Σελίδα 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 48

Θέμα: HOT RADIO 99

  1. #11
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    ΚΩΣΤΑΣ
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΡΟΔΟΣ
    Μηνύματα
    28

    Προεπιλογή

    φιλε Δημητρη σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια
    απλα ειναι ωραιο να πειραματιζεσε με κεραιες με πομπους κ.τ.λ.
    αλλα υπαρχει ενα ριμαδι αλλα ¨)))
    κοιτα η πρωτη μου κεραια που κατασκευασα ηταν απο χαλκοσωληνα εφτιαξα 4 και το καβιτι με τορνους εξαρτηματα κονεκτορες κ.τ.λ. μου ειχε στοιχισει
    περιπου 200.000 δρχ. οταν την μετρησα ηταν μια απλη κεραια αν τις επαιρνα απο το εργοστασιο εκαναν 255.000δρχ. στην κεραια για συντονισμο ανεβηκα πανω απο 250 φορες αξιζει να πειραματιζεσε ??????
    το αποτελεσμα ? αγορασα broand και ησυχασα
    το ξαναλεω να κατασκευασεις ενα πομπουδακι 1 2 5 w και ενα κεραιακι οκ αλλα στα πολλα ΟΧΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΣΜΟΥΣ ΚΑΙ ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ
    καποια στιγμη μου γνωρισαν καποιον Γιαννη στο κερατσινι το μαγαζι του ηταν μια τρυπα σε μια πλατια μου ειπαν οτι φτιαχνει πομπους σοβαρους και με χαρτια το αποτελεσμα μου εφαγε 1.800.000δρχ. μου εδωσε εναν πομπο 1000w αλλα οταν τον ανοιγα παρεμβαλα τηλεορασεις στα 20 χλμ. γυρο μου μονο η φατσα μου που δεν εβγαινε στις τηλεορασεις
    αυτος με εμπεξε με εναν αλλο μεγαλοαπατεωνα που σε καποιο forum εδω μεσα αναφερετε το ονομα του και η εταιρια του και οτι φτιαχνει πολυ καλους πομπους πουλαει και αυτος πομπους και βγαζει και αδειες με κομπινα
    συνολο χαμενα 1.800.000δρχ. το 1988 αυτα
    ΓΙ ΑΥΤΟ ΦΩΝΑΖΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ ΜΗΝ ΠΕΣΕΤΕ ΣΤΑ ΙΔΙΑ ΛΑΘΗ ΜΕ ΕΜΕΝΑ
    αν θες να ασχολιθεις με σταθμους αγορασε ενα καλο pll 20 30 w και κατσε να πειραματιστεις με την κεραια σου το καλο μηχανημα σου συχωρναει λαθη με στασιμα βραχυκυκλωματα κ.τ.λ. οι ιδιοκατασκευες οχι
    τωρα αν εισαι μαζωχας και θες να τρεχεις να αλλαζεις συνεχεια καμενα τραντζιστορ εξοδου τοτε αλλαζει καλα να παθεις
    αυτα απο εμενα

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #12
    Μέλος Το avatar του χρήστη Γιώργος 231
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Aug 2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη /
    Μηνύματα
    1.222

    Προεπιλογή

    Κωστα, μην ακους τα καλα λογια του Δημητρη.
    Αυτος μονο καλα λογια λεει ... αρα ... ειναι σαν να μην τα διαβασες.

    (Δημητρη πλακα κανω)

    Ρε συ Κωστα, εγω εχω μεγαλυτερη χαρα, οταν κατσκευαζω μια κεραια που δουλευει καλα (με κοστος μερικα - ολιγα ευρουλακια), παρα με μια αριστη ετοιμη καινουρια.

    Εγωεχω την ανεση, να δοκιμαζω οτι μου ελθει, εσυ ως επαγγελματιας δεν μπορεις, αλλα και δεν θελεις.

    ΠΧ 1 εισαι ψηλα, εχεις κατω μια πολη, γυρνας εκει τις yagi τις broadband και τερμα.

    Πχ 2, ειπες οτι πηγες στο βουνο 250 φορες για τισ δικες σου κεραιες, και σιγουρα αυτο θα ηταν ΤΡΕΛΟ ΣΠΑΣΙΜΟ. Αν εγω ειχα τον χρονο να δοκιμασω 250 φορες τις κεραιες μου, θα ημουν ευτυχισμενος.
    (για εμενα ειναι παιγνιδι και οχι εργασια)

    Εγραψες και για τα χαμενα χρηματα απο απατεωνες, γνωμη μου ειναι να ΓΡΑΨΕΙΣ ΚΑΙ ΦΙΡΜΕΣ για να προστατεψεις πιθανα νεα θυματα.

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #13
    Μέλος Το avatar του χρήστη jeik
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Nov 2006
    Περιοχή
    Πρώην Βασίλειο της Μακεδονίας
    Μηνύματα
    1.451

    Προεπιλογή

    Κωστα , γεια σου και απο εμενα , νομιζω οτι καλο θα ηταν να αναφερεις λιγες λεπτομερειες για ολους αυτους που σου πηραν λεφτα για δηθεν αξιοπιστες κατασκευες και ετρεχες στα δικαστηρια.
    Αλλωστε , δεν ειναι δυσφημιση οταν αναφερεις ενα γεγονος που επισημοποιηθηκε απο το δικαστηριο και οφειλοταν σε αποδεδειγμενη αστοχια υλικου κατασκευαστη.
    Ολα αυτα αν θελεις βεβαια.
    Οσο για τα σωστα μηχανηματα που λες οτι χρησιμοποιουν οι ''νομιμως λειτουργουντες'' , ασε με να διαφωνησω διοτι εχω ''ιδια πειρα'' , καθως ετυχε να ειμαστε ψιλογειτονες στο Αιγαιο (δεννθελω να γινω πιο συγκεκριμενος) και αυτα που ειδα οσον αφορα τα ειδη πομπων με αφησαν αφωνο.
    Για μενα το πιο σωστο θα ηταν να ερχοταν η ΕΕΤΤ να πιστοποιουσε στο βουνο τα μηχανηματα και μετα λουκετο και μολυβδοσφραγιδα στο σπιτακι για να μην μπορει μετα ο καθε τυχαρπαστος ιδιοκτητης ή τεχνικος να παει και να τοποθετει οτι πομπο βρισκει μπροστα του , φιλε ειδα CDM σε βουνο κι οχι ετοιμο , κουτι με πλακετες , αντιγραφη CDM κλπ,μονο σμαρτ κιτ δεν ειδα , το κακο δεν ειναι βεβαια αυτος που τα φτιαχνει αλλα αυτος που τα χρησιμοποιει για επαγγελματικους σκοπους , δημιουργει προβληματα και δεν τον ελεγχει κανεις , ξερεις εσυ καλυτερα απο μενα , σιγουρα τα βλεπεις αλλα δεν σου κανει καρδια να γινεις κακος και να μιλησεις , αυτοι που πληρωνονται γι αυτη τη δουλεια (ελεγχο) πρεπει να την κανουν.
    Και καλα κανεις που τα αναφερεις κι αυτα γιατι δειχνει ενδιαφερον.

    0 Not allowed! Not allowed!
    KEΡAIA , Το ΑΛΦΑ και το ΩΜΕΓΑ μιας επιτυχιας .
    Α΄, και το ΥΨΟΣ.
    -------------------------------------------------
    TESLACOM - electronics
    ---------------------------------------------

  4. #14
    Μέλος Το avatar του χρήστη WIZARD
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    Apr 2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    232

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από HOT RADIO 99 Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτος με εμπεξε με εναν αλλο μεγαλοαπατεωνα που σε καποιο forum εδω μεσα αναφερετε το ονομα του και η εταιρια του και οτι φτιαχνει πολυ καλους πομπους πουλαει και αυτος πομπους και βγαζει και αδειες με κομπινα
    συνολο χαμενα 1.800.000δρχ. το 1988 αυτα
    Πες ποιος ειναι αυτος ο απατεωνας ,Για να μην την πατησουμε,
    γενικα .

    Θα σωσεις κοσμο HOT RADIO 99

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #15
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    ΚΩΣΤΑΣ
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΡΟΔΟΣ
    Μηνύματα
    28

    Προεπιλογή

    Παιδια γεια σας και παλι
    πρωτα απο ολα ειπα οτι με μηχανημα linear 600w cdm βρεθηκα στην αιθουσα του ραδιοτηλεοπτικου το οποιο ειναι 7μελες παρακαλω αλλα λογο προτερου καλου εντιμου βιου εφαγα προειδοποιηση που σε επαναληψη θα φαω τα καινουργια και τα παλια μαζι
    για τον απατεωνα που λεω οταν πας και τον δεις με τις πρωτες 5 κουβεντες τον καταλαβαινεις αμεσως ΑΛΛΑ λογο οτι εχει τεραστια πυθω (καποιοι ανθρωποι το εχουν εμφυτο) στο τελος την πατας οπως εγω αχ αχ αχ αχ 500.000 χιλιαρικα (δρχ.)
    και ακομα τα κλαιω το 1988 παρακαλω που τα λεφτα ειχαν αξια
    και 1.300.000 σε ενα μηχανημα απο καποιον γιαννη στο κερατσινι σε μια πλατια διπλα απο την οδο δημοκρατιας που οταν το αναψα τιναξα τις τηλεορασεις στα 20χλμ. γυρω μου και οταν ανοιξα την κουτα εκλαιγα ακομα περισοτερο
    αυτα

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #16
    Μέλος Το avatar του χρήστη Γιώργος 231
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Aug 2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη /
    Μηνύματα
    1.222

    Προεπιλογή

    Ζεστε τυπε, μια ερωτηση

    Σχετικα με τις ποινες του ΕΣΡ, τι παιζει ?

    Πχ, εσυ εκανες ένα λαθος με ένα ελαττωματικο λινεαρ και υπο μια εννοια εφαγες αναστολη.
    Αν δεν ηταν αναστολη, τι ποινη θα ειχες ?
    (πχ απωλεια αδειας ή χρηματικη)

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #17
    Μέλος Το avatar του χρήστη radiomario
    Όνομα
    Mαριοs
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Γλυφαδα-Αθηνα
    Μηνύματα
    200

    Προεπιλογή ΣΥΜΦΩΝΩ

    απολυτωs με τον φιλο κωστα hot radio 99, ειδικα για τον γιαννη απο κερατσινι ,ενασ φιλοσ μου με νομιμη αδεια απο ευβοια μερια ,του πηγε linear για επισκευη το αποτελεσμα εκανε 3 μηνεσ να το φτιαξει,αλλα ειχε κανει καποιο αθωο λαθακι...του ειχε αλλαξει τον φαρο,του μηχανηματοσ ,που ειχε δουλεψει λιγεσ ωρεσ με αλλον τησ κακιασ ωρασ. πολυ στενο μου συγγενικο μου προσωπο δουλευει σαν τεχνικοσ σε μεγαλο ραδιοφ.σταθμο ,μαζι του εχω παει πολλεσ φορεσ υμηττο,και εχω μπει σε πολλα κοντεινερ μεσα μαζι του,βεβαια με αλλουσ συναδελφουσ του.ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ σε κανενα μεσα δεν ειδα CDM και κατι αλλα ελληνικα μαραφετια.μονο C&A ειδα και αυτα σαν ρεζερβα και μονο linear.τα πιο πολλα δουλευουν rvr,elenos το οποιο ειναι καλο μηχανημα αλλα μου ειπαν οτι εχει δυσκολο service λογω κατασκευησ του,τα DB ειναι καλα,και βεβαια κορυφη γερμανικα και αμερικανικα τα οποια ειναι και πανακριβα. βρε τον γιαννη απο κορυδαλλο μερικοι ακομη κλαινε τα μηχανηματα τουσ...

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #18
    Μέλος Το avatar του χρήστη radiomario
    Όνομα
    Mαριοs
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Γλυφαδα-Αθηνα
    Μηνύματα
    200

    Προεπιλογή

    ΑΣΧΕΤΟ αλλα καλο ,στισ κεραιεσ στον υμηττο το πιο μεγαλο μηχανημα σε ισχυ και κοστουσ αλλα και στον μεγαλυτερο χωρο καταληψησ σαν οικοπεδο ,που υπαρχουν μεσα οι εγκαταστασεισ μιλαμε για οικοπεδο και οχι για σπιτακι η κοντεινερ που εχουν οι περισσοτεροι εκει πανω ,εχει ναι καλα καταλαβατε,ο σταθμοσ τησ εκκλησιασ, υπαρχει τετοιο μεγαλο οικοπεδο που χτιζονται οχι μεζο νεττεσ αλλα πολυκατικιαρα...

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #19
    Μέλος Το avatar του χρήστη Γιώργος 231
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Aug 2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη /
    Μηνύματα
    1.222

    Προεπιλογή

    Μπραβο, τον ξερω αυτον τον αλητη απο το κερατσινι.

    Εβαλα για δοκιμη 2 καινουριες cx250αρες σε ενα pushpull φιλου, για να κανει δοκιμη.

    Το μηχανημα δεν λειτουργουσε σωστα (εβγαζε 500 watt) και o φιλος μου, το πηγε σε αυτον τον τυπο, ο οποιος ειπε οτι ειχαν προβλημα οι Λαμπες

    Βεβαια ειχε δει οτι ηταν καινουριες, και ειπε ως δικαιολογια οτι στα 10 λεπτα που δουλεψαν, ΧΑΛΑΣΑΝ.

    Οταν ζητηθηκαν πισω ( απο εμενα ), τις ειχε πεταξει (ειπε) αλλα ειχε βρει κατι αλλες "ελαφρα δουλεμενες" , τις οποιες ο φιλος μου τις πληρωσε ...

    Οσο για τις 2 λυχνιες, τις εκλεγα για χρονια, το ξεχασα, αλλα να παλι που οι μνημες γυρισαν πισω ...

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #20
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    ΚΩΣΤΑΣ
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΡΟΔΟΣ
    Μηνύματα
    28

    Προεπιλογή

    Ελα παιδια γεια σας και παλι
    κοιτα για τις ποινες παιζει αναλογα τη ενοχλησες την πρωτη φορα ειναι χρημα και ξεκινανε απο 3000€ και πανε 10.000€ 20.000€ 50.000€ αναλογα που μπηκες και ποσο κινδυνο δημιουργησες
    την δευτερη και χρημα χ2 χ4 χ5 τα προηγουμενα και ανακληση αδειας δια παντως
    κατι βασικο μου ζητησαν τα χαρτια των μηχανηματων για καλη μου τυχη ειχα τα χαρτια του pll επειδη ηταν rvr επησης ηρθε και ο τεχνικος του αεροδρομιου και ελεξαμε τα παντα μου τα εχωσε ασχημα και μιλαμε πολυ ασχημα αλλα τωρα γιναμε φιλοι και τα λεμε πολυ συχνα
    καλα βρε γιωργο μονο τις λαμπεσ σου εφαγε????????
    παλι καλα που πηρες πισω το μηχανηνα
    μετα το βουλωμα στις τηλεορασεις του εστειλα πισω το μηχανημα και καποια μπινελικια το μονο που θα πω ανεβηκα στην αθηνα περιπου 9 φορες και μετα απο 11 μηνες για να παρω το μηχανημα υποτιθετε φτιαγμενο και τελικα μετα απο καποιες μπουνιες περιπου μου εδωσε ενα αλλο μηχανημα απο αλλον σταθμο που του ειχαν παει για επισκευη αυτο δουλεψε 1 εβδομαδα μετα καηκε ολοκληρο πηρε φωτια δηλαδη καλα μιλαμε για πολυ γελιο και ποιο πολυ κλαμα αστετα παιδια αστετα

    γι αυτο ουρλιαζω μακρια απο ιδιοκατασκευες

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-07-16, 01:44
  2. HOT AIR stand
    By picdev in forum Παρουσίαση Ολοκληρωμένων Κατασκευών
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-11-14, 13:19
  3. Wifi hot spot
    By barbacotsos in forum Hardware Η/Υ
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-12-13, 22:08
  4. Hot Air Station
    By Aiosforos in forum Όργανα & Εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-10-11, 14:47
  5. HOT Voltage Regulator ??
    By kopla in forum Κυκλώματα Τροφοδοτικών
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-11-07, 17:57

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας