Σελίδα 20 από 20 ΠρώτηΠρώτη ... 10 18 19 20
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 191 έως 197 από 197

Θέμα: ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΕΝΙΣΧΥΤΗ HI END

  1. #191
    Μέλος Το avatar του χρήστη button
    Όνομα
    Γιαννης
    Εγγραφή
    Aug 2010
    Περιοχή
    Λαγκαδας Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    663

    Προεπιλογή

    καλησπερα ... σκεφτομουν να αγορασο ετοιμα ηχεια αλλα τα καλα ειναι ακριβα και αυτα που θα ηθελα δεν ηπαρχουν ..

    σκεφτομαι ισως να σπασω το 5.1 creative και να κανω ξεχωριστο σηστημα αλλα τπτ δεν μπωρο να κανω

    Για να μην κανω θεμα με το ιδιο θεμα με τοσα θεματα που ηπαρχουν και εφοσον ειναι μεγαλο ...

    και λεω με τα ηπαρχουν διαθεσιμα ηχεια και σηστηματα να φτιαξω κατι για το δωματιο κατι δικο μου και με χαμηλο κοστος
    να εχει woffer αλλα να μπωρο να το ριθμιζω γιατι αρκετες ωρες ενοχλει την μανα μου

    χμμμ .... σκεφτομαι πολλα αλλα τπτ στα σχαρια

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #192
    Μέλος
    Όνομα
    Σάκης
    Εγγραφή
    May 2011
    Περιοχή
    ΚΑΒΑΛΑ
    Μηνύματα
    1.592

    Προεπιλογή

    Θελησα μετα απο τρια χρονια να ''ξυπνησω'' αυτο το θεμα γιατι μου εμαθε πολλα και μου κεντρισε το ενδιαφερον.
    Θα ηθελα να κατασκευασω αυτη τη βελτιωμενη εκδοση-εκδοχη του αγαπητου Σακη αλλα δε βρηκα το επισημο τυπωμενο παρα μονο μια λιστα με υλικα και ενα δοκιμαστικο τυπωμενο αλλα χωρις τιμες υλκων.
    Θα παρακαλουσα το Σακη αν υπαρχει ακομα το τυπωμενο και η λιστα με τα τελικα υλικα, αν θελει και μπορει να την ανεβασει γιατι νομιζω οτι θα ηταν μια πολυ καλη κατασκευη μετα απο τοσο ψαξιμοο που εκανε σε συνεργασια με τους υπολοιπους φιλους του φορουμ.

    Ευχαριστω!

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #193
    Μέλος Το avatar του χρήστη sakis
    Όνομα
    east electronics
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    ATHENS GREECE
    Μηνύματα
    3.012

    Προεπιλογή

    στις δοκιμες το σχεδιο που εφιαξα δεν ηταν κατι παραπανω απο οτι καποιος αλλος ενισχυτης απο αυτους που υπαρχουν ηδη στο εμποριο , σε συνδυασμο με την απουσια ενδιαφεροντος πανω σε αυτο αλλα και σε καποιο αλλο κυκλωμα θα ελεγα οτι το εχω εγκαταλειψει .

    Συλλογικη προσπαθεια τελικα δεν εγινε ...κριμα διοτι εδειξε να ξεκιναει ωραια ...

    0 Not allowed! Not allowed!
    SERVICE ΕΝΙΣΧΥΤΩΝ ΚΑΙ ΙΑΠΩΝΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΗΧΟΥ
    east_electronics@yahoo.gr
    www.eastelectronics.gr επισκευη ενισχυτη , επισκευη ενισχυτων , επισκευη ηχειου , επισκευη sansui , επισκευη techΝics

  4. #194
    Μέλος Το avatar του χρήστη sakis
    Όνομα
    east electronics
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    ATHENS GREECE
    Μηνύματα
    3.012

    Προεπιλογή

    Εστω και μετα απο τοσον καιρο τελικα το προτζεκτ βρηκε τον δρομο του τελειωσε και ειναι πλεον ετοιμη κατασκευη . Επρεπε να αποκτησω ενα μαθητευομενο στον οποιον ενεπνευσα την ιδεα και ανελαβε αυτος να το τελειωσει για μενα οπου φυσικα θα τον κρατησει για προσωπικη του χρηση .

    Η πρωτη εικονα ειναι τουλαχιστον εντυπωσιακη ενω συνεχιζει να μην εχει απολυτως καμμια προστασια οι μετρησεις και οι φωτογραφιες θα ανεβουν τις επομενες ωρες και δεν βλεπω τον λογο να μην δωσω και πληρη λιστα υλικου μαζι με σχεδια για τις πλακετες αν καποιος θελει να τον κανει .

    Φιλικα
    Σακης Πετροπουλος

    5 Not allowed! Not allowed!
    SERVICE ΕΝΙΣΧΥΤΩΝ ΚΑΙ ΙΑΠΩΝΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΗΧΟΥ
    east_electronics@yahoo.gr
    www.eastelectronics.gr επισκευη ενισχυτη , επισκευη ενισχυτων , επισκευη ηχειου , επισκευη sansui , επισκευη techΝics

  5. 2 μέλη ευχαρίστησαν τον sakis για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    p270 (01-10-13), spiroscfu (01-10-13)

  6. #195
    Μέλος Το avatar του χρήστη maouna
    Όνομα
    Πάνος
    Εγγραφή
    Apr 2008
    Μηνύματα
    1.953

    Προεπιλογή

    αναμενω εικονεσ και σχηματικο!!!!!!!!! 2 ζευγαρια 5200-1943 μου περσευουν οποτε γιατι οχι? εγω ασχολουμε με τον αλλο με τη μονη τροφοδοσια...
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #196
    Μέλος Το avatar του χρήστη sakis
    Όνομα
    east electronics
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    ATHENS GREECE
    Μηνύματα
    3.012

    Προεπιλογή

    αργησαμε χτες το βραδυ .... 52 βαττακια με 37 +37 τροφοδοσια , ενα bandwidth τυπου 100ΚΗΖ , εκτος απο πολυ καλη σταθεροτητα σε οτι αφορα την στατικη κατασταση οφφσετ ρευμα ηρεμιας κλπ οι πρωτες ακορασεις εδειξαν ενα μηχανημα με τσαγανο και νευρο μετρημενο απολυτα ησυχο και τονικα ισσοροπημενο ... Αναμενουμε να γινουν καποιες αλλαγες στο gain και καποια μικρα αλλα ψιλολογια και οταν ειναι απολυτα ετοιμο και debugged θα ανεβουν σχηματικα πλακετες και λιστα υλικου σε περιπτωση που καποιος θελει να ασχοληθει

    Καλημερα σε ολους

    3 Not allowed! Not allowed!
    SERVICE ΕΝΙΣΧΥΤΩΝ ΚΑΙ ΙΑΠΩΝΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΗΧΟΥ
    east_electronics@yahoo.gr
    www.eastelectronics.gr επισκευη ενισχυτη , επισκευη ενισχυτων , επισκευη ηχειου , επισκευη sansui , επισκευη techΝics

  8. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον sakis για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    Ακρίτας (02-10-13)

  9. #197
    Μέλος Το avatar του χρήστη ultra
    Όνομα
    κωστας
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    975

    Προεπιλογή

    Αν υπαρχει δυνατοτητα ακροασης του παραπανω ενισχυτη στην Αθηνα, θα προτεινα συνακροαση με ενα δικο μου πρωτοτυπο.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη moutoulos : 13-10-13 στις 04:14

Σελίδα 20 από 20 ΠρώτηΠρώτη ... 10 18 19 20

Παρόμοια Θέματα

  1. κατασκευη ενισχυτη 5,1
    By gibsonlp in forum Κυκλώματα Εικόνας-'Ηχου & Φωτισμού
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-05-13, 15:53
  2. Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-09-12, 19:41
  3. Κατασκευη Ενισχυτη
    By kostaz8 in forum Κυκλώματα Εικόνας-'Ηχου & Φωτισμού
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-07-09, 18:35

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας