Σελίδα 2 από 6 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 52

Θέμα: "Είμαι γάιδαρος, παρκάρω όπου γουστάρω"

  1. #11
    Μέλος Το avatar του χρήστη billtech
    Όνομα
    Βασιλης
    Εγγραφή
    Mar 2006
    Περιοχή
    Χανια και Κυπρο
    Μηνύματα
    2.221

    Προεπιλογή

    νομιζω παρομοιο με το αυτοκολλητο ειναι και η κινηση να δημοσιευσεις της πινακιδες της μηχανης!!! καλοπροαιρετα το λεω εγω παιδες.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Η γυναίκα και τα ηλεκτρονικά θέλουν γείωση!!!

  2. #12
    Μέλος
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Μηνύματα
    1.212

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nemmesis Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν κολλαμε στο καθε αμαξι που ειναι παρανομα παρκαρισμενο τοτε απλα θα γινει μοδα και θα αρχισει ο κοσμος να μην τα ξεκολαει κιολας...
    Γιατί είναι κακό αυτό? Προς το παρόν πάντως λόγω... ποσότητας θα πρέπει να γίνεται στοχευμένη επικόλλησή τους επί των παπρίζ των καραγαϊδάρων/φοράδων...

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #13
    Μέλος Το avatar του χρήστη passer07
    Όνομα
    παναγιώτης
    Εγγραφή
    May 2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    199

    Προεπιλογή

    πληροφοριακά τα συγκεκριμένα αυτοκόλλητα δεν αφήνουν σημάδια και ειναι νομιμα ...

    http://www.streetpanthers.gr/index.p...&id=1&Itemid=5

    γενικα η χρηση γίνετε οπου εχουμε πχ παρκαρισμα σε ραμπες για καρότσα πεζοδρόμια κτλπ
    [ame="http://www.youtube.com/watch?v=PfcSDz9L25Q"]YouTube- B.D. Foxmoor - ?? ???????? ??? ?????? (Street Panthers)[/ame]

    [ame="http://www.youtube.com/watch?v=W7REbGNFjeo"]YouTube- ??????? ????????[/ame]

    [ame="http://www.youtube.com/watch?v=xinJwt4rilw"]YouTube- ??????? ???????? 2008 RETHYMNO PANTHIRES[/ame]

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη passer07 : 08-01-10 στις 16:22
    __________
    Ο υπολογιστής είναι ενα μηχάνημα το οποίο μπορεί να κάνει κάποια πράγματα εκπληκτικά γρήγορα....
    όπως το να σου σπάσει τα νευρά...

  4. #14
    Μέλος Το avatar του χρήστη Stergios_[.gr]
    Όνομα
    Στέργιος
    Εγγραφή
    Dec 2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    930

    Προεπιλογή

    Ωραίος Παναγιώτη, μπράβο σου, ευχαριστώ για τα βίντεα!

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #15
    Μέλος Το avatar του χρήστη passer07
    Όνομα
    παναγιώτης
    Εγγραφή
    May 2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    199

    Προεπιλογή

    και μια που δεν καταλαβαίνει....
    εισαι και απο του ζωγραφου....

    [ame="http://www.youtube.com/watch?v=8nJYYwPB0QE"]YouTube- streetpanthers.gr (part 1)[/ame]

    [ame="http://www.youtube.com/watch?v=hLSiY0oQx5s"]YouTube- streetpanthers (part 2)[/ame]

    μπορει καποιος να πει πως ειναι παρατραβηγμένο ,για αυτους λέω πως εχω ζήσει αναλογη στιγμή στο κεντρο(δεν μπορουσε να περασει λόγο παρκαρησμένου παληκάρι με αναπηρικό αμαξίδιο ) και εκατσα μαζι του πειραμε τηλ. την τροχέα για να του παρουνε τις πινακίδες .Ηρθε η τροχαία ηρθε και ο ιδιοκτήτης του ΙΧ ,ζητησε συγνώμη,και δεν δέχτηκε ΝΑ ΜΗΝ του παρουν τις πινακίδες!
    [ame="http://www.youtube.com/watch?v=QjEOPNEDjK4"]YouTube- will you park again like that? I wont...[/ame]

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη passer07 : 08-01-10 στις 17:42
    __________
    Ο υπολογιστής είναι ενα μηχάνημα το οποίο μπορεί να κάνει κάποια πράγματα εκπληκτικά γρήγορα....
    όπως το να σου σπάσει τα νευρά...

  6. #16
    Μέλος Το avatar του χρήστη Stergios_[.gr]
    Όνομα
    Στέργιος
    Εγγραφή
    Dec 2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    930

    Προεπιλογή

    ΧΑΧΑ ωραίο!! 2-0!! ΜΗΔΕΝ όμως, δεν κατάλαβε τίποτα...(Ζωγράφου,ε? καταλαβαίνεις για τι μιλάω τότε!)


    ΥΓ: είδατε πόσο εύκολα ξεκολάνε... Μην ακούσω άλλες αηδίες περί "βανδαλισμού"/"καταστροφής".... -.-

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #17
    Μέλος Το avatar του χρήστη lastid
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    841

    Προεπιλογή

    Κατοικώ σε κεντρική συνοικία της Θεσσαλονίκης με μεγάλο πρόβλημα παρκαρίσματος. Κατά καιρούς μου κλείνουν την είσοδο τα παρκαρισμένα. ΕΝΤΕΛΩΣ. Ένα παιδικό καροτσάκι δεν χωράει να μπει ή να βγει στην πολυκατοικία με τίποτε. Πόσο μάλλον ένα φορείο ή ένα συνεργείο της Πυροσβεστικής.
    Η πάγια κίνησή μου μέχρι τώρα ήταν: Τηλέφωνο στο 100 και αφαίρεση πινακίδων. Κι εγώ έχω αυτοκίνητο, κι εγώ γυρνάω σαν τον μαλ... να βρώ κενή θέση, όμως γιατί εγώ ή εσύ δεν το κάνουμε αυτό και αυτός το κάνει? Υπάρχουν και όρια.
    Ναι, θα σταθμεύσω κύριε σε πεζοδρόμιο. Αρκεί να μην μπλοκάρω τη διέλευση. Και τα αυτοκόλλητα αυτά αναφέρουν ρητά στην πίσω πλευρά τους να μην κολλάμε στον καθένα, μόνο αν κάποιος εμποδίζει και είναι πολύ κάφρος (εντάξει, δεν το λένε έτσι ακριβώς). Όπως επίσης να μην διαπληκτιζόμαστε και να αποφεύγουμε οποιαδήποτε αντιπαράθεση
    Τα έχω αγοράσει κι εγώ τα αυτοκόλλητα αυτά κι ευτυχώς δεν χρειάστηκαν ακόμη. Ίσως γιατί λείπω συνέχεια αυτό τον καιρό από το σπίτι μου. Μακάρι και να μη τα χρειαστώ ποτέ. Αλλά κουβαλάω πάντα μαζί μου 2-3.

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #18
    Μέλος Το avatar του χρήστη passer07
    Όνομα
    παναγιώτης
    Εγγραφή
    May 2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    199

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Stergios_[.gr] Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΧΑΧΑ ωραίο!! 2-0!! ΜΗΔΕΝ όμως, δεν κατάλαβε τίποτα...(Ζωγράφου,ε? καταλαβαίνεις για τι μιλάω τότε!)


    ΥΓ: είδατε πόσο εύκολα ξεκολάνε... Μην ακούσω άλλες αηδίες περί "βανδαλισμού"/"καταστροφής".... -.-

    0 Not allowed! Not allowed!
    __________
    Ο υπολογιστής είναι ενα μηχάνημα το οποίο μπορεί να κάνει κάποια πράγματα εκπληκτικά γρήγορα....
    όπως το να σου σπάσει τα νευρά...

  9. #19
    Μέλος Το avatar του χρήστη weather1967
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Sep 2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.756

    Προεπιλογή

    Παιδια να πω και εγω την αποψη μου.
    Αυτο με τα αυτοκολλητα δεν θα οδηγησει πουθενα,αν ειναι ο αλλος καφρος ,σαν την κυρια σε εισαγωγικα του βιντεο ,απλα θα το ξεκολληση και ουτε θα το θυμαται σε μια ωρα.
    Απλα ουτε οι πολιτες ειναι σωστο να ερχονται σε αντιπαραθεση μεταξυ τους,για μενα φταιει το κρατος που ειναι παντα απων .
    Προσωπικα θεωρω οτι αν καποιος παρκαρει παρανομα σε διαβασεις πεζων ,ατομα για ειδικες αναγκες κ.τ.λ αφαιρεση και πινακιδων και αδειας οδηγησης για 3 μηνες ,εκει θα τον τσούξη ,αλλα ενα αυτοκολλητο θα πει και τι εγινε ? αυριο παλι εκει θα παρκαρω και ας μου κολλησουν αυτοκολλητο.
    Γενικα ειμαστε λαος ζαματεφουτίστες και ωχ αδελφιστές ,την δουλιτσα μας να κανουμε και ζαμαν-φου για τον αλλο ,αλλα αν ακουσουμε προστιματα και ποινες γινομαστε κυριες,οπως με τις ζωνες που ολοι πια φοραμε για τον φοβο των 300 ευρώ .
    Αρα η λυση ειναι ο φοβος της βαριας ποινής

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #20
    Μέλος Το avatar του χρήστη electrifier
    Όνομα
    Ανδρέας
    Εγγραφή
    Aug 2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    550

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από weather1967 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απλα ουτε οι πολιτες ειναι σωστο να ερχονται σε αντιπαραθεση μεταξυ τους,για μενα φταιει το κρατος που ειναι παντα απων.
    Συμφωνώ. Εκείνο που λείπει είναι το "είμαι γάιδαρος αστυνομικός και γράφω όσους παράνομους γουστάρω".

    Μάλιστα, μιας και μιλάμε για διαβάσεις ΑΜΕΑ, εδώ στην περιοχή μου τώρα τελευταία κάνει κάτι εφόδους η δημοτική αστυνομία και δεν αφήνει κανένα αυτοκίνητο χωρίς κλήση μπροστά από χαμηλωμένο πεζοδρόμιο στην περιοχή. Το αποτέλεσμα; Κάνεις μια βόλτα τώρα πια και δεν βλέπεις καμία διάβαση ΑΜΕΑ κλεισμένη. Έτσι απλά και κατανοητά...

    Επίσης το ότι τώρα σταμάτησε και η μόδα με το σβήσιμο των κλήσεων, δε'ν κακό, δε'ν κακό...

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 2 από 6 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-05-20, 14:51
  2. Απαντήσεις: 42
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-09-14, 17:32
  3. Όταν έλεγα "μιά χαρά είναι οι λάμπες πυράκτωσης"...
    By Γιώργος Φυσικός in forum Ενέργεια: Εξοικονόμιση, Άλλες Μορφές Παραγωγής
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-07-12, 20:51
  4. Απαντήσεις: 39
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-04-09, 13:43
  5. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-05-08, 10:10

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας