Σελίδα 1 από 5 1 2 3 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 49

Θέμα: τηλεοπτκη διαφημιση της γερμανος

  1. #1
    Μέλος Το avatar του χρήστη sakis
    Όνομα
    east electronics
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    ATHENS GREECE
    Μηνύματα
    3.012

    Προεπιλογή τηλεοπτκη διαφημιση της γερμανος

    Mε αφορμη την τηλεπτικη διφημιση της Γερμανος που εχει ανεβει στον αερα εδω και μια εβδομαδα η οποια χασκει απο ολες τις μπαντες ειναι ψευδης και παραπλανητικη για τον πελατη και το κοινο γιατι:

    ---Παρουσιαζει τον τεχνικο ( ο οποιος για να εχει μαγαζι πληρωνει εφορια τεβε κλεβε και ολα τα σχετικα , εχει παει σχολειο , εχει παρει πτυχειο , και εχει δωσει εξετασεις για να παρει αδεια λειτουργειας ) ως εναν κομπογιαννιτη ο οποιος επισκευαζει πραγματα με πατεντες και τσιχλες ...

    --- επειδη λεει οτι στα καταστηματα της συγκεριμενης εταιριας θα βρουμε "εξειδεικευμενο προσωπικο " το οποιο κατα κανονα ειναι αποφοιτοι λυκειου οι οποιοι μετα απο καποιο σεμιναριο εχουν χρηστει τεχνικοι τηλεποικοινωνιων χωρις φυσικα να εχουν πτυχειο η αδεια αξασκησεως επαγγελαματος και τι να τα κανουν αλλωστε αφου οταν ποναει δοντι αλλαξει δοντι και οχι φτιαξει δοντι


    Θεωρησα ολα τα παραπανω πολυ προσβλητικα για τον κλαδο και εθεσα το προβλημα στην διαφημιστικη εταιρια BOLD OGILVY που δημιουργησε το σποτακι ( το οποιο φυσικα εχει δημιουργηθει με σκοπο το καλαμπουρι αλλα δυστυχως μεσα απο αυτο θιγει τον κλαδο παρα πολυ ασχημα )

    Παραδοξως βρηκα ανθρωπους με κατανοηση τους εξεθεσα της λογικη της σκεψης μου και παρολο οτι η διαφημιστικη στην ουσια ζημιωνει απο αυτη την κατασταση η διαφημηση θα κατεβει απο τον αερα το πολυ μετα το σαββατοκυριακο μεχρι να βρεθει καποια λυση η αλλαγη σεναριου

    ( νομιζω οτι απο μερους τους αξιζουν ολα τα ευσημα για αυτο )

    Το παραδοξο ειναι οτι προσπαθησα να μιλησω για το θεμα αυτο και με τον ΣΑΡΕ του οποιου δεν ειμαι μελος ( οπου απο το παρακατω μαλλον σωστα δεν ειμαι μελος και εξηγω :::

    Η προσωπικη μου αντιληψη ειναι οτι μαλλον οι ανθρωποι του ΣΑΡΕ τσαντηστικαν με την κινηση μου γιατι εκανα μια κινηση ατομικα και μονος μου η οποια μαλλον εφερε και αποτελεσματα η τελος παντων κατι κουνηθηκε προς την λυση του προβληματος αλλα δυστυχως αυτη δεν εγινε απο τον ΣΑΡΕ αλλα απο καποιον απο εξω ...

    Ευχομαι να κανω λαθος αλλα μαλλον χλωμο το κοβω

    Εχω στα χερια μου εγγραφη διαβεβαιωση για την διακοπη της συγκεριμενης διαφημισης απο την υπευθυνη της διαφημιστικης και ειναι στην διαθεση οποιου ενδιαφερθει


    sakis

    0 Not allowed! Not allowed!
    SERVICE ΕΝΙΣΧΥΤΩΝ ΚΑΙ ΙΑΠΩΝΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΗΧΟΥ
    east_electronics@yahoo.gr
    www.eastelectronics.gr επισκευη ενισχυτη , επισκευη ενισχυτων , επισκευη ηχειου , επισκευη sansui , επισκευη techΝics

  2. #2
    Μέλος Το avatar του χρήστη klik
    Όνομα
    just a click away
    Εγγραφή
    Oct 2009
    Περιοχή
    Θεσσαλλλονίκη
    Μηνύματα
    2.561

    Προεπιλογή

    Σωστή κίνηση Σάκη.
    Τα σούπερ μάρκετ έχουν βαλθεί να πείσουν τον κόσμο ότι οι "τεχνικοί" που πληρώνουν με 700 ευρω (και δεν έχουν φυσικά, ούτε επιβαρύνσεις ΑΕΙ/ΤΕΙ), είναι επιστήμονες (και δεν είναι μόνο η εταιρία που αναφέρεις).
    Βέβαια ... με παραξένευσε η αντίδραση της διαφημιστικής εταιρίας... ας γίνει η κίνηση που αναφαίρεις και το συζητάμε μετά.

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #3
    Μέλος Το avatar του χρήστη weather1967
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Sep 2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.756

    Προεπιλογή

    Μπραβο Σάκη,πολυ σωστη κινηση.
    Αφενός ασχέτως αν η διαφημηση ειναι του χαβαλέ ,και αφετέρου δεν επιτρεπετε να κανουν πλακες και χαβαλέ που θιγουν κλαδο επαγγελμάτων.

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #4
    Μέλος Το avatar του χρήστη Thanos10
    Όνομα
    θανος
    Εγγραφή
    Nov 2008
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    2.495

    Προεπιλογή

    Σακη πολυ καλα εκανες θελουν να πουν οτι εχουν τεχνικους μονο τεχνικοι δεν ειναι οπως το ειπες ειναι.

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #5
    Μέλος Το avatar του χρήστη sakis
    Όνομα
    east electronics
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    ATHENS GREECE
    Μηνύματα
    3.012

    Προεπιλογή

    παιδες ...το αν εχουν τεχνικους τελος παντων στην συγκεριμενη εταιρια αφορα τους νομους αλλα και την ιδια την εταιρια ....Στην πραξη εκεινο που με ενοχλησε περισσοτερο ειναι η υποβαθμιση του κλαδου αλλα και ο τροπος ...Πατεντες ...τσιχλες ....σορβιτολη ....φραουλιτσα και ολα τα σχετικα ....

    αυτα απο μενα και αυτους ...ολα καλα ...τον Σαρε πως τον βλεπουμε ?????

    0 Not allowed! Not allowed!
    SERVICE ΕΝΙΣΧΥΤΩΝ ΚΑΙ ΙΑΠΩΝΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΗΧΟΥ
    east_electronics@yahoo.gr
    www.eastelectronics.gr επισκευη ενισχυτη , επισκευη ενισχυτων , επισκευη ηχειου , επισκευη sansui , επισκευη techΝics

  6. #6
    ΥπερΣυντονιστής Το avatar του χρήστη leosedf
    Όνομα
    Κωνσταντίνος
    Εγγραφή
    Jan 2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    11.088

    Προεπιλογή

    Σάκη συμφωνώ κι εγώ απόλυτα μαζί σου.
    Η διαφήμιση αυτή μην γελιέστε δεν είναι και τόσο καλαμπούρι, λέτε να μην υπάρχουν άνθρωποι στην εταιρία που τα ελέγχουν αυτά?
    Πήραν τη σημερινή κατάσταση που επικρατεί (κλείνουν οι μικροί και οι μεγάλοι γίνονται πιό μεγάλοι) και την γύρισαν σε κοροιδία.
    Το κακό είναι οτι συνήθως ο κόσμος δεν το καταλαβαίνει και πέφτει στις παγίδες, όλα γίνονται για το εμπόριο και μόνο, αυτό γιατί οι εταιρίες αυτές πουλάνε, δεν τους ενδιαφερει και πολύ η υποστήριξη. Σε παραπέμπουν στη μαμά εταιρία στην περίπτωση που χρειαστείς κάτι η κάνουν απλά το μεσάζοντα.
    Συγχαρητήρια για την κίνηση σου.

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #7
    Μέλος Το avatar του χρήστη sigmacom
    Όνομα
    Στέλιος
    Εγγραφή
    Aug 2006
    Μηνύματα
    654

    Προεπιλογή

    Θα αμφισβητίσω και εγώ την ποιότητα των τεχνικών του Γερμανού.

    Όμως όσοι έζησαν και θυμούνται την εποχή εκείνη στην οποία αναφέρεται η διαφήμιση, πράγματι οι τεχνικοί της γειτονιάς, ήταν μάλλον εξωγήινο γι' αυτούς να βάλουν χέρι σε ένα GSM τηλέφωνο - πέραν μιας κόλλησης ενός καλωδίου της κεραίας/μπαταρίας, ή την αντικατάσταση ενός button με κάποιο παρεμφερές (--->πατέντα).

    Ψέμματα?

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #8
    ΥπερΣυντονιστής Το avatar του χρήστη leosedf
    Όνομα
    Κωνσταντίνος
    Εγγραφή
    Jan 2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    11.088

    Προεπιλογή

    Ακόμα και τώρα υπάρχουν λίγοι που βάζουν χέρι σε μεγάλο βαθμό.
    Την εποχή εκείνη όμως ηταν οι μόνοι που θα βάζαν χέρι.

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #9
    Μέλος Το avatar του χρήστη jimk
    Όνομα
    dimitris
    Εγγραφή
    Sep 2004
    Περιοχή
    space
    Μηνύματα
    829

    Προεπιλογή

    σακη καλα εκανες και εκανες παραπονα στην εταιρια!κα χαρα στην ορεξη σου να ασχοληθεις!και μπραβο στην εταιρια που σε ακουσε γιατι πιστευω οτι δεν το εκαναν σκοπιμα..οσο για την σαρε θα μπορουσα να ημουν και εγω μελος αλλα δεν...τραβαει εκτος απο κατι σεμιναρια που κανει,απο κει και περα δεν εχω δει να εχει κανει τιποτα για να διασφαλισει το επαγγελμα μας..και για αυτο το λογο και μονο που ειναι ο σημαντικοτερος δεν εχω γραφτει ο νοων νοειτο...

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #10
    Μέλος Το avatar του χρήστη Phatt
    Όνομα
    Παναγιώτης
    Εγγραφή
    Apr 2009
    Περιοχή
    Σέρρες
    Μηνύματα
    2.109

    Προεπιλογή

    Κατ'αρχας να πω οτι σε ΤΙΜΑΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ που εκατσες και ασχοληθηκες με το θεμα, γιατι πολυ πιθανον και αλλοι επαγγελματιες ηλεκτρονικοι να ενοχληθηκαν αλλα δεν ασχοληθηκαν.Κατοπιν τιμαει την εταιρια που τουλαχιστον ειπε οτι θα ασχοληθει με το θεμα παρα να αρχισει γελοιες δικαιολογιες, θα φανει εαν οντως ασχοληθει τελικα.

    Απο την αλλη οσον αφορα το θεμα του συλλογου, μια τετοια αντιδραση ειναι λογικη, αφ'ενος γιατι φαινεσαι σε αυτους ως "αναρχικος" του κλαδου σου και αφ'ετερου γιατι θα μπορουσαν να παρουν τα ευσημα σαν συλλογος οτι καταφεραν κατι και να το διατυμπανισουν με το οποιοδηποτε για αυτους κερδος.Αλλα εαν ηταν επιμελες σωματειο, θα το ειχαν σκεφτει πριν απο σενα...

    0 Not allowed! Not allowed!
    ΕΙΜΑΙ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΟΣ!!

Σελίδα 1 από 5 1 2 3 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-06-16, 10:46
  2. Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-04-14, 14:00
  3. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-05-13, 01:23
  4. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-08-12, 09:22
  5. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-10-10, 23:06

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας