Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 5 από 5

Θέμα: tablet - aftermarket μπαταρίες.

  1. #1
    Μέλος
    Όνομα
    Γ.
    Εγγραφή
    Dec 2011
    Περιοχή
    Κρήτη
    Μηνύματα
    123

    Προεπιλογή tablet - aftermarket μπαταρίες.

    Γεια σας, έχω ένα φτηνό ταμπλετ αγορασμένο απο εγχώριο e-shop και έχω θέμα με την μπαταρία, είναι 7ιντσο με μπαταρία 2.200 Mah η οποία με μιάμιση ώρα φουλ χρήση τελειώνει. Έχω δεί σε εγχώρια eshops και στο ebay universal μπαταρίες για ταμπλετ (όπως π.χ. αυτή) και θα ήθελα να ρωτήσω κατά πόσον είναι αξιόπιστες για χρήση. Έχετε κάποιο κατάστημα να μου προτείνετε για να δω για μπαταρία; Ευχαριστώ.

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #2
    Μέλος Το avatar του χρήστη michaelcom
    Όνομα
    Μιχαλης
    Εγγραφή
    Jun 2010
    Περιοχή
    Στο κοσμο μου
    Μηνύματα
    744

    Προεπιλογή

    Αν κανει η μπαταρια γιατι οχι... μια χαρα θα κανει απλα να δεις αμα σε περνει σε χωρο(να εχει τις ιδιες διαστασεις με την παλια) δεν νομιζω να εχεις προβλημα..

    Απλα θα σου πω κατι δες πρωτα αν το tablet "βγαζει" το ποσο μπαταρια εχει απο την ταση, και οχι απο το φορτιο. Καποια κινητα-ταμπλετ μετρανε το φορτιο που μπηκε σε σχεση με αυτο που βγηκε και βγαζουν αποτελεσμα κατα ποσο θα σε κρατησει ακομα η μπαταρια και νομιζω καμοια φορα το αποθηκευουν και καινουργια μπαταρια να βαλεις θα σε κρατησει το ιδιο(γιατι το κυκλωμα προστασιας δεν θα αφησει να μπει παραπανω φορτιο, αφου η παλια δεν επερνε παραπανω)...

    Καμοια φορα μπορεις να τα κανεις ρεσετ αυτα τα τσιπακια, αλλα θελει ψαξιμο. Για πες μας μοντελο κτλ.

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #3
    Μέλος
    Όνομα
    Γ.
    Εγγραφή
    Dec 2011
    Περιοχή
    Κρήτη
    Μηνύματα
    123

    Προεπιλογή

    Το ταμπλετ είναι αυτό. Θα προσθέσω επίσης ότι κατά τη διάρκεια της φόρτισης μένει πολλή ώρα στο 99% (μπορεί και μια ώρα) μέχρι να βγάλει ένδειξη ότι φόρτισε πλήρως. Αυτό δεν το έκανε απο την αρχή, πέρασε λίγος καιρός και μετά άρχισε να το κάνει. Το τάμπλετ είναι ακόμα σε εγγύηση.

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #4
    Μέλος Το avatar του χρήστη michaelcom
    Όνομα
    Μιχαλης
    Εγγραφή
    Jun 2010
    Περιοχή
    Στο κοσμο μου
    Μηνύματα
    744

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Georggg Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ταμπλετ είναι αυτό. Θα προσθέσω επίσης ότι κατά τη διάρκεια της φόρτισης μένει πολλή ώρα στο 99% (μπορεί και μια ώρα) μέχρι να βγάλει ένδειξη ότι φόρτισε πλήρως. Αυτό δεν το έκανε απο την αρχή, πέρασε λίγος καιρός και μετά άρχισε να το κάνει. Το τάμπλετ είναι ακόμα σε εγγύηση.
    Ωραια αφου ειναι στην εγγυηση ακομα γυρνα το και πες τους το προβλημα (αν και δεν ξερω αν η μπαταρια εχει εγγυηση) και αν δεν βρεις ακρη τοτε αμα ειναι αλλαξε την μονος σου.

    Πρωτα απ' ολα εχεις προσβαση στην μπαταρια η πρεπει να ανοιξεις ολο το κελυφος για να την αλλαξεις?

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #5
    Μέλος
    Όνομα
    Γ.
    Εγγραφή
    Dec 2011
    Περιοχή
    Κρήτη
    Μηνύματα
    123

    Προεπιλογή

    Το ταμπλετ έχει σε μια πλευρά 2 βίδες. Θα δω πρώτα αν με καλύπτει η εγγύηση και μετά θα επιχειρήσω να το ανοίξω.

    0 Not allowed! Not allowed!

Παρόμοια Θέματα

  1. ram σε tablet???
    By ioannis_83 in forum Συσκευές GSM / GPS / Tablet
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-12-15, 08:30
  2. αγορα tablet
    By fm344 in forum Συσκευές GSM / GPS / Tablet
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-12-14, 04:20
  3. tablet pc σε cd player
    By Χρήστος2011 in forum Κυκλώματα για Auto & Moto
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-09-14, 02:15
  4. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-10-10, 14:52

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας