Σελίδα 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 2 3 4
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 35 από 35

Θέμα: Μου κόψανε το ρεύμα

  1. #31
    Μέλος
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Μηνύματα
    1.212

    Προεπιλογή

    Εν ψυχρώ απόπειρα δολοφονίας από τη Δ.Ε.Η. Α.Ε.

    Πέμπτη, 3 Μαρτίου 2011, 09:35
    Με χθεσινή ανακοίνωσή της η Γραμματεία του Π.Α.ΜΕ. Πάτρας καταγγέλλει: «Εν ψυχρώ απόπειρα δολοφονίας έγινε σήμερα (σ.σ. χθες) το μεσημέρι από τη "Δημόσια" Επιχείρηση Ηλεκτρισμού Α.Ε., καθώς έκοψαν το ρεύμα στο σπίτι του 90χρονου γέροντα Σωτήρη Κ. στους Αμπελόκηπους, διακόπτοντας τη λειτουργία της συσκευής οξυγόνου, που είναι απαραίτητη για την υγεία του.

    Η διακοπή του ρεύματος έγινε, παρόλο που ο γιος του γέροντα είχε επισκεφθεί τον κ. Καπερώνη, υπεύθυνο για τους διακανονισμούς, ενημερώνοντάς τον με χαρτί από το νοσοκομείο για την κατάσταση της υγείας του γέροντα και ζητώντας έναν αξιοπρεπή διακανονισμό. Ο κ. Καπερώνης, σε συνεννόηση με τους ανώτερούς του, αρνήθηκε τον διακανονισμό και έδωσε εντολή διακοπής της παροχής του ρεύματος, παρόλο που ήξερε πως έθετε σε κίνδυνο ανθρώπινη ζωή.

    Η διακοπή μάλιστα έγινε από την κολόνα, με αποτέλεσμα να μην μπορούν οι ηλεκτρολόγοι του Π.Α.ΜΕ. να συνδέσουν προσωρινά την παροχή, για να λειτουργήσει η συσκευή οξυγόνου. Αυτό είναι το αποτέλεσμα του ξεπουλήματος της Δ.Ε.Η. και της απελευθέρωσης της αγοράς ενέργειας, που στήριξαν όλα αυτά τα χρόνια τα κόμματα του ευρωμονόδρομου και οι κυβερνητικοί συνδικαλιστές. ΤΟΥΣ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΟΥΜΕ... Αν μέχρι αύριο το πρωί δεν έχει συνδεθεί η παροχή του ρεύματος, η απάντηση του ταξικού συνδικαλιστικού κινήματος θα είναι αυτή που τους αξίζει...».

    http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=268351&cid=4

    ΕΙΔΕΣ Η ΔΕΗ???

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον Γιώργος Ανώνυμος για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    Caramella (07-03-11)

  3. #32
    Μέλος
    Εγγραφή
    Apr 2008
    Μηνύματα
    1.376

    Προεπιλογή

    προσωπικη μου αποψη ειναι αγορασε μια σομπα και να την μετακινεις στο χωρο που εισαι ετσι γλυτωνεις πολυ ρευμα απο την δεη
    δευτερον παρε ενα δανειο που το ποσο που οφειλεις η παρε δανεικα απο διαφορους φιλους, η φιλες που εχεις
    και τριτον κανε την παπια αν σου πουν οτι εχει αλλη ενδειξη ο μετρητης πεστους οτι μαλλον εκανε λαθος ο υπαλληλος που ειδε τον μετρητη

    φυσικα οταν πληρωσεις θα πρεπει να βγαλεις τα καλωδια και να κατεβασεις του διακοπτες και μαλλον στο εκανε καποιος φιλος σου και οχι εσυ
    συνηθως ερχωνται το πρωι 10:00-1:00πμ

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #33
    Μέλος
    Εγγραφή
    Apr 2008
    Μηνύματα
    1.376

    Προεπιλογή

    εμμένα λοιπον μου ετυχε αντιστοιχη περιπτωση οταν ημουν φοιτιτης λοιπον αλλαξα σπιτι με αποτελεσμα χωρις να γνωριζω η προηγουμενη ενοικιαστρια πηγε στην δεη εκανε διακοπη και πηρε την εγγυηση
    με αποτελεσμα ενα πρωινο να μην εχω ρευμα κατεβασαν και σε εμενα μονο τον διακοπτη
    πηγα και τον ανεβασα αλλα καθε πρωι τον κατεβαζα με φοβο μηπως περασει κανενας δεητζης
    πληρωσα την εγγυηση και εγινε παλι η συνδεση απο τον δεητζη οσο για την παραπανω μετρηση δεν μου ειπε κανενας τιποτα αφου χρεωθηκε κανονικα στον πρωτο λογαριασμο μου

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #34
    Μέλος
    Όνομα
    sot
    Εγγραφή
    Aug 2005
    Περιοχή
    ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Μηνύματα
    1.068

    Προεπιλογή

    Και μετα ηρθαν οι μελισσες..

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον stom για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    Caramella (07-03-11)

  7. #35
    Μέλος Το avatar του χρήστη button
    Όνομα
    Γιαννης
    Εγγραφή
    Aug 2010
    Περιοχή
    Λαγκαδας Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    663

    Προεπιλογή

    Ετσι ειναι η ΔΕΗ

    0 Not allowed! Not allowed!
    Nokia 3250 / 6280 / N97mini
    <Mastech MS8268>

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 2 3 4

Παρόμοια Θέματα

  1. To πρωτο μου πανελ (15w 18v) και η πρωτη μου απορια
    By makis129 in forum Ενέργεια: Εξοικονόμιση, Άλλες Μορφές Παραγωγής
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-12-11, 17:49
  2. Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-04-10, 13:28
  3. Απαντήσεις: 44
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-10-09, 10:18
  4. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-04-09, 10:29

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας