Σελίδα 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 3 4 5
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 41 έως 47 από 47

Θέμα: NTFS σε FAT32

  1. #41
    Μέλος Το avatar του χρήστη jim.ni
    Όνομα
    Δημητρης
    Εγγραφή
    Apr 2009
    Περιοχή
    θα γίνω μετανάστης
    Μηνύματα
    481

    Προεπιλογή

    κάποιοι καινούργιοι δίσκοι είναι συμβατοί μόνο με usb 2, μήπως το cd είναι
    usb 1.1

    0 Not allowed! Not allowed!
    Παιδεία είναι αυτό που μένει αφού ξεχάσεις αυτά που έμαθες στο σχολείο...... Αϊνστάιν

  2. #42
    Μέλος Το avatar του χρήστη Phatt
    Όνομα
    Παναγιώτης
    Εγγραφή
    Apr 2009
    Περιοχή
    Σέρρες
    Μηνύματα
    2.109

    Προεπιλογή

    To radio-cd ειναι καινουριο και συμβατο και με 1.1 και με 2.0 εκδοσεις USB.

    Λοιπον...Κατεβασα τον σκληρο δισκο μεχρι 7GB αλλα το μηνυμα παρεμεινε το ιδιο...Τελικα κατι γινεται και δεν δεχεται να δουλεψει με συσκευες δισκου, που εχουν μεσα κινουμενα μερη...Δε ξερω πως αλλιως να το εξηγησω...Η διαβαζει το ονομαστικο μεγεθος του δισκου απο καπου αλλου και το μπλοκαρει πριν δει το πραγματικο;Παλι δε ξερω...

    0 Not allowed! Not allowed!
    ΕΙΜΑΙ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΟΣ!!

  3. #43
    Νέο Μέλος Το avatar του χρήστη makiskous
    Όνομα
    Μάκης
    Εγγραφή
    Sep 2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    17

    Προεπιλογή

    Καλησπερα παιδια

    Πολυ ενδιαφέροντα τα οσα αναφερονται σ αυτο το topic και σε κανουν να θελεις να δοκιμασεις...Ομως για να μην εχω καμια ιστορια θελω να ρωτησω το εξης..
    εχω ενα εξωτερικο της Toshiba με συστημα αρχειων FAT 32 και εχω ήδη περι τα 500 GB εγγραφες..Θέλω να κάνω ένα κομματι partition με συστημα NTFS με σκοπο να αποθηκευονται HD data..Μπορώ να το κάνω με το προγραμματακι που αναφερετε χωρις να χρειαστει να σβηστουν τα παντα? (ο σκληρος του laptop ειναι 80GB!!! και ετσι το Backup ειναι λιγο δυσκολο)..και κατι τελευταιο,δουλευω τα Windows Vista και απο οτι ειδα το συγκεκριμενο (partition magic) δεν προδιαγραφεται γι αυτο το OS

    ευχαριστω

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη makiskous : 06-01-11 στις 02:51

  4. #44
    Μέλος Το avatar του χρήστη navar
    Όνομα
    Kωνσταντίνος
    Εγγραφή
    May 2010
    Περιοχή
    τρικαλα
    Μηνύματα
    3.078

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από makiskous Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα παιδια

    Πολυ ενδιαφέροντα τα οσα αναφερονται σ αυτο το topic και σε κανουν να θελεις να δοκιμασεις...Ομως για να μην εχω καμια ιστορια θελω να ρωτησω το εξης..
    εχω ενα εξωτερικο της Toshiba με συστημα αρχειων FAT 32 και εχω ήδη περι τα 500 GB εγγραφες..Θέλω να κάνω ένα κομματι partition με συστημα NTFS με σκοπο να αποθηκευονται HD data..Μπορώ να το κάνω με το προγραμματακι που αναφερετε χωρις να χρειαστει να σβηστουν τα παντα? (ο σκληρος του laptop ειναι 80GB!!! και ετσι το Backup ειναι λιγο δυσκολο)..

    ευχαριστω
    και βέβαια γίνεται με το partition magic αυτό που λές , αν και προτιμώ το gparted !

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #45
    Μέλος Το avatar του χρήστη jim.ni
    Όνομα
    Δημητρης
    Εγγραφή
    Apr 2009
    Περιοχή
    θα γίνω μετανάστης
    Μηνύματα
    481

    Προεπιλογή

    Καλησπερα παιδια

    Πολυ ενδιαφέροντα τα οσα αναφερονται σ αυτο το topic και σε κανουν να θελεις να δοκιμασεις...Ομως για να μην εχω καμια ιστορια θελω να ρωτησω το εξης..
    εχω ενα εξωτερικο της Toshiba με συστημα αρχειων FAT 32 και εχω ήδη περι τα 500 GB εγγραφες..Θέλω να κάνω ένα κομματι partition με συστημα NTFS με σκοπο να αποθηκευονται HD data..Μπορώ να το κάνω με το προγραμματακι που αναφερετε χωρις να χρειαστει να σβηστουν τα παντα? (ο σκληρος του laptop ειναι 80GB!!! και ετσι το Backup ειναι λιγο δυσκολο)..και κατι τελευταιο,δουλευω τα Windows Vista και απο οτι ειδα το συγκεκριμενο (partition magic) δεν προδιαγραφεται γι αυτο το OS

    ευχαριστω
    και βέβαια γίνεται αυτο χωρίς να χαθεί τίποτα αλλα έστω και μια πιθανότητα στις 500 να έχεις να τα χάσει θα το ρισκάρεις χωρίς backup? εσυ ξέρεις φίλε, δικά σου είναι τα αρχεία
    και εγω την τελευταία φορά που πείραξα τον δίσκο μου το έκανα με το partition magic αλλα και με το gparted, αλλα ρίσκαρα μόνο να χάσω ενα διαμέρισμά 50GB που είχε μεσα 30 GB αρχεία και τελικά ολα πήγαν καλά. Για vista που λες δεν ξέρω εγω το είχα το magic απο ενα boot cd, και το gparted απο ubuntu live cd

    0 Not allowed! Not allowed!
    Παιδεία είναι αυτό που μένει αφού ξεχάσεις αυτά που έμαθες στο σχολείο...... Αϊνστάιν

  6. #46
    Μέλος Το avatar του χρήστη navar
    Όνομα
    Kωνσταντίνος
    Εγγραφή
    May 2010
    Περιοχή
    τρικαλα
    Μηνύματα
    3.078

    Προεπιλογή

    υποσημείωση , το gparted βρίσκεται και έτοιμο σε Bootable ISO μορφή πολύ εύκολα και free στο νετ !

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #47
    Νέο Μέλος Το avatar του χρήστη makiskous
    Όνομα
    Μάκης
    Εγγραφή
    Sep 2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    17

    Προεπιλογή

    Ευχαριστω για τις απαντησεις...
    Βρήκα ένα freeware που λέγεται Easeus Partition Manager(ή Master) και δουλευει στα Vista..θα κοιτάξω και το gparted που μου προτεινετε
    Αυτη τη στιγμη κανω Defragment στον εξωτερικο και μετα θα δοκιμασω resize το μοναδικο διαμέρισμα που εχει τωρα, και δημιουργια νεου partition για το υπολοιπο που θα μεινει...και ελπίζω οτι εχω μέσα να μεινει στο resized partition και το δευτερο να ειναι αδειο
    αντε να δουμε
    ευχαριστω και παλι

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη makiskous : 06-01-11 στις 03:46

Σελίδα 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 3 4 5

Παρόμοια Θέματα

  1. NTFS GPT bootable χορις iso
    By finos in forum Software Η/Υ
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-09-16, 19:18
  2. Raw to ntfs
    By The_Control_Theory in forum Software Η/Υ
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-06-14, 11:57
  3. Format large external drive...(FAT32)
    By KOKAR in forum Software Η/Υ
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-02-12, 14:35
  4. FAT32 ΣΕ NTFS
    By gdimis in forum Software Η/Υ
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-02-10, 08:49
  5. FAT16 / FAT32 DOSonCHIP miniSD/SD/MMC card controller
    By gsmaster in forum Εξαρτήματα & Datasheets
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-01-07, 23:06

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας