Σελίδα 1 από 3 1 2 3 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 21

Θέμα: ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΔΙΑΘΕΣΙΜΟΤΗΤΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΩΝ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ ΕΞΑΡΤΗΜΑΤΩΝ

  1. #1
    Μέλος Το avatar του χρήστη dovegroup
    Όνομα
    Ακης
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    ATHENS
    Μηνύματα
    945

    Προεπιλογή ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΔΙΑΘΕΣΙΜΟΤΗΤΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΩΝ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ ΕΞΑΡΤΗΜΑΤΩΝ

    Με αφορμή την έλειψη πολλών πραγμάτων στην Ελληνική αγορά αλλά και την σταδιακή μείωση καταστημάτων πώλησης ηλεκτρονικών εξαρτημάτων θα ήθελα να ρωτήσω τους Admin εδώ αν θα επέτρεπαν να τρέξει ενα θέμα που θα εξυπηρετεί όλους τους χρήστες του Forum και θα ενημερώνει για τα ακόλουθα.

    1. Ποιότητα Εξυπηρέτησης.
    2. Διαθεσιμότητα και ποικιλία εξάρτηματων.
    3. Τιμές

    Καλό θα είναι αν γίνετε add το κάθε κατάστημα και να υπάρχει δίπλα ψηφοφορία η οποία θα είναι +/- ετσι ώστε να μπορεί να βγάλει κάποιος νέος άνθρωπος εδω μέσα συμπεράσματα και να μην χάνει τον χρόνο του, στα παραμάγαζα και τις συντεχνίες για παράδειγμα "Παιδιά εχω ενα site που εχει καλά πράγματα όμως δεν έχει τηλέφωνο και διεύθυνση, αλλά είναι μούρλια".
    Η αφορμή που έκανε το "μπαλάκι" να γίνει "Zeppelin" και να σκάσει, μιά αρκετά ασχημη επαφή με εναν λεβέντη καταστηματάρχη αυτόχθονα ιθαγενεί τοπικό συνοικιακό (δεν είναι όλοι ετσι οι περισσότεροι είναι βιοπαλαιστές και ευγενείς οι κατα παράδοση εξαρτηματάδες) ο οποίος φέρθηκε σε συνεργάτη μου σαν να ήταν 15 χρονών παιδί (είναι σαραντάρης, σοβαρός μετρημένος απλά εχει το βίτσιο ο καημένος να αγοράζει και να κατασκευάζει οτι του έρχετε στο κεφάλι του συνήθως ρομποτικά) και τον κορόιδευε μπροστά στα μάτια του λέγοντας του πως δεν εχει αυτό που θέλει ενώ μετά απο δική μου επίσκεψη διαπίστωσα πως οχι μόνον το είχε αλλά και εμφανέστατα παραδέχτηκε πως τα είχε και τότε που πήγε ο συνεργάτης, και όταν του είπα "το και τό" απλά γέλασε ο ηλίθιος αφού άλλαξε 10 χρώματα ο άνανδρος παρτάλης που φοράει παντελόνια και "τιμά" τη χώρα του και λέει θές τίποτε άλλο εχω κόσμο το καλύτερο είμαστε μόνοι μας μέσα στο ρημάδι του, δηλαδή εσύ εγώ και ο άλλος που πάει εκεί είμαστε μ@λ@κ3$!!!
    Πόσο μου αρέσει η διαφήμιση "Δεν θα ξεχάσω ποτέ την ευγένεια ή την εξυπηρέτηση του Φίτσουλα που χαλάει τη χώρα μου, Αν ξανάρθω Ελλάδα να με χ3$1$!!!".
    Πω πω κατέβηκα χαμηλά και το ευχαριστήθηκα...
    Λέω μήπως να αρχίσουμε κάτι τέτοιους να τους κάνουμε πέρα μπάς και βάλουν μυαλό και βιώσουν "Τον Θάνατο Του Εμποράκου".
    "Κανείς κακός" το πιστεύω όμως το "πολλοί ηλίθιοι παρτάκηδες" αυτό κι αν το πιστεύω.
    Αυτά.

    Ιδέες όσοι πιστοί να βλέπω να μαθαίνω...

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη dovegroup : 04-09-09 στις 22:44

  2. #2
    Μέλος Το avatar του χρήστη tasosmos
    Όνομα
    Τάσος
    Εγγραφή
    Jul 2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    3.057

    Προεπιλογή

    Ε καλα λιγο πολυ ειναι γνωστα τα ... μαγαζια προς αποφυγην σε οσους ασχολουνται συχνα με ηλεκτρονικα.
    Θα πας μια, θα πας δυο, στην τριτη θα καταλαβεις οτι κατι δεν παει καλα κ απο κει και περα δεν πατας παρα μονο ισως αν ειναι απολυτη αναγκη.
    Δυστυχως μερικα επιβιωνουν αυξανοντας ακομα περισσοτερο τιμες και πιανοντας κοροιδο τους "περαστικους" πελατες.

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #3
    Μέλος Το avatar του χρήστη controlakis
    Όνομα
    Μανωλ-Ακης
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    40

    Προεπιλογή

    Γειά σας και απο μένα, μου έτυχε σε μαγαζιά που είναι 10 μέτρα το ενα απο το αλλο να εχω την ιδια αντιμετώπιση δεν ξέρω ποιός φταίει αλλα μακρυά απο τέτοιους, εχω εναν σταθερά που αγοράζω οτι θέλω τοπικό μαγαζί όλους τους αλλους τριγύρω τους εχω μονο για τα εκτακτα και 2 που είναι κακοί μαγαζάτορες τους εχω φτυσμένους.
    Συμφωνώ να γίνει κάτι τέτοιο πάντως με λίστα και αξιολόγηση αλλά δεν ξέρω αν είναι νόμιμο αυτό.

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #4
    Μέλος Το avatar του χρήστη dalai
    Όνομα
    Νίκος
    Εγγραφή
    Mar 2004
    Περιοχή
    Ξανθη
    Μηνύματα
    1.309

    Προεπιλογή

    Για'υτο σε λιγο 8α αγοραζουμε μονο απο ebay... εκει τουλαχιστον βλεπεις τη φημη του αλλουνου πριν αγορασεις...

    0 Not allowed! Not allowed!
    "Αν εισαι ηλεκτρονικος, μπορεις να κανεις τα παντα!!"

  5. #5
    Μέλος
    Εγγραφή
    Apr 2008
    Μηνύματα
    65

    Προεπιλογή

    Ρε παιδια γενικοτερα ειμαι noob στα ηλεκτρονικα και τις τιμες τους γιαυτο θα ηθελα να μαθω τι τιμες γενικοτερα υπαρχουν στα διαφορα εξαρτηματα!!!!!

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #6
    Μέλος Το avatar του χρήστη 167vasgio
    Όνομα
    ΒΑΣΙΛΗΣ
    Εγγραφή
    May 2007
    Περιοχή
    ΘΕΣΣ/ΝΙΚΗ
    Μηνύματα
    430

    Προεπιλογή

    εδώ πάνω έχουμε 2-3 που είναι αρκετά αξιόλογα.,.υπάρχουν όμως και μερικοί που είναι απαράδεκτοι.,.

    +100 στην ιδέα,απλά και μόνο για να σταματίσει η κοροιδία και το νταβ.,.κι απο μερικούς

    0 Not allowed! Not allowed!
    ...

  7. #7
    Μέλος Το avatar του χρήστη dj_mike
    Όνομα
    Μιχάλης
    Εγγραφή
    Apr 2008
    Περιοχή
    London & Frankfurt
    Μηνύματα
    442

    Προεπιλογή

    Πολυ καλη η ιδεα! Οπως επισης θα ηταν χρησιμο πολυ και σε μας τους νεους των ηλεκτρονικων ενας τυπικος περιπου τιμοκαταλογος υλικων που προτεινε ο panosssvent19. Εγω 3 φορες ετσι βγικα εκτος προυπολογισμου.
    Επισεις για την ψηφοφορια καταστηματων καλο θα ηταν να υπαρχει μια λιστα με τις βασικες πολεις και σε καθε μια το τι μαγαζια υπαρχουν και αντιστοιχα να μπορει καποιος εκτος απο το να υπερψηφησει η καταψηφισει να μπορει και να ενημερωθει και για το που υπαρχουν αυτα τα μαγαζια.
    Θα πρεπει ομως να σκεφτουμε και το ενδεχομενο καποιος να ειναι γνωστος απο καποιο μαγαζι και επιτιδες για διαφημιστικους λογουν συνεχως να υπερψηφιζει το συγκεκριμενο μαγαζι ωστε να ανεβει πολυ το κυρος του. θα πρεπει να βρεθει καποιος τροπος να αποφευχθουν τετοιες καταστασεις.
    Ελπιζω να ειναι νομιμο κατι τετοιο και να μπορεσει να γινει χωρις προβληματα. Ας το ψαξουν οι διαχειριστες..

    0 Not allowed! Not allowed!
    ...........................^ILL-ektronika^


  8. #8
    Μέλος Το avatar του χρήστη KOKAR
    Όνομα
    Κωστας
    Εγγραφή
    Dec 2005
    Περιοχή
    Αργυρουπολη
    Μηνύματα
    6.905

    Προεπιλογή

    Καλή η ιδέα αλλά και επικίνδυνη......
    και αυτό γιατί αν αναφέρετε το όνομα του μαγαζιού συνοδευόμενο
    από μπινελικια μπορεί να φέρει το φόρουμ σε δύσκολη θέση !

    0 Not allowed! Not allowed!
    Όλα είναι δρόμος.....

  9. #9
    Μέλος Το avatar του χρήστη dj_mike
    Όνομα
    Μιχάλης
    Εγγραφή
    Apr 2008
    Περιοχή
    London & Frankfurt
    Μηνύματα
    442

    Προεπιλογή

    Καλή η ιδέα αλλά και επικίνδυνη......
    και αυτό γιατί αν αναφέρετε το όνομα του μαγαζιού συνοδευόμενο
    από μπινελικια μπορεί να φέρει το φόρουμ σε δύσκολη θέση !
    θα μπορουσε να κλειδωθει η προσθηκη σχολιων και να επιτρεπετε μονο η ψηφος θετικη αρνητικη μετρια και τπτ παραπανω αλλα και παλι το να γραψεις το ονομα καποιου και να κρινεις δεν ξερω κατα ποσο νομιμο ειναι..

    0 Not allowed! Not allowed!
    ...........................^ILL-ektronika^


  10. #10
    Μέλος Το avatar του χρήστη KOKAR
    Όνομα
    Κωστας
    Εγγραφή
    Dec 2005
    Περιοχή
    Αργυρουπολη
    Μηνύματα
    6.905

    Προεπιλογή

    δεν νομίζω να είναι παράνομο αλλά δεν εμποδίζει και το μαγαζί να υποβάλει
    μήνυση για συκοφαντική δυσφήμηση.....

    0 Not allowed! Not allowed!
    Όλα είναι δρόμος.....

Σελίδα 1 από 3 1 2 3 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Αγορα Ηλεκτρονικων Εξαρτηματων
    By Nikos Anagnostou in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-01-15, 00:49
  2. Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-12-13, 22:19
  3. αναγνωριση ηλεκτρονικων εξαρτηματων
    By vagj in forum Ερωτήσεις Αρχάριων
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-03-12, 15:58
  4. αγορα ηλεκτρονικων εξαρτηματων
    By takisegio in forum Εξαρτήματα & Datasheets
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-05-11, 08:33
  5. αγορα ηλεκτρονικων εξαρτηματων(αθηνα)
    By vergis in forum Εξαρτήματα & Datasheets
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-02-06, 21:45

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας