Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 25 από 25

Θέμα: τρεμοπαιζουν τα ξενον

  1. #21
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Γεράσιμος
    Εγγραφή
    Jul 2010
    Περιοχή
    Αργυρούπολη
    Μηνύματα
    8

    Προεπιλογή

    εαν ειναι με πλεξουδα αυτα που εχεις επανω υπαρχουν κατι αντιστασεις υπαρχει περιπτωση να ειναι αυτο εαν μπορεις ανεβασε φωτογραφιες να τα δω για να σου πω τι ακριβως γινεται επειδη υπαρχουν 3 τυπους χενον για τα Η4 και τι μαρκα αυτοκινητο ειναι και χρονολογια πες τα μου ολα γιατι υπαρχει θεμα με ολα αυτα δεν ειναι ετσι απλα πηρα ενα ζευγαρι χενον και τα φορεσα μεχρι και τον εγκεφαλο του αυτοκινητου μπορεις να καψεις εαν δεν ειναι σωστα.

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #22
    Μέλος Το avatar του χρήστη kostas007
    Όνομα
    Κωνσταντινος
    Εγγραφή
    May 2010
    Περιοχή
    Αθηνα-Χανια
    Μηνύματα
    55

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Radiometer Εμφάνιση μηνυμάτων
    επειδή αναφέρεσαι σε παπί μηχανική και ο marioulinos αναφέρετε προφανώς σε αυτοκίνητο

    είχα ακούσει κάποτε ότι επειδή οι Η4 έχουν μια λάμπα και για τις 2 σκάλες είχε ένα ηλεκτρομαγνήτη
    που κάνει μεταγωγή στην λάμπα για να αλλάζει την δέσμη φώτος , αλλά δεν είμαι σίγουρος πρέπει να είναι από τις πρώτες κατασκευές
    ετσι ειναι.
    στα Η4 τουλαχιστον ειναι σιγουρα ετσι.
    υποψιν ολα τα κιτ αυτα ειναι κινεζικα
    ΟΛΑ ομως.
    δεν υπαρχει τιποτα αλλο.

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #23
    Μέλος Το avatar του χρήστη Nemmesis
    Όνομα
    Παναγιωτης
    Εγγραφή
    Jun 2006
    Περιοχή
    Πτολεμαιδα
    Μηνύματα
    3.299

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ΚΥΡΙΑΚΟΣ 69 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να πας σε Ηλεκτρολόγο να τα μετρήσει ... το 90% απο τα κινέζικα της πλάκας , είναι μόνο για ψαροντούφεκο.

    Κανε μια βόλτα στο μάστορα .... για να μην τυφλώσεις κανένα μοτοσικλετιστή .. και τον στείλεις στα θυμαράκια ..
    εχεις δει gsxr να φοραει ξενον??? εκει να δεις... ακομα και νταλικα να εχεις σε στραβονει...

    0 Not allowed! Not allowed!
    φανατικος αντιαεικινηστης....
    δεν επιτρεπω την εξελιξη γιατι εχω πετρελαια...

  4. #24
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    θανασης
    Εγγραφή
    May 2010
    Περιοχή
    αιγαλεω
    Μηνύματα
    24

    Προεπιλογή

    Επειδη δεν αντεχω αλλο να διαβαζω τετοια θα πω αυτα που πρεπει να πω.!φωτα xenon βαζουμε ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ σε φαναρι που προοριζετε γιαυτο το σκοπο,δηλαδη να εινε projektor ετσι ωστε να μην εινε ορατη η λαμπα δια γυμνου οφθαλμου!!!μονο αυτα τα φαναρια κατευθυνουν σωστα τη δεσμη στον δρομο και δεν ενοχλουν καθολου τους υπολοιπους!!!οσοι εχουμε κοινα φαναρια reflectors αυτα με τον καθρεπτη που ειναι ορατη η λαμπα οτι και xenon να βαλουμε ΕΝΟΧΛΕΙ τους υπολοιπους.συνεπως δεν τοποθετουμε τετοια φωτα σε αυτα τα φαναρια,για να βλεπουμε καλυτερα υπαρχουν αλλοι τροποι.ενας ειναι, να κραταμε καθαρα τα φαναρια,προσεχουμε να μην τα χτυπαει ο ηλιος το καλοκαιρι για να μην κιτρινισουν και....Εφαρμοζουμε τη σωστη ταση στην λαμπα με ενισχυτη φωτων(ξερουν οι ηλεκτρολογοι να το κανουν).οτιδηποτε αλλο του τυπου εγω τα εχω ρυθμησει και λοιπα ειναι απλα καγκουρια.ανακεφαλαιωνω.αν δεν εχουμε projectora ΔΕΝ ΒΑΖΟΥΜΕ XENON!!!.αυτα ειχα να πω.


    Υ.Γ. Με συγχωρειται για την αγανακτηση μου αλλα καθε βραδυ βλεπω τα μυρρια!!!

    Ενας επαγγεματιας οδηγος.

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #25
    Μέλος Το avatar του χρήστη panos_panopoulos
    Όνομα
    Panagiotis
    Εγγραφή
    Mar 2006
    Μηνύματα
    793

    Προεπιλογή

    Εάν κάνει και άλλα κόλπα τοτε πρέπει να δείς και αυτό το θέμα, τουλάχιστον το παιδί είχε αποτέλεσμα.
    τώρα τι άλλο να κάνει που παραπέμπει εκεί: πχ οταν είσαι ρελαντί και ανάψεις ταυτόχρονα πολλά ηλεκτρικά (όπως ανεμιστήρα καλοριφέρ) να πεφτει το ρελαντι
    αν οχι αγνόησε το μήνυμα μου.

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3

Παρόμοια Θέματα

  1. παρασιτα απο ξενον στο ραδιο
    By jakjak in forum Car Audio & Theater
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-09-13, 12:38
  2. λειτουργια φωτων ξενον
    By jakjak in forum Κυκλώματα για Auto & Moto
    Απαντήσεις: 35
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-06-11, 10:49
  3. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-04-07, 08:54

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας