Σελίδα 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 5 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 45

Θέμα: μοτερ 12v ή 24v απο 100-300w σε πατεντα..!

  1. #21
    Μέλος Το avatar του χρήστη Gant
    Εγγραφή
    Oct 2005
    Περιοχή
    D
    Μηνύματα
    234

    Προεπιλογή

    !! Πολύ εντυπωσιακό το ποδήλατο με το μοτεράκι.

    Γιατί δεν ασχολείστε επαγγελματικά; Η Ελλάδα είναι ιδανική αγορά.
    Άσε που μπορείς να φορτίζεις τις μπαταρίες με ΦΒ.
    [vision] Ολόκληρες πόλεις με ηλεκτροκίνητα ποδήλατα, χωρίς θορύβους και καυσαέρια [/vision]

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #22
    Μέλος Το avatar του χρήστη stavroskaloxrist
    Όνομα
    ΣΤΑΥΡΟΣ
    Εγγραφή
    Apr 2009
    Περιοχή
    ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
    Μηνύματα
    388

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από koze85 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι εγώ είμαι ! το δεύτερο είναι μια αποτυχημένη προσπάθεια δημιουργίας ενός quadrocopter ελέγχου κινητήρων απο μικροεπεξεργαστή. Αυτή η οθόνη που είδες είναι δημιούργημα ενός ηλεκτρονικού στην Αμερική που κατασκευάζει κυκλώματα που σου δίνουν στατιστικά στοιχεία για ηλεκτροκίνητα οχήματα W Wh A V W/km km/h κα. Με την συγκεκριμένη μπαταρία έχω κάνει 35 χλμ με δύο άτομα και μια βαλίτσα μην ρωτήσεις που τα βάλαμε όλα αυτα!!! απόσταση Χανιά (Δικαστήρια) -> Αεροδρόμιο Χανιών -> Χανιά μιας και είσαι απο Ηράκλειο μπορεί να ξέρεις τι σου λέω. Να σου εξηγήσω γιατί χρειάζεσαι ελεγτή είτε να αγοράσεις ή να φτιάξεις ένα (λίγο δύσκολο αλλα όχι ανέφικτο). Όλα τα ηλεκτροκίνητα δεν δουλεύουν με μεταβλητή τάση στο μοτέρ αλλα με παλμούς στέλνουν πάντα 48 V ή όσα βόλτ τεσπα είναι μπαταρία σε παλμούς ( πιο αργά ή πιο γρήγορα ) ανάλογα με το πόσο έχεις στρέψει τη μανέτα, αυτό γιατί εάν έχουμε ένα μοτεράκι των 12 v DC ας πούμε και του δίνουμε συνέχεια 12 V όλα οκ αν του δώσουμε 6 τότε θα έχει τις μισές στροφές αλλα η ροπή του πρακτικά θα μηδενιστεί έτσι για να κρατήσουμε ίδια ροπή στις μισές στροφές στέλνουμε πάλι 12 V αλλα κάθε μισό δευτερόλεπτο και πάει λέγοντας, αν βάλεις ελεκτή τότε θα μπορείςμε το ίδιο βάρος να πηγαίνεις με όσα χλμ θές με την βέλτιστη κατανάλωση απο την μπαταρία, κάνε μετρήσεις με αμπερόμετρο να δείς αλλα μην ξεχάσεις να βάλεις shunt γιατι θα το κάψεις με τόσα αμπερ, τι τύπου μπαταρίες χρησιμοποιείς????

    εχω βαλει μια τζελ αυτοκινητου 50ah και κραταει 10 λεπτα..(θελω καπιος να μου βρει μια λησει γι'αυτο).. τι ειναι αυτο που λες shunt??το κοντρολερ που θα βαλω(που ειναι υποτιθετε για το σηγγεκριμενο μοτερ) δεν θα κανει αυτη τη δουλεια που ειπες?? και καλα με 20ah παταρια και μοτερ (ποσα watt ??) κανεις 35χιλ???

    στο αλλο ομος θα βαλω 4 παταριες 12v 7,2ah (της κοινοχριστες μαυρες που βαζουν στους σηναγερμους) σηνολο 24v 14,4ah.... ποσο λες να κραταει με το σηγγεκριμενο μοτερ?? (MY2016 280W 17A)

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #23
    Μέλος Το avatar του χρήστη koze85
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Mar 2007
    Περιοχή
    Περιστέρι - Χανιά
    Μηνύματα
    34

    Προεπιλογή

    τζελ αυτοκινήτου -> 12V x 50Ah = 600 Wh εγώ έχω βάλει 48 V x 20 Ah = 960 Wh αν η κατανάλωση μου δουλεύει στο peak (που δεν δουλεύει peak!) 2000 Wx t = 960 Wh -> t = 0.48h ή 28.9 min και επειδή πάω με 50 km/h (peak 55 km/h αλλα σε κατηφόρα με τον άνεμο πίσω μου!!!) =25 km απόσταση αλλα επειδή δεν δουλεύει peak όλη την ώρα φτάνω τα 35 χλμ που σου είπα έχω φτάσει και με ασφάλεια 40 me regen στην αρχή αλλα μετά τις δονήσεις που ένιωθα το σταμάτησα το regen μην μου σπάσει κανένα σκελετό. Τώρα άν σου κρατάει 10 λεπτά σε μπαταρία 50 Αh όπως λές σημαίνει πως ζητάει 300 Α????? κάτι δεν πάει καλά γιατι και τα καλώδια θα σου είχαν λιώσει και δεν νομίζω η μπαταρία να μπορεί να δίνει 300 Α συνεχόμενα για 10 λεπτά, για κανα 30 δευτερόλεπτα ναι αλλα για 10 λεπτά??? μήπως είναι παλιά η μπαταρία και έχει κάνει πολλούς κύκλους και έχει πέσει η απόδοση της, οι τζελ νομίζω κρατάνε για 300 κύκλους περίπου
    Τώρα όσο για τις άλλες τις μπαταρίες που λές... μην το κάνεις, και γώ έτσι την πάτησα στην αρχή της είδα φθηνές απο το lidl και λέω εδώ είμαστε, γιατί... σημαντικότατη παράμετρος και ειδικά για τέτοια εφαρμογή εκτός απο V και Αh είναι η C στις μπαταρίες που οι κοινοί κατασκευαστές και ιδιαίτερα ο κινέζος ούτε καν μπαίνει στον κόπο να το αναφέρει... μπορεί να έχεις 15 Ah αλλα αν είναι της τάξης του 0.4 C όσο δηλαδή είναι οι μπαταρίες Νι-Mn που πας να πάρεις σημαίνει οτι θα μπορεί να σου δώσει όχι πάνω απο 0.4x15 = 6 A συνεχόμενα και ενώ στον αέρα θα βλέπεις την ρόδα να γυρνάει και θα χαίρεσαι μόλις το βάλεις στο έδαφος με καμια 85 κιλά ανβάτη που είμαι εγώ ούτε που θα πιάνεισ τα 20χλμ/ω, οπότε αν βρείς καμιά μπαταριούλα απο μοντελισμό της τάξης των 10 C μπορεί να μην σου κρατήσει πολύ αλλά θα πιάσεις σίγουρα ότι δύναμη έχει να σου δώσει το μοτέρ και προσοχή χοντρά καλώδια... θα με θυμηθείς!

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #24
    Μέλος Το avatar του χρήστη stavroskaloxrist
    Όνομα
    ΣΤΑΥΡΟΣ
    Εγγραφή
    Apr 2009
    Περιοχή
    ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
    Μηνύματα
    388

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από koze85 Εμφάνιση μηνυμάτων
    τζελ αυτοκινήτου -> 12V x 50Ah = 600 Wh εγώ έχω βάλει 48 V x 20 Ah = 960 Wh αν η κατανάλωση μου δουλεύει στο peak (που δεν δουλεύει peak!) 2000 Wx t = 960 Wh -> t = 0.48h ή 28.9 min και επειδή πάω με 50 km/h (peak 55 km/h αλλα σε κατηφόρα με τον άνεμο πίσω μου!!!) =25 km απόσταση αλλα επειδή δεν δουλεύει peak όλη την ώρα φτάνω τα 35 χλμ που σου είπα έχω φτάσει και με ασφάλεια 40 me regen στην αρχή αλλα μετά τις δονήσεις που ένιωθα το σταμάτησα το regen μην μου σπάσει κανένα σκελετό. Τώρα άν σου κρατάει 10 λεπτά σε μπαταρία 50 Αh όπως λές σημαίνει πως ζητάει 300 Α????? κάτι δεν πάει καλά γιατι και τα καλώδια θα σου είχαν λιώσει και δεν νομίζω η μπαταρία να μπορεί να δίνει 300 Α συνεχόμενα για 10 λεπτά, για κανα 30 δευτερόλεπτα ναι αλλα για 10 λεπτά??? μήπως είναι παλιά η μπαταρία και έχει κάνει πολλούς κύκλους και έχει πέσει η απόδοση της, οι τζελ νομίζω κρατάνε για 300 κύκλους περίπου
    Τώρα όσο για τις άλλες τις μπαταρίες που λές... μην το κάνεις, και γώ έτσι την πάτησα στην αρχή της είδα φθηνές απο το lidl και λέω εδώ είμαστε, γιατί... σημαντικότατη παράμετρος και ειδικά για τέτοια εφαρμογή εκτός απο V και Αh είναι η C στις μπαταρίες που οι κοινοί κατασκευαστές και ιδιαίτερα ο κινέζος ούτε καν μπαίνει στον κόπο να το αναφέρει... μπορεί να έχεις 15 Ah αλλα αν είναι της τάξης του 0.4 C όσο δηλαδή είναι οι μπαταρίες Νι-Mn που πας να πάρεις σημαίνει οτι θα μπορεί να σου δώσει όχι πάνω απο 0.4x15 = 6 A συνεχόμενα και ενώ στον αέρα θα βλέπεις την ρόδα να γυρνάει και θα χαίρεσαι μόλις το βάλεις στο έδαφος με καμια 85 κιλά ανβάτη που είμαι εγώ ούτε που θα πιάνεισ τα 20χλμ/ω, οπότε αν βρείς καμιά μπαταριούλα απο μοντελισμό της τάξης των 10 C μπορεί να μην σου κρατήσει πολύ αλλά θα πιάσεις σίγουρα ότι δύναμη έχει να σου δώσει το μοτέρ και προσοχή χοντρά καλώδια... θα με θυμηθείς!
    τι ειναι το regen ?? δεν τραβαει 300α τραβαει γυρο στα 60-70... για της αλλες παταριες που σου ειπα τις εχω γιαυτο λεω να τις βαλω..δεν κανω δουλεια λες ε?? το πολυ να βαλω 2 τζελ 50ah που τις εχω και αυτες.. αλιος πιες να βαλω?? να σου πω... γι'αυτο που σε ρωτησα παρακατω για το κοντρολερ και το αλλο που ειπες εσυ, τι λες???κανω δουλεια??

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #25
    Μέλος Το avatar του χρήστη koze85
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Mar 2007
    Περιοχή
    Περιστέρι - Χανιά
    Μηνύματα
    34

    Προεπιλογή

    regen = αναγένηση γυρνάει όλο το κύκλωμα πίσω και στην κατηφόρα φορτίζει την μπαταρία και έχεις και "ηλεκτρικό" φρένο λόγο του ότι το μοτέρ γίνεται γεννήτρια, εξοικονομεί ένα 10% με 15%. αν τραβάει 50 A σημαίνει οτι με μια μπαταρία 50 Ah θα έπρεπε να γυρνάει μια ώρα που σημαίνει ότι ή η μπαταρία τα έχει παίξει ή οτι η μπαταρία απο κατασκευής της δεν μπορεί να δίνει παραπάνω απο 10 λεπτά 50 Α αν ισχύει το δεύτερο θα πρέπει να γυρνάει έστω και σε χαμηλή ταχύτητα πολύ ώρασ μετά τα 10 λεπτά. Καταρχήν οι σωστές μπαταρίες γιαυτή την δουλειά είναι ακριβές όχι λόγο Ah ή V αλλα λόγω κιλών, έγω για να καταλάβεις κατέληξα μετά απο πολλές τεχνολογίες στις LiFEPO4 3ης γενιάς και έχω 48 V 20 Ah στα 10 κιλα!! 9800 γρ για την ακρίβεια! και όγκο 15 εκ χ 10 εκ χ 5 εκ η οποία ήρθε απο ebay μέσα σε 2 εβδομάδες custom και αυτή me 450 ευρώ, γιατί όμως αν και δεν φαίνεται είναι φτηνή, με μια συμβατική εκτός του όγκου και των κιλών με μια πολύ καλή συντήρηση θα μπορούσα να κάνω 700 κύκλους στην μπαταρία και μετά υτή πάπαλα ενώ οι LiFEPO4 αντέχουν περι τους 2000 κύκλους μέχρι να πέσει η απόδοση τους στο 60% και αντέχουν ακόμη περισσότερο που σημαίνει οτι εγω με 450 ευρώ μπορώ να κάνω 2000 x 35 χλμ = 70000 χλμ ή αν πούμε οτι κάνω 500 χλμ τον μήνα ή 16χλμ την μέρα ->140 μήνες ζωής... ή 11 χρόνια πρακτικά θα έχω πετάξει το ποδήλατο! θα σου πρότεινα να ζητήσεις απο κατάστημα μοντελισμού μια φθηνή LiFEPO4 η LiPO (αλλα πρόσεχε με αυτές ζήτα να σου επι ο υπάλληλος τι να μην κάνεις για να μην πιάσεις φωτια!) που είναι και πιο φτηνές να πάρεις μια ή δύο 12 V (δεν υπάρχουν 14.4 θα είναι) στα 5000 Αh να κάνεις δοκιμές και όταν πορωθείς μετά πιο πολύ θα τα χαλάσεις και τα υπόλοιπα λεφτα σαν και μένα!! (όταν θα σε πάρουν στο κυνήγι στην πλατεία με τα λιοντάρια τα μηχανάκια να σε ρωτάνε τι έχεις κάνει και πας έτσι τότε θα δεις!!)

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #26
    Μέλος Το avatar του χρήστη stavroskaloxrist
    Όνομα
    ΣΤΑΥΡΟΣ
    Εγγραφή
    Apr 2009
    Περιοχή
    ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
    Μηνύματα
    388

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από koze85 Εμφάνιση μηνυμάτων
    regen = αναγένηση γυρνάει όλο το κύκλωμα πίσω και στην κατηφόρα φορτίζει την μπαταρία και έχεις και "ηλεκτρικό" φρένο λόγο του ότι το μοτέρ γίνεται γεννήτρια, εξοικονομεί ένα 10% με 15%. αν τραβάει 50 A σημαίνει οτι με μια μπαταρία 50 Ah θα έπρεπε να γυρνάει μια ώρα που σημαίνει ότι ή η μπαταρία τα έχει παίξει ή οτι η μπαταρία απο κατασκευής της δεν μπορεί να δίνει παραπάνω απο 10 λεπτά 50 Α αν ισχύει το δεύτερο θα πρέπει να γυρνάει έστω και σε χαμηλή ταχύτητα πολύ ώρασ μετά τα 10 λεπτά. Καταρχήν οι σωστές μπαταρίες γιαυτή την δουλειά είναι ακριβές όχι λόγο Ah ή V αλλα λόγω κιλών, έγω για να καταλάβεις κατέληξα μετά απο πολλές τεχνολογίες στις LiFEPO4 3ης γενιάς και έχω 48 V 20 Ah στα 10 κιλα!! 9800 γρ για την ακρίβεια! και όγκο 15 εκ χ 10 εκ χ 5 εκ η οποία ήρθε απο ebay μέσα σε 2 εβδομάδες custom και αυτή me 450 ευρώ, γιατί όμως αν και δεν φαίνεται είναι φτηνή, με μια συμβατική εκτός του όγκου και των κιλών με μια πολύ καλή συντήρηση θα μπορούσα να κάνω 700 κύκλους στην μπαταρία και μετά υτή πάπαλα ενώ οι LiFEPO4 αντέχουν περι τους 2000 κύκλους μέχρι να πέσει η απόδοση τους στο 60% και αντέχουν ακόμη περισσότερο που σημαίνει οτι εγω με 450 ευρώ μπορώ να κάνω 2000 x 35 χλμ = 70000 χλμ ή αν πούμε οτι κάνω 500 χλμ τον μήνα ή 16χλμ την μέρα ->140 μήνες ζωής... ή 11 χρόνια πρακτικά θα έχω πετάξει το ποδήλατο! θα σου πρότεινα να ζητήσεις απο κατάστημα μοντελισμού μια φθηνή LiFEPO4 η LiPO (αλλα πρόσεχε με αυτές ζήτα να σου επι ο υπάλληλος τι να μην κάνεις για να μην πιάσεις φωτια!) που είναι και πιο φτηνές να πάρεις μια ή δύο 12 V (δεν υπάρχουν 14.4 θα είναι) στα 5000 Αh να κάνεις δοκιμές και όταν πορωθείς μετά πιο πολύ θα τα χαλάσεις και τα υπόλοιπα λεφτα σαν και μένα!! (όταν θα σε πάρουν στο κυνήγι στην πλατεία με τα λιοντάρια τα μηχανάκια να σε ρωτάνε τι έχεις κάνει και πας έτσι τότε θα δεις!!)

    xaxaxa.. εχω ποροθει ειδη... να δεις εδω στο χωριο οταν περναω απο την πλατεια ποσοι μαζευωντε και ρωτανε και βγαζουν φοτο... ασε.. γαμο τις φασεις ειναι... 10 λεπτα λεω οτι εχει ''νεκαρα'' να τραβαει καλα, οχι οτι δεν παει καθολου...!!

    αυτες οι παταριες που λες ποσα v ειναι και ποσα ah?? τιμη περιπου?? αλλα και 450ε πολα ειναι.. και τι να μην κανω για να μην πιασω φωτια?? και τι ειναι 5000ah η παταρια?? και αυτο το regen που θα το βρω?

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #27
    Μέλος Το avatar του χρήστη stavroskaloxrist
    Όνομα
    ΣΤΑΥΡΟΣ
    Εγγραφή
    Apr 2009
    Περιοχή
    ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
    Μηνύματα
    388

    Προεπιλογή

    εψαξα στο google για της σηγκεκριμενες μπαταριες και κατω απο 450 δολαρια δεν βρηκα τπτ.. αυτες που λες εσυ τις πιο φτηνες που τις εχουνε? εδω στο ηρακλειο ξερεις κανενα μαγαζι που να μπορο να βρω τετιες μπαταριες?
    αν εξερεσουμε της μπαταριες που σου ειπα πιο πριν να βαλω, οι αλλες μοληβδου που ειναι 18ah που λενε οτι αντεχουν 70 αμπερ, δεν θα κανουν δουλια? και αργοτερα να βαλω τις καλες?? η καπιες αλλες λιθιου μηπος κανουν δουλεια??

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #28
    Μέλος Το avatar του χρήστη TeslaCoil
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Μηνύματα
    198

    Προεπιλογή

    Ωραιες οι ιδεες σας

    αλλα..

    κανω ποδηλατο χρονια
    κυριως επαρχια
    τον τελευταιο χρονο κανω στην πολη των Αθηνων

    μιλαμε για Αττική!!

    δεν ειμαι γυμνασμενος , τρελα , ουτε αθλητης
    αλλα καλυπτουμε αποστασεις!!

    αν πατε μια φορα παρασκευη!! στο θυσειο στο κατω μερος του σταθμου του ηλεκτρικου
    21:30 μεχρι 22:00 το πολυ.. ..θα δειτε Κοσμο εκει !!!

    υπαρχει και site http://podilates.gr/ να δειτε και άλλες βολτες στην αττική

    απο εκει φευγουμε για καθε γωνια τις Αττικής γυρω στα 100 και βαλεεε ατομα.
    Γυριζω σπιτι μου πετρουπολη μετα , που εχει ανηφορες!!! και ειμαι 97 κιλα!

    τι να το κανεις το μοτερ ???

    Αλλα αν οντος θελουμε ενα μοτερ πρεπει να σκευτουμε το βαρος , πολυ μα πολυ βασικό ειναι το βάρος!!!

    φλερταρω και με το θεμα ηλεκτρικου
    αλλα μονο σαν υποβοηθεια!! οχι να εξαρτασε απο την μπαταρια!!
    προσωπικα το ψαχνω το θεμα με γεννητρια μόνο , για να φορτιζω μια μικρη μπαταρια για το GPS , καμια καμερα , κινητο , φωτα

    οχι ομως κινηση!

    δειτε λιγο την γεννητριουλα να μου πειτε

    http://www.sheldonbrown.com/harris/l...g/shimano.html

    ειναι 6V με 3watt αποδοση πολυ καλη , μιωνει ελαχιστα την ταχυτητα του ποδηλατου
    στο ebay εχω βρει και ποιο παλια μοντελα με 2,4 watt

    ολα ειναι μονο για μπροστινη ροδα
    φυσικα πρεπει να βρεις στεφανι και ακτινες που να ταιριαζουν!!

    δειτε και test
    πολυ προσεκτικα
    pdf
    http://www.vintagebicyclepress.com/VBQgenerator.pdf
    html
    http://www.myra-simon.com/bike/dynotest.html

    ειναι βασικό να ειναι elegant η λυση
    να μην μιωσει χωρις λογο ταχυτητα αλλα και να μην εχουμε πολυ βάρος!

    το ποδηλατο εχει αναρτισεις απο μονο του , την ροδα με τις ακτινες , το λαστιχο , μαζι με τον σκελετο του.
    Λειτουργουν ολα μαζι αρμονικα με το σωμα , σαν αναρτιση. αν βαλουμε μεγαλο βαρος οχι κατανεμιμενο σωστα , δεν θα ειναι και τοσο λειτουργικη η αναρτηση , θα εχουμε προβληματα και φθορές μελλοντικά!!

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη TeslaCoil : 29-03-10 στις 07:23

  9. #29
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    αντωνης
    Εγγραφή
    Mar 2010
    Περιοχή
    ηρακλειο
    Μηνύματα
    5

    Προεπιλογή

    και εγω απο ηρακλειο ειμαι και ενδιαφερομαι να φτιαξω ενα ποδηλατο που εχω σε ηλεκτρικο,μπορεις να μου πεις απο που θα βρω το κιτ σε καλη τιμη η καποια πατεντα να κανουμε ?/// σε ευχαριστω

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #30
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    αντωνης
    Εγγραφή
    Mar 2010
    Περιοχή
    ηρακλειο
    Μηνύματα
    5

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stavroskaloxrist Εμφάνιση μηνυμάτων
    εψαξα στο google για της σηγκεκριμενες μπαταριες και κατω απο 450 δολαρια δεν βρηκα τπτ.. αυτες που λες εσυ τις πιο φτηνες που τις εχουνε? εδω στο ηρακλειο ξερεις κανενα μαγαζι που να μπορο να βρω τετιες μπαταριες?
    αν εξερεσουμε της μπαταριες που σου ειπα πιο πριν να βαλω, οι αλλες μοληβδου που ειναι 18ah που λενε οτι αντεχουν 70 αμπερ, δεν θα κανουν δουλια? και αργοτερα να βαλω τις καλες?? η καπιες αλλες λιθιου μηπος κανουν δουλεια??
    αι εγω απο ηρακλειο ειμαι και ενδιαφερομαι να φτιαξω ενα ποδηλατο που εχω σε ηλεκτρικο,μπορεις να μου πεις απο που θα βρω το κιτ σε καλη τιμη η καποια πατεντα να κανουμε ?/// σε ευχαριστω

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 5 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. 24v σε 12v μοτερ υαλοκαθαριστηρων αυτ/ων.
    By jojosst in forum Ερωτήσεις Αρχάριων
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-03-16, 12:05
  2. τροφοδοτικο +24v, -24v, +12v και -12v
    By nio-4- in forum Κυκλώματα Τροφοδοτικών
    Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-01-16, 14:12
  3. Κινηση 12v μοτερ απο 20 μετρα μακρια
    By DJman in forum Ερωτήσεις Αρχάριων
    Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-02-14, 20:57
  4. Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-04-11, 12:37
  5. Αναζήτηση μοτερ dc 12V ή 24V
    By ba99297 in forum Ερωτήσεις Αρχάριων
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-03-11, 01:17

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας