Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας: Εχετε περισσότερα από 1 username στο hlektronika.gr; Αν ΝΑΙ γιατί;

Ψήφισαν
48. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Είχα χάσει το password

    1 2,08%
  • Για να μη με βλέπουν όταν συνδέομαι

    1 2,08%
  • Θέλω να κάνω πλάκα αλλά όχι με το κανονικό μου username

    0 0%
  • Για να τα κάνω "μπάχαλο"

    1 2,08%
  • Για να αυξήσω τον αριθμό χρηστών

    0 0%
  • Για την ασφάλειά μου

    1 2,08%
  • Δεν έχω δημιουργήσει άλλο λογαριασμό στο hlektronika.gr

    44 91,67%
Multiple Choice Poll.
Σελίδα 1 από 7 1 2 3 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 69

Θέμα: Ανάγκη απαλοιφής πολυπρόσωπων χρηστών;

  1. #1
    Μέλος
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Feb 2010
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    4.618

    Προεπιλογή Ανάγκη απαλοιφής πολυπρόσωπων χρηστών;

    Μετά την ταυτοποίηση των καρτοκινητών και την απογραφή των δημοσίων υπαλλήλων μήπως ήρθε η ώρα για την απαλοιφή των πολυπρόσωπων χρηστών του forum μας;

    Παλαιότερα είχα σχολίασει ένα τεχνικό θέμα που άνοιξε ο χρήστης 'άλφα' και δυο-τρεις καταχωρήσεις πιο κάτω μου απάντησε ο χρήστης 'βήτα' συνεχίζοντας κανονικά το θέμα (μάλιστα είχε και το ίδιο όνομα στο σχετικό πεδίο). Προφανώς είχε ανοίξει δεύτερο λογαριασμό χρήστη όταν ... είχε χάσει το password!

    Τακτικά εμφανίζονται 'νέοι' ή 'ξεχασμένοι' χρήστες και ρωτάνε για το πως θα φτιάξουν 'γεννήτρια emp', 'tesla coil', 'gsm jammer' ή δηλώνουν 'γυμνασιόπαιδες' και 'πρωτάρηδες' ενώ χρησιμοποιούν τέλεια ηλεκτρονική ορολογία (ελληνική και αγγλική) ...

    Αν και είναι καλύτερο να συμμετέχεις σε ένα πολυπληθές forum, μήπως είναι χρήσιμο να γίνει ένα 'ξεσκαρτάρισμα' από τους πολλαπλούς λογαριασμούς χρηστών με στόχο την ποιοτική αναβάθμιση του hlektronika.gr/forum (η αισθητική αναβάθμιση ήδη έγινε);

    Φιλικά,
    Γιώργος

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #2
    Μέλος
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Feb 2010
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    4.618

    Προεπιλογή

    Προσωπική "κόπωση" σε επίπεδο forum με ώθησε να ψάξω στο Ελληνικό internet για αντίστοιχο προβληματισμό σε σχέση με την "διαγραφή ανενεργών μελών" ή έστω με την ενημέρωσή τους για "αλλαγή password" εντός συγκεκριμένης χρονικής προθεσμίας λ.χ. έως το τέλος του χρόνου. Μετά θα μπορούσε να ακολουθήσει απλός έλεγχος για κοινές διευθύνσεις email και μετατροπή τους από "μέλος/νέο μέλος" σε "guest".

    Κατά την αναζήτησή μου βρήκα αντίστοιχο προβληματισμό σε άλλο forum.
    gV

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #3
    Μέλος Το avatar του χρήστη DT200
    Όνομα
    Ιωάννης
    Εγγραφή
    Nov 2005
    Περιοχή
    ΜΕΓΑΡΑ
    Μηνύματα
    1.245

    Προεπιλογή

    εγώ είμαι μαζί σου, νομίζω ότι μόνο καλό θα έκανε.

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #4
    Μέλος Το avatar του χρήστη bchris
    Όνομα
    Χρηστος
    Εγγραφή
    Nov 2011
    Περιοχή
    Lugano
    Μηνύματα
    2.104

    Προεπιλογή

    Κι εγω μαζι σου.
    Ολα τα forum εδω και πολυ καιρο, παρεχουν την IP του εκαστοτε χρηστη και μαλιστα, λενε "possible double account" ή καπως ετσι.

    Οποτε ενα ξεκαθαρισμα της ταξης του 90% ειναι πολυ ευκολα.

    Ολα τα παραπανω βεβαια, οντας εξω απο τον χoρο, μιας και το βαρος θα το σηκωσουν οι mods/admins...

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #5
    Μέλος Το avatar του χρήστη takisegio
    Όνομα
    Παναγιώτης
    Εγγραφή
    Aug 2010
    Περιοχή
    Αιγιο
    Μηνύματα
    416

    Προεπιλογή

    απ'ολα εχει ο μπαξες..............αστους να υπαρχουν ...

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #6
    Banned
    Όνομα
    Κυριάκος
    Εγγραφή
    May 2010
    Περιοχή
    Βόλος
    Μηνύματα
    1.586

    Προεπιλογή

    Αγαπητέ GV, δικαιολογημένος ο συλλογισμός σου, και θα πω ότι και άλλα πολλά θα έπρεπε να γίνουν ως επεμβάσεις για την εύρυθμη λειτουργία ενός φόρουμ.
    Από την άλλη όταν δεν υπάρχει βούληση και σχεδιασμός, οι καλοπροαίρετες υποδείξεις απλά πάνε χαμένες.

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #7
    ΥπερΣυντονιστής Το avatar του χρήστη leosedf
    Όνομα
    Κωνσταντίνος
    Εγγραφή
    Jan 2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    11.087

    Προεπιλογή

    Κυριάκο δεν αναφέρεις μερικά από αυτά τα πολλά? Κανείς δεν μπορεί να τα ξέρει όλα και ίσως οι ιδέες να είναι καλές.

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #8
    Μέλος Το avatar του χρήστη sakis
    Όνομα
    east electronics
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    ATHENS GREECE
    Μηνύματα
    3.012

    Προεπιλογή

    το μονο μεμπτο θα ηταν αν καποιο μελος το οποιο ειναι τιμωρημενο με διαγραφη τελικα εχει κανει επανεγραφη με αλλο ονομα

    Περα απο το παραπανω δεν θεωρω οτι θα επρεπε να μας απασχολει ενα θεμα τετοιου τυπου .( το μας κολλαει σε """εμας""" τους λιγο μεγαλυτερους )

    καιριο σημειο ειναι απο τα πραγματικα εγεγραμενα μελη τελικα ποιοι ειναι αυτοι που λεμε ενεργοι και ποιοι οχι και τελος απο αυτους τους ενεργους πως τελικα εχουμε καταφερει να συζηταμε τοσες πολλες αρλουμπες ...

    Πολλες φορες οι συζητησεις τετοιου τυπου εχουν καταληξει στο οτι η διαχειριση δεν μπορει ουτε να κανει τον αστυνομο θεματων ουτε να διαγραφει η να ""τιμωρει "" θεματα που περιεχουν αρλουμπες ...

    Κατα την δικη μου αποψη παντως η σταση αυτη εχει διωξει πολλα απο τα πραγματικα μελη με γνωσεις μια και το φορουμ συχνα δινει την εντυπωση οτι ειναι κατακλυσμενο απο διαφορους ασχετους που ειναι εδω για δικους τους λογους που καμμια σχεση δεν εχουν με τους πραγματικους λογους υπαρξης του φορουμ .

    σαφως λοιπον η εντονοτερη παρουσια της διαχειρισης και με μαλλον αγριες διαθεσεις θα μπορουσε να παιξει εναν καταλυτικο ρολο στο παραπανω προβλημα και ισως εμεις οι λιγο μεγαλυτεροι θα επρεπε να εστιαζουμε τις προσπαθειες μας προς τετοιες κατευθυνσεις και οχι με τεχνικες λεπτομεριες οπως καποια διπλο εγγραφη .

    Για κανενα λογο δεν εχω την προθεση να πω εγω στην διαχειριση το πως θα κανει την δουλεια της ...αυτα που διαβαζουμε παραπανω ειναι η προσωπικη μου αποψη και πως εμενα θα μου αρεσε καλυτερα να ηταν το φορουμ

    Φιλικα
    Σακης Πετροπουλος

    0 Not allowed! Not allowed!
    SERVICE ΕΝΙΣΧΥΤΩΝ ΚΑΙ ΙΑΠΩΝΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΗΧΟΥ
    east_electronics@yahoo.gr
    www.eastelectronics.gr επισκευη ενισχυτη , επισκευη ενισχυτων , επισκευη ηχειου , επισκευη sansui , επισκευη techΝics

  9. 2 μέλη ευχαρίστησαν τον sakis για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    bchris (12-09-12), The Professor (19-09-12)

  10. #9
    ΥπερΣυντονιστής Το avatar του χρήστη leosedf
    Όνομα
    Κωνσταντίνος
    Εγγραφή
    Jan 2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    11.087

    Προεπιλογή

    Οπότε να ρίχνουμε ban σε οποιονδήποτε πει έστω και βλακεία? Πείτε καμιά πρόταση δεν είναι κακό.

    0 Not allowed! Not allowed!

  11. #10
    Μέλος Το avatar του χρήστη sakis
    Όνομα
    east electronics
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    ATHENS GREECE
    Μηνύματα
    3.012

    Προεπιλογή

    Κωσταντινε δεν νομιζω να ειπε κανεις κατι τετοιο .... η εννοια ομως να δεχονται καποιας μορφης επιπληξη ολοι οσοι αρχιζουν η υποστιριζουν αρλουμπολογιες ειναι μια προσεγγιση....κατα την αποψη μου παντα ...

    0 Not allowed! Not allowed!
    SERVICE ΕΝΙΣΧΥΤΩΝ ΚΑΙ ΙΑΠΩΝΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΗΧΟΥ
    east_electronics@yahoo.gr
    www.eastelectronics.gr επισκευη ενισχυτη , επισκευη ενισχυτων , επισκευη ηχειου , επισκευη sansui , επισκευη techΝics

  12. 2 μέλη ευχαρίστησαν τον sakis για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    αλπινιστης (12-09-12), The Professor (19-09-12)

Σελίδα 1 από 7 1 2 3 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-04-14, 09:57
  2. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-12-12, 22:09
  3. Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-03-12, 20:10
  4. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-02-09, 10:31
  5. ανάγκη για νέα forum;
    By gRooV in forum Site & Forum
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-12-08, 18:44

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας