Σελίδα 1 από 11 1 2 3 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 108

Θέμα: Tει Ηλεκτρονικής Αθηνας

  1. #1
    Μέλος
    Όνομα
    Redman20
    Εγγραφή
    Sep 2010
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    40

    Προεπιλογή Tει Ηλεκτρονικής Αθηνας

    Γεια σε όλους πέρασα στο τει ηλεκτρονικης αθηνας ποια η αποψη σας για το τμημα ? έχει επαγγελματικες προοπτικές?έχει τελειώσει και καποιος αλλος το συγκεκριμένο τμημα?

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #2
    Μέλος Το avatar του χρήστη tasosmos
    Όνομα
    Τάσος
    Εγγραφή
    Jul 2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    3.057

    Προεπιλογή

    Οτι εχει κ οποιοδηποτε αλλο τμημα ηλεκτρονικης.
    Ειναι απο τα καλα τει σχετικα αλλα μην νομιζεις οτι θα σε περιμενουν εξω απο την πορτα να σε προσλαβουν. Πηραν 2 φιλοι πτυχιο φετος, κι οι 2 με σχετικα καλο βαθμο. Ο ενας δουλευει με 700€ τον μηνα χωρις ενσημα κτλ, στα μαυρα κοινως. Ο αλλος ως μεταφορεας... Ειναι δυσκολες εποχες και ακομα περισσοτερο για τα δικα μας επαγγελματα δεδομενου οτι δεν υπαρχει βιομηχανια στην χωρα να απορροφησει ικανους αριθμους.

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #3
    Μέλος Το avatar του χρήστη ntou
    Όνομα
    Ηλίας
    Εγγραφή
    Jun 2010
    Περιοχή
    Πρέβεζα
    Μηνύματα
    46

    Προεπιλογή

    Αν ασχοληθείς για 4 χρόνια καλά και αποκτήσεις καλές γνώσεις θα βρεις δουλειά. Επίσης τα μεταπτυχιακά σε στοχευμένους τομείς βοηθάνε αρκετά. Ενδεικτικά η ηλεκτρονική ξεδιπλώνεται και σε αυτούς τους τομείς: συναγερμοί-cctv (η εγκληματικότητα αυξάνει συνεχώς και οι εγκαταστάτες δουλεύουν), κινητή τηλεφωνία (δίκτυο και συσκευές), βιομηχανικοί αυτοματισμοί (περιζήτητοι οι καλοί ηλεκτρονικοί), έξυπνο σπίτι, αμυντικά συστήματα, οικιακές συσκευές (εδώ υπάρχει πρόβλημα), επισκευές pc, δίκτυα τοπικά, δορυφορικές κεραίες. Αν περάσουμε τα σύνορα της Ελλάδας τότε οι επιλογές πολλαπλασιάζονται.

    Απλά πρέπει σε κάποια φάση να εστιάσεις κάπου γιατί ο κλάδος είναι τεράστιος και δεν μπορείς να είσαι καλός παντού. Καλό ξεκίνημα.

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #4
    Μέλος
    Όνομα
    Redman20
    Εγγραφή
    Sep 2010
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    40

    Προεπιλογή

    πιστεύετε οτι είναι καλο τμήμα?το προτιμησα σε σχέση με του αυτοματισμου γιατι έχει επαγγελματικα δικαιώματα και είναι πιο ευρυ το φάσμα και έχει περισσοτερες επιλογες για εργασια..επισης μπορουσα να είχα περασει ηλεκτρονικων υπολογιστικων συστηματων..έχει επαγγελματικη αποκατασταση το τει ηλεκτρονικης?Επισης ξέρετε αν στην εγγραφη χρειάζετε ακτινογραφια θωρακος και γνωματευση απο δερματολογο και παθολογο?αν κάποιος φοιτα στο συγκεκριμενο τμημα ας μου δόσει καποιες πληροφοριες

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #5
    Μέλος Το avatar του χρήστη tasosmos
    Όνομα
    Τάσος
    Εγγραφή
    Jul 2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    3.057

    Προεπιλογή

    Εγω ειμαι εκει, σαν τμημα καλο ειναι απο εξοπλισμο κτλ αλλα απο οργανωση θα μπορουσε να ηταν αρκετα καλυτερα τα πραγματα. Απο καθηγητες τα συνηθισμενα, μερικοι ειναι για τα μπαζα αλλα εχει κι αρκετους καλους.
    Για τα ιατρικα δεν θυμαμαι, νομιζω θελει ακτινογραφια. Ενα τηλ στην γραμματεια κ θα μαθεις.

    Ηλια δεν ξερω απο που παιρνεις πληροφοριες αλλα δεν θα λεγα οτι ειναι κ πολυ ακριβεις με βαση τις δικες μου.
    Και οι 2 φιλοι που λεω παραπανω εχουν βαθμο πτυχιου ~7, κι οι 2 ψαχνουν εδω κ μηνες για δουλεια κ γραφω παραπανω που εχουν καταληξει...

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #6
    Μέλος
    Όνομα
    Redman20
    Εγγραφή
    Sep 2010
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    40

    Προεπιλογή

    στο πρώτο εξάμηνο είναι ευκολα τα μαθήματα? για τον βαλαμοντες έχω ακουσει κακα λογια

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #7
    Μέλος Το avatar του χρήστη ntou
    Όνομα
    Ηλίας
    Εγγραφή
    Jun 2010
    Περιοχή
    Πρέβεζα
    Μηνύματα
    46

    Προεπιλογή

    Εντάξει Τάσο δε λέω οτι δουλεύουν όλοι οι απόφοιτοι αλλά δεν είναι και τει ιχθυοκαλλιέργειας το τει ηλεκτρονικης. Στο κάτω κάτω υπάρχουν 5 τει ηλεκτρονικής (Λαμίας-Θεσσαλονίκης- Αθήνας-Πειραιά-και Χανίων νομίζω) που βγάζουν 50 περίπου απόφοιτους το χρόνο δηλαδή συνολο 250 νεοι τειτζηδες πτυχιουχοι ηλεκτρονικοι κάθε χρόνο, ποιος θα πρωτοδουλέψει κατευθείαν κιόλας? Τα 7αρια δε μου λένε τιποτα απο μόνα τους (ολοι ξερουμε πως δουλευει το συστημα στα τει και τα αει:σκονακια-περσινα θεματα-πασπ-δαπ κτλ) αλλά γενικώς οι φίλοι σου σε κάποια φάση θα βρεθούν στο χώρο αν αξίζουν και αν ξεχωρίζουν, απλά δεν γίνεται αμέσως πάντα (είναι και η κρίση τώρα δυστυχώς). Σε κάποιο ποστ ένας έλεγε πως ψάχνει ηλεκτρονικό εδώ και μήνες στη Νεα Μάκρη και δεν βρίσκει γιατί δεν ξέρουν οι περισσότεροι-όχι πως φταίνε οι ίδιοι αλλά μάλλον οι καθηγητές τους και τα παρωχημένα προγράμματα σπουδών που έχουμε (διδάσκεται ακόμα ο Ζ80 και έχουμε 2010!!!!!!!!). Το κλειδί κατά τη γνώμη μου για ένα απόφοιτο είναι να ασχοληθεί από μόνος του με έναν συγκεκριμένο τομέα και σε κάποια φάση θα βρεθεί μια εταιρία (είτε εδώ είτε έξω) να τον απορροφήσει και να τον εξελίξει.

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #8
    Μέλος
    Όνομα
    Redman20
    Εγγραφή
    Sep 2010
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    40

    Προεπιλογή

    εσεις πιστεύετε οτι έχει προοπτικες για ευρεση εργασιας?

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #9
    Μέλος Το avatar του χρήστη Λυκιδευς
    Όνομα
    Παναγιώτης
    Εγγραφή
    Nov 2009
    Περιοχή
    Π Φάληρο Αθήνα
    Μηνύματα
    1.423

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από redman20 Εμφάνιση μηνυμάτων
    εσεις πιστεύετε οτι έχει προοπτικες για ευρεση εργασιας?
    αν μαθεις 5 πραματα και δεν εισαι τουριστας στην σχολη...θα αποκτησεις γνωσεις απο εκει και περα προσπαθεις οπως ολοι μας...

    0 Not allowed! Not allowed!
    Υπάρχουν νύχτες που οι λύκοι είναι σιωπηλοί και το φεγγάρι μόνο ουρλιάζει...

  10. #10
    Μέλος
    Όνομα
    Redman20
    Εγγραφή
    Sep 2010
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    40

    Προεπιλογή

    έχω βάλει στοχο να τελειώσω οσο πιο γρήγορα γίνετε..θα παρακολουθώ τα εργαστήρια και την θεωρία..

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 1 από 11 1 2 3 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Εναρξη μαθηματων ΤΕΙ Ηλεκτρονικης Αθηνας
    By tasosmos in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-08-09, 20:43
  2. Φυσική ηλεκτρονικής ΤΕΙ ΑΘΗΝΑΣ
    By foithths in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-01-08, 19:22
  3. νεοτερα απο στεφ τει αθηνας
    By vergis in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-02-07, 13:07
  4. Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-04-06, 13:37
  5. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-01-06, 21:23

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας