Σελίδα 1 από 2 1 2 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 32

Θέμα: εργαλεια parkside

Hybrid View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. #1
    Μέλος
    Όνομα
    Χάρης
    Εγγραφή
    Mar 2010
    Περιοχή
    Νέα Σμύρνη
    Μηνύματα
    719

    Προεπιλογή εργαλεια parkside

    γεια σε όλους
    από παλιά ήμουν της άποψης (μάλλον κληρονομιά από τον πατέρα μου) στα εργαλεία να αγοράζω το καλύτερο που μπορώ. από τα πιο απλά (κατσαβίδια, κλπ) μέχρι τα λιγότερο απλά (πολύμετρα, δράπανα, κλπ). έχοντας βέβαια το μικρόβιο της κατανάλωσης και με δεδομένο ότι παντού βλέπεις πια εργαλεία (και μόνο να τα κοιτάω μου προκαλεί ευφορία), πολλές φορές σφίγγω τα δόντια για να μην μπω στο τρυπάκι να πάρω κάποιο σετ καρυδάκια που μετά από μία χρήση θα πάψει ννα είναι πολύγωνο και θα γίνει...στρογγυλό.
    μέχρι τώρα τα έχω καταφέρει καλά νομίζω. βέβαια έκανα κάποιες "παρασπονδίες" στο παρελθόν αγοράζοντας καναδυό ηλεκτρονικά προϊόντα welltech (mp3 player, video transmitter) από το Lidl από τις οποίες όμως έμεινα ΠΟΛΥ ευχαριστημένος. πραγματικά πολύ καλη σχέση ποιότητας/τιμής. το μόνο που τους έλειπε ήταν η γκλαμουριά κάποιου γνωστού ονόματος.
    στα εργαλεία όμως συνεχίζω να είμαι αυστηρός. επειδή όμως υπάρχουν και εργαλεία που τα χρησιμοποιούμε σπάνια, θέλω να ρωτήσω αν κάποιος έχει εμπειρία (καλή ή κακή) από τα Parkside του Lidl πάλι. Έβλεπα για παράδειγμα σήμερα ηλεκτρικό γυαλιστικό αυτοκινήτου (δεν ξέρω αν τα λενε έτσι. εννοώ αυτό το περιστρεφόμενο "τριβείο" γυαλίσματος) στα 25 ευρώ. και με δεδομένο ότι θα το χρησιμοποιήσω 1-2 φορές, αναρωτιέμαι αν αξίζει τον κόπο να πάρω κάτι καλύτερο. από την άλλη πάλι με χαλάει απλά να πετάξω 25 ευρώ αν είναι κάτι το οποίο μετά από μία χρήση θα είναι για πέταμα
    γνώμες;;;

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #2
    Μέλος Το avatar του χρήστη Πέτροs
    Όνομα
    Πέτροs
    Εγγραφή
    Nov 2005
    Περιοχή
    Α.Αττικη
    Μηνύματα
    252

    Προεπιλογή

    Διαθέτω τουλάχιστον 10 από τά εργαλεία τήs φίρμαs πού αναφέρειs καί ή άποψη μού είναι ότι έχει πάρα πολύ καλά εργαλεία.

    1 Not allowed! Not allowed!

  3. #3
    Νέο Μέλος Το avatar του χρήστη panosfm
    Όνομα
    πανος
    Εγγραφή
    Apr 2010
    Περιοχή
    πειραιας
    Μηνύματα
    20

    Προεπιλογή

    εχω εδω και καιρο ενα μινι δραπανο parkside για μοντελισμο, πολυ φτηνο και πολυ καλο ..

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #4
    Μέλος Το avatar του χρήστη radiomario
    Όνομα
    Mαριοs
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    Γλυφαδα-Αθηνα
    Μηνύματα
    200

    Προεπιλογή

    το κολλητηρι πραγματι κ σε εμενα βγηκε πολυ καλο ,παντα βεβαια σε σχεση με τα χρηματα που εδωσα για την αγορα του

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #5
    Μέλος Το avatar του χρήστη maouna
    Όνομα
    Πάνος
    Εγγραφή
    Apr 2008
    Μηνύματα
    1.953

    Προεπιλογή

    εμενα το κολλητηρι δε με ικανοποιησε.πολυ απλο.αντιθετως το θερμοπιστολο και ενα dremelοειδες κατι αξιζουν...

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #6
    Μέλος Το avatar του χρήστη KOKAR
    Όνομα
    Κωστας
    Εγγραφή
    Dec 2005
    Περιοχή
    Αργυρουπολη
    Μηνύματα
    6.905

    Προεπιλογή

    και μόνο οτι έχουν 3 χρόνια εγγύηση φτάνει και περισσεύει
    άλλωστε μην ξεχνάμε οτι είναι για ερασιτεχνική χρήση και οχι για επαγγελματική
    το παράδειγμα το ανάφερε μια χαρά ο phatt


    υ.γ
    μερικοι κυνδινευετε να γινετε σαν τον ΒΑΤΜΑΝ....για αυτο λοιπον προσχη !

    0 Not allowed! Not allowed!
    Όλα είναι δρόμος.....

  7. #7
    Νέο Μέλος Το avatar του χρήστη Alezi
    Όνομα
    Αλέξης
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    25

    Προεπιλογή

    Εγώ χρησιμοποιώ τα προϊόντα PARKSIDE πάρα πολύ καιρό και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.Παιρνω και εργαλεία που τα χρησιμοποιώ καθημερινά αλλά για εργαλεία τα οποία γνωρίζω ότι θα τα χρησιμοποιήσω πολύ λίγες φορές μπορώ να σου πώ οτι περιμένω να έρθουν στα LIDL τα αντίστοιχα PARKSIDE για να τα πάρω.
    Ποιοτικά τα βρίσκω πολύ καλά και σε καλή τιμή αλλά μου αρέσει και το design τους.Σιγουρα αν χρειαζόμουν εργαλέιο σαν κι αυτό που κοιτάς (ή αν δεν το χρειαζόμουν αλλά το ήθελα) θα επαιρνα το parkside.

    Υ.Γ. Μπήκα κ εγώ στον πειρασμό αλλά άντεξα

    0 Not allowed! Not allowed!
    alex

  8. #8
    Μέλος Το avatar του χρήστη Phatt
    Όνομα
    Παναγιώτης
    Εγγραφή
    Apr 2009
    Περιοχή
    Σέρρες
    Μηνύματα
    2.109

    Προεπιλογή

    Parkside εχω αγορασει ενα επαναφορτιζομενο δραπανοκατσαβιδο, ενα ταχυτροχο(dremel) και τον αλοιφαδορο που λες.
    Το δραπανοκατσαβιδο και ο αλοιφαδορος δεν εχουν δουλεψει ακομη.Το δραπανοκατσαβιδο μου εκανε εντυπωση που ειχε μπαταριες λιθιου και γι'αυτο το πηρα.Το dremelακι του εχω πιει το αιμα και δουλεψε παρα πολυ καλα για τα λεφτα του.Γνωμη μου ειναι οτι για εργαλεια που δεν τα χρησιμοποιουμε συχνα αξιζει να δωσουμε τα λεφτα αυτα...Θα σου πω το παραδειγμα μου...Εχουμε το θεμα της αλοιφης του αυτοκινητου.Εδω στις Σερρες για μια καλη περιποιηση ζητανε 150ε για να σου το περασουν αλοιφη, ισως και κερι;Δε ξερω.Εδω με 25ε περνεις το εργαλειο, αλλα 10ε σου λεω τις αλοιφες, κανεις το αμαξι μονος σου, εχεις και την ευχαριστηση οτι το προσεξες γιατι ειναι δικο σου.Ποτε θα το ξανακανεις;Μετα απο 3 χρονια;Αντε να το δωσεις και σε κανενα φιλο να εξυπηρετηθει, να δουλεψει σου λεω max 10 φορες μεσα σε 10 χρονια...Συμφαιρει...Και με μια ματια που τον εξετασα φαινεται και καλος σαν κατασκευη...Με την απογοητευση που εχω παρει απο τα bosch pου ριξαν την ποιοτητα τους, και δεν εχω λεφτα για τα HILTI που μου αρεσουν, δεδομενου οτι τα δουλευω λιγο σαν ερασιτεχνης, παιρνω που και που αυτα που ειναι φτηνοτζαμπα...

    0 Not allowed! Not allowed!
    ΕΙΜΑΙ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΟΣ!!

  9. #9
    Μέλος
    Όνομα
    Χάρης
    Εγγραφή
    Mar 2010
    Περιοχή
    Νέα Σμύρνη
    Μηνύματα
    719

    Προεπιλογή

    οκ, με πείσατε
    σας ευχαριστώ όλους για την άμεση ανταποόκριση. πάω αύριο να το πάρω. και θα κοιτάω και τα φυλλάδια για τις μελλοντικές αγορές

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #10
    ΥπερΣυντονιστής Το avatar του χρήστη moutoulos
    Όνομα
    Γρηγόρης
    Εγγραφή
    Jul 2004
    Περιοχή
    Πάτρα, Λαμία, Μεθώνη, BG
    Μηνύματα
    5.861

    Προεπιλογή

    Χάρη όντως τα PARKSIDΕ, είναι τα καλύτερα, απο τα χειρότερα.

    0 Not allowed! Not allowed!
    ****No GreekLish Please****
    Παρακαλώ γράφετε με ελληνικούς και μόνο χαρακτήρες
    ............................. www.hlektronika.gr

    __________
    (moutoulos)

Σελίδα 1 από 2 1 2 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. βασικα εργαλεια ηλεκτρονικων
    By Black_Horseman in forum Ερωτήσεις Αρχάριων
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-12-14, 03:57
  2. εργαλεια για σχεδιαση
    By sabouras in forum Λογισμικά Σχεδίασης
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-07-14, 06:41
  3. Κολλιτήρι Parkside PLBS 30 A1
    By maouna in forum Όργανα & Εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-09-12, 22:21
  4. εργαλεια
    By pliktras in forum Όργανα & Εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 41
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-09-11, 11:07
  5. Εργαλεια
    By elias_24 in forum Ερωτήσεις Αρχάριων
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-12-09, 19:27

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας