Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 7 από 7

Θέμα: Βοηθεια για συμληρωση στοιχειων για δημιουργια λογαριασμου

Hybrid View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. #1
    Μέλος Το avatar του χρήστη nupogodi
    Όνομα
    Νικος
    Εγγραφή
    Jul 2009
    Περιοχή
    Κορωπι
    Μηνύματα
    140

    Προεπιλογή Βοηθεια για συμληρωση στοιχειων για δημιουργια λογαριασμου

    Γεια σε ολους τους φιλους του hlektronika.gr.Θελω να δημιουργησω εναν λογαριασμο ηλεκτρονικου ταχυδρομειου για το προγραμμα των Windows <<Αλληλογραφια των Windows>>.Ετσι λοιπον ανοιγω το προγραμμα αυτο και κανω κλικ στο πανω πανω μερος στο Εργαλεια->Λογαριασμοι->Προσθηκη->Λογαριασμοςηλεκτρονικου ταχυδρομειου
    και ετσι οδηγουμαι στα βηματα για τη συμληρωη των στοιχειων του λογαριασμου.Με ορισμενα πεδια τα βρισκω δυσκολα και δεν ξερω τι να συμπληρωσω παρολο που ανατρεχω στη Βοηθεια του προγραμματος.Θα σας παρουσιασω τα παιδια ενα ενα για να με βοηθησετε οπως μπορειτε. εχουμε και λεμε:
    Βημα 1ο Εμφανιζομενο ονομα
    Εδω με βαση τα οσα καταλαβα απο την βοηθεια αυτο μπορει να ειναι τυχαιο πχ
    Nick Nikitakis
    Βημα 2ο ηλεκτρονικη διευθυνση που χρησιμοποιουν οι αλλοι για να σας στελνουν μυνηματα
    Εδω συμπληρωνω την διευθυνση μου ταδε@yahoo.com
    Βημα 3ο Τυπος διακομιστη εισερχομενης αλληλογραφιας
    POP3
    IMAP
    HTTP

    Εδω δυσκολευομαι δεν ξερω πως μπορω να βρω τον τυπο του διακομιστη των e-mail μου
    Διακομιστης εισερχομενης αλληλογραφιας
    Με βαση την βοηθεια πρεπει να γραψω pop.ταδε.com.Ομωςσκεφτομαι:αφου
    η διευθηνση μου ειναι ταδε@yahoo.com ποιος ειναι ο διακομιστης των e-mail μου πως μπορω να των βρω?
    Ονομα διακομιστη εξερχομενης αλληλογραφιας
    Ομοιως οπως παραπανω
    Ο διακομιστης ηλεκτρονικης αλληλογραφιας απαιτει ελεγχο ταυτοτητας
    Δεν ξερω αν θα πρεπει να το επιλεξω η οχι
    Βημα 4ο Στοιχεια συνδεσης για αλληλογραφια Internet
    Ονομα χρηστη
    ταδε@yahoo.com
    Κωδικος χρηστη πληκτρολογω εναν κωδικα
    Ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις

    0 Not allowed! Not allowed!
    Παρακαλετο αιδoιον ξινη συνουσια.
    Μην πιστευεις ομοφυλοφιλου ανδρος τα λογια και εκδιδομενης γυναικος τα μοιρολογια.
    Democrats differ from Republicans as much Coca Cola differs from Pepsi Cola.--Gore Vidal.

  2. #2
    Μέλος Το avatar του χρήστη grglaz
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Sep 2007
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    271

    Προεπιλογή

    Γεια σου Νικο,yahoo εχεις?Αν ναι κοιτα εδω
    http://www.freeemailtutorials.com/wi...ailAccount.htm

    επισης για να δουλεψει θα πρεπει να πας στις επιλογες του λογαριασμου σου(στην σελιδα της yahoo) εκει που λεει "προσβαση και προωθηση pop" και να ενεργοποιησεις την επιλογη "προσβαση σε web και pop"

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #3
    Μέλος Το avatar του χρήστη nupogodi
    Όνομα
    Νικος
    Εγγραφή
    Jul 2009
    Περιοχή
    Κορωπι
    Μηνύματα
    140

    Προεπιλογή

    Ναι εχω yahoo θα το ρυθμισωτο λογαριασμο μου του yahoo οπως μου ειπες ευχαριστω για την απαντηση.Καταλαβα επισης οτι στο πεδιο επιλογη τυπου διακομιστη στο Βημα3ο για τη δημιουργια λογαριασμου θα πρεπει να διαλεξω POP3.Στο ονομα διακομιστη θα πρεπει να βαλω pop.yahoo.com στο πεδιο Διακομιστης εισερχομενης αλληλογραφιας μηπως ξερει κανεις?

    0 Not allowed! Not allowed!
    Παρακαλετο αιδoιον ξινη συνουσια.
    Μην πιστευεις ομοφυλοφιλου ανδρος τα λογια και εκδιδομενης γυναικος τα μοιρολογια.
    Democrats differ from Republicans as much Coca Cola differs from Pepsi Cola.--Gore Vidal.

  4. #4
    Μέλος Το avatar του χρήστη Hary Dee
    Όνομα
    Χαράλαμπος
    Εγγραφή
    Jul 2009
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Μηνύματα
    973

    Προεπιλογή

    Νίκο καλησπέρα. Ξέρω ότι αυτό που θα σου πω δεν κάνει για το yahoo αλλά σκέψου το. Είμαι και εγώ άσχετος από ρυθμίσεις ταχυδρομείων. Αλλά πλέον άμα έχεις hotmail τα πράγματα είναι γελοία!
    1. Κατεβάζεις το Windows Live Mail (ένα πράγμα σαν αυτό που έχεις, σαν outlook)
    2. Απλά βάζεις το email και τον κωδικό σου.
    Τόσο απλά! Με το yahoo παιδευόμουν αρχικά, αλλά μετά το ρύθμισα να στέλνει τα mails που του έρχονται κατ' ευθείαν στο hotmail. Αυτά είχα να πω εγώ...

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #5
    Μέλος Το avatar του χρήστη nupogodi
    Όνομα
    Νικος
    Εγγραφή
    Jul 2009
    Περιοχή
    Κορωπι
    Μηνύματα
    140

    Προεπιλογή

    Χαραλαμπε και Γιωργο σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας.Ακολουθησα τις υποδειξεις σας στην εναλλακτικη διευθυνση ταχυδρομειου που ειχα στο gmail.Αντιμετωπιζω ομως ενα περιεργο προβλημα:ενω εχω κανει κλικ στο τετραγωνακι και εχω επιλεξει <<ο διακομιστης απαιτει ελεγχο ταυτοτητας>>στο 30 βημα οπως απαιτειται λαμβανω το εξης μυνημα σφαλματος οταν παω να στειλω mail απο την αλληλογραφια windows:Δεν ηταν δυνατη η αποστολη του μυνηματος.Η ρυθμιση ταυτοτητας ενδεχομενως να μην ειναι σωστη για το δια κομιστη εξερχομενης αλληλογραφιας και ακριβως το ιδιο συμβαινει οταν ρυθμιζω να μην απαιτει ο διακομιστης ελεγχο ταυτοτητας μηπως ξερετε γιατι γινεται αυτο η μηπως πρεπει να επικοινωνησω με την εταιρια που μου παρεχει internet?

    0 Not allowed! Not allowed!
    Παρακαλετο αιδoιον ξινη συνουσια.
    Μην πιστευεις ομοφυλοφιλου ανδρος τα λογια και εκδιδομενης γυναικος τα μοιρολογια.
    Democrats differ from Republicans as much Coca Cola differs from Pepsi Cola.--Gore Vidal.

  6. #6
    Μέλος Το avatar του χρήστη nupogodi
    Όνομα
    Νικος
    Εγγραφή
    Jul 2009
    Περιοχή
    Κορωπι
    Μηνύματα
    140

    Προεπιλογή

    Παιδια καλησπερα!Εχω πολυ ευχαριστα νεα!! καταφερα να διορθωσω το προβλημα που προανεφερα.Ανατρεξα στα αθρα βοηθειας του gmail και συμπληρωσα τα στοιχεια του λογαριασμου βημα βημα και συμφωνα με τις υποδειξεις.Κανοντας αποπειρα να χρησιμοποιησω το προγραμμα για αποστολη η ληψη της αλληλογραφιας μου βγηκε το σφαλμα με τη ρυθμιση της ταυτοτητας.Λοιπον να τι ειχα παραλειψει να κανω:επρεπε να κανω κλικ στο Εργαλεια->Λογαριασμοι->και κλικ στο λογαριασμο που δημιουργησα.Ανοιγοντας τον ειχε στο πανω πανω μερος τις εξης καρτελες:
    Γενικα,Διακομιστες,Συνδεση,Ασφαλεια,Για προχωρημενους.Ανοιξα την καρτελα Για προχωρημενους και ειδα οτι στα πεδια για τους αριθμους θυρων διακομιστων εισερχομενης και εξερχομενης αλλλογραφιας αντιστοιχα τα νουμερα δεν ηταν σωστα τα διορθωσα και εβαλα τα καταλληλα συμφωνα με τη βοηθεια του gmail και τελος εκανα κλικ στα τετραγωνα κια των πεδιων για την ασφαλη συνδεση SSL των διακομιστων.Μετα εκανα κλικ στο ΟΚ και οι ρυθμισεις αποθηκευτηκαν και απο τοτε χρησιμοποιω το προγραμμα με 100% επιτυχια.Τελειωνοντας να ξαναευχαριστησω τους δυο φιλους για τις απαντησεις τους γιατι με βοηθησαν πολυ να κανω και καποιες απαραιτητες ρυθμισεις στον λογαριασμο του gmail.Αυτα λοιπον

    0 Not allowed! Not allowed!
    Παρακαλετο αιδoιον ξινη συνουσια.
    Μην πιστευεις ομοφυλοφιλου ανδρος τα λογια και εκδιδομενης γυναικος τα μοιρολογια.
    Democrats differ from Republicans as much Coca Cola differs from Pepsi Cola.--Gore Vidal.

Παρόμοια Θέματα

  1. ενφανηση στοιχειων
    By kleima in forum Software Η/Υ
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-01-16, 02:56
  2. Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-06-13, 17:09
  3. Βοηθεια για δημιουργια κυκλωματος
    By kapazo in forum Διάφορα Κυκλώματα
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-04-13, 16:16

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας