Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 2 από 2

Θέμα: smart kit

  1. #1
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    ΗΛΙΑΣ
    Εγγραφή
    Apr 2010
    Περιοχή
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Μηνύματα
    2

    Προεπιλογή smart kit

    Καλησπέρα πεδία είμαι καινούριος μέλος τής σελίδα σας θα ήθελα κάποιος να με βοηθήσει με ένα πρόβλημα που εδώ και 10 χρονιά περίπου με ταλαίπωρη και δεν μπορώ να βγάλω άκρη, δεν είμαι ηλεκτρονικός ούτε γνωρίζω από τέτοια πράγματα αλλά απόκτησα αφτω το πομπό το smart kit 4watt όλα αφτα τα χρονιά το παλεύω δεν μπορώ να καταφέρω τίποτα θα ήθελα τη βοήθεια κάποιου να μου εξηγείσαι σε 3 πράγματα:
    1.πος μπορώ να εξαφανίσω το μόνιμο θόρυβο που επικρατή όταν σταματισι ο ήχος του τραγουδιού
    2. το πομπό το έχω μέσα σε ένα σιδερένιο κουτί μαζί με το τροφοδότη ρεύματος αν πειράζει η όχι
    3. αν ξερή κάποιος να μου πει πώς μπορώ να το ρυθμίσω σταθερά σε μια ισχνότητα (το προσπεκτους που έχω δεν βοηθαη και πόλη λόγω του ότι δεν γνωρίζω από αυτά)


    ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #2
    Μέλος
    Όνομα
    Παναγιώτης
    Εγγραφή
    Oct 2009
    Περιοχή
    Σπάρτη
    Μηνύματα
    346

    Προεπιλογή

    10 χρόνια βρε Ηλία? Μπραβο υπομονή!!!

    Ο βομβος έχει σχεση με την τροφοδοσια βασικα. Αν δοκιμασεις να το τροφοδοτησεις με μια 9ν μπαταρια, προφανως δεν θα ακους βομβο. Το τροφοδοτικό που χρησιμοποιεις θα πρέπει να έχει σχετικα καλή εξομαλυνση και στη πλακετα να υπαρχει τσοκακι στην τροφοδοσια . Οτι και να κανεις θα τσουλαει λογω θερμοκρασίας των τραντζιστορ. (Ζεσταινονται και αλλαζουν τα χαρακτηριστικά τους και γιαυτο σου ξεγλυστραει η αρχικη συχνοτητα). ---γεφυρα εχεις?---κεραία εχεις?---
    Εξαρταται και τι σκοπό σου εξυπηρετει αυτο το κατασκεύασμα? Το να πειραματιζεσαι 10 χρονια για να το κανεις να μη τσουλαει... δε παιζει. Αν ο στοχος σου είναι να φτιαξεις κατι με ισχυ γυρω στα 4w (αυτο που έχεις σίγουρα δεν ειναι 4w), χωρις ολισθηση συχνοτητας και χωρις βομβο, τοτε πρεπει να αφιερωσεις καποια χρηματα kai να παρεις ενα pll και vco . Και ενα τροφοδοτικουλι απλο και σταθεροποιημενο - ευκολο ειναι αυτο.
    (Eδω θα βρεις πολλα σχεδια για ολα, δοκιμασμενα, και τα παιδια εδω ειναι προθυμα να σε βοηθησουν. Ετσι , θα γουσταρεις οτι το δημιουργησες εσυ και το αποτελεσμα θα σε εξιταρει σε σχέση με αυτο που ασχολεισαι τωρα). Να ξερεις επισης, οτι ειναι καλό οταν απευθυνεις καποιες ερωτησεις ,να βαζεις και καμια φωτο, βοηθαει πολυ.
    Πες πως ακριβως θελεις να το χρησιμοποιησεις, βαλε και μια φοτο, θα σου απαντησουν κι αλλοι και θα καταλάβεις τι γινεται.

    10 χρονια... (Και για να μην απογοητεύεσαι, οι περισσότεροι, οταν πιασαμε τραντζιστορ και πλακετα στα χερια μας, ειχαμε αυτο ή παρόμοια που εχεις εσυ τωρα. Ειναι λιγο της υπομονης, και συ εχει μπολικη!!)




    Αντε και καλό κουραγιο!

    0 Not allowed! Not allowed!

Παρόμοια Θέματα

  1. smart kit 1077
    By sakis in forum Ηλεκτρονικά
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-01-14, 21:52
  2. ΝΑ ΠΑΡΩ SMART KIT
    By losvic in forum Ερωτήσεις Αρχάριων
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-09-10, 19:34
  3. Smart kit No1025
    By gio_7 in forum Κυκλώματα Εικόνας-'Ηχου & Φωτισμού
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-09-07, 23:06
  4. ΗΧΟΔΙΑΚΟΠΤΗΣ SMART KIT
    By cthugr in forum Ηλεκτρονικά
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-03-07, 08:07
  5. smart kit πομπος 4w
    By johny16 in forum Γενικά
    Απαντήσεις: 52
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-01-07, 10:39

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας