Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 25 από 25

Θέμα: Τι είδους Dimmer για φωτοσωλήνα LED?

  1. #21
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    αποστολης
    Εγγραφή
    Mar 2010
    Περιοχή
    βολος
    Μηνύματα
    2

    Προεπιλογή dimmer for led

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thorik Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σας παιδιά, η ερώτηση μου είναι απλή. Τι είδους dimmer πρέπει να χρησιμοποιήσω σε απλό μονόχρωμο φωτοσωλήνα με LED (220v) για να μην τρεμοπαίζει?
    Ευχαριστώ
    γεια σας παιδια οντας νέος και πολυ απειρος στα ηλεκτρονικα οχι ομως και στα ηλεκτρολογικα θα ηθελα να μου πειτε για ενα σετ αντιστασεων που θα μπορουσα να βαλω παραλληλα σε 5μ σωληνα led για να την ντιμαρω οσο το δυνατον καλυτερα. πως θα αντιμετωπισω την παραγομενη θερμοτητα;ευχαριστω εκ των προτερων .αγωνιστικους χαιρειτισμους !!!!!

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #22
    Μέλος Το avatar του χρήστη sakis
    Όνομα
    east electronics
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    ATHENS GREECE
    Μηνύματα
    3.012

    Προεπιλογή

    αν προσπαθησουμε να το κανουμε απλα ελληνικα η καλυτερη λυση και για σενα και για τον αρχικο ποστερ ειναι να κανει καποια μετατροπη στο ντιμμερ και οχι να προσθετει φορτια και λαμπες για να λυσει το προβλημα του

    Αυτο ομως απαιτει γνωσεις στα ηλεκτρονικα και εχει και καποιο σοβαρο θεμα ασφαλειας σε οτι αφορα επεμβασεις σε ενα προιον που δουλευει σε ταση δικτυου ...

    Αν μπορεις να ανεβασεις ενα σχηματικο απο το ντιμμερ που χρησιμοποιεις ( το οποιο ειναι τοσο ευκολο ωστε μπορεις να το κανεις με το ματι ) σε λιγοτερο απο πεντε λεπτα θα εχεις πεντε προτασεις και τελος

    Ηδη κατα πασα πιθανοτητα η προταση του μη Δημοσιου υπαλληλου Φιλμαν μπορει να δουλεψει μια χαρα ( αν και εγω δεν το εχω δοκιμασει ) αλλα θελει προσοχη στο πως θα αλλαξεις το τριακ και πως θα το μονωσεις ....

    0 Not allowed! Not allowed!
    SERVICE ΕΝΙΣΧΥΤΩΝ ΚΑΙ ΙΑΠΩΝΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΗΧΟΥ
    east_electronics@yahoo.gr
    www.eastelectronics.gr επισκευη ενισχυτη , επισκευη ενισχυτων , επισκευη ηχειου , επισκευη sansui , επισκευη techΝics

  3. #23
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    αποστολης
    Εγγραφή
    Mar 2010
    Περιοχή
    βολος
    Μηνύματα
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν προσπαθησουμε να το κανουμε απλα ελληνικα η καλυτερη λυση και για σενα και για τον αρχικο ποστερ ειναι να κανει καποια μετατροπη στο ντιμμερ και οχι να προσθετει φορτια και λαμπες για να λυσει το προβλημα του

    Αυτο ομως απαιτει γνωσεις στα ηλεκτρονικα και εχει και καποιο σοβαρο θεμα ασφαλειας σε οτι αφορα επεμβασεις σε ενα προιον που δουλευει σε ταση δικτυου ...

    Αν μπορεις να ανεβασεις ενα σχηματικο απο το ντιμμερ που χρησιμοποιεις ( το οποιο ειναι τοσο ευκολο ωστε μπορεις να το κανεις με το ματι ) σε λιγοτερο απο πεντε λεπτα θα εχεις πεντε προτασεις και τελος

    Ηδη κατα πασα πιθανοτητα η προταση του μη Δημοσιου υπαλληλου Φιλμαν μπορει να δουλεψει μια χαρα ( αν και εγω δεν το εχω δοκιμασει ) αλλα θελει προσοχη στο πως θα αλλαξεις το τριακ και πως θα το μονωσεις ....
    αρχικα ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση ,εκανα δοκιμη με μια λαμπα 60w και με μια 3.3Κ 17W και δουλεψε τελεια .ενας καλυτερος συνδυασμος αντιστασεων για την θερμοκρασια ;το ντιμερ ειναι ωμικο με περιθωριο 100w-500w gewiss gw020.ευχαριστω και παλι.

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #24
    Μέλος Το avatar του χρήστη Αποστόλης1
    Όνομα
    Αποστόλης
    Εγγραφή
    Dec 2009
    Περιοχή
    Άγονη γραμμή. https:// Αιγαίο/Κάρπαθος
    Μηνύματα
    1.497

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν π..........................αι τελος

    Ηδη κατα πασα πιθανοτητα η προταση του μη Δημοσιου υπαλληλου Φιλμαν μπορει να δουλεψει μια χαρα ( αν και εγω δεν το εχω δοκιμασει ) αλλα θελει προσοχη στο πως θα αλλαξεις το τριακ και πως θα το μονωσεις ....
    Μακάρι οι μισοί δημόσιοι υπάλληλοι να είχαν την επάρκεια του Φίλμαν.

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #25
    Μέλος Το avatar του χρήστη FILMAN
    Όνομα
    Φίλιππος
    Εγγραφή
    Dec 2009
    Περιοχή
    Δάφνη, Αθήνα
    Μηνύματα
    11.991

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Αποστόλης1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μακάρι οι μισοί δημόσιοι υπάλληλοι να είχαν την επάρκεια του Φίλμαν.
    Χαχαχα! Αααααχ, όταν ήμουνα δημόσιος υπάλληλος... Ωράριο 8:00 - 1:30... Τώρα... 9:00 - 5:00... Πάει η μέρα...

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3

Παρόμοια Θέματα

  1. διακοπτης dimmer για led καηκε.
    By vaggos400 in forum Ηλεκτρολογικά
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-03-16, 10:37
  2. dimmer για led ταινια
    By κωστας1982 in forum Κυκλώματα Εικόνας-'Ηχου & Φωτισμού
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-11-14, 21:13
  3. Dimmer για λαμπτήρα LED
    By Tripper in forum Ερωτήσεις Αρχάριων
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-09-14, 23:03
  4. dimmer για led σποτ 220v;
    By vagelisda in forum Ηλεκτρολογικά
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-01-14, 00:36

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας