Σελίδα 21 από 27 ΠρώτηΠρώτη ... 11 19 20 21 22 23 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 201 έως 210 από 263

Θέμα: Ψηφιακος παλμογραφος rigol DS1052E

  1. #201
    ΥπερΣυντονιστής Το avatar του χρήστη gsmaster
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    Aug 2003
    Περιοχή
    Γιάννενα
    Μηνύματα
    4.444

    Προεπιλογή

    Πατάς το κουμπί Utility σου ανοίγει το μενού και η τέταρτη επιλογή είναι Language πατάς το αντίστοιχο κουμπί και με το περιστρεφόμενο ροδάκι πάνω απο τα πλήκτρα CH1 CH2 επιλέγεις αγγλικά και μετά πατας το ίδιο ροδάκι μεσα για επιλογή της γλώσσας.

    Εναλλακτικά πατάς Utility και μετά πατάς πολλές φορές το προτελευταίο κουμπί δεξιά της οθόνης μέχρι να σου δείξει αγγλικά.

    Αν κάποιο κουμπί ή λειτουργία δεν ξέρεις τι κάνει το κρατάς για 2-3 δευτερόλεπτα και σου βγάζει help μενού

    0 Not allowed! Not allowed!
    Πριν γράψετε ένα νέο θέμα στο φόρουμ, ψάξτε ->εδώ<-, κάτι θα βρείτε που δεν ξέρατε.

  2. #202
    Μέλος
    Όνομα
    παναγιωτης
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    καλλιθεα
    Μηνύματα
    1.017

    Προεπιλογή

    ok το βρηκα πως αλλαζει ολα καλα αρχιζω να τον ψαχνω τωρα και ναι και εμενα απο Σιγλαπουρη ηρθε τι να πω ισως οπως ειπα επαιξε ρολο το οτι δεν ειχαν βαλει καποιο εξωτερικο καλυμα στη κουτα του
    εχω φερει γεννητρια απο εκει και πληρωσα 3.70

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #203
    Μέλος Το avatar του χρήστη ptisi110
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    May 2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    186

    Προεπιλογή

    Για τη γλώσσα πατάς: Utility και από το μενού που ανοίγει πατάς το τέταρτο από πάνω γκρι κουμπί (language). Αυτό σου ανοίγει το μενού με τις γλώσσες. Με τον κυκλικό επιλογέα που είναι πάνω επιλέγεις τη γλώσσα και πατάς τον επιλογέα για επιβεβαίωση.. Όσο για την συσκευασία και μένα σε χαρτόκουτο ήρθε με τα αφρολέξ μέσα κανονικά και το invoice κολλημένο έξω στο κουτί..

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #204
    Μέλος Το avatar του χρήστη Spirtos
    Όνομα
    Σπύρος
    Εγγραφή
    May 2009
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    208

    Προεπιλογή

    τι να πω, γκαντεμια, και μένα με το κουτί ακάλυπτο είχε έρθει, EMS, 3,7€ κλπ.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Μητρός τε και Πατρός και των άλλων προγόνων απάντων τιμιώτερον εστίν η Πατρίς

    2+2=5 (for extremely large values of 2!)

  5. #205
    Μέλος
    Όνομα
    παναγιωτης
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    καλλιθεα
    Μηνύματα
    1.017

    Προεπιλογή

    ε καμια φορα την παταμε τι να κανουμε ολα καλα με το μενου ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις και την βοηθεια

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #206
    Μέλος Το avatar του χρήστη cloud_constructor
    Όνομα
    cloud constructor
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    Αθηνα ΚΑΙ εγω
    Μηνύματα
    456

    Προεπιλογή

    οχι ρε φιλε τι λες τωρα.. μου κοψες τη φορα μιλαμε.Πανω που θα χτυπαγα το function generator της rigol με εβαλες σε σκεψεις... Λετε να αλλαξε τιποτα και να βαρανε στο ψαχνο?

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #207
    Μέλος
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Dec 2003
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    199

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cloud_constructor Εμφάνιση μηνυμάτων
    οχι ρε φιλε τι λες τωρα.. μου κοψες τη φορα μιλαμε.Πανω που θα χτυπαγα το function generator της rigol με εβαλες σε σκεψεις... Λετε να αλλαξε τιποτα και να βαρανε στο ψαχνο?
    Εγώ έπαθα χειρότερα όταν διάβασα το post 193, γιατί είχα είδη παραγγείλει τη γεννήτρια την προηγούμενη ημέρα. Σήμερα όμως παρέλαβα και πλήρωσα το κλασικό πλέων ποσό 3,69 ευρώ. Όλα καλά και η γεννήτρια ΟΚ.

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #208
    Μέλος Το avatar του χρήστη mushaba
    Όνομα
    Φώτης
    Εγγραφή
    Jun 2009
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    120

    Προεπιλογή

    Καλησπερίζω τον λαό του hlektronika.gr

    Παιδιά ενδιαφέρομαι να αγοράσω και εγώ τον Rigol DS1052E,μάλιστα ανά πάσα στιγμή είμαι για παραγγελία,εδώ θέλω συμβουλές από τα παιδιά που τον αγοράσαν.

    1)Από τα όσα διάβασα σε αυτό το topic η διαπίστωση είναι παραγγελία από Dealexcel?Πού έχει έδρα η εταιρία αυτή,βασικά δεν πρέπει να είναι στην Ε.Ε οπότε να ρωτήσω αυτούς που έκαναν αγορά από εκεί,ήρθατε σε επικοινωνία με τον πωλητή και κανονίσατε κάτι συγκεκριμένο με τον τρόπο αποστολής προς αποφυγήν υπέρογκων χρεώσεων τελωνείου?

    2)Παίζει κάποιο συγκεκριμένο firmware που αναβαθμίζεται στα 100 Mhz να το ζητήσω ή είναι κάρφωμα?Άσε που πιστεύω ότι η ίδια εταιρία διέρευσε τον τρόπο αναβάθμισης με σκοπό να πουλήσει και να διαφημιστεί.

    Περιμένω με αγωνία τις απαντήσεις σας.

    Φιλικά
    Φώτης

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #209
    Μέλος Το avatar του χρήστη cloud_constructor
    Όνομα
    cloud constructor
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    Αθηνα ΚΑΙ εγω
    Μηνύματα
    456

    Προεπιλογή

    Kitman Ευτυχως... οποτε συνεχιζω ακαθεκτος (εξαλου και 40 κατι να δωσω ακομα παλι φθηνοτερα απο εδω θα ειναι....)

    mushaba , εγω δεν εκανα κατι το ιδιεταιρο απλα εκει που ελεγε αμα θελω εξπρες κ τετοια το αφησα στο απλο (ασε λεω μη σκασει με καμια UPS και πληρωνουμε τωρα).. .ΓΕνικα κοιτας να τους πεις να στο στειλουν με EMS , με αυτη μου ηρθε.. Η εταιρεια εχει εδρα αμερικη αλλα τα συμπραγκαλα ερχονται απο κινα μεσω EMS η κατι τετοιο..

    Για τον τροπο αναβαθμισης ,, οκ , υπαρχει firmware που γινεται 100MHz αλλα δε ξερω αν παιζει ρολο τι firmware εχει ηδη μεσα (νομιζω απο ενα σημειο κ μετα δε δουλευει το hack).Βασικα εδω δε το εκανα γιατι δε με ενδιαφερει η αληθεια εινια... αααμα το χρειαστω .. βλεπουμε..

    Αυτο που πιστευεις , αυτο εγινε

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #210
    Μέλος Το avatar του χρήστη cloud_constructor
    Όνομα
    cloud constructor
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    Αθηνα ΚΑΙ εγω
    Μηνύματα
    456

    Προεπιλογή

    και ναι μολις παραγκελθικε η γεννηστρα rigol sku325 ..τους εγραψα και την ιστορια της ζωης μου στο πεδιο με τις οδηγιες , τους ειπα αντε , αμα γινεται να το βαλουν σε καλυμενο κουτι να γραψουν επανω οτι ειναι δωρο η επιστροφη ξερω κατι , να το στειλουν με EMS και τους ειπα να μη περιμενουν επιβεβαιωση απο τα ΕΛΤΑ αλλα θα τους στειλω εγω οταν το λαβω γιατι ετσι ειχε γινει στον παλμογραφο.. Αν κ αμα δε πατησεις τιπιτα απολυτως σε βαζει σε express mail της EMS και καλα 5 με 6 μερες (ΝΑΙ ΚΑΛΑ..) οποτε ...

    οπως επε και ο βασιλιας theoden λιγο πριν ξεχυθουν σπαζοντας τη πορτα του εσωτερικου φρουριου του helms deep πανω στις ορδες των uruk hai μαζι με τους eorlingas και λιγο πριν σκασει ο gandalf απο την ανατολη...

    TO WHAT EVER END....

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 21 από 27 ΠρώτηΠρώτη ... 11 19 20 21 22 23 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. παλμογραφος Rigol DS1102E
    By Bobiras in forum Όργανα & Εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 82
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-11-16, 18:38
  2. Rigol DS1052E προβλημα μετρησεων.
    By SProg in forum Όργανα & Εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-07-16, 11:12
  3. RIGOL ΠΑΛΜΟΓΡΑΦΟΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ?
    By marder in forum Όργανα & Εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-07-15, 01:23
  4. Παλμογράφος Rigol DS1052E
    By kxenos in forum Όργανα & Εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-06-12, 09:17
  5. Μετατροπή σε RIGOL DS1052E
    By Lykos1986 in forum Όργανα & Εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-04-10, 01:46

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας