Σελίδα 15 από 16 ΠρώτηΠρώτη ... 5 13 14 15 16 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 141 έως 150 από 157

Θέμα: ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΑΕΙΚΙΝΗΤΟΥ

  1. #141
    Μέλος
    Όνομα
    πετρος
    Εγγραφή
    Apr 2012
    Περιοχή
    αθηνα
    Μηνύματα
    188

    Προεπιλογή

    εχω την μεγαλη απωρεια ...γιατι να κατσεις να φτιαξεις κατι τετοιο ? :P

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #142
    Μέλος
    Όνομα
    Πέτρος
    Εγγραφή
    Oct 2011
    Περιοχή
    Έβρος
    Μηνύματα
    2.446

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kpetros Εμφάνιση μηνυμάτων
    εχω την μεγαλη απωρεια ...γιατι να κατσεις να φτιαξεις κατι τετοιο ? :P
    Για τον απλούστατο λόγο ότι αν δεν υπήρχαν τέτοιοι "ερευνητικά" άνθρωποι .... τώρα εσύ θα επικοινωνούσες μαζί μας αντί του πληκτρολόγιου σου
    Με σήματα καπνού όπως κάνανε οι Ινδιάνοι άλλοτε ... διάλεξε τι προτιμάς

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #143
    Μέλος Το avatar του χρήστη Γιώργος Φυσικός
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Jun 2012
    Περιοχή
    Πάτρα
    Μηνύματα
    860

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spyropap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην φωτο βλέπετε τον "αεικίνητο" επαγωγικό κινητήρα μου που γυρνά συνεχώς καταναλώνοντας 12V 100mA που παίρνει από το σύστημα με τα φωτοβολταϊκά τον φορτιστή και τις μπαταρίες που έχω στην ταράτσα.
    παίρνει ενέργεια από κάπου, άρα δεν είναι αεικίνητο.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spyropap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτός ο επαγωγικός κινητήρας είναι ένα dwarma wheel που σκοπό έχει να προκαλεί την εύνοια των πνευμάτων αφού είναι αφιερωμένο σε βουδικό/ινδουιστικό θεό.
    Είναι γνωστό πως οι βουδιστές/ινδουιστές συνηθίζουν να προσεύχονται γυρνώντας τροχούς προσευχής. Αυτός ο τροχός είναι σύγχρονος αλλά φορτωμένος με ευχές/προσευχές.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γιώργος Φυσικός : 03-08-12 στις 21:08
    "Αλλά υπάρχουν και οι ψυχές, όπως αυτή μιας σαρδέλας ή άλλων πραμάτων που τρως, που είναι κατωτέρου επιπέδου: όταν πίνεις ένα ποτήρι νερό, παίρνεις ένα εκατομμύριο ψυχές. Αυτές οι ψυχές λέγονται Στοιχειώδη." - Γ. Γκιόλβας, για τα στοιχειώδη σωμάτια.

    Ignored users: 14. Will you be the next one?

  4. #144
    Μέλος
    Όνομα
    πετρος
    Εγγραφή
    Apr 2012
    Περιοχή
    αθηνα
    Μηνύματα
    188

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Κυριακίδης Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για τον απλούστατο λόγο ότι αν δεν υπήρχαν τέτοιοι "ερευνητικά" άνθρωποι .... τώρα εσύ θα επικοινωνούσες μαζί μας αντί του πληκτρολόγιου σου
    Με σήματα καπνού όπως κάνανε οι Ινδιάνοι άλλοτε ... διάλεξε τι προτιμάς

    δεν αντιλεγω , μακαρι να υπαρχουν πολυ σαν το παιδι και να δοκιμαζουν νεα πραματα
    αλλα αυτο ειναι απλα ενα μοτερ χωρις τριβες με πολυ χαμηλη καταναλωση....

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #145
    Μέλος
    Όνομα
    Ω
    Εγγραφή
    Aug 2009
    Περιοχή
    Μηνύματα
    954

    Προεπιλογή

    http://www.hlektronika.gr/forum/show...t=53753&page=3
    Πριν 2 χρόνια στα #22, #24, #26 αυτού του θέματος έγραψα τις απόψεις μου για το τι είναι αεικίνητο.

    Είναι αλήθεια πως δεν με ενδιαφέρει καθόλου η γνώμη σας γι αυτό και δεν το παρουσιάζω σαν κατασκευή.
    Το ότι γυρίζει ασταμάτητα "αεικινήτος" για πολλούς μήνες είναι γεγονός.
    Πιθανόν να μπορεί να λειτουργεί ακόμα και όταν κάποιοι που διαβάζουν αυτά τα μηνύματα θα έχουν πεθάνει.

    Το ότι δεν προσφέρει αυτό που θα θέλατε αλλά κάτι άλλο είναι σίγουρο. Γι αυτό και δεν σας αρέσει.
    Όμως μην ξεχνάτε πως το έβαλα εδώ για να δείξω πως υπάρχουν αεικίνητες μηχανές που βεβαίως από κάπου παίρνουν ενέργεια για να κινηθούν.
    Όπως έχω γράψει ξανά ένας κατασκευαστής είναι ελεύθερος να χρησιμοποιήσει οποιαδήποτε πηγή ενέργειας απ όπου και εάν προέρχεται αυτή προκειμένου να πετύχει τον σκοπό του.

    Έτσι εάν η πηγή ενέργειας είναι η πρίζα του δικτύου τότε δεν μπορεί μια μηχανή να είναι αεικίνητη.
    Εάν όμως οι πηγές ενέργειας είναι ανανεώσιμες όπως ήλιος, αέρας, γήινο μαγνητικό πεδίο κλπ, τότε είναι σχεδόν αεικίνητη.

    Ο επαγωγικός κινητήρας που βλέπετε είναι η μοναδική αεικίνητη μηχανή που έχει παρουσιαστεί σε αυτή την ισελίδα.
    Για το θέμα αυτό έχουν γραφτεί πολλές χιλιάδες άχρηστες λέξεις και κανείς άλλος δεν έδειξε κάτι σχετικό ή παρόμοιο,
    γιατί απλά δεν έχει κανείς άλλος τέτοιο έργο.

    Και τέλος έχετε την τύχη να θαυμάσετε αυτό το έργο τέχνης που είναι αφιερωμένο στον θεό.

    Στο εργαστήριο μου έχω και άλλες κατασκευές ελεύθερης ενέργειας που όμως δεν θέλω να δείξω σε ανθρώπους που δεν γνωρίζω και δεν εκτιμώ. Κάποια μέλη έχουν επισκευτεί το κέντρο ηλεκτρόλυσης και έχουν θαυμάσει τα χειροποίητα ινβερτερ μου που προσφέρουν ελεύθερη ενέργεια, τις ανεμογεννήτριες και τους αντιδραστήρες Υδρογόνου.

    Συνημμένο Αρχείο 36017

    0 Not allowed! Not allowed!
    Έχοντας στην κατοχή του την Ελεύθερη Ενέργεια
    ένα άτομο παύει να είναι αντικείμενο εκμετάλλευσης..
    Συνοπτικά: Ενέργεια = Ελευθερία!

    http://thesecretrealtruth.blogspot.com/2012/01/blog-post_9393.html

  6. #146
    Banned
    Όνομα
    -nikos-
    Εγγραφή
    Dec 2010
    Περιοχή
    hlektronika gr.
    Μηνύματα
    1.782

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spyropap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και τέλος έχετε την τύχη να θαυμάσετε αυτό το έργο τέχνης που είναι αφιερωμένο στον θεό.

    Στο εργαστήριο μου έχω και άλλες κατασκευές ελεύθερης ενέργειας που όμως δεν θέλω να δείξω σε ανθρώπους που δεν γνωρίζω και δεν εκτιμώ. Κάποια μέλη έχουν επισκευτεί το κέντρο ηλεκτρόλυσης και έχουν θαυμάσει τα χειροποίητα ινβερτερ μου που προσφέρουν ελεύθερη ενέργεια, τις ανεμογεννήτριες και τους αντιδραστήρες Υδρογόνου.

    Συνημμένο Αρχείο 36017



    vawya kon dios spyros, come sta ?? bene ? babene ?

    si usted no desea compartir las cosas
    necesitamos que nos diga una y otra vez,,,,,
    no me importa en absoluto lo que se hace y quι no hacer.

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #147
    Μέλος
    Όνομα
    Πέτρος
    Εγγραφή
    Oct 2011
    Περιοχή
    Έβρος
    Μηνύματα
    2.446

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kpetros Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν αντιλεγω , μακαρι να υπαρχουν πολυ σαν το παιδι και να δοκιμαζουν νεα πραματα
    αλλα αυτο ειναι απλα ενα μοτερ χωρις τριβες με πολυ χαμηλη καταναλωση....
    Αυτά που βλέπεις φίλε Πέτρο είναι για μένα "δείγματα " ανθρώπων που πολέμησαν και πλησίασαν την έννοια (Αεικίνητο) ... άλλοι το κατάφεραν μερικώς .. δηλαδή με κάποια αρχική ενέργεια .... άλλοι τα κατάφεραν χωρίς την επιστημονική ορολογία που θέλει το αεικίνητο άφθαρτο και δια παντός .. κτλ

    Όμως κάπου εκεί έξω πιστεύω απόλυτα ότι υπάρχει το τέλειο αεικίνητο απλά εμείς οι άνθρωποι δεν αγγίξαμε όλες τις παραπάνω τέλειες συνθήκες του τέλειου αεικίνητου. Και είναι ζήτημα χρόνου που κάποιος αργά ή γρήγορα θα το ανακαλύψει.

    Και αυτό το στηρίζω στο ότι ήδη γνωρίζουμε ότι στο σύμπαν μας και στην φύση μας υπάρχουν όλες αυτές οι "δυνάμεις " που προμηνύουν ότι με κάποια δυνατή ανακάλυψη είναι επιτεύξιμο κάτι τέτοιο. Όπως π.χ. η δύναμη της Άνωσης και της βαρύτητας ... όπου είναι ξεκαθαρισμένο ότι υπάρχουν ως δυνάμεις ... απλά μέχρι στιγμής ο άνθρωπος δεν μπόρεσε να τα συνδυάσει ή να βρει τρόπους να το εκμεταλλευτεί.

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #148
    Μέλος Το avatar του χρήστη Γιώργος Φυσικός
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Jun 2012
    Περιοχή
    Πάτρα
    Μηνύματα
    860

    Προεπιλογή

    "αεικίνητο" σημαίνει κάτι πολύ συγκεκριμένο. είναι ένα κλειστό σύστημα που δύναται να κινείται για πάντα.

    "κλειστό", με την επιστημονική έννοια, σημαίνει "χωρίς να παίρνει ή να δίνει ενέργεια".

    Από τη στιγμή που το μηχάνημα δέχεται ενέργεια από τον ήλιο προκειμένου να κινείται, δεν είναι κλειστό. Πρώτος λόγος που δεν είναι αεικίνητο.

    "για πάντα", σημαίνει "για πάντα", όχι "περίπου", όχι "μέχρι να χαλάσουν οι πυκνωτές", ούτε "μέχρι να πεθάνω", μήτε "μέχρι να σβήσει ο ήλιος".

    Από τη στιγμή που το μηχάνημα έχει ημερομηνία λήξης, δεν μπορεί να λειτουργεί για πάντα. Δεύτερος λόγος που δεν είναι αεικίνητο.

    Οποιοδήποτε καλοφτιαγμένο μηχάνημα που κινείται παίρνοντας ενέργεια από το περιβάλλον του μπορεί να πετύχει αυτό που πέτυχε το μηχάνημά σου. Δεν είναι κάτι μοναδικό ούτε ιδιαίτερο. Ενδιαφέρον, αλλά όχι αεικίνητο.

    δεν σ'αρέσει; ούτε εμένα, αλλά οι κανόνες είναι αυτοί. Δεν γίνεται πρόοδος όταν παρερμηνεύουμε τους ορισμούς και ισχυριζόμαστε επιτυχία.

    σύμφωνα με τους νόμους της φύσης όπως τους ξέρουμε μέχρι τώρα και σύμφωνα με τον ορισμό που έχουμε δώσει, είναι αδύνατον να φτιαχτεί αεικίνητο.

    αυτό δεν εμποδίζει τους ανθρώπους να δείχνουν υπερβάλλοντα ζήλο στην αναζήτησή τους για αυτό. Όπως για την τέλεια γυναίκα (ή άντρα) ένα πράμα.

    0 Not allowed! Not allowed!
    "Αλλά υπάρχουν και οι ψυχές, όπως αυτή μιας σαρδέλας ή άλλων πραμάτων που τρως, που είναι κατωτέρου επιπέδου: όταν πίνεις ένα ποτήρι νερό, παίρνεις ένα εκατομμύριο ψυχές. Αυτές οι ψυχές λέγονται Στοιχειώδη." - Γ. Γκιόλβας, για τα στοιχειώδη σωμάτια.

    Ignored users: 14. Will you be the next one?

  9. #149
    Μέλος Το avatar του χρήστη Γιώργος Φυσικός
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Jun 2012
    Περιοχή
    Πάτρα
    Μηνύματα
    860

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Κυριακίδης Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και αυτό το στηρίζω στο ότι ήδη γνωρίζουμε ότι στο σύμπαν μας και στην φύση μας υπάρχουν όλες αυτές οι "δυνάμεις " που προμηνύουν ότι με κάποια δυνατή ανακάλυψη είναι επιτεύξιμο κάτι τέτοιο. Όπως π.χ. η δύναμη της Άνωσης και της βαρύτητας ... όπου είναι ξεκαθαρισμένο ότι υπάρχουν ως δυνάμεις ... απλά μέχρι στιγμής ο άνθρωπος δεν μπόρεσε να τα συνδυάσει ή να βρει τρόπους να το εκμεταλλευτεί.
    άνωση και βαρύτητα είναι το ίδιο. ένα αυτό.

    δεύτερον, βαρύτητα έχει ήδη χρησιμοποιηθεί για να κλέψεις (δήθεν) ενέργεια, όταν στέλνουν οχήματα στο διάστημα και εκμεταλλεύονται την κίνηση πλανήτη για να το επιταχύνουν.

    τρίτον, το ότι υπάρχει η θεμελιώδης δύναμη, δεν είναι προπομπός ότι μπορούμε να πάρουμε και άπειρη ενέργεια από αυτή.

    0 Not allowed! Not allowed!
    "Αλλά υπάρχουν και οι ψυχές, όπως αυτή μιας σαρδέλας ή άλλων πραμάτων που τρως, που είναι κατωτέρου επιπέδου: όταν πίνεις ένα ποτήρι νερό, παίρνεις ένα εκατομμύριο ψυχές. Αυτές οι ψυχές λέγονται Στοιχειώδη." - Γ. Γκιόλβας, για τα στοιχειώδη σωμάτια.

    Ignored users: 14. Will you be the next one?

  10. #150
    Μέλος
    Όνομα
    Ω
    Εγγραφή
    Aug 2009
    Περιοχή
    Μηνύματα
    954

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από -nikos- Εμφάνιση μηνυμάτων
    vawya kon dios spyros, come sta ?? bene ? babene ?

    si usted no desea compartir las cosas
    necesitamos que nos diga una y otra vez,,,,,
    no me importa en absoluto lo que se hace y quι no hacer.
    Αφού ενδιαφέρεσαι Νίκο να σε ενημερώσω.
    Είμαι πολύ καλά, δεν μου λείπει τίποτα, έχω ότι θέλω και αυτό που δεν έχω δεν το θέλω.

    Το εάν ενδιαφέρουν εσένα ή όχι, αυτά που φτιάχνω, δεν είναι σχετικό με αυτό το θέμα.

    Και εμένα δεν με ενδιαφέρουν αυτά που γράφεις αλλά έχεις κι εσύ μια θέση στο καφενείο.

    Δεν καταλαβαίνω τους ανθρώπους που ξεκινούν την ημέρα τους γράφοντας σε φορουμ.
    Η δική μου ημέρα σήμερα ξεκίνησε με κολύμβηση στην θάλασσα.
    Κολυμπάω καθημερινά από τις 10-11 το πρωί κ 6-7 το απόγευμα όταν ο ήλιος δεν με καίει.

    Σήμερα ευχήθηκα να ήταν πάντοτε η θάλασσα ήρεμη και καθαρή όπως σήμερα.
    Ίσως η καλύτερη θάλασσα του καλοκαιριού που είδα εφέτος. Πολύ ευχαριστήθηκα.
    Προτείνω και σε εσάς να πάτε για βουτιές.

    Και άλλο ένα "αεικίνητο" σε διασκευή δίσκου 2.5"
    Συνημμένο Αρχείο 36023Συνημμένο Αρχείο 36024

    Είναι διασκεδαστικοί οι τύποι που επιμένουν πως δεν υπάρχουν αεικίνητα.
    Είναι κάπως σαν αυτούς που επιμένουν πως δεν υπάρχουν εξωγήινοι.
    Ε λοιπόν εγώ βλέπω παντού αεικίνητα και παντού εγωγήινους. Ίσως γιατί είμαι αεικίνητος κ εξωγήινος, χα..


    0 Not allowed! Not allowed!
    Έχοντας στην κατοχή του την Ελεύθερη Ενέργεια
    ένα άτομο παύει να είναι αντικείμενο εκμετάλλευσης..
    Συνοπτικά: Ενέργεια = Ελευθερία!

    http://thesecretrealtruth.blogspot.com/2012/01/blog-post_9393.html

Σελίδα 15 από 16 ΠρώτηΠρώτη ... 5 13 14 15 16 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΑΕΙΚΙΝΗΤΟΥ
    By alekos22 in forum Ηλεκτρολογικά
    Απαντήσεις: 529
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-11-18, 19:32
  2. κατασκευη προβολεα
    By Sky in forum Κυκλώματα Εικόνας-'Ηχου & Φωτισμού
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-07-14, 21:22
  3. κατασκευη με λεντ
    By tasarasch in forum Κυκλώματα Εικόνας-'Ηχου & Φωτισμού
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-05-14, 10:47
  4. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-02-10, 16:23
  5. 2η κατασκευη
    By athalex in forum Μικροελεγκτές
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-10-06, 18:54

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας