Σελίδα 6 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 4 5 6
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 51 έως 51 από 51

Θέμα: Βιοκαύσιμο

  1. #51
    Μέλος Το avatar του χρήστη nassosxlvbros
    Όνομα
    Nάσος
    Εγγραφή
    Dec 2008
    Περιοχή
    Αθήνα,Νέος Κόσμος
    Μηνύματα
    218

    Προεπιλογή

    Mε τη σειρά μου να κάνω και γω μερικές επισημάνσεις:

    -Το ότι φοράει ένα σκούφο της Shell εμένα προσωπικά δε μου λέει τίποτα...(το κρατάω στα υπ'όψιν μεν αλλά δε μου λέει τίποτα,δε.)

    ο παπάκι που καίει οινόπνευμα μπορεί να έχει ένα χρόνο να μπει σε λειτουργία,αλλά πήρε με τη πρώτη όπως είδαμε...πιθανόν το ποδήλατο να τον εξυπηρετεί καλύτερα....λέω τώρα εγώ.

    - Η μικρή ανεμογεννήτρια δεν είναι μεγάλης απόδοσης (το είπε) αλλά επίσης είπε πως αν δεν έχεις 5-6 μποφώρ δεν έχεις απόδοση,άρα είναι βοηθητικό σύστημα ενέργειας,εκτός και αν η περιοχή δέρνεται κυριολεκτικά από αέρα 24 ώρες/24ωρο.

    -Και για το υδρογόνο τα ίδια είπε και τους κινδύνους του όπως επίσης είπε πως θα το αποθηκεύει με χαμηλή πίεση...

    -επίσης είπε πως πρέπει να κατασκευάζουμε μπαταρίες γιατί οι εμπορίου είναι άχρηστες (δεν έχει κι άδικο) με παχύτερα στοιχεία....Δεν είναι τυχαίο άλλωστε πως η "μαμά" μπαταρία ενός καινούργιου αυτοκινήτου βαστάει 5-6 χρόνια και η αντικαταστάτριά της από το εμπόριο με το ζόρι βγάζει 3ετία....

    -Όσο για την οικονομική του επιφάνεια σε χωριό μένει,άρα μικρό κόστος διαβίωσης,αν δουλεύει και η γυναίκα του και κάνει και αυτός κάνα μεροκάματο και σπέρνει και κάνα χωράφι ή έχει μερικές ελιές/προβατάκια κλπ δε νομίζω να πεινάσει...για τεμπέλη δε τον κόβεις όμως...τώρα το πόσο του έχουν στοιχίσει όλα αυτά δεν είμαι ο κατάλληλος να κρίνω...στο κάτω κάτω γεννήτριες και μηχανήματα είδα,όχι πισίνες και λούσα!

    -
    Ο Μιχάλης Καλογερακης είναι όντως ένα ανήσυχο πνεύμαπου μακάρι να βρει γύρω του μιμητές αντί για σχολιαστές και χλευαστές.Το ότι έχει ανησυχίες για τα πάντα γύρω του δεν τον κάνει αυτόματα τρελό ούτε και εκκεντρικό,απεναντίας είιναι ψαγμένος απλά πορεύεται μόνος του και απασχολείται με πολλά...αυτό είναι από μόνο του κουραστικό και σίγουρα το σφάλμα καραδοκεί.

    Μακάρι να αρχίσουν και άλλοι να ψάχνονται αντι να πιάνουν τον καναπέ και το χαζοκούτι σαν το κύριο Μιχάλη...Πρόσφατα μάλιστα γνώρισα έναν συνεργάτη που στο σπίτι του δεν έχει μπει μάστορας...(ηλεκτρολόγος,πατωματζής,σιδεράς κλπ...αυτός και ο αδερφός του (εκτός από τα μπετά) έφτιαξαν κυριολεκτικά όλο το σπίτι!!!

    1 Not allowed! Not allowed!
    Radio Control Service Futaba-JR-Hitec-Sanwa-Airtronics-Multiplex-ΚΟ-Propo.

  2. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον nassosxlvbros για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:


Σελίδα 6 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 4 5 6

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας