Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 4 από 4

Θέμα: PCB Assembly

  1. #1
    Μέλος Το avatar του χρήστη Lykos1986
    Όνομα
    Ιωάννης Κ.
    Εγγραφή
    Sep 2004
    Περιοχή
    ---
    Μηνύματα
    1.190

    Προεπιλογή PCB Assembly

    Έχει ασχοληθεί κάποιος με PCB assembly από εταιρίες του εξωτερικού ή και εγχώριες;

    Τον τελευταίο καιρώ είδα διάφορες εταιρίες οι περισσότερες στην Κίνα αφού οι Ευρωπαϊκές είναι απίστευτα ακριβές και ζητάνε μεγάλες ποσότητες. Το πρόβλημα με τα Κινέζικα είναι το αν μπορείς να τις εμπιστευτείς, η ποιότητα συναρμολόγησης και άλλα περίεργα. Αν κάποιος έχει ασχοληθεί ας πει την άποψη του…

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #2
    Μέλος Το avatar του χρήστη SRF
    Όνομα
    Γεώργιος
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑΙ
    Μηνύματα
    3.561

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Lykos1986 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχει ασχοληθεί κάποιος με PCB assembly από εταιρίες του εξωτερικού ή και εγχώριες;

    Τον τελευταίο καιρώ είδα διάφορες εταιρίες οι περισσότερες στην Κίνα αφού οι Ευρωπαϊκές είναι απίστευτα ακριβές και ζητάνε μεγάλες ποσότητες. Το πρόβλημα με τα Κινέζικα είναι το αν μπορείς να τις εμπιστευτείς, η ποιότητα συναρμολόγησης και άλλα περίεργα. Αν κάποιος έχει ασχοληθεί ας πει την άποψη του…
    Ποιά είναι η ερώτησή σου? Αν υπάρχουν Ευρωπαϊκές φθηνές?Αν κάνουν καλύτερη δουλειά από τις κινέζικες? ΝΑΙ & στα δύο... Αν φτιάχνουν & σε μικρές ποσότητες? ΝΑΙ από ~100 τεμ αλλά εξαρτάται και τι υλικά έχει προς τοποθέτηση & τι μινιμουμ παραγγελία απαιτείται γιά αυτά! Και υπάρχουν σίγουρα "εξωτερικού", τόσο Ελληνικές όσο & ξένες!
    Τώρα για "εγχώριες" σου δεν ξέρω γιατί Αγγλία έχω να πάω γιά δουλειές από το 2000...

    0 Not allowed! Not allowed!
    2010 Τα πάντα εν σοφία ποιήσαντες! "...μείνετε στα ηλεκτρονικά σας και όλα καλά! Ο κόσμος κυλάει καλύτερα χωρίς τις υπόλοιπες συζητήσεις" - 2016 Η ΕΛΛΑΣ ΕΑΛΩ
    "Το Λακωνίζειν εστί φιλοσοφείν" Τάδε έφη εις "Β'Λάκων φιλόσοφος"
    IEEE member since 1988 -ΕΙΜΑΙ ΤΡΟΜΕΡΑ ΑΠΑΣΧΟΛΗΜΕΝΟΣ

  3. #3
    Μέλος Το avatar του χρήστη Lykos1986
    Όνομα
    Ιωάννης Κ.
    Εγγραφή
    Sep 2004
    Περιοχή
    ---
    Μηνύματα
    1.190

    Προεπιλογή

    Η ερώτηση είναι αν έχει κάποιος ασχοληθεί με την διαδικασία! Αν έχει δουλέψει στο παρελθόν με κάποια από αυτές, αν μπορεί να προτείνει καμία κτλ.
    Όσο για τις εγχώριες… θέλω να πω Ελληνικές! Εξάλλου Ελληνικό είναι και το forum…

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #4
    Μέλος Το avatar του χρήστη SRF
    Όνομα
    Γεώργιος
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑΙ
    Μηνύματα
    3.561

    Προεπιλογή

    Ωραία...
    λοιπόν υπάρχει η ΠΡΙΣΜΑ στην Αλεξανδρούπολη... που δεν έχω δουλέψει ποτέ μαζί τους για διάφορους λόγους... & ακόμα 2 στην Ελλάδα.
    Μετά πας βορειότερα... όπου φτιάχνουν "παπάδες" αφού κάνουν από τις πλακέτες (Multilayer <32) για GSM μέχρι γιά Airbus, Mercedes, & υβριδικά & για aerospace & Microwave! Αυτούς τους "ξέρω" πολύ καλά τουλάχιστον 10 χρόνια...
    Αν θέλεις πληροφορίες, με ΠΜ...

    0 Not allowed! Not allowed!
    2010 Τα πάντα εν σοφία ποιήσαντες! "...μείνετε στα ηλεκτρονικά σας και όλα καλά! Ο κόσμος κυλάει καλύτερα χωρίς τις υπόλοιπες συζητήσεις" - 2016 Η ΕΛΛΑΣ ΕΑΛΩ
    "Το Λακωνίζειν εστί φιλοσοφείν" Τάδε έφη εις "Β'Λάκων φιλόσοφος"
    IEEE member since 1988 -ΕΙΜΑΙ ΤΡΟΜΕΡΑ ΑΠΑΣΧΟΛΗΜΕΝΟΣ

Παρόμοια Θέματα

  1. Digitech Hellas Pcb Assembly
    By διμαρα11 in forum [Προσφορές Καταστημάτων]
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-03-17, 18:12
  2. PCB Assembly στην Ευρώπη?
    By userkkk in forum PCB & Κουτιά Κατασκευών
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-12-12, 23:56
  3. AVR Assembly
    By Voulis8515L in forum Μικροελεγκτές
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-01-11, 14:43
  4. assembly
    By galileos in forum Ηλεκτρονικά
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-01-09, 15:27

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας