Σελίδα 6 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 4 5 6
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 51 έως 56 από 56

Θέμα: Κύκλωμα επιτήρησης τάσης τηλεφ. γραμμής;

  1. #51
    Μέλος
    Όνομα
    Δημητρης
    Εγγραφή
    Apr 2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    321

    Προεπιλογή

    Η vodafone μου το ανάφερε σαν Booster. Mε ρώτησαν πόσα gb κατεβάζω περιπου την ημέρα για να επιλέξουν ανάλογο προγραμμα. Οταν ξεπεράσεις το οριο του προγράμματος μετά πέφτει η ταχύτητα. Για μηνιαίο πάγιο δεν θυμαμαι αν μου είπαν. Αυτό ακριβως μου είπαν αλλα η ιδέα της ογκοχρέωσης δεν μου άρεσε και το απέρριψα.

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #52
    Μέλος Το avatar του χρήστη Ste7ios
    Όνομα
    -
    Εγγραφή
    Mar 2012
    Περιοχή
    -
    Μηνύματα
    633

    Προεπιλογή

    Ρωτάω γιατί όσο και να έψαξα δεν το βρήκα πουθενά σε άλλο πάροχο. Δεν μιλάω για πακέτα αλλά για αρχιτεκτονική δικτύου, τεχνολογία που χρησιμοποιείται σε αυτή τη λύση...Το να λειτουργούν και τα δυο σαν ΜΙΑ γραμμή, να έχεις την ίδια IP και για τους δυο δρόμους.

    https://en.m.wikipedia.org/wiki/Hybrid_Access_Networks

    Τέσπα... Μιλάμε για επενδύσεις που δεν νομίζω να τις κάνει ποτέ η Wind. Όπως και το WiFi Calling...

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #53
    Μέλος
    Όνομα
    Χρήστος
    Εγγραφή
    Sep 2012
    Περιοχή
    Χολαργός
    Μηνύματα
    1.907

    Προεπιλογή

    Έχω δηλώσει σαν βλάβη μια γραμμη wind σε ένα σχολείο που έπιανε 2 mbit και δώσανε , απο την υποστήριξη της wind ,δωρεάν στικάκι 4G που το βάζεις πάνω στο usb του zte router , το έχουνε ένα χρόνο τώρα δωρεάν , τώρα μετά με την καραντίνα που είδα είχαν κατεβάσει 90 GB. Κάθε τόσο ξαναδηλώνουν την βλάβη και αυτό συνεχίζει .

    Νομίζω οτι έχω ακούσει οτι πρέπει να λειτουργεί το adsl ίντερνετ για να λειτουργήσει και το στικάκι cosmote speed booster ,
    ( δεν ξέρω αν το μπερδευω με το cosmote τέλειο σήμα ), άρα δεν μπορείς να βγάλεις το router και να το βάλεις σε ενα τροχόσπιτο ... ισχύει ; Και αν δεν ισχύει ( αν λειτουργεί με κομμένη γραμμή ) , καταλαβαίνεις οτι κόπηκε το ιντερνετ για λίγο ή συνεχίζει σαν να μην έγινε τίποτα ;

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη aktis : 23-07-20 στις 13:31

  4. #54
    Μέλος Το avatar του χρήστη Ste7ios
    Όνομα
    -
    Εγγραφή
    Mar 2012
    Περιοχή
    -
    Μηνύματα
    633

    Προεπιλογή

    Καμία σχέση το CosmOTE booster με αυτό που περιγράφεις.

    Δουλεύει όπως ακριβώς το περιγράφω πιο πάνω. Να το πάρεις άλλου και να παίξει δεν γίνεται, κλειδώνει στις περιοχή που έχεις τη DSL.

    Δεν είναι στικάκι αλλά router που υποστηρίζει hybrid...

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #55
    Μέλος
    Όνομα
    Χρήστος
    Εγγραφή
    Sep 2012
    Περιοχή
    Χολαργός
    Μηνύματα
    1.907

    Προεπιλογή

    Δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ και ρώτησα ενα φίλο που το είχε και μου είπε οτι όντως οπως σωστά λες , speedbooster = huawei hybrid router . Μου είπε οτι σου λένε και για geolocation lock αλλά τουλάχιστον σε αυτόν πριν 2 χρόνια έπαιζε και σε ένα καράβι για επισκευές που το είχε βάλει σε λιμάνι ... Μου φαίνεται αξιόπιστη λύση για το φίλο που ρωτάει για προστασία από κλέφτες ,( μαζι με ups ) ,το μονο πρόβλημα που είχε ο γνωστός μου δεν μπορούσε να το σετάρει με dyndns , αλλά οι περισσότεροι συναγερμοι παίζουν με cloud + app οπότε λογικά δεν θα έχει πρόβλημα .

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη aktis : 24-07-20 στις 14:27

  6. #56
    Μέλος
    Όνομα
    Δημητρης
    Εγγραφή
    Apr 2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    321

    Προεπιλογή

    Έκανα μερικες δοκιμές στο router της vodafone για ότι αφορά την έξοδο phone. Οταν συγχρονίσει η υπηρεσία phone από κόκκινο το led γινετε πράσινο σταθερά αναμμένο και βγαζει τάση 50v. Οταν σηκώσεις μια συσκευη αναβοσβήνει πράσινο. Τώρα αν γινει μια βλάβη στο καλώδιο του ΟΤΕ ας πούμε και χασει τον συγχρονισμό, μετά από λίγα sec to led γινετε ξανά κοκκινο και κόβεται η τάση εξόδου. Αρα αν τελικά δεν αλλάξω πάροχο με μια μικρή πατέντα θα μπορούσα να πάρω σαν ελεγχο απ το κοκκινο led που κάνει αυτό που χρειάζομαι. Θα κανω τεστ και στο pgm για βλάβη τηλεφωνικής γραμμής του συναγερμού για να δω με ποιο ακριβως τρόπο δουλεύει.

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 6 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 4 5 6

Παρόμοια Θέματα

  1. ΣΎΝΔΕΣΗ ΤΗΛΕΦΏΝΟΥ ΣΕ CD AYTOKΙNΗTOY
    By stefos1 in forum Κυκλώματα Εικόνας-'Ηχου & Φωτισμού
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-06-16, 22:00
  2. Σύστημα Επιτήρησης Ηλιακού
    By Lazaros1971 in forum Παρουσίαση Ολοκληρωμένων Κατασκευών
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-03-15, 20:32
  3. Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-03-14, 16:11
  4. Κύκλωμα υψηλής τάσης
    By ger4ki in forum Ηλεκτρολογικά
    Απαντήσεις: 38
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-08-11, 14:32
  5. Έλεγχος τάσης γραμμής
    By kagelos in forum Γενικά
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-11-10, 19:43

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας