Σελίδα 13 από 13 ΠρώτηΠρώτη ... 3 11 12 13
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 121 έως 130 από 130

Θέμα: ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΗ cdm η c&a??

  1. #121
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    ΚΩΣΤΑΣ
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΡΟΔΟΣ
    Μηνύματα
    28

    Προεπιλογή HOT RADIO 99

    Γεια σας παιδια και απο εμενα με λενε Κωστα και εχω νομιμο ραδιοφωνικο σταθμο με 3 σημεια εκπομπης
    γραφω γιατι διαβασα οτι το σιτε διαβαζετε και απο αυτουσ που πουλανε μηχανιματα
    εχω σταθμο εδω και 30 χρονια και ξερω πολυ καλα για τα μηχανιματα
    1) οταν ακους για cdm περνεις δρομο και τρεχεις με πανω απο 200
    μηχανιματα μη αξιοπιστα φτιαγμενα πολυ προχειρα χωρις χαρτια χωρις iso
    και το βασικοτερο χωρις deklaration of corfomitive δηλ. ΜΑΚΡΙΑ ΜΑΚΡΙΑ ΜΑΚΡΙΑ (για τον admin εγω γραφω επωνυμα ολα αυτα αρα αν ειπαρχει προβλημα θα ειναι με εμενα )
    τωρα οσοι πατε να αγορασετε cdm 2 πραγματα πολλες αρμονικες που αυτο συνεπαγετε Ε.Ε.Τ.Τ. εισαγγελεας κατασχεση και τελος κανα 2 χρονια φυλακη
    service αστα να πανε
    (εχω 3 4 cdm πεταμενα στην αποθηκη και pll και linear)
    2) c&a σαν μηχανιματα καλα μαλλον μετρια των fm αλλα τα link του ραδιοφωνου ειναι πολυ καλα, γαιδουρια, και με πολυ καλο ηχο αλλα μας τα χαλαει λιγο οταν θες να περασεις stereo τοτε πρεπει να εισαι γατονι για να τα καταφερεις
    (εχουν ολα τα χαρτια ακομα και για την αδεια)
    (τα link μου ειναι c&a)
    3) RVR (με αυτα δουλευω 3 pll kai 3 linear) πολυ καλα μηχανιματα ΑΛΛΑ ΤΑ LINEAR ΕΧΟΥΝ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΕΡΙΠΟΥ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙΓΕΤΑΙ ΤΟ DISPLAY ΛΟΓΟ ΥΓΡΑΣΙΑΣ ΚΑΙ ΛΟΓΟ ΣΧΕΔΙΑΣΤΙΚΟΥ ΛΑΘΟΥΣ ΑΠΟ ΤΟ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟ ΠΟΥ ΤΟΠΟΘΕΤHΣΕ ΕΝΑΝ ΑΝΕΜΙΣΤΗΡΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟ DISPLAY εμενα μου εχουν καει τα 2 απο τα 3 μηχανιματα και με αλλους σταθμους που μηλησα εχουν το ιδιο προβλημα και αυτοι περιμενω απο τον περασμενο μαιο για τα ανταλλακτικα αλλα?????????
    μου εστειλαν 1 display που δεν ειναι το δικο του και το μηχανιμα υπολειτουργει στα μισα watt
    4)κεραιες μην παιδευεστε με ιδιοκατασκευες δεν πετυχαινουν σχεδον ποτε και χρειαζονται ειδικα μηχανηματα για να συντονισουν και να εκπεμψουν σωστα μην παιδευεστε μετρημενες απο εμενα ετοιμες κεραιες
    1 prais 2 altenna
    αμα θες να ακουστης μακρια βαζεις 2 αμα θες να ακουστεις κοντα αλλα μπουμπουνιστα βαζεις 4

    τελικο συμπερασμα μην ασχοληθητε με φτηνες λισεις θα τις πληρωσετε ακριβα
    το αλφα και το ωμεγα ειναι το pll πρεπει να ειναι πολυ καλο
    αυτα απο εμενα
    οτι θελετε να ρωτησετε ρωτηστε (ειμαι ηλεκτρονικος)
    εβαλα και μερικες φωτο των κεραιων μου και των μηχανιματων που δουλευω
    ΤΕΛΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΑΚΡΙΒΟ ΧΟΜΠΥ
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη HOT RADIO 99 : 08-09-09 στις 05:56

  2. #122
    Μέλος Το avatar του χρήστη Γιώργος 231
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Aug 2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη /
    Μηνύματα
    1.222

    Προεπιλογή

    [Γεια σας παιδια και απο εμενα με λενε Κωστα και εχω νομιμο ραδιοφωνικο σταθμο με 3 σημεια εκπομπης
    γραφω γιατι διαβασα οτι το σιτε διαβαζετε και απο αυτουσ που πουλανε μηχανιματα

    Αν και αλλες οι αναγκες του επαγγελματια απο τον ερασιτεχνη (ΑΡΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΤΑ ΖΗΤΟΥΜΕΝΑ), σε καλωσοριζω και με χαρα διαβαζω τις εμπειριες σου.
    Xωρις να γνωριζω, κι εγω πιστευω οτι μας διαβαζουν και κατασκευαστες - εισαγωγεις μηχανηματων & συσκευων rf


    εχω σταθμο εδω και 30 χρονια και ξερω πολυ καλα για τα μηχανιματα
    1) οταν ακους για cdm περνεις δρομο και τρεχεις με πανω απο 200
    μηχανιματα μη αξιοπιστα φτιαγμενα πολυ προχειρα χωρις χαρτια χωρις iso
    και το βασικοτερο χωρις deklaration of corfomitive δηλ. ΜΑΚΡΙΑ ΜΑΚΡΙΑ ΜΑΚΡΙΑ (για τον admin εγω γραφω επωνυμα ολα αυτα αρα αν ειπαρχει προβλημα θα ειναι με εμενα )
    τωρα οσοι πατε να αγορασετε cdm 2 πραγματα πολλες αρμονικες που αυτο συνεπαγετε Ε.Ε.Τ.Τ. εισαγγελεας κατασχεση και τελος κανα 2 χρονια φυλακη
    service αστα να πανε
    (εχω 3 4 cdm πεταμενα στην αποθηκη και pll και linear)

    Αφου εισαι στο τρυπακι 30 χρονια, θα ξερεις οτι το 90% των ερασιτεχνων, με cdm αρχισε να κανει πειραματα. Τωρα αν σημερα πιστευεις οτι ειναι ξεπερασμενα ισως να εχεις δικιο, αλλα , αυτο που γραφεις για τις αρμονικες, εγω δεν ειδα κατι τετοιο. Αντιθετως θυμαμαι πριν λιγα χρονια, αρκετοι "νομιμοι" ειχαν cdm ! !
    Και επειδη αγορασα (πριν χρονια) καινουριο
    cdm , πριν την παραδοση, ο δελληγιαννης, εκανε ελεγχο ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΟΥ, για αρμονικες ...κλπ
    Για τα αλλα που γραφεις, δυστυχως, η ΕΕΤΤ, παιζει να στην "κατσει" και με RVR & me ELENOS ... Ξαναλεω δυστυχως


    2) c&a σαν μηχανιματα καλα μαλλον μετρια των fm αλλα τα link του ραδιοφωνου ειναι πολυ καλα, γαιδουρια, και με πολυ καλο ηχο αλλα μας τα χαλαει λιγο οταν θες να περασεις stereo τοτε πρεπει να εισαι γατονι για να τα καταφερεις
    (εχουν ολα τα χαρτια ακομα και για την αδεια)
    (τα link μου ειναι c&a)

    Δεν ειχα ποτε C&A, αρα δεν εχω αποψη


    3) RVR (με αυτα δουλευω 3 pll kai 3 linear) πολυ καλα μηχανιματα ΑΛΛΑ ΤΑ LINEAR ΕΧΟΥΝ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΕΡΙΠΟΥ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙΓΕΤΑΙ ΤΟ DISPLAY ΛΟΓΟ ΥΓΡΑΣΙΑΣ ΚΑΙ ΛΟΓΟ ΣΧΕΔΙΑΣΤΙΚΟΥ ΛΑΘΟΥΣ ΑΠΟ ΤΟ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟ ΠΟΥ ΤΟΠΟΘΕΤHΣΕ ΕΝΑΝ ΑΝΕΜΙΣΤΗΡΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟ DISPLAY εμενα μου εχουν καει τα 2 απο τα 3 μηχανιματα και με αλλους σταθμους που μηλησα εχουν το ιδιο προβλημα και αυτοι περιμενω απο τον περασμενο μαιο για τα ανταλλακτικα αλλα?????????
    μου εστειλαν 1 display που δεν ειναι το δικο του και το μηχανιμα υπολειτουργει στα μισα watt

    Ειμαι , αυτο που λενε πειρατης, αρα δεν εχω την ανεση να παιζω 24 ωρες, αρα δεν μπορω να ξερω, ποια απο τα μηχανηματα που εχω παθαινουν ζημιες απο υγρασιες βουνου και μετα απο 24ωρη χρηση ετων.
    Νομιζω οτι ειναι πολυ λιγοι πειρατες που παιζουν απο βουνα 24ωρο.


    4)κεραιες μην παιδευεστε με ιδιοκατασκευες δεν πετυχαινουν σχεδον ποτε και χρειαζονται ειδικα μηχανηματα για να συντονισουν και να εκπεμψουν σωστα μην παιδευεστε μετρημενες απο εμενα ετοιμες κεραιες
    1 prais 2 altenna
    αμα θες να ακουστης μακρια βαζεις 2 αμα θες να ακουστεις κοντα αλλα μπουμπουνιστα βαζεις 4

    Ειναι αυτο που σου εγραψα παραπανω.
    Αλλες οι αναγκες του νομιμου ραδιοφωνου, και αλλες οι αναγκες του παιδιου που κανει καποια πειραματα.
    Αλλα και στην λογικη σου να μπω, υπαρχουν παρα πολλοι κατασκευαστες κεραιων (ελληνες και ξενοι) και ειναι κριμα να γραφεις μονο για 2.


    τελικο συμπερασμα μην ασχοληθητε με φτηνες λισεις θα τις πληρωσετε ακριβα
    το αλφα και το ωμεγα ειναι το pll πρεπει να ειναι πολυ καλο
    αυτα απο εμενα

    Σωστοτατος

    ΥΓ
    Με χαρα σε διαβασα και με χαρα εγραψα την γνωμη μου στις αποψεις & εμπειριες σου.
    Και για να γραψω απλα αυτο που πιστευω ..... τα cdm ειναι μια χαρα για αρχη και για πειραματα, απο εκει και περα, υπαρχει το επομενο σκαλοπατι, που ειναι , καποια γνωστη μαρκα, με πιστοποιηση, και με αλλες δυνατοτητες..
    Κι εγω σε αυτο το σταδιο ειμαι.
    Ομως δεν μπορω να καταδικασω τους cdm & c&a.

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #123
    Μέλος Το avatar του χρήστη WIZARD
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    Apr 2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    232

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από HOT RADIO 99 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σας παιδια και απο εμενα με λενε Κωστα και εχω νομιμο ραδιοφωνικο σταθμο με 3 σημεια εκπομπης
    γραφω γιατι διαβασα οτι το σιτε διαβαζετε και απο αυτουσ που πουλανε μηχανιματα
    Γεια σου Κωστα (HOT RADIO 99 )και καλως ηρθες στην παρεα μας
    καλα ολα αυτα που γραφεις,αλλα καλο θα ηταν απο
    τα μηχανηματα-κεραιες που λες, καλο θα ηταν να εβαζες τα αναλογα,
    λινκ να τα δουμε ΟΛΟΙ


    ΥΓ. ωραιες φωτο

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #124
    Μέλος Το avatar του χρήστη chs
    Όνομα
    Χρηστος
    Εγγραφή
    Dec 2008
    Περιοχή
    Λαμια
    Μηνύματα
    321


    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #125
    Μέλος Το avatar του χρήστη WIZARD
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    Apr 2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    232

    Προεπιλογή

    chs σ'ευχαριστω πολυ

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #126
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    ΚΩΣΤΑΣ
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΡΟΔΟΣ
    Μηνύματα
    28

    Προεπιλογή HOT RADIO 99

    Γεια σας παιδια και παλι ειμαι πολυ χαρουμενος για το καλοσωρισμα σας
    φιλε γεωργιε αυτα που εγραψα τα εγραψα με βασικη σκεψη να προστατεψω αυτους που πανε να μπουν στο χωρο του ραδιοφωνου δεν το εκανα για αλλον λογο !!!!!!!!!!!
    παιδια κοιταχτε οπως και να το κανουμε το καλο ειναι καλο και το κακο ειναι κακο
    γιωργο πες μου κατι οταν λειτουργησες τον πομπο πηγες σε μια αποσταση περιπου 100 με 500 μετρα σε οριζοντια θεση με την κεραια σου και να κανεις μερτησεις με ενα πεδιομετρο?????? δεν νομιζω γιατι μαλλον δε εχεις πεδιομετρο καντο αν βρεις και δες στο διπλασιο της συχνοτητας εκπομπης σου στο μισο και ιδιετερα απο τους 112 εως τους 173 μεγακυκλους απο αυτα που θα δεις θα καταλαβεις τη συμμενει cdm
    κοιτα ο ταλαντωτης της cdm (αυτο που δημιουργει την συχνοτητα εκπομπης σου επειδη ειναι ειναι απλος δημιουργει μια σειρα απο συχνοτητες με ισχηροτερη αυτη που εκπεμπεις το linear μετα πιανει αυτη κιε την ενισχυει αλλα περνανε και οι αλλες συχνοτητες μετα πουθενα δεν υπαρχουν φιλτρα αποκοπης αρμονικων με καταστροφικο αποτελεσμα
    αναφερομαι σε 2 μαρκες κεραιων γιατι αυτες εχω αυτες εχω μετρησει
    να τονισω κατι συμαντικο οταν εχεις ενα σοβαρο πομπο χωρις προβληματα και χωρις παρεμβολες η Ε.Ε.Τ.Τ. δεν θα ασχολιθει μαζι σου εκτος και σου γινει επωνυμη καταγγελια τοτε τον ηπιες
    ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟ ΦΤΗΝΟ ΤΟ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΕΝΩ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΣΕ ΚΑΙ ΗΣΥΧΟΣ
    πρεπει να καταλαβετε οτι παιζετε με επικινδυνα πραγματα
    ααααα να τονισω και κατι αλλο υπαρχουν αρκετοι στην αθηνα που κατασκεβαζουν πομπους ιδιοκατασκευη ΜΑΚΡΙΑ ΜΑΚΡΙΑ
    μην μπερδεβεται το επαγγελματικα με το ερασιτεχνικα στην εκπομπη ειναι ακριβος το ιδιο πραγμα ερασιτεχνισμος στο ραδιο δεν υπαρχει πια
    αυτα σας τα λεω γιατι εχω γεμισει μια αποθηκη με αχρηστα πραγματα και θα εφτιαχνα ακομα ενα σταθμο με καλα μηχανηματα μην πεσετε στα ιδια λαθη που επεσα εγω
    τελος εχω μια καταδικη στο Ε.Σ.Ρ. γιατι μπηκα στα αεροπλανα πιο παλια γιατι επαιζα με ενα pll rvr αλλα με linear cdm 600w μετα απο ελενχο που εκανα αποδιχτηκε οτι το linear αυτοταλαντονε απο μονο του και πεταγε αρμονικες οπου ηθελε αναλογα με την θερμοκρασια που ειχε μεσα του
    αυτα απο εμενα ελπιζω να σας καλυψα

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη HOT RADIO 99 : 09-09-09 στις 02:36

  7. #127
    Μέλος Το avatar του χρήστη Γιώργος 231
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Aug 2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη /
    Μηνύματα
    1.222

    Προεπιλογή

    Κωστα,οσοι γραφουμε εδω, ουσιαστικα, δινουμε τις γνωσεις και τις εμπειριες μας, στους νεοτερους, για να μην κανουν τα λαθη τα δικα μας.
    Και φυσικα, και εμεις διαβαζουμε και κερδιζουμε απο αλλους πιο εμπειρους.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από HOT RADIO 99 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σας παιδια και παλι ειμαι πολυ χαρουμενος για το καλοσωρισμα σας
    φιλε γεωργιε αυτα που εγραψα τα εγραψα με βασικη σκεψη να προστατεψω αυτους που πανε να μπουν στο χωρο του ραδιοφωνου δεν το εκανα για αλλον λογο !!!!!!!!!!!

    κωστη, και πολυ καλα κανεις και γραφεις και θα ηταν μεγαλη η χαρα μου να μας γεμισεις με πολλες πολλες φωτογραφιες.


    παιδια κοιταχτε οπως και να το κανουμε το καλο ειναι καλο και το κακο ειναι κακο
    γιωργο πες μου κατι οταν λειτουργησες τον πομπο πηγες σε μια αποσταση περιπου 100 με 500 μετρα σε οριζοντια θεση με την κεραια σου και να κανεις μερτησεις με ενα πεδιομετρο?????? δεν νομιζω γιατι μαλλον δε εχεις πεδιομετρο καντο αν βρεις και δες στο διπλασιο της συχνοτητας εκπομπης σου στο μισο και ιδιετερα απο τους 112 εως τους 173 μεγακυκλους απο αυτα που θα δεις θα καταλαβεις τη συμμενει cdm

    Κωστη, οχι δεν εκανα ελεγχο με πεδιομετρο, εκανα ομως ελεγχους με σκανερ και vhf, για να δω αν η διαμορφωση μου περναει μεσα σε αλλες συχνοτητες. Το αποτελεσμα ηταν μια χαρα. (cdm exciter cdm linear).

    να τονισω κατι συμαντικο οταν εχεις ενα σοβαρο πομπο χωρις προβληματα και χωρις παρεμβολες η Ε.Ε.Τ.Τ. δεν θα ασχολιθει μαζι σου εκτος και σου γινει επωνυμη καταγγελια τοτε τον ηπιες

    Κωστη, ελπιζω να εχεις δικιο (σε οτι αφορα την ΕΕΤΤ), Αλλα δυστυχως, νομιζω, πως στην περιπτωση των "πειρατων", η ΕΕΤΤ, Θα ασχοληθει μαζι σου, οσο καλα μηχανηματα κι αν εχεις.
    Βεβαια, στη Ροδο και σε αλλες περιοχες, τα πραγματα ειναι ευτυχως , πιο χαλαρα.
    Δυστυχως, σε Αθηνα - Θεσσαλονικη, υπαρχει κυνηγι

    ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟ ΦΤΗΝΟ ΤΟ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΕΝΩ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΣΕ ΚΑΙ ΗΣΥΧΟΣ

    Κατα κανονα, ετσι ειναι


    μην μπερδεβεται το επαγγελματικα με το ερασιτεχνικα στην εκπομπη ειναι ακριβος το ιδιο πραγμα ερασιτεχνισμος στο ραδιο δεν υπαρχει πια
    αυτα σας τα λεω γιατι εχω γεμισει μια αποθηκη με αχρηστα πραγματα και θα εφτιαχνα ακομα ενα σταθμο με καλα μηχανηματα μην πεσετε στα ιδια λαθη που επεσα εγω

    Κατα κανονα, ετσι ειναι,
    αλλα υπαρχουν και διαφορες. ΠΧ εγω πολυ γουσταρω να παιζω με μια 3cx800. Το ρευμα μου στις 20 εκπομπες τον χρονο, και η πιθανη αναγκη συντονισμου ... ειναι τριχες. Για εναν επαγγελματια, τα τρανζιστορ ειναι μονοδρομος.


    τελος εχω μια καταδικη στο Ε.Σ.Ρ. γιατι μπηκα στα αεροπλανα πιο παλια γιατι επαιζα με ενα pll rvr αλλα με linear cdm 600w μετα απο ελενχο που εκανα αποδιχτηκε οτι το linear αυτοταλαντονε απο μονο του και πεταγε αρμονικες οπου ηθελε αναλογα με την θερμοκρασια που ειχε μεσα του
    αυτα απο εμενα ελπιζω να σας καλυψα

    ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΠΑΘΕΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΤΙΠΟΤΑ, γιατι θα περιεχει λεξεις sex, οπου η μoderators θα με διαγραψουν.
    Φιλε, ησουν πολυ ευγενικος, για την εταιρεια που σου δημιουργησε τετοιο προβλημα.


    Αν θελεις, ανοιξε ενα καινουριο θεμα, στις εκπομπες rf ...., γραψε ενα δυο πραγματα για την ιστορια του σταθμου σου, τι βελτιωσεις τα αποτελεσματα αυτων, και φυσικα ριξε πολλες φωτογραφιες.

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #128
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    ΚΩΣΤΑΣ
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΡΟΔΟΣ
    Μηνύματα
    28

    Προεπιλογή

    Γεια σας παιδια και παλι
    επανερχομαι στο θεμα με τους πομπους και σας λεω οτι ποτε σταθμοι με αδεια δεν εχουν παιξει με cdm οπως γραφτηκε πριν γιατι απλα δεν ειναι μηχανηματα που θα αντεξουν 24 ωρη λειτουργια και επειδη οι ανθρωποι δεν θελουν να πανε φυλακη
    ρε παιδια μην πιανεστε κοροιδα εδω στην ελλαδα εχουμε πολλους εξυπνους και ανευθυνους ανθρωπους που κατασκευαζουν πομπους χωρις τα βασικα εξαρτηματα οπως φιλτρα αρμονικων μπορουν να παιζουν με την ελευθερια μας και με την ζωη των συναθρωπων μας
    ξαναλεω στο ραδιοφωνο πλεον δεν υπαρχει ερασιτεχνισμος και το λεω αυτο γιατι δεν ειναι μονο τα αεροπλανα που μπορει να παρεμβαλεις υπαρχουν πολλα ακομα που ουτε καν παει το μυαλο σας γιαυτο ειπα οτι εκπεμπει ειναι επικινδυνο αν δεν ειναι κατι σοβαρο δεν λεω να παρετε fyba (μονο το pll κανει 45.000€) απλα κατι σοβαρο (rvr suono και ισως elenos) αντι να δωσεις 500€ δωσε 900€ απο την στιγμη που σου αρεσει αυτο το χομπυ
    αλλο να κατασκευασεις ενα πομπουδακι 5w και αλλο να εκπεμπεις με εξωτερικη κεραια 100 300 500 1000 w
    απο την μερια μου δεν μπορω να πω κατι αλλο αν δεν θελετε να καταλαβετε τα αυτονοητα
    γιωργο εκανες τεστ με σκανερ και vhf πρεπει να σου πω οτι τα fm ειναι διαμορφωση wfm τα σκανερ και τα vhf δεν εχουν κατι τετοιο απλα ακουνε μονο σε fm διαμορφωση με αποτελεσμα να μην ακουσεις τις παρεμβολες σου τελος οι συχνοτητες may day ειναι απο τους 110 εως τους 130 μεγακυκλους
    αυτα απο εμενα

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #129
    Μέλος Το avatar του χρήστη sakis13
    Όνομα
    Σάκης
    Εγγραφή
    Feb 2008
    Περιοχή
    Εβρος
    Μηνύματα
    94

    Προεπιλογή

    Kαλημερα σας!
    Θα συμσωνισω με αυτα που λεει ο Κωστας οτι καθε ενας ασχετος πηγενει και αγοραζει εναν ραδιοφωνικο σταθμο και εκπεμπει μεσα απο πολης και χωρια χορις να ξερει οτι εκπεμπει ραδιοκιματα που ειναι βλαβερα για την υγεια, μονο και μονο για να λενε οτι εχω ενα ραδιοφωνικο σταθμο.

    Τα μηχανιματα εδω στην ελλαδα στα πουλανε σαν στραγαλια χωρις να σε ενημερωνουν τι κυνδινους εχει προς την υγεια απο ραδιενεργη αποψη.

    Για αυτο τα μεγαλα και μικρα μηχανιματα πρεπει να βγενου εξω απο καθε πολη και χωριο.

    Αυτα τα λιγα και απο μενα.

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #130
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    ΚΩΣΤΑΣ
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΡΟΔΟΣ
    Μηνύματα
    28

    Προεπιλογή HOT RADIO 99

    Σακη καλημερα
    σου απαντω στο δικο μου forum HOT RADIO 99

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 13 από 13 ΠρώτηΠρώτη ... 3 11 12 13

Παρόμοια Θέματα

  1. ποια ειναι η απατεωνιά???
    By Panοs in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-12-15, 21:51
  2. Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-11-11, 13:50
  3. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-07-11, 10:26
  4. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-07-11, 04:41
  5. Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-06-11, 15:11

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας