Σελίδα 1 από 2 1 2 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 19

Θέμα: Ευτυχώς που υπάρχουν και οι γάτες...

  1. #1
    Μέλος Το avatar του χρήστη Ulysses
    Όνομα
    Οδυσσέας
    Εγγραφή
    Sep 2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    358

    Προεπιλογή Ευτυχώς που υπάρχουν και οι γάτες...

    ...να διώχνουν τα φίδια..

    [ame="http://www.youtube.com/watch?v=JN2iVS1u9Ig"]YouTube- Men Wrestle Giant Snake[/ame]

    0 Not allowed! Not allowed!
    ΟΔΥΣΣΕΑΣ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

  2. #2
    Μέλος Το avatar του χρήστη Τρελος Επιστημονας...
    Όνομα
    Ορεστης
    Εγγραφή
    Jan 2007
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    298

    Προεπιλογή

    Αραγες να γλυτωσε το καημενο ή θα κατεληξε αδοξα???

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #3
    Μέλος Το avatar του χρήστη The Professor
    Όνομα
    A
    Εγγραφή
    Oct 2008
    Περιοχή
    Greece
    Μηνύματα
    441

    Προεπιλογή

    Ε[ππειδη ασχολουμε και ειμαι ιδιοκτητης ερπετων αυτο ειναι ενα πρασινο ανακοντα μπρρρρρ εγω δεν θα το πλησιαζα ανετα εαν <<στραβωνε>> για εναν χ ή ψ λογο τους ειχε , το στομα του ειναι γεματα με 4 σειρες εαν θυμαμαι καλα πριωνοτα δοντια με κατευθηνση το εσωτερικο του στοματος....Δυστηχως εμεις οι ανθρωποι εχουμε διαληση τα παντα και συνεχιζουμε....α και κατι αλλο οσον αφορα τον τιτλο δεν συμφωνω οι γατες εχουν κανει (και για αυτο φτεμε εμεις οι ανθρωποι)τεραστια οικολογικη ζημια σε πολλα με ρη της Γης οπως πχ στην αυστραλια που ειρθαν μαζι με τους ανθρωπους εγκλιματιστηκαν και τα μαρσιποφορα δεν ηξεραν οτι ηταν θυρευτες με αποτελεσμα να αφανησουν πολλα ειδη μικροσομων μαρσιποφωρων ζωων (σε αυτο συμβαλουν και οι αρουραιοι οι οποιοι κανουν και αυτοι ζημια στην αυστραλιανη γη)για εδω στην ελλαδα δεν ειχαμε ποτε τετοιες γατες μονο την αγριογατα αυτοχθονο ειδος πανω στην πινδο που τωρα και αυτη απειλητε απο τις οικιακες γατες διοτι ζευγαρωνουν και θα αφομειωθουν εντος λιγων δεκαετιων , αφειστε τι ζημια κανουν τα γατια στις αγροτικες περιοχες σκοτώνουν ερπετα ,πτηνα , αμφιβια, επειδη καποιες γεροντοκορες μαζευουν ενα κοπαδι απο δαυτες διχως να τις στειρωσουν με αποτελεσμα να πλυθαινουν και να τις πετανε στα χωρια.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη The Professor : 05-01-10 στις 17:59

  4. #4
    Μέλος Το avatar του χρήστη sigmacom
    Όνομα
    Στέλιος
    Εγγραφή
    Aug 2006
    Μηνύματα
    654

    Προεπιλογή

    Το θέμα είναι να μην χάνουμε εμείς το μέτρο.
    Δεν φταίνε ούτε τα φίδια, ούτε οι γάτες, οι σκύλοι, κλπ - η φύση τους είναι αυτή που είναι και δεν μπορούμε, ούτε πρέπει να την αλλάξουμε.

    Δεν μπορώ να έχω π.χ. 10 φίδια στο σπίτι και αν γίνει καμια στραβή να πω ότι φταίει το φίδι, όπως επίσης δεν μπορώ να έχω μη εκπαιδευμένο σκυλί στην αυλή και όταν δαγκώνει κόσμο να πω ότι φταίει το σκυλί.
    Πάντα ΕΜΕΙΣ ΦΤΑΙΜΕ, οι άνθρωποι, και αυτό είναι το τίμημα αν θέλουμε να θεωρούμαστε "ανώτερα" και "νοήμοντα" όντα σε σχέση με το υπόλοιπο ζωικό βασίλειο.

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #5
    Μέλος Το avatar του χρήστη billtech
    Όνομα
    Βασιλης
    Εγγραφή
    Mar 2006
    Περιοχή
    Χανια και Κυπρο
    Μηνύματα
    2.221

    Προεπιλογή

    ολα ειναι θελιμα Θεου.
    και πριν βιαστειτε να πειτε αυτος τις εκκλησιας ειναι εχω να παω εκκλησια 7-8 χρονια.
    αλλα δεν σημαινει οτι δεν τον πιστευω.
    οσο αφορα τη φραση μου....ο Θεος θελησε να κανει τις γατες πιο ισχυρες απο οτι τα φιδια.οπως και τους σκατζοχοιρους.
    απλα πρεπει να αφησουμε τα ζωντανα να εχουν τη δικια τους ζωη, τον κοσμο τους.εμεις τον δικο μας που δυστηχως ειναι και αυτα μεσα τον εχουμε κανει σκατα και τον καταστρεφουμε ακομα.
    οπως και οι καημενες οι γατες ειναι κριμα να ειναι κλεισμενες σε ενα σπιτι για να κανουν παρεα σε κοριτσακια..και μετα που τις βγαζεις εξω τρελλενονται.
    το μονο που κανουν τα φιδια ειναι να τρωνε ποντικια.εχουν και αλλη χρηση?
    Α και να επιτιθεντε σε κυνηγους που πανε κυνηγι.ρε καλα τους κανουν οι γατες.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Η γυναίκα και τα ηλεκτρονικά θέλουν γείωση!!!

  6. #6
    Μέλος Το avatar του χρήστη The Professor
    Όνομα
    A
    Εγγραφή
    Oct 2008
    Περιοχή
    Greece
    Μηνύματα
    441

    Προεπιλογή

    Καθε απαντηση σε αυτο το πραγμα που εγραψες ειναι με χρωματα.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από billtech Εμφάνιση μηνυμάτων
    ολα ειναι θελιμα Θεου.
    και πριν βιαστειτε να πειτε αυτος τις εκκλησιας ειναι εχω να παω εκκλησια 7-8 χρονια.
    αλλα δεν σημαινει οτι δεν τον πιστευω.
    οσο αφορα τη φραση μου....ο Θεος θελησε να κανει τις γατες πιο ισχυρες απο οτι τα φιδια.οπως και τους σκατζοχοιρους.
    απλα πρεπει να αφησουμε τα ζωντανα να εχουν τη δικια τους ζωη, τον κοσμο τους.εμεις τον δικο μας που δυστηχως ειναι και αυτα μεσα τον εχουμε κανει σκατα και τον καταστρεφουμε ακομα.
    οπως και οι καημενες οι γατες ειναι κριμα να ειναι κλεισμενες σε ενα σπιτι για να κανουν παρεα σε κοριτσακια..και μετα που τις βγαζεις εξω τρελλενονται.
    το μονο που κανουν τα φιδια ειναι να τρωνε ποντικια.εχουν και αλλη χρηση?
    Α και να επιτιθεντε σε κυνηγους που πανε κυνηγι.ρε καλα τους κανουν οι γατες.
    Τωρα τι να σου πω. Απο ατομα τα οποια δεν γνωριζουν και εκφραζν αποψη κανουν εμας τα ατομα που ξερουμε να νευριαζουμε.Πριν γραψεις κατι πρεπει να ξερεις επ αυτου.Φιλε μου εισαι λαθος ειμαι γνωστης κανενας θεος αυτο που ονομαζουμε Φυση εινια ο δημιουργος ολων.Ειμαι ορθολογιστης.Εδω στην ελλαδα οι γατες ( ΚΑΙ δεν ειναι αυτοχθονο ειδος που σημαινει τα ζωα εδω δεν εχουν αναπτηξη αμυντικους μηχανισμους απεναντι σε αυτους τους αδηφαγους κοινηγους ) ειναι ποιο ισχηρες ομως σε ινδια και αλλες χωρες δεν θα ειχαν καμια ελπιδα απεναντι σε κομπρες πυθωνες και βοες 4 και μετρων , δηλαδη λες ,ό,τι δεν ειναι χρησημο, για την ανθρωπινη φυση πρεπει να καταστραφει ?χααχαχαχ ελεος το ποιο αχρηστο ζωο στον πλανητη ever ηταν ειναι και θα ειναι ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ.Χαχαχα ολοι οι κυνιγοι ειναι κομπλεξικοι ανθρωποι και ψυχολογικα διαταραγμενοι διοτι το να σκωτωνεις και μαλιστα για την ΠΛΑΚΑ σου ε οχι αυτο ειναι καθυστερηση και επισης ειναι και αχρηστοι.Θα σου πω κατι να το σκεφτεις καλα : για να ειμαστε δικαιοι να αφεισουμε εναν κηνηγο γυμνο χωρις οπλα χωρις τιποτα μεσα σε ενα δωματιο μαζι με μια Vipera Ammodytes στα ελληνικα Οχια της αμμου που συναντατε στην ελληνικη φυση ο καθενας με τα οπλα τα οποια τον εχει προικιση η φυση , και πες ποιος θα νικησει ? αστο θα σου πω εγω η οχια θα νικησει.Αυτο που εκρεει ως αποτελεσμα ειναι οτι ο ανθρωπος ειναι ενα αχρηστο ζωο.Και δεν σηκωνω μυγα στο σπαθι μου σε τετοια θεματα διοτι ειμαι σωστος σε αυτα που εγραψα.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη The Professor : 05-01-10 στις 20:00

  7. #7
    Μέλος Το avatar του χρήστη Nemmesis
    Όνομα
    Παναγιωτης
    Εγγραφή
    Jun 2006
    Περιοχή
    Πτολεμαιδα
    Μηνύματα
    3.299

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Τhe Professor Εμφάνιση μηνυμάτων
    ανθρωπος ειναι ενα αχρηστο ζωο..
    συμφωνω σε ολο σου το ποστ εκτος απο αυτο που εχω κρατισει απο το ποστ σου... ο ανθρωπος σαφως και θα τον πιει κανονικα απο μια οχια αν ειναι τελειος γυμνος μαζι με μια οχια... αλλα και να λεει? η εξελιξη τις οχιας ηταν να μεινει οχια γιατι τις ηταν αρκετο για να ζησει... η εξεληξη του ανθρωπου ηταν τα εργαλια γιατι χωρις αυτα δεν θα ζουσε... τα εργαλεια στον ανθρωπο ειναι οτι και το δηλητηριο στα φιδια. οποτε οταν λες "γυμνο ανθρωπο" ειναι σαν να λες μια οχια χωρις δοντια και δηλητηριο.
    τωρα για χρησιμοτιτα της καθε μορφης ζωης εγω δεν μπορω να μιλησω... αλλα ξερω οτι η γη πριν φτασει ο ανθρωπος σε αυτο το σημερινο σημειο ειχε μια δικη της ισοροπια που γκρεμιστικε απο φιλοζοους και μη ανθρωπους ζωα...

    0 Not allowed! Not allowed!
    φανατικος αντιαεικινηστης....
    δεν επιτρεπω την εξελιξη γιατι εχω πετρελαια...

  8. #8
    Μέλος Το avatar του χρήστη Capacitor
    Όνομα
    Alex
    Εγγραφή
    Apr 2009
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    113

    Προεπιλογή

    Eμενα κατι μου λεει οτι το φιδι στο video ειναι ψοφιο.

    [ame="http://www.youtube.com/watch?v=3_TsKqKoAXc&feature=related"]YouTube- Snake (moray) bites fisherman - must watch!! - Filmakia.com[/ame]
    Ενας ακομα κλοουν

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #9
    Μέλος Το avatar του χρήστη billtech
    Όνομα
    Βασιλης
    Εγγραφή
    Mar 2006
    Περιοχή
    Χανια και Κυπρο
    Μηνύματα
    2.221

    Προεπιλογή

    φιλε Αλεξανδρε
    καταρχας δεν ειπα οτι ειναι σωστο να κυνηγαμε τα πουλια απλα ειπα επιτιθεντε στους κυνηγους.
    σου ειπα οτι οι αντθρωποι καταστεψαν και καταστρεφουν τη γη.μεσα και τα πουλια.
    κι εγω σου λεω και με το δητηριο να ειχες αφησει την οχια με τον ανθρωπο γυμνο αν ηταν μεγαλο το δωματιο και ειχε χρονο ο ανθρωπος να σκεφτει σου λεω ναι θα την καταφερνε.
    δηλαδη ειναι καλο να βοσκιζει ενας ανθρωπος τα ζωα του και να του επιτιθετε ενα κωλοφιδο και να τον σκωτονει?χωρις να του κανει τπτ?αυτο ειναι καλο δηλαδη?
    ξερεις τη φραση ΦΙΔΙ ΚΟΛΩΒΟ? για πες μας τι σημαινει. γιατι το λεμε αυτη τη φραση σε καποιον?να σου πω εγω γιατι.γιατι ειναι υπουλα οντα που επιτιθεντε πισωπλατα χωρις να τα πειραξεις αμα πεινανε.
    Κωλοβα ειναι ολα τους.υπουλα.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Η γυναίκα και τα ηλεκτρονικά θέλουν γείωση!!!

  10. #10
    Μέλος Το avatar του χρήστη Nemmesis
    Όνομα
    Παναγιωτης
    Εγγραφή
    Jun 2006
    Περιοχή
    Πτολεμαιδα
    Μηνύματα
    3.299

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Capacitor Εμφάνιση μηνυμάτων
    Eμενα κατι μου λεει οτι το φιδι στο video ειναι ψοφιο.

    YouTube- Snake (moray) bites fisherman - must watch!! - Filmakia.com
    Ενας ακομα κλοουν
    αυτο δεν ειναι φυδι... ειναι σπερνα... θαλασιο πλασμα...

    0 Not allowed! Not allowed!
    φανατικος αντιαεικινηστης....
    δεν επιτρεπω την εξελιξη γιατι εχω πετρελαια...

Σελίδα 1 από 2 1 2 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Απαντήσεις: 40
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-12-14, 12:02
  2. Transistor που δεν υπάρχουν!
    By mminas in forum Ηλεκτρονικά
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-10-12, 18:42
  3. Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-03-11, 21:43
  4. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-06-10, 18:38
  5. Υπάρχουν και κακοί ραδιοερασιτέχνες!
    By radiodj105 in forum Ραδιοερασιτεχνισμός
    Απαντήσεις: 48
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-12-08, 13:24

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας