Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 6 από 6

Θέμα: μικροφωνικη

  1. #1
    Μέλος
    Όνομα
    Ντενης
    Εγγραφή
    Oct 2009
    Περιοχή
    κυπρος
    Μηνύματα
    964

    Προεπιλογή μικροφωνικη

    καλησπερα.
    ψαχνω να βρω-αν υπαρχει,η,αν καπιος γνωριζει να μου πει-αν υπαρχει καπια λιστα με τι ρυθμισεις χρειαζονται σε μικροφωνικη,αναλογα με τον ευβαδον του χωρου.(ρυθμισεις στις συχνοτητες περιοχων)
    αν καπιος γνωριζει ας με πληρωφορηση.
    ευχαριστω

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Radiometer : 06-12-09 στις 14:41

  2. #2
    Μέλος Το avatar του χρήστη proaudio
    Όνομα
    Θανασης
    Εγγραφή
    Dec 2009
    Περιοχή
    Πλατεια Αττικης
    Μηνύματα
    55

    Προεπιλογή

    ευχαριστως να σου τις ελεγα αλλα φιλε μου θα πεθαιναμε και οι δυο και ακομα θα σου ελεγα.
    Προτιμω να με κερασεις ενα καφε και να σου τις κανω σε 20-30 λεπτα παρα να προσπαθησω να σου τις πω !!!

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τι ηθελα & εμπλεκα με αυτη την δουλεια? Δεν ρωταγα πρωτα ?

  3. #3
    Μέλος Το avatar του χρήστη sakis
    Όνομα
    east electronics
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    ATHENS GREECE
    Μηνύματα
    3.012

    Προεπιλογή

    ......αναυδος ....

    οι ρυθμισεις ποικοιλουν αναλογα το χωρο , την χωρητικοτητα , το ειδος μουσικης , το ειδος των μουσικων , το ειδος της πηγης , την αντοχη των μηχανηματων , την συνολικη ενταση που αντεχει ο χωρος , το ποιος θα χειριζεται αυτο το πραγμα .... , την αποψη του τεχνικου ...και κανα δυο τρεις αλλες χιλιαδες παραμετρους

    Το να ζητας μια "λιστα " με τετοιες ρυθμισεις εκτος απο οτι ειναι παντελως λαθος ειναι ενα θεμα πραμετροποιησιμο και πολυπαραγοντικο ...

    Οπως σωστα σου λεει ο θανασης ενας τεχνικος πρεπει να το εφαρμοσει αυτο στην πραξη και φυσικα με το δικο του "χρωμα" ,την δικια του αντιληψη περι ηχου, και την δικια του αντιληψη περι οριων ασφαλειας για το συγκεκριμενο συστημα

    Να εισαι σιγουρος οτι για την ιδια δουλεια θα υπαρχουν παραπανω απο μια αποψεις .... το ποια σου αρεσει , το ποια σου ταιριαζει, και το ποια ειναι σωστη ειναι ενα αλλο διαφορετικο κεφαλαιο ....

    στη δουλεια που κανω εχει δει και εχω ακουσει
    set up της Τσαλιγοπουλου να ακουγεται σαν παιζουν οι going through
    Εχω ακουσει τον Γιαννουλη Βαζαιο με τελειως house hxo
    εχω δει στο kos club kalua τον κοσμο να τρεχει μακρυα απο τα ηχεια καθε φορα που ο dj εβαζε ελληνικα ...το 91 ...βεβαια αρκετα παλαια τοτε ... μια θανατερη παραγωγη της IMA AUDIO !!!!
    και σημερα ακουσα ενα μαγαζακι με 80 δορυφορους και 40 sub woofer αλλα ηχο δεν εχει και λογικο το βρισκω μια και το φτιαχνει η vibration ....

    αυτα οπως σοφα ειπε ο Θανασης στη δουλεια αυτη υπαρχει πολυ πιστευω και λιγο γνωριζω ....

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη sakis : 16-12-09 στις 13:40
    SERVICE ΕΝΙΣΧΥΤΩΝ ΚΑΙ ΙΑΠΩΝΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΗΧΟΥ
    east_electronics@yahoo.gr
    www.eastelectronics.gr επισκευη ενισχυτη , επισκευη ενισχυτων , επισκευη ηχειου , επισκευη sansui , επισκευη techΝics

  4. #4
    Μέλος
    Όνομα
    Ντενης
    Εγγραφή
    Oct 2009
    Περιοχή
    κυπρος
    Μηνύματα
    964

    Προεπιλογή ριθμιση μικροφωνικης

    proaudio,ευχαριστως να σε καρασω 10 καφεδες.αλλα δυσκολο,το βρισκω.
    εσυ ελλαδα,εγω κυπρο.
    και αποτι καταλαβα,εχει πολυ μεγαλι διαδικασια.οποτε πες μου τι θα εκανες εσυ,σε 20-30 λεπτα,να δοκιμασω και εγω.
    ευχαριστω

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #5
    Μέλος Το avatar του χρήστη proaudio
    Όνομα
    Θανασης
    Εγγραφή
    Dec 2009
    Περιοχή
    Πλατεια Αττικης
    Μηνύματα
    55

    Προεπιλογή

    το προβλημα τις αποστασης ειναι λιγο ......προβλημα δεν το ειχα προσεξει.
    Αν θελεις ομως μπορω να σε στειλω σε ενα συναδελφο στην κυπρο για να σου κανει μαθηματα. Εαν φυσικα δεν ειστε ανταγωνιστεσ κτλ
    τωρα γενικουσ οδηγους θα βρεις μεσα στο ιντερνετ. ξεκινα απο την rane.com και διαβασε πολυ καλα τα Notes που θα βρεισ εκει για την ισοσταθμιση πρωτα απο ολα κια αμεσως μετα διαβασε για τα κροσοβερ. μολισ το κανεισ θα εχεισ λυσει πολλες αποριες σου και τα ξαναλεμε τοτε. Μην που πεις μονο οτι βαριεσαι να διαβαζεις !!!!
    Εγτω ειμαι 50 και ακομα διαβαζω δυστυχως η ευτυχως. δεν υπαρχει αλλος τροπος.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τι ηθελα & εμπλεκα με αυτη την δουλεια? Δεν ρωταγα πρωτα ?

  6. #6
    Μέλος
    Όνομα
    Ντενης
    Εγγραφή
    Oct 2009
    Περιοχή
    κυπρος
    Μηνύματα
    964

    Προεπιλογή ρυθμιση μικρφωνικης

    καλημερα.
    οκ,θα διαβασω την ιστοσελιδα και αν δεν μπορεσω να βρω ακρη,μου συστινεις τον γνωστο σου.
    οχι,δεν ειμαστε ανταγωνιστες.εγω ερασιτεχνικα θελω να ασχοληθω.
    ευχαριστω για την βοηθεια σου.
    καλες γιορτες,καλα χριστουγεννα,καλη πρωτοχρονια,αν δεν τα πουμε φετος,αλλα του χρονου

    0 Not allowed! Not allowed!

Παρόμοια Θέματα

  1. ΜΙΚΡΟΦΩΝΙΚΗ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ
    By αντονιο in forum Κυκλώματα Εικόνας-'Ηχου & Φωτισμού
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-11-14, 22:34

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας