Σελίδα 2 από 10 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 92

Θέμα: Hyundai Accent

  1. #11
    Μέλος Το avatar του χρήστη weather1967
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Sep 2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.756

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από H3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μαλλον εντελως ασχετο .Και στο δικο μου στα 40.000 αναψε το check ,ηταν προβλημα του αισθητηρα θερμοκρασιας αερα (AIR sensor ) ,κοστος 140 Ε ,και στα 55.000 αλλαχτηκε και ο αισθητηρας θεσης γκαζιου (TPS sensor )
    Ενα δεν βαλεις διαγνωστικο μονο υποθεσεις μπορεις να κανεις
    Σωστος ο Μπαμπης,Απο οτι μου ειχε πει ο κουμπαρος μου που ειχε accent,πολλα acceντ της σειρας 2000-2003 ,εβγαλαν στα 40.000 πανω κατω χλμ αυτο το προβλημα ,με την μονη διαφορα οσοι ειχαν φυγει απο την εγγυηση,να επρεπε να δωσουν για original (ΑΙR sensor ) 300 ευρω,με 140 ευρω δεν επαιρνες original ,αλλα αλλη μαρκα.

    Και στα 120.000 του ειχε αναψει το check παλι ,και ηθελε αλλαγη ο αισθητηρας του καταλύτη.
    Με κοστος καπου στα 80-90 ευρω αν θυμαμαι καλά ανταλακτικα-εργασια πριν 3 χρονια.

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #12
    Μέλος Το avatar του χρήστη navar
    Όνομα
    Kωνσταντίνος
    Εγγραφή
    May 2010
    Περιοχή
    τρικαλα
    Μηνύματα
    3.079

    Προεπιλογή

    και για μένα κρίνεται απαραίτητη η βόλτα απο συνεργείο με διαγνωστικό. μπορεί να είναι κάτι απλό, μπορεί να είναι κάτι που θέλει απλά reset απο στιγμιαίο κόλλημα/λάθος τιμή , αλλα μπορεί να είναι και προειδοποίηση για κάτι χοντρό και να το σώσεις πρίν το πάθει !

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #13
    Μέλος
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Μηνύματα
    1.212

    Προεπιλογή

    Χωρίς να έχω εμπειρία σε HYUNDAI, απλά να αναφέρω μιλώντας γενικότερα πως κάποια manuals αναφέρουν πως η συγκεκριμένη ένδειξη οφείλεται σε κάποιο πρόβλημα διάταξης αντιρυπαντικής τεχνολογίας του κινητήρα και πιάς το αυγό και... κούρευτο. Στη δικιά μου περίπτωση πρακτικά ήταν η (βουλωμένη) αντλία βενζίνης η οποία είναι πακέτο με το φλοτέρ στο ντεπόζιτο βενζίνης και η αντικατάσταση στοίχιεσε περί τα 300 ούρια αν θυμάμαι καλά. Το κακό είναι πως όταν ανάβει το συγκεκριμένο είναι αυτό που λέμε στους ΗΥ Fatal Error δηλ. σε αφήνει...
    Χαιρετώ!

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #14
    Μέλος Το avatar του χρήστη Λυκιδευς
    Όνομα
    Παναγιώτης
    Εγγραφή
    Nov 2009
    Περιοχή
    Π Φάληρο Αθήνα
    Μηνύματα
    1.423

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από navar Εμφάνιση μηνυμάτων
    και για μένα κρίνεται απαραίτητη η βόλτα απο συνεργείο με διαγνωστικό. μπορεί να είναι κάτι απλό, μπορεί να είναι κάτι που θέλει απλά reset απο στιγμιαίο κόλλημα/λάθος τιμή , αλλα μπορεί να είναι και προειδοποίηση για κάτι χοντρό και να το σώσεις πρίν το πάθει !
    τι μπορει να παθει αν δεν το αλλαξει;

    0 Not allowed! Not allowed!
    Υπάρχουν νύχτες που οι λύκοι είναι σιωπηλοί και το φεγγάρι μόνο ουρλιάζει...

  5. #15
    Μέλος Το avatar του χρήστη navar
    Όνομα
    Kωνσταντίνος
    Εγγραφή
    May 2010
    Περιοχή
    τρικαλα
    Μηνύματα
    3.079

    Προεπιλογή

    και είμαστε σίγουρη οτι αυτό το λαμπάκι σημαίνει κάτι σχετικό με καύσιμο και δεν είναι ας πούμε ιμάντας χρονισμού ? η κάποιο πρόβλημα με τισ βαλβίδες ?
    αν είναι όντος στο καύσιμο το θέμα στην χειρότερη να μείνει στον δρόμο χωρίς παιρετέρω ζημιά... αλλά αν είναι κάτι άλλο ?
    το ρισκάρεις ?

    θυμάμαι οτι τα είχα παίοξει όταν το opel corsa diesel άρχισε να σέρνεται και μου άναψε και το λαμπάκι του κινητήρα.... σκέφτηκα μόνο ... πάει το μοτέρ... ευτυχώς που είναι στην εγγύηση !!!

    τελικά ήταν ενα σωληνάκι υψηλής στην τουρμπίνα και σέρνονταν γιατί δεν τούρμπιζε !

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #16
    Uploader Το avatar του χρήστη Τρελός Επιστήμονας
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Jul 2007
    Περιοχή
    Κλεινόν Άστυ
    Μηνύματα
    1.949

    Προεπιλογή

    Το δικό μου Accent είναι μοντέλο του 1998 και εκτός από μια βλάβη στην αντλία νερού στα 25-30000 χλμ δεν έχει παρουσιάσει άλλα προβλήματα εκτός από την τυπική συντήρηση και αλλαγές φθαρμένων ανταλλακτικών. Άλλαξα σετ συμπλέκτη στα 90000χλμ και όλους σχεδόν τους ιμάντες και κάποια κολλάρα. Μεγάλο κόστος αλλά κάθε αυτοκίνητο το έχει αυτό μετά από κάποια χιλιόμετρα. Ποτέ δεν έχει ανάψει λαμπάκι κινητήρα. Είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος από την αξιοπιστία του.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Είμαι αυτό που κάθε στιγμή γίνομαι.

  7. #17
    Μέλος Το avatar του χρήστη Λυκιδευς
    Όνομα
    Παναγιώτης
    Εγγραφή
    Nov 2009
    Περιοχή
    Π Φάληρο Αθήνα
    Μηνύματα
    1.423

    Προεπιλογή

    τελικα το λαμπακι σε τι προβλημα αντιστοιχει;

    0 Not allowed! Not allowed!
    Υπάρχουν νύχτες που οι λύκοι είναι σιωπηλοί και το φεγγάρι μόνο ουρλιάζει...

  8. #18
    Μέλος Το avatar του χρήστη navar
    Όνομα
    Kωνσταντίνος
    Εγγραφή
    May 2010
    Περιοχή
    τρικαλα
    Μηνύματα
    3.079

    Προεπιλογή

    μιας και πιάσαμε τα Hyundai εχω να πώ πως ... είναι πολύ "τίμια" αυτοκίνητα ! είναι αξιόπιστα , είναι οικονομικά είναι αυτόκινητο του λαού όπως ήταν κάποτε ο σκαραβέος !
    δεν ξεχνάω κολλητό μου φίλο που ένα ATOS του 99 το έφτασε 380,000klm χωρίς το παραμικρό μηχανικό πρόβλημα ... εκτός απο ένα κλασικό πρόβλημα που είχε με τις μπροστά δισκόπλακες τον φρένων !
    το αυτοκινητάκι αν και 1000CC ταξίδευε αξιοπρεπώς (μεχρί τα 140 που πήγαινε έτσι κιαλλιός) με 4 άτομα γαιδούρια και A/C.

    επίσης το λέω τίμιο και οικονομικό, γιατί μετά απο μικρό-ατύχημα αλλάξαμε το καπό με γνήσιο αντιπροσωπείας στα 25€

    γενικά τα μοντέλα Hyundai μετά το 99-00 (που έστρωσε σε θέματα οδηγισημότητας ) είναι πολύ καλές επιλογές !

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #19
    Μέλος Το avatar του χρήστη kiros
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    Sep 2010
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    315

    Προεπιλογή

    Τελικα το πηγα σε συνεργείο με διαγνωστικό και εδειξε φτωχο μιγμα βενζινης. Επισης ειχε κρατησει στη μνημη και την αλλαγη μπαταριας που ειχα κανει πριν 2 χρονια.
    Φυσικα το μηδενισε και τωρα δεν αναβει.Την επομενη φορα θα βαζω βενζινη απο αλλο βενζιναδικο.

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #20
    Μέλος Το avatar του χρήστη Λυκιδευς
    Όνομα
    Παναγιώτης
    Εγγραφή
    Nov 2009
    Περιοχή
    Π Φάληρο Αθήνα
    Μηνύματα
    1.423

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kiros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικα το πηγα σε συνεργείο με διαγνωστικό και εδειξε φτωχο μιγμα βενζινης. Επισης ειχε κρατησει στη μνημη και την αλλαγη μπαταριας που ειχα κανει πριν 2 χρονια.
    Φυσικα το μηδενισε και τωρα δεν αναβει.Την επομενη φορα θα βαζω βενζινη απο αλλο βενζιναδικο.
    οποτε μαλλον νοθευμενη βενζινη σου βαζανε!!!

    0 Not allowed! Not allowed!
    Υπάρχουν νύχτες που οι λύκοι είναι σιωπηλοί και το φεγγάρι μόνο ουρλιάζει...

Σελίδα 2 από 10 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Προβλημα κεντρικό κλειδωμα σε Hyundai Getz 2007
    By lefteris251 in forum Κυκλώματα για Auto & Moto
    Απαντήσεις: 56
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-12-22, 12:33
  2. RADIO CD HYUNDAI i20
    By SV7FOM in forum Car Audio & Theater
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-08-10, 20:14

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας