Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 32

Θέμα: ΠΡΟΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΥ Κ ETHERNET

  1. #11
    Μέλος
    Εγγραφή
    Dec 2004
    Μηνύματα
    1.422

    Προεπιλογή

    πάρε και δεύτερη προσφορά γιατί μόνο μια ?

    επίσης τα υλικά δικά σου

    .

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #12
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Ηρακλής
    Εγγραφή
    Dec 2008
    Περιοχή
    Βόλος
    Μηνύματα
    16

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikknikk4 Εμφάνιση μηνυμάτων
    πάρε και δεύτερη προσφορά γιατί μόνο μια ?

    επίσης τα υλικά δικά σου

    .
    O ηλεκτρολογος είναι ο εγκαταστατης της οικοδομής κ δεν μπορω να βαλω δικο μου...
    Ή τα φτίαχνω τωρα ΄΄η οταν κτιστεί (αν τελικά αγοράσω το διαμέρισμα) καλώ αλλον και ξαναγκρεμίζει...και τα περνάω
    κατασταση ...χαλια

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #13
    Μέλος
    Εγγραφή
    Dec 2004
    Μηνύματα
    1.422

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hpapagigr Εμφάνιση μηνυμάτων
    O ηλεκτρολογος είναι ο εγκαταστατης της οικοδομής κ δεν μπορω να βαλω δικο μου...
    Ή τα φτίαχνω τωρα ΄΄η οταν κτιστεί (αν τελικά αγοράσω το διαμέρισμα) καλώ αλλον και ξαναγκρεμίζει...και τα περνάω
    κατασταση ...χαλια

    η οικοδομή περνάει κρίση ?
    . ..η

    αυτός που θέλει να αγοράσει διαμέρισμα την παθαίνει ?

    .

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #14
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Ηρακλής
    Εγγραφή
    Dec 2008
    Περιοχή
    Βόλος
    Μηνύματα
    16

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gsmaster Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συγνώμη, αλλά θα.........σου και θα δουλεύεις σχεδόν δωρεάν?


    EDIT
    ΥΓ Η τιμή που όπως λές είναι ίση με το μηνιάτικο ενός εργαζόμενου είναι μαζί με τα υλικά. Κάνε τις πράξεις βρες πόσο είναι τα υλικά, πόσο μένει εργατικά και απο αυτά να βγάλεις ασφάλιση, έξοδα μετακίνησης, φθορές εργαλείων, και στο τέλος να βρεις το πραγματικό κέρδος.
    off topic..αλλά ο παθολόγος παίρνει 30 ευρώ την απλή επίσκεψη...
    και εγω οταν συμπληρωνω μια φορολογικήδήλωση μου λένε για αμοιβή ...κανα δυο τσίπουρο κ ετσι σταμάτησα να κανω σε γνωστούς δηλώσεις ..να ευθη..μήσουμε κ λίγο ρε παιδιά!!

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #15
    Μέλος
    Όνομα
    χρηστος
    Εγγραφή
    Apr 2009
    Περιοχή
    αθηνα
    Μηνύματα
    582

    Προεπιλογή

    καποιος που εχει ως κυριο επαγγελμα του τα ηλεκτρικα εργα, και δεν δουλευει μονος του,εχει δλδ προσωπικο πρεπει :α) να τους πληρωνει
    β) να πληρωνει το ικα τους γ) να πληρωνει το τεβε του αυτα ειναι τουλαχιστοντα παγια εξοδα του. δεν ξερω ποσοι απο δω που απαντησανε εχουν επιχειρηση η δουλευουνε υπαλληλοι αλλα γιατι ειναι πολλα τα 500 ευρω για 3 μεροκαματα βοηθου και 3 μαστορου? αλλο ποσα περνουν στο χερι και αλλο ποσο στοιχιζουν φιλοι μου! οσον αφορα το φιλο μου που λεει οτι ειναι στα μπετα και δεν θα κανει επιπλεον σκαψιματα... πως θα πανε οι επαφες στα παραθυρα? πως θα περαστουν τα ρανταρ?το πληκτρολογιο?οι σειρινες?το εθερνετ?μονα τους? φιλε μου tiger να μου βρεις αυτον το βοηθο θα δουλεψει 3μερεςχ2 ωρες το συνολο 6 ωρες δλδ 2/3 του μεροκαματου και θα μου βγαλει το μηνα του και να μου τον στειλεις,κιαν εχει και καναν φιλο του με τα ιδια προσοντα τον χρειαζομαι και αυτον! ειναι γελοιο να υπαρχει συναδελφος που να πιστευει πως ενα τριαρι χωρις τπτ σε συγκριση με ενα τριαρι που εχει τα παντα ειναι το ιδιο και το αυτο σε δουλεια . αλλα προφανως δεν ειναι συναδελφοι. και στην τελικη οποιος πιστευει οτι μπορει να παρει ενα μηνιατικο σε 2 μερες εκει ειναι οι σχολες, εκει και τα εργαλεια (μαζι και το κρυο η ζεστη τα κομμενα χερια και τα βγαλμενα ματια) και να βγαζει 20 μηνιατικα το μηνα καπου ειδα και ενα σχολιο "ειναι στο βολο οχι στην αθηνα" νομιζω πως και οι συναδελφοι του βολου τρωνε καθε μερα,οπως εμεις στην αθηνα

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #16
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Ηρακλής
    Εγγραφή
    Dec 2008
    Περιοχή
    Βόλος
    Μηνύματα
    16

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xrhstosmp Εμφάνιση μηνυμάτων
    καποιος που εχει ως κυριο επαγγελμα του τα ηλεκτρικα εργα, και δεν δουλευει μονος του,εχει δλδ προσωπικο πρεπει :α) να τους πληρωνει
    β) να πληρωνει το ικα.......εστη τα κομμενα χερια και τα βγαλμενα ματια) και να βγαζει 20 μηνιατικα το μηνα καπου ειδα και ενα σχολιο "ειναι στο βολο οχι στην αθηνα" νομιζω πως και οι συναδελφοι του βολου τρωνε καθε μερα,οπως εμεις στην αθηνα
    Δεν έβαλα το θέμα για αντιπαραθεση απλά για να ρωτήσω αν η τιμή σ'αυτά που ζήτησα ειναι οκ. Φυσικά η ολη διαδικασία θα γίνει στο τέλος (υποθέτω) πριν τα βαψίματα, εκτός από τις καλωδιώσεις πουχρειάνται σκαψίματα τουβλων και καλωδια σε αγωγούς

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη hpapagigr : 07-12-09 στις 23:57

  7. #17
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Ηρακλής
    Εγγραφή
    Dec 2008
    Περιοχή
    Βόλος
    Μηνύματα
    16

    Προεπιλογή και κατι ακομη + ΠΡΟΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΔΟΡΥΦΟΡΙΚΗΣ..

    Πως σε κεντρική εγκατάσταση πολυκατοικίας (τώρα κτίζεται) μπορεί να υπάρξει 1 καλώδιο για μεταφορά tv k sat σήματος με το μικρότερο δυνατό κόστος ώστε να πείσω τον κατασκευαστή να το τοποθετήσει κ να μην βάλω δικό μου κάτοπτρο με επι πλεον καλώδιο?
    Η τιμή προεγκατάστασης δορυφορικής για καθε δωματιο είναι στα 100€ για ατομική δορυφορική
    ευχαριστώ!!!

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #18
    Μέλος Το avatar του χρήστη tiger135
    Όνομα
    Γιαννης
    Εγγραφή
    Dec 2008
    Περιοχή
    θεσ/νικη
    Μηνύματα
    84

    Προεπιλογή

    Φιλε Χρηστο αν για να περαστουν αυτα τα καλωδια σε καραγιαπι( ethernet και συναγερμος) χρειαζονται 3 μερες χ2 ατομα εχεις μπει μεσα με τα τσαρουχια. Με την ιδια λογικη για να τελειωσει ενα διαμερισμα ( σκαψιματα, σωληνες, συρματωση, πινακας, κτλπ) θα θελει κανα μηνα. Επισης απ οτι καταλαβα μονο καλωδιωση θα κανει.. ουτε συναγερμο θα συνδεσει ουτε τιποτε αλλο θα κανει. Οσο για τον βοηθο να στον στειλω, ειναι απο την Αλβανια πολυ καλο παιδι. σκαβει , κανει τσιμενταρισματα , εχει αρχισει να μαθαινει και τα καλωδια...τωρα μαθαινει το αλερετουρ.Οσο για μεροκαματο? 50 ευρω στο χερι. Ετσι σε λιγα χρονια με τις τιμες που ζητανε μερικοι , θα ψαχνουν πελατη με το κερι γιατι θα τους ανταγωνιζεται ο <βοηθος> απο την Αλβανια, την Πολωνια ή απο απου αλλου . Κατα τα αλλα η οικοδομη εχει κριση

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #19
    Μέλος
    Εγγραφή
    Dec 2004
    Μηνύματα
    1.422

    Προεπιλογή

    αφού έχεις απάντηση μόνος σου εδώ στο post #12

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hpapagigr Εμφάνιση μηνυμάτων
    O ηλεκτρολογος είναι ο εγκαταστατης της οικοδομής κ δεν μπορω να βαλω δικο μου...
    Ή τα φτίαχνω τωρα ΄΄η οταν κτιστεί (αν τελικά αγοράσω το διαμέρισμα) καλώ αλλον και ξαναγκρεμίζει...και τα περνάω
    κατασταση ...χαλια

    δικό του το καρπούζι και το μαχαίρι και εφ όσον δεν έχεις άλλη επιλογή λίγα σου παίρνει
    θα μπορούσε να σου πει 1000 η ακομη και 2000 και πάλι δεν θα μπορούσες να βρεις άλλον

    .

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #20
    Μέλος Το avatar του χρήστη dalai
    Όνομα
    Νίκος
    Εγγραφή
    Mar 2004
    Περιοχή
    Ξανθη
    Μηνύματα
    1.309

    Προεπιλογή

    Δηλ. τωρα προσπαθητε να με πεισετε οτι αυτος ο ηλεκτρογος ειναι επαγκελματιας? Με αναγκαστικο μονοπωλιο υπηρεσιων ? Με το ζορι ηλεκτρολογος αλλιως δεν στο τελιωνω (ή δεν υπογραφω?).
    Και μονο απο αντιδραση δεν θα τον αφηνα να κανει ΟΥΤΕ τα βασικα ηλεκτρολογικα
    Στη χειροτερη περνας μονο τουμποραματα (σωληνες) και αφου στο παραδοσει , φωναζεις ενα επαγκελματια ηλεκτρονικο.
    Για'υτο κανει το διαμερισμα 70τ.μ. 200χιλιαρικα. Γιατι υπαρχουν σε ολα τα σταδια της οικοδομης τετοιοι "επαγκελματιες" με τις "αποκλειστικοτητες" τους.

    0 Not allowed! Not allowed!
    "Αν εισαι ηλεκτρονικος, μπορεις να κανεις τα παντα!!"

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Προεγκατασταση κεντρικης καλωδιακης τηλεορασης
    By christakosxo in forum Επίγεια & Δορυφορική Λήψη
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-02-14, 14:21
  2. προεγκατασταση συναγερμου
    By jimk in forum Συστήματα Ασφαλείας
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-03-11, 11:34
  3. Ethernet
    By petrostip in forum Ερωτήσεις Θεωρίας
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-07-09, 18:22
  4. Ethernet monitor
    By GR_KYROS in forum Κυκλώματα για Η/Υ
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-03-09, 20:36

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας