Σελίδα 1 από 2 1 2 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 14

Θέμα: Αξιόπιστη ασφάλεια αυτ/του..

  1. #1
    Μέλος Το avatar του χρήστη Ulysses
    Όνομα
    Οδυσσέας
    Εγγραφή
    Sep 2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    347

    Προεπιλογή Αξιόπιστη ασφάλεια αυτ/του..

    Ημουν 6 χρόνια Intersalonika και τώρα που έληξε,μου είπαν οτι πλέον ασφαλίζουν μόνο τετράμηνα και μάλιστα το τετράμηνο είναι λίγο πιο κάτω απο το εξάμηνο που πλήρωνα,οπότε θα πάω σε άλλη ασφάλεια.
    Καθε φορά και πιο πολλά να πούμε..Ασε που άκουσα οτι πάει για κλείσιμο και θα μας φάνε τα λεφτά..

    Ποια θεωρείτε καλή ρε παιδιά?Κάτι φιλαράκια μου πρότειναν την Interlife αλλά δεν ξέρω τίποτα για τις εταιρείες..

    0 Not allowed! Not allowed!
    ΟΔΥΣΣΕΑΣ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

  2. #2
    Μέλος Το avatar του χρήστη Xarry
    Όνομα
    Χάρης
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.524

    Προεπιλογή

    Η εθνικη ειναι πολυ δυνατη και απο οτι φαινεται δεν κινδυνευει να κλεισει οπως ακουγεται για μερικες μεσα σ αυτες και η ιντερσαλονικα.

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #3
    Μέλος
    Όνομα
    Μπάμπης
    Εγγραφή
    Apr 2004
    Περιοχή
    Καστοριά
    Μηνύματα
    1.145

    Προεπιλογή

    Αφού έφαγα την φόλα με την General Trust (όμιλος - Ασπίς πρόνοια - Ψωμιάδης κ.λ.π), επέστρεψα πάλι στην Εθνική. Λίγο πιο ακριβή ίσως από κάποιες άλλες, αλλά πιστεύω από τις πιο αξιόπιστες.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Όταν όλα αποτύχουν, διάβασε τις οδηγίες χρήσης.

  4. #4
    Μέλος Το avatar του χρήστη TSAKALI
    Όνομα
    Σαββας
    Εγγραφή
    Jul 2009
    Περιοχή
    2 Mountain
    Μηνύματα
    712

    Προεπιλογή ...

    Οδυσσεα..ολες οι ασφαλειες ειναι περιπου το ιδιο, εκτος απο την ιντερσαλονικα και μερικες ακομα (δεν ξερω ποιες)
    γιατι συνεργαζονται μεταξυ τους.
    την προηγουμενη βδομαδα που με τρακαραν (σταθμευμενο) το πρωτο
    πραμα που ειπε ο ασφαλιστης μου (ιντερλιφε), ηταν οτι ευτυχως
    ο "αλλος" δεν ειχε ιντερσαλονικα..ειχε εθνικη ,το παιδι που με τρακαρε
    και πηραμε τηλεφωνο και οι δυο τις ασφαλειες και ηρθαν και τα κανονισαν
    μονοι τους..(φιλικη δηλωση) το συνεργειο που το πηγα συνεργαζοταν και με τις 2. και στις τιμες πιστευω πανω κατω το ιδιο ειναι..
    αν ειχε ιντερσαλονικα ,πιστευω,θα γινοταν παλι το αυτοκινητο ,αλλα μαλλον θα υπηρχε περιορισμος στα συνεργεια ,και δεν θα δεχοταν την φιλικη δηλωση,δηλ θα επρεπε να ερθει η τροχαια..
    αυτα ..χωρις να ειμαι απολυτος.

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #5
    Μέλος
    Εγγραφή
    May 2007
    Περιοχή
    Iωαννινα
    Μηνύματα
    93

    Προεπιλογή

    Καλημερα...

    Αν προκειται για απλη ασφαλεια κι οχι μικτη πιστευω οτι δεν υπαρχει λογος να ψαχνομαστε και πολυ να βρουμε την καλυτερη. Η φθηνοτερη μας συμφερει. Κι αυτο γιατι σε περιπτωση που προκαλεσουμε καποια ζημια σε καποιον αλλον εμεις το μονο που εχουμε να κανουμε ειναι να του κανουμε δηλωση. Απο κει και περα ο αλλος θα χει το προβλημα αν η ασφαλιστικη μας εταιρεια δεν τον πληρωνει ή οτι αλλο προβλημα του δημιουργησουν.

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #6
    Μέλος Το avatar του χρήστη Leonardo
    Όνομα
    Αχιλλέας
    Εγγραφή
    Apr 2009
    Περιοχή
    Νάουσα
    Μηνύματα
    458

    Προεπιλογή

    Εγω που εχω μηχανακι εκανα πριν λιγους μηνες την ασφαλεια στην Εθνικη Ασφαλιστικη 60ευρω για ενα 6μηνο. Πιστευω οτι ειναι η καλυτερη, η πιο αξιοπιστη και η πιο γρηγορη...

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #7
    Μέλος Το avatar του χρήστη jeik
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Nov 2006
    Περιοχή
    Πρώην Βασίλειο της Μακεδονίας
    Μηνύματα
    1.451

    Προεπιλογή

    Nα σας πω κατι πολυ προσφατο , ήμουν παλιοτερα εθνικη , πριν κανα 2χρονο εβαλα το νεο ποσειδωνα 175 περιπου το εξαμηνο,...... απο εγκυρη πηγη ήταν απο τις αξιοπιστες και φυσικα φθηνοτερη απο την εθνικη, προχθες με ενημερωσαν οτι η ασφαλειά μου αυξάνεται στα 195 , και οτι με τα ιδια λεφτα μπορω να παρω εθνικη , και με τις ιδιες καλυψεις , φυσικα και ξαναγυριζω στην εθνικη , αυτα γινονται με τις μικρες ασφαλειες , επειδη δεν την παλευουν ανεβασαν τα ασφαλιστρα για να επιβιώσουν.

    Προσοχη διοτι δεν ειναι παντα νομος οτι η ασφαλεια σου εχει να κανει με τον τρακαρισμενο κι εσυ δεν τρεχει καστανο , αν δεν τον πληρωνει η ασφαλεια σου κινειται και προσωπικα σε σενα , δεν ξερω δικαστικά , με αλλο τροπο , δεν θυμαμαι ακριβως , παντως σιγουρα εχεις ντραβαλα με τον αλλον αν δεν μπορει να παρει τα χρηματα του , οποτε βαζεις μια σιγουρη και εχεις το κεφαλι σου ησυχο και στις δυο περιπτωσεις

    1 μην τυχον κλεισει και χασεις τα λεφτα της ασφαλειας(εστω εξαμηνο) ,
    2 μην τρακαρεις κανεναν και αφου δεν το πληρωσουν κυνηγησει εσενα (με οποιονδηποτε τροπο νομιμο ή ...........)

    εκεινες οι εξυπναδες τυπου ''ας βαλω μια φτηνη και δεν βαριεσαι''
    πρεπει να κοπουν , δηλαδη αν φταιω σε τρακαρισμα σταρ.........μου αν δεν πληρωσουν τον αλλο ? δεν παει ετσι , αυτο ειναι συμετοχη σε απατη.

    0 Not allowed! Not allowed!
    KEΡAIA , Το ΑΛΦΑ και το ΩΜΕΓΑ μιας επιτυχιας .
    Α΄, και το ΥΨΟΣ.
    -------------------------------------------------
    TESLACOM - electronics
    ---------------------------------------------

  8. #8
    Μέλος Το avatar του χρήστη geo1973
    Όνομα
    Γιωργος
    Εγγραφή
    Feb 2008
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    183

    Προεπιλογή

    δηλαδη ρε δημητρη αν τρακαρω καποιον και δεν τον πληρωνει η ασφαλιστικη αυτος θα κανει αγωγη σε μενα διεκδικοντας απο εμενα αποζημιωση?
    πιστευεις πως υπαρχουν πολλα δικαστηρια που θα το δεχτουν αυτο?να επιδικασουν σε μενα την αποζημιωση που ειμαι καθ' ολα νομιμος και οχι την ασφαλιστικη που αυτη ειναι που διαπρατει παρανομια?

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #9
    Μέλος Το avatar του χρήστη jeik
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Nov 2006
    Περιοχή
    Πρώην Βασίλειο της Μακεδονίας
    Μηνύματα
    1.451

    Προεπιλογή

    Ειπα δεν ξερω αν στεκει (μου το ειπε ο ασφαλιστης μου), κι εμενα μου φαινεται καπως , αλλα αν δεν τον πληρωνει η ασφαλεια σου ισως να εχεις προβλημα .

    Και να σου πω και το κυριοτερο ? αν εισαι Αθηνα και τρακαρεις εναν αγνωστο και δεν τον πληρωνει η ασφαλεια σου δεν σ ενδιαφερει , αν εισαι στο χωριο ή χτυπησεις εναν συγγενή σου και δεν τον πληρωνουν εσυ νομιζεις οτι θα εισαι ησυχος ? για σκεψου το λιγο ? και παλι εχεις δικιο ,τι φταις εσυ αφου εχεις ασφαλεια, αλλα αντε να το εξηγησεις αυτο στον παθοντα , το εχω παθει φιλε , ειναι ασχημο συναισθημα , σε βρισκει ο αλλος συνεχεια και σου λεει -δεν με πληρωσαν ακομα !!!!πλ;ακωνεσαι εσυ στα τηλεφωνα κλπ κλπ
    για αντιμετωπησε το.

    0 Not allowed! Not allowed!
    KEΡAIA , Το ΑΛΦΑ και το ΩΜΕΓΑ μιας επιτυχιας .
    Α΄, και το ΥΨΟΣ.
    -------------------------------------------------
    TESLACOM - electronics
    ---------------------------------------------

  10. #10
    Μέλος Το avatar του χρήστη geo1973
    Όνομα
    Γιωργος
    Εγγραφή
    Feb 2008
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    183

    Προεπιλογή

    καταλαβα τι ενοεις....

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 1 από 2 1 2 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-09-13, 00:01
  2. 12v Υποδοχή Αναπτήρα Αυτ/του για Μοτο
    By innova in forum Κυκλώματα για Auto & Moto
    Απαντήσεις: 35
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-09-11, 12:12
  3. Πινακίδα αυτ/του με led
    By Ulysses in forum Ερωτήσεις Αρχάριων
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-02-10, 14:13
  4. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-04-07, 01:55

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας