τοσο τεχνικο.Προφανως για να κανεις τον κοπο να ασχοληθεις, δηλαδη να μισθωσεις κοσμο να σου κανει μετρησεις στον χωρο σου, ειχες καποιες υποψιες για το οτιδηποτε.Οι οποιες απ'οτι φανηκε, ηταν και βασιμες.

    Μεσα στον χωρο βρεθηκε κατι απτο, οποιαδηποτε συσκευη;Οι ενεργωντες την μετρηση, μπορεσαν να βρουν απο που πηγαζουν οι εκπομπες και που κατευθυνονται;

    0 Not allowed! Not allowed!
    ΕΙΜΑΙ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΟΣ!!

  4. #4
    Μέλος Το avatar του χρήστη sigmacom
    Όνομα
    Στέλιος
    Εγγραφή
    Aug 2006
    Μηνύματα
    654

    Προεπιλογή

    Παιδία, εγώ θα κρατήσω κάποιες επιφυλάξεις για το πόσο σημαντικά ήταν τα ευρήματα:

    α) ΕΝΤΟΠΙΣΤΗΚΕ ΨΗΦΙΑΚΗ ΚΑΤΕΥΘΥΝΟΜΕΝΗ ΕΚΠΟΜΠΗ ΣΤΗ ΣΥΧΝΟΤΗΤΑ 1.2 GHZ ΣΤΑ 135 DBM
    Ψηφιακό (DVB-S) TV link μάλλον εννοεί, που προφανώς δεν αποδιαμόρφωσε (αλλά και πάλι πως γνώριζε ότι είναι ψηφιακή εκπομπή? Από το spectral mask? Μπορεί...). Κυκλοφορούν πολλά τέτοια στους 1.2 και στους 2.3 GHz. Αν δεν είναι από κάποιο τηλεοπτικό στούντιο, θα πρέπει να το αποδιαμορφώσεις για να δεις αν κουβαλάει εικόνα από κάμερες παρακολούθησης, και το κυριότερο: αν αυτές οι κάμερες δείχνουν τον χώρο ΣΟΥ και όχι τον χώρο κάποιου άλλου. Στην δεύτερη περίπτωση δεν σε αφορά.
    Επίσης δεν μου έκατσε καθόλου το 135dBm (λογικά -135dbm? το οποίο είναι ψοφίμι), αλλά επίσης ΔΕΝ μπορεί να είναι 135dBμV γιατί είναι τρελλή ισχύς.
    Εν ολίγοις: ΑΠΟΔΙΑΜΟΡΦΩΣΤΕ ΤΟ, να δείτε αν σας αφορά.

    β) ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑΣ ΤΑΛΑΝΤΩΤΗΣ ΣΤΟΥΣ 385 MHZ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΗΛΕΧΕΙΡΙΖΟΜΕΝΟΣ ΜΙΚΡΟΠΟΜΠΟΣ ΧΩΡΟΥ.
    Αποδιαμορφώστε το επίσης (κατά FM/AM?) να δείτε αν κουβαλάει ήχο, σηκώστε τα σταθερά τηλέφωνα να δείτε να μεταβάλλεται κάτι. Διαφορετικά, σας είναι αδιάφορο.

    γ) ΒΡΕΘΗΚΕ ΕΚΠΟΜΠΗ ΜΑΛΛΟΝ ΑΠΟ VIDEO CENTER...
    Εντάξει, προφανώς κλασσικό video sender στους 2.4GHz και δεν σας αφορά.

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #5
    Μέλος Το avatar του χρήστη KOKAR
    Όνομα
    Κωστας
    Εγγραφή
    Dec 2005
    Περιοχή
    Αργυρουπολη
    Μηνύματα
    6.905

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sigmacom Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδία, εγώ θα κρατήσω κάποιες επιφυλάξεις για το πόσο σημαντικά ήταν τα ευρήματα:

    α) ΕΝΤΟΠΙΣΤΗΚΕ ΨΗΦΙΑΚΗ ΚΑΤΕΥΘΥΝΟΜΕΝΗ ΕΚΠΟΜΠΗ ΣΤΗ ΣΥΧΝΟΤΗΤΑ 1.2 GHZ ΣΤΑ 135 DBM
    Ψηφιακό (DVB-S) TV link μάλλον εννοεί, που προφανώς δεν αποδιαμόρφωσε (αλλά και πάλι πως γνώριζε ότι είναι ψηφιακή εκπομπή? Από το spectral mask? Μπορεί...). Κυκλοφορούν πολλά τέτοια στους 1.2 και στους 2.3 GHz. Αν δεν είναι από κάποιο τηλεοπτικό στούντιο, θα πρέπει να το αποδιαμορφώσεις για να δεις αν κουβαλάει εικόνα από κάμερες παρακολούθησης, και το κυριότερο: αν αυτές οι κάμερες δείχνουν τον χώρο ΣΟΥ και όχι τον χώρο κάποιου άλλου. Στην δεύτερη περίπτωση δεν σε αφορά.
    Επίσης δεν μου έκατσε καθόλου το 135dBm (λογικά -135dbm? το οποίο είναι ψοφίμι), αλλά επίσης ΔΕΝ μπορεί να είναι 135dBμV γιατί είναι τρελλή ισχύς.
    Εν ολίγοις: ΑΠΟΔΙΑΜΟΡΦΩΣΤΕ ΤΟ, να δείτε αν σας αφορά.

    β) ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑΣ ΤΑΛΑΝΤΩΤΗΣ ΣΤΟΥΣ 385 MHZ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΗΛΕΧΕΙΡΙΖΟΜΕΝΟΣ ΜΙΚΡΟΠΟΜΠΟΣ ΧΩΡΟΥ.
    Αποδιαμορφώστε το επίσης (κατά FM/AM?) να δείτε αν κουβαλάει ήχο, σηκώστε τα σταθερά τηλέφωνα να δείτε να μεταβάλλεται κάτι. Διαφορετικά, σας είναι αδιάφορο.

    γ) ΒΡΕΘΗΚΕ ΕΚΠΟΜΠΗ ΜΑΛΛΟΝ ΑΠΟ VIDEO CENTER...
    Εντάξει, προφανώς κλασσικό video sender στους 2.4GHz και δεν σας αφορά.
    ούτε έμενα μου έκατσε το 135 DBm
    και σε ένα online calculator http://www.h-peters.com/dbmtomw.html
    βάλε 135 DBm να δεις τι θα Watt θα σου βγάλει....
    και μετά βάλε και -135 να δεις το αποτέλεσμα

    0 Not allowed! Not allowed!
    Όλα είναι δρόμος.....

  6. #6
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    τασα
    Εγγραφή
    Jul 2009
    Περιοχή
    αθήνα
    Μηνύματα
    5

    Προεπιλογή

    Η κάμερα είναι κατευθυνόμενη προς την πόρτα μου η εκπομπή της. και σύμφωνα με καταγραφές εμένα, που αναφέρουν τι κάνω μέσα στο σπίτι μου, εμένα αφορά.
    Οαο για το ταλαντωτή, βεβαίως με αυτό πρέπει να με ακούνε ακόμα και με ακουστικά αυτιά όταν ακούω κάτι αναμεταδίδεται από κάτι καραγκιόζηδες έξω στο δρόμο και του ακούω καθώς έχω ανοιχτά τα παράθυρα. Δεν μπορώ όμως να καταλάβω τι είναι αυτό και αν είναι στο χώρο μου, και τι σημαίνει τηλεκατευθυνόμενο. Αυτό έχει μόνο ήχο μου είπαν. ενώ η κάμερα έχει και εικόνα και ήχο.

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #7
    Μέλος Το avatar του χρήστη electrifier
    Όνομα
    Ανδρέας
    Εγγραφή
    Aug 2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    550

    Προεπιλογή

    Νομίζω πως πνιγόμαστε σε μια κουταλιά νερό...
    Αυτοί που έκαναν την έρευνα δε βλέπω να σε διαφώτισαν ιδιαίτερα με κάτι συγκεκριμένο. Οι συμφορουμίτες αντί να πούνε κάτι που να καταλαβαίνει ο απλός άνθρωπος, έσφαξαν λίγο ακόμα τις τεχνικές λεπτομέρειες και αναφορές όπως η παρακάτω:
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tasa Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η κάμερα είναι κατευθυνόμενη προς την πόρτα μου η εκπομπή της. και σύμφωνα με καταγραφές εμένα, που αναφέρουν τι κάνω μέσα στο σπίτι μου, εμένα αφορά.
    ...παρουσιάζουν πολλά προβλήματα (συντακτικού πχ) για να καταλάβω τί εννοεί η ποιήτρια.

    Τέλος πάντων, με τις συσκευές που ΒΡΕΘΗΚΑΝ στο χώρο σου, με αυτές να ασχοληθείς. Σήματα και παρασήματα εκπέμπονται παντού, όπου και να πας κάτι θα πιάσεις. Όσο για το τί βλέπουν απ'έξω... κλείνε τις κουρτίνες. Εξάλλου όποιος έχει τη μύγα μυγιάζεται, που λέει κι ο λαός.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη electrifier : 28-07-09 στις 17:26

Παρόμοια Θέματα

  1. Ερευνα αγορας FM PLL&LINEAR 1KW απο E-bay.
    By Nightkeeper in forum Γενικά
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-07-13, 06:42
  2. Νεος στο χωρο.
    By Johnny_ in forum Ερωτήσεις Αρχάριων
    Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-12-11, 19:58
  3. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-10-11, 21:40
  4. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-01-09, 15:42

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας