Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 3 από 3

Θέμα: Το Παλιο Ελληνικο Πειρατικο Ραδιοφωνο..ξαναζει...

  1. #1
    Μέλος Το avatar του χρήστη yet!
    Εγγραφή
    Feb 2005
    Περιοχή
    Γερμανια
    Μηνύματα
    124

    Προεπιλογή Το Παλιο Ελληνικο Πειρατικο Ραδιοφωνο..ξαναζει...

    Ημ. Εγγραφής: Mar 2010
    Μηνύματα: 1


    Το παλιο καλο Πειρατικο Ραδιοφωνο....
    Αγαπητοι μου φιλοι και φιλες γεια σας ....Απο μικρο παιδι με εσυναρπαζε η Μουσικη και γενικα το Πειρατικο Ραδιοφωνο... Εζησα τις συγκλονιστικες στιγμες του Πολυτεχνειου και σε ηλικια μολις 12 χρονων εφτειαξα στην Αθηνα και συγκεκριμενα στην Καισαριανη το πρωτο μου Πειρατικο σταθμο κανοντας εκπομπες με Ελληνικη και ξενη Μουσικη στα τελη της δεκαετιας του 70 και αρχες της δεκετιας του 80... Λογω της Παρανομιας μου εφαγα πολυ Κυνηγι απο τις Αρχες αλλα ποτε δεν το εβαλα κατω... Οι παλιοι ισως θυμουνται ακομα απο την δεκετια του 70 το θρυλικο Radioyet! και ισως το Ραδιο Ακροπολις... Με τα χρονια, εμαθα να παιζω Μουσικη και εφτειαξα και δικα μου Τραγουδια...Ζω εδω και 25 περιπου χρονια στην Γερμανια και ειμαι φαντικος συλλεκτης Παλιων Ραδιοφωνων Τζουκμποξ , Τηλεορασεων και γενικα οτι ειναι παλιο....σπανιο και εχει σχεση με την Μουσικη... Φυσικα ποτε δεν ξεχασα το πραγματικο ελληνικο Ραδιοφωνο... Σημερα εχω ηρεμησει λιγο και εχω πεσει στο Λουκι της...νομιμοτητας... Εδω και λιγο καιρο μετα απο πολυ κοπο και εξοδα εφτειαξα το δικο μου μοντερνο Ραδιοφωνικο Σταθμο , Ιντερνετ Ραδιοφωνο, που σκοπο εχει να γυριζει τον ακροατη αρκετες δεκαετιες πισω και να τον κανει να θυμηθει ομορφες στιγμες που ισως να μην γυρισουν ποτε ξανα... Ο σταθμος λεγεται Radioyet! και ειναι απολυτα Νομιμος πια... Πληρωνω πολλα χρηματα για τα Δικαιωματα ενω δεν εχω ουτε μια Δραχμη εσοδα απο διαφημησεις γιατι απλα δεν εχω διαφημησεις... Η μουσικη που παιζω ειναι ελαφρο Ροκ, μπαλαντες...αλλα μονο επιτυχιες του 70,80,90... Διαβαζω ολα τα Μυνηματα των ακροατων στον Αερα και σεβομαι τους ακρατες που ειναι η Ψυχη του Radioyet! Αν θελετε να με ακουσετε, και να συμετασχετε στην Παρεα μας συντονιστειτε στο www.Radioyet.de αφηστε με να σας ταξιδεψω λιγα χρονια πισω στις καλες ημερες του παλιου Ελληνικου Πειρατικου Ραδιοφωνου... Μεσω μιας φορμας επικοινωνιας που υπαρχει στην Ιστιοσελιδα μου μπορειτε να στειλετε τα Μυνηματα σας κατ ευθειαν στο Στουντιο και θα διαβαστουν αμεσως ζωντανα στον αερα.... Μπορειτε επισης να βγειτε αμεσως και τηλεφωνικα στον αερα!! Ακομα υπαρχει και η πιθανοτητα και να συνεργαστειτε μαζι μου αν θελετε... Εκπομπες κανω καθε βραδυ απο τις 22.00 μεχρι την 01.00 τα μεσανυχτα...εκτος Τεταρτης και Σαββατου..που περναω τις ωρες μου με το αγαπημενο μου κοριτσι... την Lisi... Ραντεβου λοιπον αυριο το βραδυ στις 22.00 Εδωωωωωωωωωω! Θα χαρω πολυ να εχω διπλα μου ατομα που ξερουν απο καλη μουσικη και αγαπουν τις Αναμνησεις..Φιλικα....Chris the YET!

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη yet! : 20-03-10 στις 10:45

  2. #2
    Μέλος Το avatar του χρήστη Shaman
    Όνομα
    Νικος
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Λημνος
    Μηνύματα
    48

    Προεπιλογή

    χρησταρα είσαι ωραίος
    για τα πρώτα γενέθλια του σταθμού σου εύχομαι:

    Keep on rockin'

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #3
    Μέλος Το avatar του χρήστη yet!
    Εγγραφή
    Feb 2005
    Περιοχή
    Γερμανια
    Μηνύματα
    124

    Προεπιλογή

    Φιλαρα Νικο σε υπερευχαριστω για τις ευχες σου!!!!!!!!!!!!!!!!
    Καλη σου Ακροαση!!!!

    0 Not allowed! Not allowed!
    http://www.Radioyet.de
    Το Ελληνικό Ραδιόφωνο....από την Γερμανία...!
    Κάθε Δευτέρα , Τρίτη και Πέμπτη απο 22.00 μεχρι τις 01.00 τα μεσάνυχτα...

    Γίνετε φίλοι μου στο Facebook εδώ.. https://www.facebook.com/RADIOYET.THE.GREEK.RADIO

Παρόμοια Θέματα

  1. Πειρατικο ραδιοφωνο
    By stelios789 in forum Γενικά
    Απαντήσεις: 35
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-04-16, 22:37
  2. σχοινι για παλιο ραδιοφωνο
    By sv6hmn in forum Συσκευές Εικόνας-Ήχου
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-12-12, 22:30
  3. Ραδιοφωνο απο παλιο Mitsubishi Lancer..! Ερωτηση
    By Mixalis xania in forum Κυκλώματα για Auto & Moto
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-09-12, 17:57
  4. Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-06-12, 01:33

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας