Σελίδα 3 από 8 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 5 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 77

Θέμα: Η δυσλεξία μαστίζει τους ηλεκτρονικούς;

  1. #21
    Μέλος Το avatar του χρήστη KOKAR
    Όνομα
    Κωστας
    Εγγραφή
    Dec 2005
    Περιοχή
    Αργυρουπολη
    Μηνύματα
    6.905

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Λυκιδευς Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω δεν θα ασχοληθω με τις πολιτικες ηγεσιες γιατι αν το 74 ειχαν εμπλακει τα 2 υποβρυχια που ειχαμε εκει κοντα τα αποτελεσματα θα ηταν διαφορετικα!
    η κυπρος ειναι ελληνικη
    φιλε πρόσεχε τι λες, αν σε ακούσει κανένας ΚΥΠΡΙΟΣ θα σε καταγγείλει για επεκτατισμό !!!!!

    0 Not allowed! Not allowed!
    Όλα είναι δρόμος.....

  2. #22
    Μέλος Το avatar του χρήστη Hary Dee
    Όνομα
    Χαράλαμπος
    Εγγραφή
    Jul 2009
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Μηνύματα
    973

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nemmesis Εμφάνιση μηνυμάτων
    ενω πχ οταν θελω να γραψω "πτολεμαιδα" τοτε ειναι σημαντικο να γραψω "πτολεμαΐδα".
    Ναι αλλά στο πεδίο "Περιοχή" έχεις γράψει "Πτολεμαιδα" και όχι "Πτολεμαΐδα" !

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #23
    Μέλος Το avatar του χρήστη Nemmesis
    Όνομα
    Παναγιωτης
    Εγγραφή
    Jun 2006
    Περιοχή
    Πτολεμαιδα
    Μηνύματα
    3.299

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hary Dee Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι αλλά στο πεδίο "Περιοχή" έχεις γράψει "Πτολεμαιδα" και όχι "Πτολεμαΐδα" !
    σωστα και επιτηδες εγραψα αυτη την λεξη... αλλα δεν το αλλαζω γιατι αυτο μια φορα εκανε να μου ερθει ενα μνμ που ελεγε καποιος την πολη μου "πτολεμεδα" εκεινη την ημερα το προσεξα αλλα δεν το αλλαξα επιτηδες... νομιζω το ειχα πει και σε καποιο τοπικ.. σε αλλο φορουμ σαν πολη εχω γραμενο "καιλαρια" και με ενα ατομο που μιλησα τηλεφωνικα αφου τα ειπαμε που λεει μια "κατα που πεφτουν τα κελαρια?"

    0 Not allowed! Not allowed!
    φανατικος αντιαεικινηστης....
    δεν επιτρεπω την εξελιξη γιατι εχω πετρελαια...

  4. #24
    Μέλος Το avatar του χρήστη Acinonyx
    Όνομα
    Acinonyx
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Πατήσια, Αθήνα
    Μηνύματα
    134

    Προεπιλογή

    Οπότε δεν είναι δυσλεξία αλλά τεμπελιά... Αυτό όμως είναι ακόμη χειρότερο. Ο δυσλεκτικός τουλάχιστον αδυνατεί να γράψει σωστά. Δεν είναι επιλογή του..

    Όσο για το επιχείρημα ότι μπορούμε να απαλείψουμε τους τόνους σε λέξεις με μοναδική γραφή, δε πείθομαι. Κάποιες λέξεις, τους χρειάζονται ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ για να έχει νόημα το κείμενο. Θα δημιουργήσουμε επιπλέον εξαιρέσεις για λέξεις με τόνους και λέξεις χωρίς; Άσε που υπάρχουν τόσες πολλές λέξεις στην ελληνική γλώσσα που ποτέ δε ξέρεις αν υπάρχει ίδια, με άλλο τονισμό και νόημα.

    Χωρίς να είμαι γλωσσολόγος, τα σημεία στίξης μεταφέρουν επιπλέον πληροφορίες (πνευματική κατάσταση; ) στον αναγνώστη που δε μπορεί να μεταφέρει ένα στεγνό κείμενο.

    Όλες αυτές οι ελλείψεις κουράζουν κατά την ανάγνωση. Προσωπικά, όταν βλέπω τέτοια κείμενα, δε τα διαβάζω καν πέρα από τις 2 πρώτες γραμμές. Από την άλλη, ένα όμορφα γραμμένο κείμενο χαίρεσαι να το διαβάζεις. Είναι σαν να συγκρίνεις ένα ηλεκτρονικό κυκλώματα υλοποιημένο σε breadboard με εναέρια καλωδιάκια, με ένα υλοποιημένο σε τυπωμένο με μεταξοτυπία τα εξαρτήματα κλπ.

    0 Not allowed! Not allowed!
    jhsadkkj
    lkjsadlkj
    as;lkdlkasd
    kasjd
    aslkdjlaksd
    lksakjhgfuyrf
    kahfkjhrf

  5. #25
    Μέλος Το avatar του χρήστη Πετρος Πετριδης
    Όνομα
    Πετρος
    Εγγραφή
    Jun 2009
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    383

    Προεπιλογή

    Μπορεί να μην χρησιμοποιούν ελληνικά γράμματα κι όταν γράφουν μ' αυτά να πέφτουν σε ανορθογραφίες.
    Εγώ κάνω συντακτικά λάθη όταν κάνω διορθώσεις σε κάποιες λέξεις του κειμένου.
    Επίσης όταν βιάζομαι.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Αν το 2004 είχαμε κάνει την ανοησία ολυμπιακό άθλημα τότε θα είχαμε περισσότερους ολυμπιονίκες.

    ''Καλός ο παράδεισοσς αλλά σαν την Χαλκιδική δεν υπάρχει.''

  6. #26
    Μέλος Το avatar του χρήστη waverunner
    Όνομα
    Ανδρέας
    Εγγραφή
    Feb 2008
    Περιοχή
    Λεμεσός - Κύπρος
    Μηνύματα
    174

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KOKAR Εμφάνιση μηνυμάτων
    δικό τους νόμισμα.... έχουν !
    Δική τους σημαία ...έχουν !
    Δική τους κυβέρνηση ....έχουν !
    δικό τους εθνικό ύμνο ....έχουν !
    αν τους ρωτήσεις σου λένε "κυπριος ειμαι"......
    και εαν μου τα έχουν πει σωστά τα "γράμματα" στην κατοχή μας είχαν γραμμένους στα @@ τους !

    τώρα δώσε μας και την απάντηση.....
    Φίλε KOKAR, με τις μ@λ@κίες κάποιων ¨ηγετών¨ του παρελθόντος, και των τότε μεγάλων δυνάμεων είμαστε στην σημερινή κατάσταση. Καλώς ή κακώς.
    Τωρά αν στην κατοχή σε είχαν γραμμένο όπως λες, μάθε από άλλα, καλύτερα γράμματα πόσοι Κύπριοι-ΕΛΛΗΝΕΣ πέθαναν και το ΄21 και το΄40 δίπλα στους Ελληνες αδελφούς τους.
    Επίσης, όπως πλήγηκε η Ελλάδα από την χούντα, το ίδιο έπληξε και την Κύπρο, με τις ζημίες να είναι εμφανείς ακόμα και τώρα που μιλάμε.

    Με το να έχουμε δική μας κυβέρνηση, δεν σημαίνει ότι παύουμε να είμαστε Έλληνες.
    Η κυπριακή σημαία κυματίζει σε όλα τα δημόσια κτήρια, σχολεία, στρατόπεδα, δίπλα με την ΕΛΛΗΝΙΚΗ.
    Η γλώσσα μας είναι ΕΛΛΗΝΙΚΗ.
    Η ιστορία και ο πολιτισμός μας είναι ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ.
    Τα ονόματα μας είναι ελληνικά.
    Είμαστε ορθόδοξοι χριστιανοί.

    ΑΑΑΑ, ΚΑΙ Ο ΕΘΝΙΚΟΣ ΜΑΣ ΥΜΝΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ.


    Όλα τα πιο πάνω, τα λέω εντελώς φιλικά, απλά και μόνο για αποφυγή παρεξηγήσεων. Δεν φταίμε ούτε εγώ, ούτε εσύ, παρά μόνο τα λάθος βιβλία, η λάθος γραφή της ιστορίας από κάποιους και οι λάθος εκπαιδευτικοί.

    Φιλικά Αντρέας (Κύπριος) Ιωάννου

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. 5 μέλη ευχαρίστησαν τον waverunner για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    Λυκιδευς (14-01-11), hukgys (19-03-11), lepouras (15-02-11), plouf (23-01-11), ts0gl1s (05-02-12)

  8. #27
    Μέλος Το avatar του χρήστη Nemmesis
    Όνομα
    Παναγιωτης
    Εγγραφή
    Jun 2006
    Περιοχή
    Πτολεμαιδα
    Μηνύματα
    3.299

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Acinonyx Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι σαν να συγκρίνεις ένα ηλεκτρονικό κυκλώματα υλοποιημένο σε breadboard με εναέρια καλωδιάκια, με ένα υλοποιημένο σε τυπωμένο με μεταξοτυπία τα εξαρτήματα κλπ.
    δηλαδη μου απαντας σε αυτο που ρωτησα πριν "... λες τελικά να μετράει περισσότερο το πως γράφουμε από το τι γράφουμε?"
    αποψη μου ειναι οτι πριν δω τι κυκλωμα ειναι το καθενα... πχ στο breadboard μπορει να ειναι ενας pic-συχνομετρο και φανταστικη πλακετα με μεταξοτυπιες να ειναι ενα κιτακι της smartkit που ουτε καινουργιο δεν δουλευει σωστα...

    0 Not allowed! Not allowed!
    φανατικος αντιαεικινηστης....
    δεν επιτρεπω την εξελιξη γιατι εχω πετρελαια...

  9. #28
    Μέλος Το avatar του χρήστη Nemmesis
    Όνομα
    Παναγιωτης
    Εγγραφή
    Jun 2006
    Περιοχή
    Πτολεμαιδα
    Μηνύματα
    3.299

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Acinonyx Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οπότε δεν είναι δυσλεξία αλλά τεμπελιά... Αυτό όμως είναι ακόμη χειρότερο. Ο δυσλεκτικός τουλάχιστον αδυνατεί να γράψει σωστά. Δεν είναι επιλογή του..
    το εχω ηδη πει... " εγω δεν βαζω τονους τελειες κλπ κλπ καθαρα και μονο γιατι βαριεμαι να παταω αυτο το χαζο κουμπι καθε φορα... " δεν με επιασες στα πρασα...


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Acinonyx Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άσε που υπάρχουν τόσες πολλές λέξεις στην ελληνική γλώσσα που ποτέ δε ξέρεις αν υπάρχει ίδια, με άλλο τονισμό και νόημα.
    οι λεξεις ὑμεῖς και ἡμεῖς μπορεις να μου πεις πως ακουγονται προφορικα?? γιατι εγω πιστευω φτιαχτικαν ετσι για να εξαπατουν τον αμορφοτο κοσμο.. μηπως και ο παγκαλος τωρα λεει ολοι μαζι ἡμεῖς τα φαγαμε, ολοι μαζι ὑμεῖς θα τα πληρωσετε????
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Acinonyx Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χωρίς να είμαι γλωσσολόγος, τα σημεία στίξης μεταφέρουν επιπλέον πληροφορίες (πνευματική κατάσταση; ) στον αναγνώστη που δε μπορεί να μεταφέρει ένα στεγνό κείμενο.
    εχω ηδη πει "δεν λεω για την εποχη του καλο ηταν, τοτε που δεν υπηρχε αλλο μεσο αποθηκευσης πχ για τα θεατρικα τους εργα, ηταν αναγκαιο να μπορει να αποδοθει καθε χροια της φωνης στο χαρτι... σιγα σιγα ομως φτασαμε στην εποχη του ηχου, της εικονας και του βιντεο που αυτοματος αυτο σημαινει οτι το κειμενο εχασε την δυναμη του.. 10 σελιδες κειμενο περιεχουν λιγοτερες λεπτομεριες απο μια και μονο εικονα..."

    δεν λεω κατι αντιθετο... απλα ξεχνας οτι ειμαστε σε φορουμ ηλεκτρονικων που δεν κανουμε ποιηση προσπαθοντας να περασουμε στον αλλο αισθηματα... ταλαντωση βγαζουμε.. και οσο νανε και χωρις το μεγαλειο της ελληνικης γλωσσας μια χαρα νοημα βγαζουμε...

    επειδη οπως καταλαβα δεν διαβασες αυτα που γραφω
    ελπιζω τωρα που στο χωρισα σε τμηματα των 2-3 γραμμων να μην βαρεθεις να το διαβασεις επειδη δεν εχω τονους...

    0 Not allowed! Not allowed!
    φανατικος αντιαεικινηστης....
    δεν επιτρεπω την εξελιξη γιατι εχω πετρελαια...

  10. #29
    Μέλος Το avatar του χρήστη Acinonyx
    Όνομα
    Acinonyx
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Πατήσια, Αθήνα
    Μηνύματα
    134

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nemmesis
    το εχω ηδη πει... " εγω δεν βαζω τονους τελειες κλπ κλπ καθαρα και μονο γιατι βαριεμαι να παταω αυτο το χαζο κουμπι καθε φορα... " δεν με επιασες στα πρασα...
    Γιατί μόνο τον τόνο λοιπόν; Γιατί δε γράφεις και με κεφαλαία; Μπορείς να παραλείψεις πολύ περισσότερα «χαζά κουμπιά». Δε το κάνεις όμως γιατί αν παραλείψεις πολλά η ανάγνωση γίνεται αδύνατη. Όσα περισσότερα αφαιρείς, τόσο περισσότερο «ταλαιπωρείς» τον αναγνώστη..


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nemmesis
    δηλαδη μου απαντας σε αυτο που ρωτησα πριν "... λες τελικά να μετράει περισσότερο το πως γράφουμε από το τι γράφουμε?"
    αποψη μου ειναι οτι πριν δω τι κυκλωμα ειναι το καθενα... πχ στο breadboard μπορει να ειναι ενας pic-συχνομετρο και φανταστικη πλακετα με μεταξοτυπιες να ειναι ενα κιτακι της smartkit που ουτε καινουργιο δεν δουλευει σωστα...
    Μιλάμε για δεδομένο περιεχόμενο... Αν κάποιος γράφει μπαρούφες, όπως και να τις γράψει μπαρούφες θα είναι. Η απόδοση του περιεχομένου επηρεάζεται από τον τρόπο που γράφει κάποιος.

    Αντίστοιχα, ένα δεδομένο κύκλωμα σε τυπωμένο δουλεύει πολύ καλύτερα από ότι σε breadboard. Το θεωρητικό σχέδιο δεν αλλάζει..


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nemmesis
    δεν λεω κατι αντιθετο... απλα ξεχνας οτι ειμαστε σε φορουμ ηλεκτρονικων που δεν κανουμε ποιηση προσπαθοντας να περασουμε στον αλλο αισθηματα... ταλαντωση βγαζουμε.. και οσο νανε και χωρις το μεγαλειο της ελληνικης γλωσσας μια χαρα νοημα βγαζουμε..
    Κι όμως.. Εσύ ο ίδιος χρησιμοποιείς «ποίηση» για να περνάς αισθήματα «ρυθμίζοντας» τη σύνταξη και προσθέτοντας άχρηστες λέξεις στις προτάσεις.

    Παράδειγμα:
    πχ στο breadboard μπορει να ειναι ενας pic-συχνομετρο και φανταστικη πλακετα με μεταξοτυπιες να ειναι ενα κιτακι της smartkit που ουτε καινουργιο δεν δουλευει σωστα...
    Πρόσθεσες τη λέξη «ούτε» για να δώσεις έμφαση..

    Εφόσον ο γραπτός λόγος είναι «παρωχημένος» όπως λες, ανέβασε μερικές εικόνες που περιγράφουν αυτά που μου έγραψες παραπάνω.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nemmesis
    αλλα δεν το αλλαζω γιατι αυτο μια φορα εκανε να μου ερθει ενα μνμ που ελεγε καποιος την πολη μου "πτολεμεδα" εκεινη την ημερα το προσεξα αλλα δεν το αλλαξα επιτηδες...
    Μετά θα λες ότι σε σνομπάρω και δε διαβάζω αυτά που γράφεις. Πες μου, τι νόημα να βγάλω από την παραπάνω πρόταση; Τι έκανε να σου έρθει; Κάποιος είπε την πόλη σου πτολεμαίδα εκείνη τη μέρα ή εκείνη την ημέρα το πρόσεξες;

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Acinonyx : 14-01-11 στις 12:28
    jhsadkkj
    lkjsadlkj
    as;lkdlkasd
    kasjd
    aslkdjlaksd
    lksakjhgfuyrf
    kahfkjhrf

  11. #30
    Μέλος Το avatar του χρήστη Nemmesis
    Όνομα
    Παναγιωτης
    Εγγραφή
    Jun 2006
    Περιοχή
    Πτολεμαιδα
    Μηνύματα
    3.299

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Acinonyx Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί μόνο τον τόνο λοιπόν; Γιατί δε γράφεις και με κεφαλαία; Μπορείς να παραλείψεις πολύ περισσότερα «χαζά κουμπιά». Δε το κάνεις όμως γιατί αν παραλείψεις πολλά η ανάγνωση γίνεται αδύνατη. Όσα περισσότερα αφαιρείς, τόσο περισσότερο «ταλαιπωρείς» τον αναγνώστη..
    Γιατί τα κεφαλαία δείχνουν οτι φωνάζεις στο ίντερνετ και επίσης δεν επιτρέπετε στο site να γράφουμε μόνο με κεφαλαία.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Acinonyx Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μιλάμε για δεδομένο περιεχόμενο... Αν κάποιος γράφει μπαρούφες, όπως και να τις γράψει μπαρούφες θα είναι. Η απόδοση του περιεχομένου επηρεάζεται από τον τρόπο που γράφει κάποιος.
    Αντίστοιχα, ένα δεδομένο κύκλωμα σε τυπωμένο δουλεύει πολύ καλύτερα από ότι σε breadboard. Το θεωρητικό σχέδιο δεν αλλάζει..
    κάποια κυκλώματα δεν δουλεύουν καν στο breadboard... στον γραπτό λόγο αυτά τα "κυκλώματα" είναι η ποίηση και τα αισθήματα που χωρίς πλακέτα δεν "δουλεύουν"... απλά εγώ δεν γράφω ποίηση εδώ... ηλεκτρονικά σχολιάζω οπότε γράφω σε breadboard... αν χρειαστεί να κάνω ποίηση δεν τα κάνω στο breadboard άλλα σε τυπωμένο κύκλωμα γιατί απλά μόνο εκεί δουλεύει... εγώ βαριέμαι για κάθε κύκλωμα που θέλω να κάνω να τυπώνω πλακέτα... αυτό ήταν όλο το νόημα στα αρχικά μου λογία ".. εκεί όμως που πραγματικά χρειάζεται βάζω.."
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Acinonyx Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κι όμως.. Εσύ ο ίδιος χρησιμοποιείς «ποίηση» για να περνάς αισθήματα «ρυθμίζοντας» τη σύνταξη και προσθέτοντας άχρηστες λέξεις στις προτάσεις.
    Παράδειγμα:Πρόσθεσες τη λέξη «ούτε» για να δώσεις έμφαση..
    δηλαδή όταν λέω ότι δεν βάζω τόνους αυτό σημαίνει ότι δεν μπορώ να δίνω και έμφαση σε πράγματα που θέλω στο κείμενο μου?
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Acinonyx Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εφόσον ο γραπτός λόγος είναι «παρωχημένος» όπως λες, ανέβασε μερικές εικόνες που περιγράφουν αυτά που μου έγραψες παραπάνω.
    Μετά θα λες ότι σε σνομπάρω και δε διαβάζω αυτά που γράφεις. Πες μου, τι νόημα να βγάλω από την παραπάνω πρόταση; Τι έκανε να σου έρθει; Κάποιος είπε την πόλη σου πτολεμαίδα εκείνη τη μέρα ή εκείνη την ημέρα το πρόσεξες;
    παρωχημένος εννοώ ότι πλέον έχουμε άλλα πολύ πιο εκφραστικά μέσα και ότι άπλα εκεί εκφράζονται πιο εύκολα τα συναισθήματα κλπ κλπ, δεν είπα ότι δεν μπορεί να τα εκφράσει και ο γραπτός λόγος. Αυτό που μου λες να στο δώσω με εικόνες το λες απλά για να σου πω ότι δεν γίνεται?γίνεται αλλά είναι πιο παραγωγικό με 10λεξεις από ότι με εικόνες... δεν γινόταν να στο πω με ήχο? και εγώ σου λέω γράψε μου σε ένα κείμενο με κάθε λεπτομέρεια τι γίνεται σε μια ταινία. Θέλω όμως ακόμα και τα πιο ασήμαντα πράγματα, πράγματα άσχετα με την ταινία τα οποία όμως μπορεί να προσέξει κάποιος βλέποντας την ταινία. Πιο το νόημα? θα βγάλεις 500 σελίδες και πάλι θα λείπουν πράγματα.
    Για το πτολεμαιδα τώρα... εννοώ ότι αυτό το τυπογραφικό λάθος ήταν ο λόγος που κάποιος μου έστειλε μήνυμα για να με ρωτήσει που κοντά είναι η πτολεμαίδα και ναι εκείνη την ημέρα το πρόσεξα γιατί πάντα σε όσα φόρουμ γράφω είναι χωρίς τόνους... σε κάποια είναι και greeklish... και δεν το άλλαξα απλά και μόνο για να δω πόσοι είναι αυτοί που πραγματικά δεν έχουν ακούσει την λέξη Πτολεμαΐδα στην ζωή τους.

    Δεν σε ξέρω καθόλου οπότε σου τονίζω ότι όσα λέω είναι φιλική κουβεντούλα και χωρίς καμία όρεξη για προσωπικές αντιπαλότητες μιας και πραγματικά έχω βαρεθεί τους καβγάδες εδώ τελευταία.
    Επίσης σου τόνισα και πιο πριν ότι αυτά που λέω είναι για το πως γράφω σε φόρουμ. Αν θέλω να γράψω κανένα βιβλίο θα το κάνω με τρόπο που θα σου αρέσει. Εδώ μέσα σορρυ αλλά δεν έχω χρόνο για τόνους.
    Μάλιστα έκανα μια δοκιμή. Στην αρχή έγραψα το μήνυμα με τον κλασικό μου τρόπο και μου πήρε 11λεπτα μαζί με τον χρόνο που χρειάστηκα για να δω τι θα σου γράψω, μετά πήρα το κείμενο όλο σε έναν κειμενογράφο και άπλα βλέποντας από εκεί μου πήρε 8λεπτα να το αντιγράψω με τόνους, μπορεί μόνο και μόνο επειδή δεν το έχω συνηθίσει... μπορεί όταν πάω 40χρονων να γράφω μόνο με τόνους.

    ξέχασα να σου πω από την αρχή οτι εγώ μιλάω μόνο για τον τρόπο που γράφω εγώ. το λέω γιατί έχω δει και εγώ άτομα που πραγματικά δεν έχουν νοηματική σειρά αυτά που λένε αλλά τέτοια κείμενα δεν μαστίζουν και το site...

    0 Not allowed! Not allowed!
    φανατικος αντιαεικινηστης....
    δεν επιτρεπω την εξελιξη γιατι εχω πετρελαια...

Σελίδα 3 από 8 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 5 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ΚΑΜΑΡΩΣΤΕ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΦΤΥΣΤΕ ΤΟΥΣ !!!
    By agis68 in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-03-15, 13:11
  2. Απαντήσεις: 59
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-04-12, 21:55
  3. Απαντήσεις: 66
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-11, 09:20
  4. Android- Τα πάντα για τους ηλεκτρονικούς!
    By Googlis in forum Λογισμικά Σχεδίασης
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-04-11, 16:52
  5. βιβλιοπωλείο για ηλεκτρονικούς
    By JIMKAF in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-09-08, 14:55

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας