Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 1 2
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 15 από 15

Θέμα: Touch Screen Juke-Box

  1. #11
    Μέλος Το avatar του χρήστη yet!
    Εγγραφή
    Feb 2005
    Περιοχή
    Γερμανια
    Μηνύματα
    124

    Προεπιλογή

    Αγαπητε μου φιλε επειδη ειμαι Συλλεκτης παλαιων αλλα και νεων Τζουκμποξ το θεμα σου μου κεντρισε αμεσως το ενδιαφερον!!! Πρεπει να σου πω οτι εμεινα Εκπληκτος απο την Δουλεια σου και θελω να σου δωσω συνχαρητηρια!! Το μονο που θα ηθελα να διορθωσω αν εκανα εγω την Κατασκευη ειναι το κουτι... Θα εφτειαχνα κατι πιο Φουτουριστικο...κατι πιο τρελο...που να χτυπαει στο ματι... Ξερεις ειμαι συνηθησμενος απο τα Wurlitzer, Rockola, Ami κλπ...και η αισθητικη παιζει για εμενα μεγαλο Ρολο... Αυτα φυσικα ειναι μονο προσωπικα Γουστα και σε καμια περιπτωση δεν θελω να μειωσω τη Υπεροχη Κατασκευη σου... Πρεπει να ομολογησω οτι με εβαλες σε σκεψη να φτειαξω και εγω κατι παρομοιο ακολουθωντας το Παρδειγμα σου.... αλλα και τις Τεχνικες Συμβουλες σου!! Και αυτο που ηθελα παντα ηταν να μετατρεψω ενα μηχανημα Photoplay που εχω, σε ΜΠ3 τζουκμποξ... Ειμαι τυχερος για τι η Οθονη ο Υπολογιστης το τροφοδοτικο αλλα και το Touch screen panel ειναι ολα επανω...Αλλα Υπαρχουν δυο μικρα Προβληματα... Το πρωτο ειναι η ελειψη χωρου για τον ενισχυτη γιατι θελω εναν δυνατο Ενισχυτη, και δευτερον οτι ο υπολογιστης εχει καποιο συστημα Branding που τα ΒΙΟΣ δεν σου επιτρεπουν να χρησιμοποιησεις αλλο λειτουργικο συστημα εκτος αυτου της Photoplay...Αλλο προβλημα ειναι οτι ειναι δυσκολο να βρεις Drivers για το Touch screen ... Για να πω την αληθεια δεν το εχω ψαξει αρκετα το Θεμα αλλα καποια λυση θα βρουμε σιγουρα.... Το βλεπω το πραγμα... Σημερα το βραδυ θα σκεφτομαι συνεχεια το πως θα το φτειαξω... Αχ τι μου εκανες παλι..... Σας παραθετω παρακατω και μια φωτο για να ξερετε γιατι μηχανημα μιλαω... To δικο μου ειναι το πιο παλιο μοντελο αλλα ειναι στην εμφανιση ακριβως το ιδιο με Καμερα επισης... Την Καμερα θα μπορουσαμε να την χρησιμοποιησουμε για να τραβαει μια Φωτο του καλυτερου Χρηστη η για να σωζει τον Χρηστη με την καλυτερη Playlist...η οτι αλλο μας ερθει στο μυαλο... Δεχτες φυσικα οι προτασεις... Πολλους Χαιρετισμους Χρηστος...

    http://bayern-automaten.de/smart1.jpg

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Radiometer : 24-05-10 στις 12:22
    http://www.Radioyet.de
    Το Ελληνικό Ραδιόφωνο....από την Γερμανία...!
    Κάθε Δευτέρα , Τρίτη και Πέμπτη απο 22.00 μεχρι τις 01.00 τα μεσάνυχτα...

    Γίνετε φίλοι μου στο Facebook εδώ.. https://www.facebook.com/RADIOYET.THE.GREEK.RADIO

  2. #12
    Μέλος Το avatar του χρήστη Stergios_[.gr]
    Όνομα
    Στέργιος
    Εγγραφή
    Dec 2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    930

    Προεπιλογή

    Πολύ ωραίο Bill! Εκπληκτική δουλειά!!

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #13
    Μέλος Το avatar του χρήστη button
    Όνομα
    Γιαννης
    Εγγραφή
    Aug 2010
    Περιοχή
    Λαγκαδας Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    663

    Προεπιλογή

    συγχαρητήρια !!! Απίστευτη δουλεία ... μου έβαλες ιδέα τώρα .....

    Εγώ ήθελα άδω και καιρώ να βάλω μια touch screen panel στο net book 10’’ ΝΥΟ ΝΒΟΟΚ 110
    αλλά συναντούσα εμπόδια . Αλήθεια τόσο εύκολο είναι ??? και λειτούργει άψογα

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #14
    Μέλος Το avatar του χρήστη BillGeo
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    A8hNA
    Μηνύματα
    139

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yet! Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΑΘα εφτειαχνα κατι πιο Φουτουριστικο...κατι πιο τρελο...που να χτυπαει στο ματι...
    Πρεπει να ομολογησω οτι με εβαλες σε σκεψη να φτειαξω και εγω κατι παρομοιο ακολουθωντας το Παρδειγμα σου.... αλλα και τις Τεχνικες Συμβουλες σου!!
    Και αυτο που ηθελα παντα ηταν να μετατρεψω ενα μηχανημα Photoplay που εχω, σε ΜΠ3 τζουκμποξ... Ειμαι τυχερος για τι η Οθονη ο Υπολογιστης το τροφοδοτικο αλλα και το Touch screen panel ειναι ολα επανω...Αλλα Υπαρχουν δυο μικρα Προβληματα... Το πρωτο ειναι η ελειψη χωρου για τον ενισχυτη γιατι θελω εναν δυνατο Ενισχυτη, και δευτερον οτι ο υπολογιστης εχει καποιο συστημα Branding που τα ΒΙΟΣ δεν σου επιτρεπουν να χρησιμοποιησεις αλλο λειτουργικο συστημα εκτος αυτου της Photoplay...Αλλο προβλημα ειναι οτι ειναι δυσκολο να βρεις Drivers για το Touch screen ...
    Για να πω την αληθεια δεν το εχω ψαξει αρκετα το Θεμα αλλα καποια λυση θα βρουμε σιγουρα....
    Φιλε Χρηστο,

    Ας τα παρουμε ενα ενα τα πραματα.
    Κατ' αρχας να σου οτι χαιρομαι παρα πολυ που σε παρακινησα να κανει κ εσυ κατι τετοιο. Και οπου μπορω θα βοηθησω φυσικα!
    Το κουτι δεν το εκανα πιο φανταζι, γιατι δεν ειμαι φαν του extreme, οτι ηθελα κατι τετοιο μιας και θα εμπαινε στο σαλονι μου μονιμα.
    Αλλα φυσικα αυτα ειναι γουστα και ο καθενας εχει τα δικα του.
    Αφου μου λες οτι εχει ηδη το photoplay κουτι εισαι ηδη στα μισα του δρομου.
    Αφου λες οτι εχει προβλημα με το pc που εχει μεσα, μην το σκεφτεσε, το πετας και βαζει ενα δικο σου.
    Ειναι πολυ ευκολο να βρεις ενα ετοιμο PC παλιας σχετικα τεχνολογιας για πολυ λιγα χρηματα,
    δες στις αγγελιες και εδω http://www.itsco.de/Computer_c1.htm
    Για τους drivers του toutch screen θα πρεπει να ψαξεις να βρεις τι controler χρησιμοποιεί, υποθετο οτι ειναι usb ετσι?
    Αλλα και παλι, αν δεν βρεις ακρη, το πετας κ παιρνεις αλλο απο e-bay.
    Για τον ενισχυτη τωρα. Τι εννοεις "δυνατο"? Ποσα watt rms θελεις να βγαζει? Και σε τι ηχεια/μεγαφωνα θα το συνδεσεις?
    Στην τελικη ενταση του ηχου παιζει μεγαλο ρολο και η ευαισθησία του ηχειου σου! Θα εκπλαγεις αν ακουσεις 20W RMS σε ενα ηχειο με 92db ευαισθησια!

    Στην διαθεση σου (και οποιου αλλου) για οτι προκύψει.
    Για πιο αμεση επικοινωνια το mail μου ειναι billgeoz@gmail.com

    0 Not allowed! Not allowed!
    -There are 10 kinds of people, those that understand binary and those that don't

  5. #15
    Μέλος Το avatar του χρήστη navar
    Όνομα
    Kωνσταντίνος
    Εγγραφή
    May 2010
    Περιοχή
    τρικαλα
    Μηνύματα
    3.078

    Προεπιλογή

    μιας και είσται κάπως στα επαγγελματικά μου λημέρια !
    καλά είναι να μας πείς πιο έκδοση photoplay έχεις (το κάσωμα) και είναι έυκολο να βρούμε drivers συνήθως τα πράγματα είναι εύκολα !
    το πάνελ είναι ELO και βρίσκεις πανεύκολα για όλα τα λειτουργικά !
    τώρα περι υπολογιστή ! ο ενσωματομένος είναι τραγικά αργός ( συνηθως) τον τον αφαιρείς με 2 βίδες που έχει όλο το πίσω μέρος !
    και μένει μπόλικος χόρος !
    πρέπει να βάλεις ενα συμβατικό τροφοδοτικό και για μητρική σου προτείνω μία απο τισ μικρές με τον ενσωματομένο atom !
    αρκετά φτηνή με 70€ τα έχει όλα πάνω !

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 1 2

Παρόμοια Θέματα

  1. TM50 TOUCH SCREEN ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ micro-SD CARD
    By kasikis in forum Συστήματα Ασφαλείας
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-12-15, 14:46
  2. Πρόβλημα με touch screen σε smartphone
    By limas in forum Συσκευές GSM / GPS / Tablet
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-04-15, 22:25
  3. calibration touch screen κινητου
    By maiko21 in forum Συσκευές GSM / GPS / Tablet
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-01-13, 20:45
  4. DTMF & TOUCH SCREEN ΚΙΝΙΤΟ?
    By GSR600 in forum Συστήματα Ασφαλείας
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-02-11, 14:11
  5. χρήση touch screen
    By haris_216 in forum Κυκλώματα Εικόνας-'Ηχου & Φωτισμού
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-09-10, 16:58

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας