Σελίδα 1 από 2 1 2 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 11

Θέμα: ΠΑΛΙΑ ΣΥΛΛΕΚΤΙΚΑ ΜΙΚΡΟΦΩΝΑ 60ς

  1. #1
    Μέλος Το avatar του χρήστη yet!
    Εγγραφή
    Feb 2005
    Περιοχή
    Γερμανια
    Μηνύματα
    124

    Προεπιλογή ΠΑΛΙΑ ΣΥΛΛΕΚΤΙΚΑ ΜΙΚΡΟΦΩΝΑ 60ς

    Γεια σας παιδια... Να τα μικροφωνα που σας ελεγα... Πολυ παλια κοματια και εκανα κοπο για να τα αποκτησω... Το Shure ειναι ενα ιδιο με αυτο που τραγουδαγε ο ELVIS PRESLAY.... Τα Echolette τα χρησιποποιησαν πολυ οι Beatles.... Το AKG D12 χρησιμοποιηθηκε πολυ στην Ελλαδα και πολλοι διασημοι Τραγουδιστες το επιασαν στα χερια τους... Τελος θελω να σας πω απο ποτε με επιασε αυτη η μανια με τα παλια Μικροφωνα... Δεν θυμαμαι ακριβως πως αλλα οταν ημουν 6 χρονων βρεθηκα σε ενα Μουζουκτζιδικο στην Πλακα... Απο εκεινα που βλεπετε στις παλιες ασπρομαυρες Ελληνικες ταινιες, με τον Καζντζιδη , Μαρινελα, Χρηστακη κλπ..Εκει λοιπον αντικρυσα το πρωτο Διχρωμο τετραγωνο AKG Μικροφωνο... Απο τοτε δεν το ξεχασα ποτε και οταν πια μεγαλωσα το απεκτησα και το χαιρομαι παντα... Φιλικα... Χρηστος

    Shure 55SH ELVIS MIKRO





    ECHOLETTE TOP12 BEATLES MIKRO




    AKG D12 BASS DRUMS MIKRO






    ECHOLETTE ΑΠΛΟ.... ΑΛΛΑ ΥΠΕΡΟΧΟ ΜΙΚΡΟΦΩΝΟ!!!



    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη yet! : 11-04-10 στις 18:56
    http://www.Radioyet.de
    Το Ελληνικό Ραδιόφωνο....από την Γερμανία...!
    Κάθε Δευτέρα , Τρίτη και Πέμπτη απο 22.00 μεχρι τις 01.00 τα μεσάνυχτα...

    Γίνετε φίλοι μου στο Facebook εδώ.. https://www.facebook.com/RADIOYET.THE.GREEK.RADIO

  2. #2
    Μέλος Το avatar του χρήστη Πετρος Πετριδης
    Όνομα
    Πετρος
    Εγγραφή
    Jun 2009
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    383

    Προεπιλογή

    Πολύ όμορφα και αυτά τα κομμάτια της συλλογής σου.Σκέφτηκες ποτέ να τα εκθέσεις? περιμένω την επόμενη έκπληξη.Κάτι μου λέει ότι δεν τελείωσαν ακόμα.

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #3
    Μέλος Το avatar του χρήστη rep
    Όνομα
    Χρυσοστομος
    Εγγραφή
    Oct 2009
    Περιοχή
    Μακροχωρι Βεροια
    Μηνύματα
    1.331

    Προεπιλογή

    Ειναι φοβερα.θε θελα και γω να παρω μερικα.

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #4
    Μέλος Το avatar του χρήστη yet!
    Εγγραφή
    Feb 2005
    Περιοχή
    Γερμανια
    Μηνύματα
    124

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Πετρος Πετριδης Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολύ όμορφα και αυτά τα κομμάτια της συλλογής σου.Σκέφτηκες ποτέ να τα εκθέσεις? περιμένω την επόμενη έκπληξη.Κάτι μου λέει ότι δεν τελείωσαν ακόμα.
    Ευχαριστω φιλε Πετρο... Οπως ισως ξερεις μενω εδω και 25 χρονια στην Κρυα Γερμανια.... Θα ηθελα ομως επιδη ειμαι και καποιας Ηλικιας τα αντικειμενα που εχω με τοσο κοπο δω και χρονια μαζεψει να καταληξουν σε καποιο ΕΛηννικο Μουσειο Τεχνης.... Αλλα δυστυχως η κατασταση της υγειας μου δεν μου επιτρεπει μετακινησεις... Ετσι υπαρχει ο Κινδυνος να καταληξουν ολα καποτε σε ενα Γερμανικο Μουσειο η στην χειροτερη Περιπτωση στο Γερμανικο ΕΒΑΥ..κατι που δεν θα ηθελα ποτε!!! Φιλικα... Χρηστος...

    0 Not allowed! Not allowed!
    http://www.Radioyet.de
    Το Ελληνικό Ραδιόφωνο....από την Γερμανία...!
    Κάθε Δευτέρα , Τρίτη και Πέμπτη απο 22.00 μεχρι τις 01.00 τα μεσάνυχτα...

    Γίνετε φίλοι μου στο Facebook εδώ.. https://www.facebook.com/RADIOYET.THE.GREEK.RADIO

  5. #5
    Μέλος Το avatar του χρήστη sv9cvk
    Όνομα
    Χρηστος
    Εγγραφή
    Oct 2004
    Περιοχή
    Ρεθυμνο Κρητη
    Μηνύματα
    321

    Προεπιλογή

    Αχ ρε Χρηστο!!
    Το AKG μου θυμηζει μερικα (6 ) AKG C12 στουντιακα (λαμπατα δεκαετειας του 60 ) που ειχαν περασει απο τα χερια μου και εκανα την @@@@@@@ και δεν κρατησα κανενα για μενα αλλα τα "σκοτωσα" στο ebay
    (θεωρουνται απο τα καλυτερα μικροφωνα ακομα και σημερα)
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #6
    Μέλος Το avatar του χρήστη yet!
    Εγγραφή
    Feb 2005
    Περιοχή
    Γερμανια
    Μηνύματα
    124

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sv9cvk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αχ ρε Χρηστο!!
    Το AKG μου θυμηζει μερικα (6 ) AKG C12 στουντιακα (λαμπατα δεκαετειας του 60 ) που ειχαν περασει απο τα χερια μου και εκανα την @@@@@@@ και δεν κρατησα κανενα για μενα αλλα τα "σκοτωσα" στο ebay
    (θεωρουνται απο τα καλυτερα μικροφωνα ακομα και σημερα)
    Αχ Χρηστο... Σημερα ειναι πανακριβα αυτα!! Κριμα!! Αλλα παντα υπαρχει καιρος... Σημερα στην Ελλαδα ολο και κατι θα βρισκετε.. Δεν μπορει να τα κατεστρεψαν ολα... Αλλα απο οτι ξερω πολλα αγοραστηκαν απο Γερμανους Τουριστες που εχονταν στην Ελλαδα με μονο τον σκοπο να παρουν σε εξεφτελιστικες τιμες συλλεκτικα αντικειμενα που οι Ελληνες δεν ηξεραν την αξια τους... Το Ιδιο εκαναν και με τα Τζουκμποξ... Φιλκα Χρηστος

    0 Not allowed! Not allowed!
    http://www.Radioyet.de
    Το Ελληνικό Ραδιόφωνο....από την Γερμανία...!
    Κάθε Δευτέρα , Τρίτη και Πέμπτη απο 22.00 μεχρι τις 01.00 τα μεσάνυχτα...

    Γίνετε φίλοι μου στο Facebook εδώ.. https://www.facebook.com/RADIOYET.THE.GREEK.RADIO

  7. #7
    Μέλος Το avatar του χρήστη Thanos10
    Όνομα
    θανος
    Εγγραφή
    Nov 2008
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    2.495

    Προεπιλογή

    Λοιπον yet πρεπει να κανεις μια εκθεση δεν γινεται αλλιως.

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #8
    Μέλος Το avatar του χρήστη Πετρος Πετριδης
    Όνομα
    Πετρος
    Εγγραφή
    Jun 2009
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    383

    Προεπιλογή

    Όποιος τα δει θα πάθει πλάκα από τις τηλεοράσεις μέχρι το VW pick up.Για την υγεία σου Yet εύχομαι όλα κατ' ευχήν.

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #9
    Μέλος Το avatar του χρήστη Phatt
    Όνομα
    Παναγιώτης
    Εγγραφή
    Apr 2009
    Περιοχή
    Σέρρες
    Μηνύματα
    2.109

    Προεπιλογή

    Δεν εχω λογια Χρηστο...Τι να πουμε αλλο...Ειμαι σιγουρος οτι οχι μονο τα εκθεματα αλλα και οι γνωσεις σου πανω στο συλλεκτικο αντικειμενο εικονας και ηχου ειναι κατι τα οποια δεν πρεπει να χαθουν...Μακαρι να δουμε καποια στιγμη τα εκθεματα σου σε μουσειο, γιατι οχι στο πολυθητο Columbia με την σημειωση απο κατω, "Δωρεα Χρηστος the YET!"
    Σου ευχομαι τα καλυτερα μονο, η αγαπη σου ειναι μεγαλη και εισαι αθεραπευτα ρομαντικος...

    0 Not allowed! Not allowed!
    ΕΙΜΑΙ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΟΣ!!

  10. #10
    Uploader Το avatar του χρήστη Τρελός Επιστήμονας
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Jul 2007
    Περιοχή
    Κλεινόν Άστυ
    Μηνύματα
    1.949

    Προεπιλογή

    Δυό λόγια και από εμένα, από την ζεστή κλιματικά και συναισθηματικά πλην αλλ΄όμως κρύα πολιτιστικά, καλλιτεχνικά, επιστημονικά και τεχνολογικά Ελλάδα:

    Χρήστο και πάλι συγχαρητήρια για τη συλλογή σου και για την ιδιαίτερη προσπάθεια που καταβάλλεις. Συλλέκτες τεχνολογικών και ιδιαίτερα ηλεκτρονικών αντικειμένων έχω γνωρίσει κάποιους με τη μεγαλύτερη συλλογή να την έχει ο Ν. Παναγιωτίδης. Είχε παλιότερα κάποιες συμμετοχές σε εκθέσεις ηλεκτρονικών με διασημότερη όλων αυτή στην έκθεση για τα 70 χρόνια της ελληνικής ραδιοφωνίας στο Ζάππειο. Γενικά νομίζω ότι δεν ενθαρρύνθηκε ούτε υποστηρίχθηκε από φορείς (όπως η Ένωση Ελλήνων Ραδιοερασιτεχνών ή το Ελληνικό Κράτος) και ό,τι έκανε έγινε από προσωπική του προσπάθεια. Με δεδομένη την έλλειψη γενικότερου ενδιαφέροντος για αυτά τα θέματα στη χώρα μας και τη γενικότερη απαξίωση που προωθείται, προτείνω να εξετάσεις κατά πόσον μπορείς να τα εκθέσεις στη χώρα σου η οποία έχει μια πολύ μεγαλύτερη και βαθύτερη τεχνολογική ιστορία από τη δική μας. Ίσως να μπορούσες να συμμετέχεις σε μια ομαδική έκθεση μαζί με άλλους συλλέκτες ή κάποια στιγμή, αν τα βαρεθείς ή άν δεν έχεις άλλο χώρο στο σπίτι σου, να τα δωρίσεις σε κάποιο ευρωπαϊκό τεχνολογικό μουσείο.

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 1 από 2 1 2 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. παλια παχνιδια name 32
    By σεατ 2 in forum Software Η/Υ
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-03-15, 19:38
  2. παλια tv
    By kostaskavala in forum Ηλεκτρονικά
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-11-13, 22:10
  3. ΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΑΠΟ ΜΙΚΡΟΦΩΝΑ?
    By EARINOS in forum Κυκλώματα Εικόνας-'Ηχου & Φωτισμού
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-01-13, 22:46
  4. PHILIPS ΠΙΚΑΠ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ....60ς
    By yet! in forum Κυκλώματα Εικόνας-'Ηχου & Φωτισμού
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-04-10, 01:47
  5. παλια τρανζιστορ
    By papkir in forum Εξαρτήματα & Datasheets
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-09-09, 13:12

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας